Panika zastępcy burmistrza

  • 14.10.2020, 08:33 (aktualizacja 14.10.2020, 13:50)
  • Beata Perzanowska
Panika zastępcy burmistrza
Nie śledzę na bieżąco rewelacji w mediach społecznościowych, ale ktoś ze znajomych wspomniał, że właśnie przeczytał obszerny wywód Pana Chodkiewicza odnoszący się do mojego ostatniego felietonu. Felieton mówił o pomijaniu dużej części radnych w procesie podejmowania decyzji co do przyszłości miasta i kierunków jego rozwoju.

Felieton 

Próbuje się nas traktować przedmiotowo jak maszynkę do głosowania. Nie ma na to zgody. Ponieważ wypowiedź dotyczyła bezpośrednio mojej osoby, nie mogę i nie chcę przejść mimo. Stąd kolejny mój felieton, a właściwie słowo do Pana Chodkiewicza.

Panie Burmistrzu, czyżby pańska irytacja, której wyrazem jest wpis na Pana profilu na fb, była efektem uświadomienia sobie bolesnej prawdy? Proszę się tak nie denerwować. Porozmawiajmy o faktach.

Po pierwsze i najważniejsze – faktem jest, że zawsze byłam, jestem i będę dumna z tego, że jestem rodowitą augustowianką. I zawsze żywo interesowało mnie to, co dzieje się w moim mieście i jak się ono rozwija. Pańskie pokrętne wyjaśnienia i manipulacje, przytaczanie takich argumentów, które pasują Panu w danej chwili, obrażają inteligencję wyborców i radnych. Boli mnie ten brak szacunku dla tak dużej części mieszkańców Augustowa, brak szacunku dla mediów, brak szacunku dla byłych i obecnych samorządowców. Jest to retoryka, która nie przekonuje. Proszę poczytać komentarze nie tylko na swoim profilu. Żyje Pan w bańce informacyjnej, obok Augustowa. Szkoda mi czasu i cierpliwości mieszkańców na polemiki z Panem na temat uzdrowiska, bo chyba wszystkim jest wiadome, że dla Pana i pańskiego obozu to przysłowiowa „kula u nogi” i najchętniej nie inwestowalibyście w ten obszar, co potwierdza chociażby wspomniany projekt uchwały i wskazane w nim zadania inwestycyjne. Mrzonki o zmianie Augustowa w miasto przemysłowe są wprost proporcjonalne do ilości miejsc pracy na strefie aktywności gospodarczej.

Pańskie wycieczki do mojej osoby i rzekomego nieprawidłowego wynagrodzenia są niesmaczne i nieprawdziwe. Kłamstwo powtórzone sto razy dalej pozostaje kłamstwem. Jeżeli pamięć Panu szwankuje, to proszę porozmawiać z obecną Panią prawnik urzędu, która reprezentowała burmistrza w tej sprawie. Dlaczego nie zdecydowaliście się skierować sprawy do sądu? Dlaczego zakończyliście wątek na etapie negocjacji? Bo nie mieliście argumentów, bo sprawę w sądzie przegralibyście, jak wiele innych. Teraz, po 7 latach, Pan przytacza temat i poprzez takie niejasne wypowiedzi i manipulacje chce mnie Pan zdyskredytować? Wstyd Panie Burmistrzu.

Latarnie za mojej kadencji faktycznie gasły okresowo na kilka godzin, za Waszych zaś palą się w ciągu dnia, a nocami często straszą w mieście egipskie ciemności. Nasze decyzje były umotywowane i pod pełną kontrolą. Znowu polecam ulubione przez Pana media pt. fb na temat aktualnych problemów z oświetleniem miejskim.

Ale oczywiście „radośnie” odniosę się też do Pana wywodów na łamach mediów społecznościowych.

Twierdzi Pan na przykład, że środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie można przeznaczać na finansowanie remontów, a w przyjętej uchwale umieściliście zadanie dot. modernizacji bloku sportowego w szkole SP nr 3.

Rozmija się Pan z prawdą, aby tylko wykazać, że ma Pan rację.

Cała koncepcja rozwoju miasta obecnej koalicji rządzącej opiera się na asfaltowaniu uliczek. Potwierdza to projekt uchwały dot. RFIL. Nad czym pracował urząd w ostatnim czasie, widać wyraźnie. Są gotowe tylko projekty kładzenia asfaltu. Innych projektów nie macie. Chwali się Pan, że ten rządowy program znaliście od dawna, to gdzie te prorozwojowe inwestycje? Gdzie działania, które przyniosą wymierne korzyści w postaci nowych miejsc pracy, wpływu podatków, zwiększenia liczby mieszkańców? Czy mylę się, że to są wskaźniki rozwoju miasta? Nawiasem mówiąc, asfaltowanie ulic w XXI wieku to żadna zasługa, to obowiązek.

Burmistrz i jego służby mają obowiązek przygotowywać materiały i przekazywać wszelkie istotne informacje radnym. Wszystkim radnym. Szczególnie takie informacje, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na stan budżetu czy rozwój miasta. Wymaga tego powaga urzędu i instytucji burmistrza, a przede wszystkim powinność wobec wyborców. Natomiast kształt projektów uchwał winien być przedstawiony na sesji po uprzedniej dyskusji na komisjach. Przypominam, bo wspomniał Pan, że Pana pamięć działa wybiórczo.

Jeżeli prawdą jest, że wiedzę o programie RFIL burmistrz powziął bardzo dawno, to tym bardziej zasmuca fakt, że na komisjach poprzedzających sesję temat ten nie został ujęty w porządku obrad. Czy w Augustowie mamy władzę autokratyczną czy demokratyczną? Czasem mam wątpliwości.

 

Chwali się Pan inwestycjami. Myślę, że przyda się tu kilka słów przypomnienia.

  1. nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią w Koszarach - jest realizacją koncepcji poprzedników,
  2. nowe boisko przy szkole na Nowomiejskiej – jest realizacją koncepcji poprzedników Aczkolwiek ta inwestycja jest wg mnie niedostatecznie, czy wręcz niewłaściwie wykorzystana, z uwagi na złe decyzje dot. wykorzystania budynku dawnej szkoły,
  3. skatepark - ostatnio stał się miejscem, w którym dochodzi do aktów przemocy. Wymaga monitoringu i dozoru. Pomimo ciągłych wniosków brak reakcji ratusza. Notabene służy on kilkudziesięciu osobom, może stu – tak gwoli ścisłości,
  4. tętniące życiem miejsce pod gastronomię na Neckiem!!!!. Trzy pawilony to nie jest nawet odtworzenie bazy z czasów PRL. Nie jest Pan rodowitym augustowianinem i nie może Pan pamiętać czasów, kiedy w Augustowie i okolicach wakacje spędzał ponad milion turystów, ale jak już wspominałam w poprzednim felietonie i jeszcze raz powtórzę – polecam Augustów na Starej Pocztówce.
  5. boisko na Lipowcu - w dalszym ciągu zamknięte dla mieszkańców. Czy naprawdę uważa Pan, że mieszkańcy mojej dzielnicy to patologia i wandale? Że nie zasługują na to, aby udostępnić im tych kilka sportowych atrakcji, jak cywilizowanym ludziom? Bo może się coś zniszczy? Pewnie tak, ale czy ograniczenie dostępu to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie? Budować, zamykać i oglądać przez kraty – taka idea przyświecała tej inwestycji?
  6. park na Lipowcu - służy okolicznym dzieciakom i bardzo dobrze, ale przytaczanie go jako przykład inwestycji, z której korzystają wszyscy mieszkańcy to gruba przesada. Wiem, bo widzę ten park z mojego domu.
  7. ścieżki do Przewięzi i Sajenka nie były inwestycją miejską. Dla przypomnienia budowę sieci Green Velo rozpoczęto za czasów burmistrza Kożuchowskiego i był to projekt Ministerstwa Rozwoju Regionalnego we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi 5 województw Polski Wschodniej. Finansowany był z EFRR w ramach PORPW 2007-2013. Potem nastąpił dalszy rozwój ścieżek rowerowych i nie miasto było inwestorem. Równie dobrze może Pan przypisywać miastu inwestycje BAT lub obwodnicy Łomży.
  8. Zapomniał Pan o bazie kajakowej. Czyżby dlatego, że niektóre ściany budynku już ciemnieją. Jest na to rada - proszę spytać właścicieli Przedszkola Montessori, bo zdaje się, że technologia ta sama, a jakość jakby inna.

Mogłabym wymienić też szereg zaniechań, ale wspomnę tylko. budynek centrum informacji turystycznej, i postiw które stały się niechlubnym symbolem rządów NM. Pychą i arogancja kroczy przed upadkiem, a burmistrz oraz radni NM i banici z PIS, w dalszym ciągu będą bojkotować propozycje swoich kolegów z rady. Tak właśnie wygląda ta rzekoma współpraca, o której mówi burmistrz.

Różnimy się również diametralnie w ocenie inwestycji z poprzednich kadencji. Niektóre z nich wpłynęły decydująco na prowadzenie biznesu augustowskich przedsiębiorców. Wrócę do bulwarów. Dzisiaj nad Nettą działa 5 restauracji . Dwie sezonowe Biała Perła i Blues Brothers oraz Ogródek po Jabłoniami , Fisza i Moringa. Ponadto po drugiej stronie Netty Pałac na Wodzie. Razem kilkadziesiąt, a w sezonie może więcej miejsc pracy. Czy byłoby to realne bez budowy bulwarów?

Ciekawa jestem, kiedy tyle miejsc pracy wygeneruje augustowska strefa aktywności gospodarczej?

Ciekawa też jestem czy wyasfaltowanie przysłowiowej ulicy Derak przyczyni się do powstania choć jednego miejsca pracy. Nie oznacza to, że nie należy asfaltować małych uliczek. Jak najbardziej należy, wszak to zadanie własne gminy. Jednak w ten sposób przejadamy ogromną część środków na inwestycje prorozwojowe, których w mieście jak na lekarstwo.

Ufam, że Panu, podobnie jak i mnie, zależy na rozwoju Augustowa. Jednak sposób w jaki traktujecie radnych opozycji pokazuje, że czujecie się nieomylni i wierzycie w to, iż tylko z kręgu NM mogą wychodzić pomysły dobre dla rozwoju Augustowa. Energię konieczną do pracy przeznaczacie na walkę z jakąkolwiek krytyką waszych poczynań.

Kpiarski ton Pana Wiceburmistrza nie sprzyja dobrej atmosferze. Myślicie Państwo, że można stłumić dyskusję i śmiać się z radnych opozycji. Tym sposobem obrażacie nie tylko nas, ale i naszych wyborców. Panie Wiceburmistrzu, pańska reakcja, wręcz na granicy histerii na mój ostatni tekst w „Przeglądzie Powiatowym”, pokazuje, że uderzyłam celnie. Jestem tym zaskoczona, bo powinniście się takiej krytyki spodziewać. Jeśli dyskusja nie ma szansy rozegrać się na komisjach i sesjach Rady Miejskiej, gdzie po 30 sekundach odbieracie nam głos, to będzie odbywać się poprzez oświadczenia dla mediów oraz artykuły. To skutek Waszych działań. Nie będziemy opozycją milczącą, bo nie chcą tego nasi wyborcy. Pochylcie się nad komentarzami wielu mieszkańców zniesmaczonych Waszą retoryką, butą i arogancją. Musicie się opamiętać i zmienić swój styl działania. Sztuczki PR nie zastąpią realnych działań. Pracujmy razem dla Augustowa.

Izabela Piasecka

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 15.10.2020, 19:55
panie (p celowo małą literą) filipie jeśli jest pan oddany dla mistta i mieszkańców, którzy oddali na pana głos, proszę powiedzieć dlaczego pojawiło się pana nazwisko w info. długi i dlaczego - jeśli takowe były, nie spłacił ich pan. Proszę również powiedzieć mieszkańcom dlaczego zarabiając tak duże pieniądza podjął pan dodatkową pracę, a pieniądze płynęły z urzędu?Czy jest to zgodne z etyką samorządowca? Czy zgodne ze słynnym kodeksem etyki? Lubi pan długie posty więc problemu nie powinno być z odpowiedziami. Proszę wybaczyć nam wszystkim ciekawość, która jest podyktowana zniesmaczeniem.
Bawoleoko
Bawoleoko 21.10.2020, 20:05
Długi popłacone?
Tym
Tym 15.10.2020, 17:33
mam nadzieje ze CBA kiedys tu zawita
Flap
Flap 15.10.2020, 19:41
I prokurator, bo to granda
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.10.2020, 11:14
Zlikwidowali fundusz na promocję miasta a w zamian za te pieniądze opiewają swoje sukcesy !
A tak nawiasem to można temu się przyjżeć to będzie dobry temat na następny artykuł. Może jeszcze trzeba prześledzić wszystkie przetargi pod kątem które firmy najczęściej je wygrywają i czy wykonawca jest naprawdę obcy względem urzędników ?
Czytelnik
Czytelnik 15.10.2020, 09:41
Ciekawe kiedy o aferze z Dobkowskim napisze reporter?
Szkoda miasta
Szkoda miasta 15.10.2020, 08:41
Tak sobie myślę, że cwaniacy tacy jak Karolczuk, Chodkiewicz czy Dobkowski trochę czasami zaskakują, ale to od tygodni nic nowego. Dziwi mnie postawa ludzi, których uważam za przyzwoitych, jak Kaśka Raczkowska czy Mirek Zawadzki. Co z nimi? Zapisali się do klubu hejterów i manipulatorów?
Bronek
Bronek 15.10.2020, 10:41
Ktotokorolczyk to nie cwaniak on tylko wypełnia polecenia pozostałych . Gdyby było inaczej to by nie podpisał przelewów dla reportera ! Taki człowiek był im potrzebny bo poprzednio się zbuntował .
KRS
KRS 15.10.2020, 08:16
Filip, tak byś nie miał wątpliwości przesyłam link do Krajowego Rejestru Sądowego. Bo przecież nic nie wiedziałaś, podobnie jak Mirek, Ala i Oneta, nasza przewodnicząca komisji reprezentacyjnej. Augustowski Reporter Sp z o.o. - link w KRS:
http://www.krs-online.com.pl/a…
genialne
genialne 16.10.2020, 20:18
Oneta jako przewodnicząca komisji reprezentacyjnej - no to mi się podoba!!! Oneta może być naszym towarem eksportowym - oczami wyobraźni już widzę jak reprezentuje naszą skromną społeczność na wydarzeniach takich jak otwarcie Igrzysk Olimpijskich, zaprzysiężenie prezydenta USA, inauguracja pontyfikatu nowego Papieża już nie mówiąc o skromniejszych uroczystościach takich jak otwarcie fabryki Tesli w strefie aktywności gospodarczej, kosmodromu na Rybackiej czy wreszcie długo i niecierpliwie oczekiwane przecięcie wstęgi na pięknym, lśniącym i pachnącym piękniej niż wiosenna łąka asfalcie na Derak.
Toja
Toja 17.10.2020, 14:14
Oneta😱toz to wstyd
Lol
Lol 18.10.2020, 13:14
Na kolanach Oneta lepiej wyglada👍
czapka z pomponem
czapka z pomponem 15.10.2020, 22:21
Kiedy Oneta zrobi kotrolę?
Emeryt
Emeryt 15.10.2020, 07:08
Dobkowski z żoną zrobił sobie z miasta krowę dojną. 30000 tysięcy rocznie idzie do ich kieszeni. Emeryci uczcie się.
bzyk
bzyk 15.10.2020, 00:51
Iza, ze wszystkim się zgadzam oprócz tego, że ten pan (małe p) obraża moją inteligencję jako wyborcy, bo musiałby mieć jej duuuużo więcej, abym to odczuł. Potrafię odróżnić pustosłowie, nawet kwieciste, od prawdy.
30000 tysięcy dla Dobkowskiego
30000 tysięcy dla Dobkowskiego 14.10.2020, 21:12
Ten podobno najbogatszy radny kroi Augustów na kilkadziesiąt tysięcy. Krzyk o hejcie był po to by zatrzymać ewentualne informacje. Gruby, otwieraj wódkę, bo to źle wygląda. Lepiej się spij.
Drink
Drink 14.10.2020, 22:12
Pociągnąć też lubi? Tak mówią
Mirek Ktotorolczuk
Mirek Ktotorolczuk 14.10.2020, 20:42
Informacja o pieniądzach z miasta dla Reportera Augustowskiego Państwa Dąbkowskich, dokładnie 21 667 zł. 38 gr., podałem ja - Mirek Ktotorolczuk. Załączam link
http://bip.um.augustow.pl/rada…
mareczek
mareczek 15.10.2020, 09:47
Wow i na Gazetę Wyborczą koalicjanci PiS-u wydali ponad 11tysiaków. Ciekawe co na to władze wojewódzkie PiS-u.
F. Chodachodakiewicz
F. Chodachodakiewicz 14.10.2020, 20:52
Ja pier............ Dno dno i jeszcze raz dno
Bawoleoczy
Bawoleoczy 14.10.2020, 19:41
Do tego pani Izo należy dodać syf, koła i mogiła w Dogosferze i plac zabaw na Rybackiej, który jest zużyty, i niebezpieczny. I wiele innych perełek.
Janek
Janek 14.10.2020, 19:09
No to skok na kasę. Dobkowski wyjmuje pieniądze w niezbyt wyrafinowany sposób. Ile wyjmują w sposób bardziej inteligentny?
Ściąga manipulanta
Ściąga manipulanta 14.10.2020, 18:37
Filip notuj, tak będziesz to złodziejstwo tłumaczyć: Nikt nie chciał pisać laurek dla burmistrza i Naszego Miasta, to burmistrz poprosił swojego kolegę Dobkowskiego. I ten wspaniałomyślnie zgodził się za drobne 30.000 zł pisać dobre rzeczy o Burmistrzu. Tylko Dobkowski się zgodził, nikt inny nie chciał, więc nie było wyjścia. Tak tłumacz Filipku.
Ups
Ups 15.10.2020, 09:12
No jak to nikt? A dziennik powiatowy? Przecież również publikował takie treści.
Pixi
Pixi 14.10.2020, 20:06
No tak ktoś musi się odwdzięczyć za kampanię wyborczą. Obrzydliwe !
Helenka
Helenka 14.10.2020, 21:30
Obrzydliwe do kwadratu. Gdyby te tysiące wydali na gazetkę promującą ich "sukcesy" to przynajmniej byłoby oficjalnie. Ale pchać kasę do prywatnej firmy, której właścicielką jest żona radnego???? Nikt tego dziadostwa nie czyta, więc pewnie dlatego. Prawie same przedruki i teksty wykupione. Co na to inni radni? Przewodnicząca pewnie się cieszy, że poszło do AR, bo jej znajomi PP nie kupują. Podobno. Zgnilizna moralna. Powiem więcej: zwyrodnialstwo!
Reporter
Reporter 14.10.2020, 22:13
Ja biorę kilka egzemplarzy. Mam na rozpałkę do pieca
Czytelniczka
Czytelniczka 14.10.2020, 18:18
Teraz bym się nie zdziwiła jakby miasto płaciło firmie Filipa chwilowo przepisanej na siostrę. Ktoś chyba zapyta?
Amen w pacieżu
Amen w pacieżu 14.10.2020, 18:12
Mi się wydawało, że kilka tygodni temu Powiatowy obnażył szczyty hipokryzji. A tu co tydzień większa i większa bomba. Z tą kasą na prywatną gazetę Dobkowskiego to bingo. Ciekawe kiedy hejterzy z Naszego Miasta zaczną atak?
Muszą odejść
Muszą odejść 14.10.2020, 18:09
Ten atak na Przegląd to największy życiowy błąd Dobka i Chodkiewicza. Wychodzi dzień po dniu jak Nasze Miasto wyciąga kasę z urzędu. Dziękujemy dziennikarzom za odwagę. Robicie rzecz wielką. Obnażacie kulisy tej wstrętnej ekipy.
Kosmos po prostu
Kosmos po prostu 14.10.2020, 18:07
Sprawa jest bardzo prosta. Po przeliczeniu wynika, że Dobkowski tnie miasto na około 30 tysięcy rocznie. Przez pięć lat nazbiera okrągłe 150 tysięcy i ma na kampanię. I żyje na koszt podatnika. Trzeba jeszcze sprawdzić gdzie spółki miejskie kupują paliwo. Nie zdziwię się jeśli u zaradnego radnego Dobkowskiego. Uczcie się niedorajdy.
Gonić naciągaczy
Gonić naciągaczy 14.10.2020, 17:45
Znaczy się sam Dobkowski wyjął z kasy miejskiej 21 tysięcy na swój szmatławy periodyk. Genialne. Godne to i sprawiedliwe. Czy zatem sam Dobkowski po takim numerze nie powinien podziękować za służbę i zabrać ze sobą Karolczuka i Chodkiewicza, którzy ten przekręt firmowali?
Ale jaja
Ale jaja 14.10.2020, 19:39
No proszę jest przysłowiowa sprawa dla ,, Reportera" . Transparentność to ich drugie imię. Czas chyba poinformować o tym fakcie odpowiednie służby.
www
www 14.10.2020, 15:36
Nie jestem za tym ,, gwiazdorem,, ale są siebie warci.Piasecka= Filipek.
cóż takiego dobrego zrobiła Piasecka ? uderz w stół , a nożyce się odezwą.
mieszkaniec i czytelnik
mieszkaniec i czytelnik 14.10.2020, 11:50
Szanowni. Kupujmy DP lub wykupmy płatną wersję.
Nigdy nie dowiedzielibyśmy się o drugiej twarzy tej władzy gdyby nie niezależne dziennikarstwo!
Wspierajmy Pana Przekopa by nie pojawił się nieznany nikomu z imienia i nazwiska biznesman i złożył ofertę kupna DP jak kupił Augustowski Reporter.
To byłby koniec prawdy w naszym mieście. Została by tylko prawda Naszego Miasta.

Augustowianka
Augustowianka 14.10.2020, 20:49
Zgadzam sie z Panem. Ja dopiero od niedawna wiem, ze Reporter nalezy do Dobkowskiego, a więc prezentuje narzuconą narrację i buduje Piar włodarzy. Za to z komentarzy i dyskysji w lokalnej prasie, w tym za posrednictwem DP dowiaduję się o wielu rzeczach, o ktorych dotychczas nie wiedzialam i nue mialam stycznosci. I ten komentarz jest po to by dać wyraz, ze doceniam zaangazowanie redakcji DP w podejmowanie tematow, kierowanie niewygodnych pytan, szukanie odpowiedzi.
czytam_newsweeka
czytam_newsweeka 14.10.2020, 13:37
po treści twojej wypowiedzi wnioskuję że panika to dotyczy kogoś innego...
Ropuch
Ropuch 14.10.2020, 19:38
Mały s. Ty jeszcze masz coś do powiedzenia????
Czytelnik
Czytelnik 14.10.2020, 12:28
Reporter należy do żony Dobkowskiego. Czytajcie Reportera, tam tylko chwalą grybego, prawdomównego i niewidzialnego. Rozmach chwalenia ogromny, aż miło się czyta. No i ten obiektywizm w wychwalaniu. Aż miło. Nawet jak niewidzialny burmistrz coś źle zrobi to go chwalą. Chwała dziennikarzom z Reportera.
precz mi z tym
precz mi z tym 14.10.2020, 17:24
A kto by chciał czytać to gunwo??
Pytanie dnia
Pytanie dnia 14.10.2020, 14:37
Ile miasto zapłaciło Reporterowi Augustowskiemu, czyli tak naprawdę Państwu Dąbkowskim w 2019r. za publikacje na temat sukcesów NM?
Pytanie pomocnicze - czy jest to kwota powyżej 20 tysięcy złotych?
Odpowiedź dnia
Odpowiedź dnia 14.10.2020, 17:31
Ile miasto zapłaciło Reporterowi Augustowskiemu, czyli tak naprawdę Państwu Dąbkowskim w 2019r. za publikacje na temat sukcesów NM, dokładnie niewidomo. Natomiast w 2020r miasto za pełne obiektywizmu publikacje Reporterze Augustowskim zapłaciło ponad 21 tys. złotych.
skandal
skandal 14.10.2020, 18:40
A rok się jeszcze nie skończył.
Jeżeli jest to prawda, Dobkowski powinien natychmiast zrezygnować lub co najmniej zamilknąć do końca kadencji. Zazwyczaj i tak nie mówi nic wartościowego, teraz to będzie brzmiało zwyczajnie jak kpina i szyderstwo. Natomiast ten z urzędu kto to zlecił - bezwarunkowo do dymisji.
Jeżeli to prawda - to nasze miasto opanowała zwykła mafia.
zwykłymieszkaniec
zwykłymieszkaniec 15.10.2020, 08:53
W kolejce czekają następne newsy z obstrukcją finansową w tle. Panom się we łbach poprzewracało i uważają, że mogą bezkarnie łgać publicznie, krzywdzić uczciwych ludzi, straszyć sądami gazetę i mieszkańców, którzy z tą narracją się nie zgadzają. Wkrótce przekonają się, że nie są władcami miasta, które niebawem wróci do mieszkańców.
będzie kontrola?
będzie kontrola? 14.10.2020, 17:21
Toż to jest sprawa dla komisji rewizyjnej RM. Mamy taką świetną komisję rewizyjną z jeszcze świetniejszą przewodniczącą. Oneta już się pali w blokach startowych żeby to wszystko zawodowo skontrolować, wytropić najdrobniejszy przekręcik i ogólnie roznieść ich w pył. Pokazała już swój ponadprzeciętny talent śledczego i nieosiągalny dla zwykłego śmiertelnika obiektywizm i profesjonalizm podczas kontroli w sprawie przemocy. Oneto - buławę w dłoń i do boju, zło trzeba zdusić w zarodku.
buenos
buenos 16.10.2020, 23:15
hahaha dobre!
oszustwo
oszustwo 14.10.2020, 19:33
Nie dla komisji rewizyjnej tylko dla państwowych organów !!!!!!!!!

Pozostałe