Nowi dyrektorzy placówek PREMIUM

  • 07.09.2021, 19:00
  • Bartosz Lipiński
Nowi dyrektorzy placówek PREMIUM Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Nowy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie: Leszek Mołodziejko
Od nowego roku szkolnego w Augustowie funkcjonują już dwa kolejne zespoły szkolno-przedszkolne. W ich składach znalazły się między innymi Szkoły Podstawowe nr 2 i nr 4. To właśnie nauczyciele z placówek przy ulicy Rajgrodzkiej oraz ul. Konopnickiej zostali nowymi dyrektorami zespołów. Kandydatury wydają się zrozumiałe. Pewne zaskoczenie może budzić to, że w jednym z zespołów nie udało się rozstrzygnąć procedury konkursu.

Bartosz Lipiński

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Augustowie to też początek nowej rzeczywistości oświatowej. Od 1 września w mieście funkcjonują kolejne zespoły szkolno-przedszkolne. Po tym, kiedy przed rokiem powołano do życia Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (złożony ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Przedszkola nr 3 z dyrektorem Henryką Rzepecką), a także Zespół Szkolno Przedszkolny nr 2 (w jego składzie jest Szkoła Podstawowa nr 3 i Przedszkole nr 6, a na czele zespołu stanął dyrektor Andrzej Kaszkiel), niedawno nastąpił ciąg dalszy reformy edukacji autorstwa władz miasta Augustowa i ich koalicjantów. Sama inicjatywa połączenia szkół z przedszkolami od zarania powoduje ogromne kontrowersje. Na pewno nie można dziś powiedzieć, że zmiany cieszą się powszechną aprobatą. Przed podjęciem decyzji o powołaniu zespołów słyszeliśmy wiele krytycznych opinii ze strony rad pedagogicznych, rad rodziców i ludzi od dawna kojarzonych z augustowską oświatą takich jak np. Dariusz Szkiłądź. W marcu dyskutując o wcieleniu w zespół Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawiono negatywną opinię rady pedagogicznej, wyrażającej oburzenie wizją burmistrza. Na nic to się zdało. Okazuje się, że radni koalicji rządzącej „znają się” lepiej od doświadczonych nauczycieli oraz pedagogów.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 złożonym ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola nr 2 nowym dyrektorem został Leszek Mołodziejko. Decyzja o powierzeniu mu funkcji przez burmistrza wydaje się zrozumiała, gdyż jest to kompetentny pedagog pracujący w szkole przy ulicy Rajgrodzkiej od lat. Ostatnio pełnił funkcję zastępcy dyrektora, dlatego doskonale zna specyfikę kierowania placówką i jej potrzeby. Stanowisko dyrektorskie Leszka Mołodziejko nie budzi żadnych kontrowersji. Dużo więcej emocji powoduje to, że nie został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora nowego zespołu. Urząd miasta poinformował, że stało się tak, ponieważ jedna z kandydujących osób nie spełniała wymagań formalnych, natomiast druga nie uzyskała akceptacji komisji. Po odejściu Agnieszki Milanowskiej ze szkoły przy Rajgrodzkiej obecnie w naszym mieście na funkcji dyrektora placówek oświatowych nie pracuje już nikt z sześciu dyrektorów, którzy w kampanii wyborczej 2018 roku wzięli udział w pamiętnej konferencji prasowej i zaprzeczyli słowom kandydata Mirosława Karolczuka o strachu w naszej oświacie.

Dyrektorem Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 4, do którego należy Szkoła Podstawowa nr 4 i Przedszkole nr 1 została biorąca udział w konkursie Anna Karpińska. Nowa dyrektor była do niedawna wicedyrektorem w szkole przy ulicy Konopnickiej, dlatego jej doświadczenie i kompetencje są oczywiste. Anna Karpińska zastąpiła na funkcji Mariolę Brygidę Karpińską. Przed nowymi dyrektorami zespołów szkolno-przedszkolnych duże wyzwania. Kierowanie de facto dwiema placówkami nie jest proste. Najważniejsze, aby rok szkolny przebiegał znacznie spokojniej niż dwa poprzednie i nauka stacjonarna mogła być z powodzeniem kontynuowana.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe