W puszczy naprawdę wiele się dzieje

  • 14.07.2021, 15:20
  • Beata Perzanowska
W puszczy naprawdę wiele się dzieje
O tym co żyje w puszczy mogli się przekonać uczestnicy drugiego spotkania w ramach Augustowskiej Akademii Leśnej, przygotowanego przez Nadleśnictwo Augustów. W czwartek, 1 lipca wiata przy siedzibie nadleśnictwa w Augustowie zapełniła się głównie dziećmi, które z uwagą oglądały filmy i słuchały prelekcji na temat „Co w Puszczy rośnie, piszczy, wyje i inne osobliwości świata żywego”.

Przypomnijmy, że Augustowska Akademia Leśna to inicjatywa nadleśnictwa mająca na celu przekazanie informacji o nadleśnictwie, wykonywanych działaniach gospodarczych, takich jak pozyskanie drewna, ochrona lasu i przyrody, hodowla lasu, udostępnianie terenów leśnych. W ramach akademii leśnicy przygotowali 10 spotkań podczas, których poruszana będzie różna tematyka. Leśnicy są otwarci na różne pytania, dyskusje, nawet trudne zagadnienia. Forma spotkań jest luźna i z humorem. Dlatego akademię zakończy egzamin i przyznanie tytułu „Za Puszczonego”, czyli osoby której bliska jest puszcza i to co się z nią dzieje. Zachęcamy wszystkich do udziału w akademii. Tym bardziej, że leśnicy zamierzają nie tylko wykładać, ale zabrać uczestników akademii w plener i pokazać naprawdę interesujące miejsca.

W czwartek, 1 lipca odbyło się już drugie spotkanie w ramach akademii. Na ciekawy wykład, ubarwiony prezentacją multimedialną przybyło wiele osób. Głównie dzieci, które z wielką uwagą i ogromnym zainteresowaniem, słuchały o tym, co dzieje się w Puszczy Augustowskiej. Bo tematem czwartkowego spotkania było „Co w Puszczy rośnie, piszczy, wyje i inne osobliwości świata żywego”. Spotkanie prowadziła dr inż. Joanna Harmuszkiewicz, której wielką pasją są wilki oraz Adam Kolator. Najbardziej publiczność interesowały wilki, ale też mowa była o augustowskim stadzie żubrów, ptakach, łosiach, sarnach i innych zwierzętach żyjących w Puszczy Augustowskiej. Uczestnicy spotkania oglądali też filmiki, na których można było podziwiać życie zwierząt z ukrytej kamery. Zaprezentowano film pod tytułem „Kilka dni z życia pewnego bajora”, na którym zaobserwować można było różne zwierzęta przychodzące się napić i wytarzać w błocie. Furorę zrobiły filmiki z wilkami w roli głównej. Biorący udział w prelekcji mogli posłuchać odgłosów różnych zwierząt, od ptaków po łosie czy jelenie. Po spotkaniu dzieciaki zostały obdarowane książkami i różnymi gadżetami. Warto podkreślić, że w akademii może wziąć udział każdy bez względu na wiek. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich, także najmłodszych. „Przegląd Powiatowy” jest patronem medialnym tej inicjatywy, która jest naprawdę cenna. Warto skorzystać z propozycji leśników, bo naprawdę z tych spotkań można wyjść wzbogaconym o bezcenną wiedzę. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 15 lipca, na godzinę 17.00. Warto zarezerwować czas, bo tematem spotkania będzie „Co ten leśnik wyrabia w Puszczy i jak się wytłumaczy”.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe