Trzaskowski zapowiada protesty. Wyprowadzi ludzi na ulice

  • 30.09.2021, 09:50 (aktualizacja 30.09.2021, 10:55)
  • News4Media
Trzaskowski zapowiada protesty. Wyprowadzi ludzi na ulice Silar - Praca własna, CC BY-SA 4.0 Rafał Trzaskowski podczas kampanii wyborczej w 2020 roku.
Rafał Trzaskowski mobilizuje swoich zwolenników. Polityk Platformy Obywatelskiej już ostrzega przed ulicznymi protestami przeciwko posunięciom rządzącego Polską PiS. Chodzi o pieniądze.

Powodem niezadowolenia jest zapowiadany „Polski Ład”, czyli polityczny plan PiS, który zakłada wiele zmian fiskalnych. Przewiduje on np. zwolnienie z płacenia podatku PIT przez większości emerytów czy obniżenie podatków dla licznej grupy innych osób. Te rozwiązania krytykuje wielu wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, bo wpływy z PIT stanowią znaczną część budżetów samorządowych. Właśnie w ten punkt uderza Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, jeden z czołowych polityków PO i były kandydat na prezydenta Polski.

To jest kolejna zmiana podatkowa, która uderza w samorządy. W ostatnich latach Warszawie zostały zabrane prawie 2 miliardy. To cyniczna polityka rządzących, która ma doprowadzić do tego, by samorządy, zwłaszcza w miastach, nie mogły realizować swoich priorytetów i żebyśmy to my musieli wprowadzać drakońskie oszczędności i ewentualnie podwyżki, a oni mogli te pieniądze rozdawać.” - mówi Trzaskowski w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” i wylicza, że jego miasto przez „Polski Ład” ma stracić 1,7 mld zł, przy czym rządowe rekompensaty mają wynieść o 1,3 mld mniej. Trzaskowski dodaje, że w sumie polskie samorządy czeka ubytek 145 mld zł w ich kasach.

Dlatego szykuje się wielki protest. Demonstracje niezadowolonych – jak właśnie zapowiedział prezydent Warszawy – mają się odbyć w październiku. Dodał, że uczestnicy tych protestów będą chcieli pokazać skutki rządowych zamierzeń – opóźnienie inwestycji, czy zatrzymanie niektórych działań wynikające z braku środków.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe