3 sprawdzone pomysły na weekend na Podlasiu. Zainspiruj się naszymi propozycjami

  • 03.08.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
3 sprawdzone pomysły na weekend na Podlasiu. Zainspiruj się naszymi propozycjami
Podlasie bezsprzecznie kojarzy się z pięknymi rezerwatami przyrody i Parkami Narodowymi, pysznym, lokalnym jedzeniem oraz ciszą i spokojem. Czy można zatem przeżyć tutaj coś więcej poza bliskim obcowaniem z naturą i błogim wypoczynkiem? Jak się okazuje, województwo to oferuje wiele niebanalnych atrakcji, które podniosą poziom adrenaliny, pozwolą spojrzeć na okolicę z niecodziennej perspektywy lub przeżyć iście romantyczne chwile we dwoje. Chciałbyś wiedzieć, jakie to atrakcje? W tym artykule przedstawiamy 3 sprawdzone pomysły na weekend na Podlasiu. Zainspiruj się naszymi propozycjami przed wyjazdem!

 

Paralotnia Białystok

W niedalekiej odległości od Białegostoku, w malowniczo położonych miejscowościach Żółtki oraz Suraż realizowane są loty paralotnią. To podniebna przygoda, która uatrakcyjni pobyt na Podlasiu, a dodatkowo będzie atrakcją, którą pamięta się do końca życia! Lot odbywa się w tandemie. Oznacza to, że zrealizowany zostanie na dwumiejscowej paralotni, a za jej sterami zasiądzie doświadczony pilot-instruktor, który dbać będzie o bezpieczny przebieg atrakcji. Wysokość, z jakiej można podziwiać okoliczną przyrodę, to około 500 metrów! Do tego swobodny, niczym nieograniczony i niezakłócony kontakt z powietrzem, ponieważ statek ten nie posiada żadnego napędu silnikowego. Start odbywa się za pomocą specjalnej wyciągarki lub z odpowiednio wysokiego wzniesienia. Warto pamiętać o tym, że paralotnia to jedna z niewielu atrakcji powietrznych dostępna przez cały rok! Zatem jeśli niestraszne Ci ujemne temperatury, śmiało możesz wyruszyć na podbój podlaskich przestworzy nawet zimą.

Lot motoparalotnią Białystok

Lot motoparalotnią również pozwala na przeżycie niesamowitej, podniebnej przygody, w dodatku praktycznie nad samym miastem. Atrakcja ta realizowana jest z Lądowiska Aeroklubu Białostockiego na Krywlanach, zlokalizowanego zaledwie 4 kilometry od centrum. Dzięki temu podczas realizacji rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na stolicę Podlasia. Dodatkowo za sterami powietrznego statku zasiada dwukrotny Mistrz Świata w sportach paralotniowych, Tomasz Kudaszewicz, który jest zdobywcą wielu złotych i srebrnych medali. Realizacja odbywa się na nieco niższej wysokości niż w przypadku paralotni, bo na około 200 metrach, przy prędkości 40 km/h. Motoparalotnię od paralotni dodatkowo odróżnia jedna główna cecha – posiadanie napędu silnikowego. Dzięki temu jest ona bardziej odporna na warunki atmosferyczne, takie jak delikatny wiatr. Lot motoparalotnią z pewnością będzie świetną rozrywką, która uatrakcyjni weekend spędzony w Białymstoku.

Romantyczna kolacja Białystok

Wiemy już, że Podlasie słynie ze specjałów rozpieszczających żołądki i podniebienia. Grzechem zatem byłoby spędzenie urlopu w Białymstoku i niewybranie się na romantyczną kolację we dwoje do restauracji cieszącej się nieposzlakowaną opinią. A taką właśnie posiada Restauracja SAVOY w Hotelu Aristo, zlokalizowana w samym sercu miasta – tuż obok Pałacu Branickich oraz Rynku Kościuszki. Lokal w swojej ofercie posiada pozycje bazujące na sezonowych, lokalnych składnikach, dzięki czemu jest to idealne miejsce do skosztowania specjałów Podlasia. Miejscowi dostawcy dbają o świeżość wykorzystywanych produktów, a szef kuchni z chęcią zaprezentuje swoje popisowe, autorskie dania. Restauracja SAVOY szczyci się także bogatą kartą starannie wyselekcjonowanych win oraz aperitifów. Do tego kameralne, eleganckie wnętrza restauracji, które sprzyjają iście romantycznej atmosferze, która z pewnością uatrakcyjni weekendowy pobyt w Białymstoku we dwoje.

 

Po zapoznaniu się z naszymi propozycjami już wiesz, w jaki sposób możesz spędzić wolne chwile na Podlasiu. Były to jednak tylko 3 propozycje, a jest ich zdecydowanie o wiele więcej! Jeśli poszukujesz również inspiracji na inne aktywności, koniecznie odwiedź serwis Prezentmarzen.com.

 

 

 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: