Policjanci z pomocą pokrzywdzonym

  • 19.02.2021, 12:18
  • Beata Perzanowska
Policjanci z pomocą pokrzywdzonym
Od 22 lutego rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Augustowscy policjanci wzorem lat ubiegłych aktywnie włączają się w obchody. Funkcjonariusze zachęcają osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z możliwości uzyskania informacji bądź porady.

Od poniedziałku 22 lutego rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której organizatorem i pomysłodawcą jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak co roku, również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, chętnie włączają się w obchody. Oczywiście okres tygodnia jest tutaj tylko symboliczny. Jego zadaniem jest poświęcenie szczególnej uwagi osobom, które w różnych okolicznościach stały się ofiarami przestępstw. Pokrzywdzeni często nie mają świadomości o dostępnych rozwiązaniach prawnych, z których mogliby skorzystać. Dlatego tak ważnym jest, chociażby zapewnienie dostępności specjalistów z dziedziny prawa.

Podczas wyznaczonych dyżurów od 22 do 28 lutego, będzie można skontaktować się telefonicznie z mundurowymi pod numerem 47 715 62 57/ 47 715 62 08 w godzinach 9-15, którzy udzielą osobom zainteresowanym informacji na temat przysługujących im praw. Wytłumaczą również obowiązujące procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.

źródło www.augustow.policja.gov.pl 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe