Wracamy do sprawy liści

  • 24.11.2021, 10:19
  • Beata Perzanowska
Wracamy do sprawy liści
W poprzednim numerze tygodnika z 18.11.21 opublikowaliśmy interwencję jednego z mieszkańców miasta, która dotyczyła hałdy liści w miejskim lesie przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Przedstawiliśmy sprawę od strony mieszkańca, jak i obszerne wyjaśnienia szkoły. Czytelnik jednak informuje nas, że sprawa nadal do końca nie jest wyjaśniona.

Hałdy liści zostały wyrzucone z terenu Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Tydzień temu obszernie opisywaliśmy całą sytuację. ACE wyjaśniło tę kwestię, ale znowu otrzymaliśmy kolejnego maila od Czytelnika.

-Informuję, że w dniu 22 listopada została usunięta jedna hałda zwiezionych liści przy wejściu do lasu od al. Kardynała Wyszyńskiego (foto1). Pozostało kilka niewielkich gromadek (foto 2), więc osoba odpowiedzialna za zaśmiecanie powinna je zgrabić i pozostawić to miejsce takim, jakie było. Mam nadzieję, że zniszczone koparko-spycharką krzewy wiosną odrosną. Wysypisko nr 2 za płotem ACE za bramką z boksem szkolnym (wykonanym na terenie miejskim) nie zostało do tej pory usunięte (Foto 3 i Foto 4). Nie ma możliwości wjazdu ciężkim sprzętem i wymaga to ręcznego usunięcia (chyba, że ACE zdemontuje ogrodzenie w celu usunięcia wysypiska). W załączeniu mapa z lokalizacją wysypisk (1 usuniętego i 2 nadal istniejącego). Będę informował o sprawie do czasu całkowitego usunięcia śmieci -napisał do nas mieszkaniec miasta.

Opisując poprzednio sprawę liści zwróciliśmy się do władz miejskich o wypowiedź w tej kwestii, odpowiedz otrzymaliśmy dopiero tydzień później, czyli 23 listopada.

-Urząd Miejski w Augustowie informuje, iż w sprawie hałdy liści przy Augustowski Centrum Edukacyjnym nie miał wiedzy oraz nie wyrażał zgody na tymczasowe składowanie liści, a także nie było wydane pozwolenie na wjazd samochodem ciężarowym do lasu w strefie uzdrowiskowej. Urząd po uzyskaniu informacji od mieszkańca w temacie liści wystąpił do ACE o wyjaśnienia oraz przeprowadził wizję danego terenu, na podstawie której stwierdził, iż przedmiotowe liście zostały uprzątnięte -poinformowała nas Joanna Grudzińska, p.o. kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie. 
Sprawa hałdy została już chyba rozwiązana. 
Beata Perzanowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe