Zmarł Eugeniusz Ławrynowicz

  • 04.12.2021, 11:43
  • Bartosz Lipiński
Zmarł Eugeniusz Ławrynowicz Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu śp. Eugeniusz Ławrynowicz. Wykonaliśmy tę fotografię goszcząc na pomoście przy plaży Bielnik.
Nie żyje Eugeniusz Ławrynowicz, znany w Augustowie działacz społeczny. Miał 67 lat.

Bartosz Lipiński

Dotarła do nas bardzo smutna informacja o śmierci Eugeniusza Ławrynowicza, znanego w Augustowie działacza społecznego. Tę informację potwierdziliśmy u jego rodziny, a także u osób pełniących ważne funkcje w mieście i powiecie. Pan Eugeniusz przez wiele lat związany był ze środowiskiem ratowników wodnych i działał w augustowskim WOPR. Najbardziej w pamięci augustowian zapisał się, jako budowniczy pomostu przy plaży Bielnik w dzielnicy Borki nad jeziorem Necko. Pan Eugeniusz był w sporze z miastem, w kwestii ustalenia właściciela pomostu, a cała sprawa była szeroko komentowana na forum rady miejskiej. Podczas wyborów samorządowych 2018 roku kandydował do rady miejskiej z komitetu Augustów Miastem Suwerena. W 2019 roku był kandydatem na posła z list komitetu Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów. Kilka lat temu wystąpił w Sejmie na spotkaniu z udziałem ówczesnego marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Opowiedział wówczas posłom, ministrom i przedsiębiorcom poszkodowanym przez system o sytuacji, jaka spotkała go w Augustowie. Był aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej i regularnie uczestniczył w zebraniach organizowanych przez TMZA.

-Bardzo zasmuciła mnie informacja o śmierci śp. Eugeniusza Ławrynowicza. Uważam, że był on wielkim augustowskim patriotą i społecznikiem, który patrzył przede wszystkim na interes społeczeństwa. Pomost przy plaży Bielnik był jego darem dla lokalnej społeczności. Niestety jego praca nie została należycie doceniona przez władze miasta, wręcz przeciwnie. Rozmawiałem z nim wielokrotnie i wiem, że on osobiście bardzo mocno przeżywał tę sytuację. Będzie nam brakowało Gienka Ławrynowicza. Z pewnością na kolejnym zebraniu TMZA uczcimy jego pamięć minutą ciszy. Składam kondolencje jego rodzinie w imieniu własnym i Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej -komentuje Marian Dyczewski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej.

O Eugeniuszu Ławrynowiczu napiszemy więcej w kolejnym numerze "Przeglądu Powiatowego".

Pan Eugeniusz pozostawał w serdecznej relacji z redakcją "Przeglądu Powiatowego". Informację o jego śmierci przyjęliśmy z wielkim smutkiem. Często nas odwiedzał, aby podzielić się swoimi refleksjami i przemyśleniami na temat pomostu przy plaży Bielnik i funkcjonowania miasta. Zapamiętamy go, jako człowieka bardzo życzliwego z dużym poczuciem humoru, który pomimo napotykanych trudności potrafił imponować entuzjazmem. Pan Ławrynowicz przynosił nam również listy do opublikowania. Ostatni z nich, z jesieni 2020 roku, można przeczytać: tutaj. Składamy wyrazy współczucia jego rodzinie.

Śp. Eugeniusz Ławrynowicz:

Pomost przy plaży Bielnik, z napisem wykonanym przez Eugeniusza Ławrynowicza: "Bogu na chwałę a ludziom na pożytek":

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PBW KŻSokółka
PBW KŻSokółka 09.12.2021, 22:18
Penelopy zawsze w naszej pamięci.
Klub żeglarski Sokółka.
Cześć Gieńka Pamięci.
Kamil Ts.
Kamil Ts. 06.12.2021, 09:19
Spoczywaj w spokoju sąsiedzie i przyjacielu. R.I.P
Zasmucony2
Zasmucony2 05.12.2021, 22:26
Niech Pan Eugeniusz Ławrynowicz spoczywa w pokoju. Rzadko można spotkać było takiego społecznika i oddanego społeczeństwu człowieka. Był Pan szczery i oddany społecznej sprawie, a biurokracja i niezrozumienie zniszczyło ....
Jaroslaw
Jaroslaw 05.12.2021, 22:20
Spoczywaj w spokoju Gieniu
Zasmucony
Zasmucony 04.12.2021, 14:00
Pokój Jego Duszy. Niech mu ziemia lekką będzie. Bardzo szkoda człowieka. Tym bardziej, że nie doczekał ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy z pomostem. Ale pomost pozostał, jako trwały ślad pamięci po Panu Gienku.

Pozostałe