Obrady XIX sesji Rady Miejskiej

  • 13.02.2020, 14:57 (aktualizacja 13.02.2020, 15:50)
  • Bartosz Lipiński
Obrady XIX sesji Rady Miejskiej Archiwum PP
W czwartek, 6 lutego w Urzędzie Miejskim w Augustowie odbyły się obrady XIX sesji Rady Miejskiej w Augustowie. Transmisje video z posiedzeń rady można śledzić pod linkiem: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm

Bartosz Lipiński

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta od przedstawienia ostatniego sprawozdania.
  4. Interpelacje i zapytania radnych.
  5. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
  6. przyjęcia stanowiska na temat budowy południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa,
  7. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, udzielane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Augustowie oraz szczegółowych zasad częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat oraz trybu pobierania opłat,
  8. Programu Wspierania Rodziny na lata 2020 - 2022 Gminy Miasto Augustów,
  9. zmiany uchwały nr XVI/169/19 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 24 października 2019 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Augustowa na 2020 rok,
  10. zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy,
  11. zmiany uchwały Nr XLVI/446/18 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 28 marca 2018 r. w sprawie przyjęcia programu redukcji niskiej emisji na terenie Gminy Miasto Augustów pn. Airgustów i określenia dotacji w ramach programu,
  12. uchwalenia Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2020-2024,
  13. udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Miasto Augustów Powiatowi Augustowskiemu na realizację zadania inwestycyjnego pn: "Budowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej ul. Wypusty w Augustowie",
  14. zaliczenia wybranych dróg do kategorii dróg gminnych,
  15. powołania zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników do sądów powszechnych,
  16. powołania członków Konwentu Medalu do rozpatrywania wniosków o nadanie Medalu "Za zasługi dla miasta Augustowa",
  17. .przekazania petycji do rozpatrzenia według właściwości,
  18.  skargi na Radnego Rady Miejskiej w Augustowie,
  19. rozpatrzenia wniosku o zwolnienie z podatku od nieruchomości z tytułu budynków i gruntów związanych z działalnością gospodarczą,
  20. przystąpienia do opracowania Strategii Rozwoju Gminy Miasta Augustów na lata 2021 - 2030,
  21. zmiany Uchwały Nr VII/74/19 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 14 marca 2019 r. sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. "Słoneczne Przedszkole",
  22. opłaty za pobyt dziecka w Żłobku Nr 1 w Augustowie,
  23. zmian budżetu miasta na rok 2020,
  24. zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Augustowa na lata 2020-2033.
  25. Przyjęcie protokołów z obrad: XVII sesji Rady Miejskiej z 25.11.2019 r. i XVIII sesji Rady Miejskiej z 30.12.2019 r.
  26. Wolne wnioski i omówienie interpelacji i zapytań radnych.
  27. Zamknięcie obrad
Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 10.02.2020, 12:23
Dobrnęłam do końca... chaos, brak opanowania. Nie jestem polityczna, nie interesuje mnie kto jest PiS i nm. Podzieliłam uczestników na 2 grupy „ flaki z olejem” oraz „ warczące psy”. Obie przerost formy nad treścią. Staracie się ładnie wypowiadać (Nienaturalnie to brzmi) ale treści w tym żadnej. Zauważyłam tez braki w podstawowym słownictwie oraz calkowity brak wiedzy merytorycznej. Bicie piany, 0 konkretów, błędne decyzje, każdy tylko chce się „wylansować”, niektórzy prą na szkło ze aż słabo... szkoda ze brak w tym wszystkim interesów mieszkańców
czekamy na transmisję
czekamy na transmisję 09.02.2020, 11:23
Gdzie jest transmisja z komisji społecznej ? bardzo ciekawe rzeczy tam się działy, mieszkańcy dyskutowali z vice-burmistrzem o mieszkaniach komunalnych.....dlaczego tego nie ma? chcecie coś ukryć?
mieszczuch
mieszczuch 08.02.2020, 10:39
Za te kilka wyasfaltowanych ulic warto było znów głosować na Nasze Miasto?
Nikt tak szybko Augustowa nie zwija jak Oni.
Prywata, buta, wyższość i mniemanie o nieomylnosci.
Wyborcy warto było?
wiesiek_też_ze miasta
wiesiek_też_ze miasta 08.02.2020, 13:05
warto!! nawet bardzo warto!
Bau
Bau 08.02.2020, 20:48
Wiesiek a może lepiej Filip ... z punkty widzenia mieszkańca NIE WARTO!!! Mi jest wstyd ze głosowałam i namówiłam innych.
Sam Karolczuk!
Sam Karolczuk! 07.02.2020, 19:40
Karolczuk niech przychodzi sam na sesje rady miasta i niech pamięta że jest tam gościem!!!!!
PR
PR 08.02.2020, 10:26
Masz rację. Ja mam jeszcze propozycję do radnych będæcych w opozycji. Przestańcie uczestniczyć w tej farsie zwanej posiedzeniem RM dopóki nie zmienią Pani Przewodniczącej i Zastępcy ! Niech w końcu Burmistrz pokaże że coś ma do powiedzenia a nie siedzi że spuszczoną głową a jedno co ostatnio potrafi to uprawiać PR na rzecz NM. Niech pokaże że jest Burmistrzem a nie tylko mówi o ,,naszym zespole" .
RP
RP 09.02.2020, 12:12
Może dociera powoli do niego że poprzednik miał rację ...
Długopis
Długopis 09.02.2020, 14:49
On to wie. Nic już zrobić nie może. Tem o którym wiemy trzyma go na krótkiej smyczy.
Do dzieła
Do dzieła 07.02.2020, 14:24
" nawet tyrani nie mogą rządzić jeśli sprzeciwia się im wystarczająco dużo ludzi" Olivier Bowden
Trzeba działać
Trzeba działać 09.02.2020, 16:05
To prawda. Jest nas mieszkańców dość aby położyć temu kres.
Wyborca
Wyborca 07.02.2020, 14:16
Cóż rzec - radni wystawiają laurkę sobie, szczególnie Ci z NM ale i wyborcom, że Ci nie reagują i podejmują prób odwołania rady. W większym mieście, gdzie świadomość praw i roli obywatela w demokratycznym systemie rządów jest większa już pewnie by to nastąpiło.
Pan Wiceburmistrz - elokwencja i PR na najwyższym poziomie ale wystarczy zobaczyć, jak przyjmuje krytykę ... .
Cóż jeżeli tak dalej będzie to miasto "jako tako" będzie funkcjonowało już tylko w sezonie turystycznym. W pozostałych miesiącach jego ulice będą przypominać... Ciechocinek?
Ps. Pani przewodnicząca to po prostu ....... brak ....
Szok
Szok 07.02.2020, 12:41
A może ktoś wspomni, jak się zakończyła wczorajsza sesja?
Najłatwiej jest zabrać zabawki i wyjść z sali. Szkoda, ze jeszcze nikt się nie rozpłakał przed wyjściem!
Klasa sama w sobie!
Starszy
Starszy 08.02.2020, 11:09
Bardzo dobrze zrobili. A wy siedźcie tam sami i wysłu***cie mądrości waszego najmądrzejszego.
Ja jak mieszkaniec mam dość takiego prowadzenia obrad rady i głupich uwag , śmiechów, i zachowania rodem z piaskownicy. Wasz Burmistrz jak do tej pory jest najgorszym w historii tego miasta. A takich posiedzeń RM my starsi mieszkańcy nie pamiętamy ! Tragedia na którą zapracowało NM.
Zaciekawiony
Zaciekawiony 09.02.2020, 23:04
Dlaczego najgorszym?
normalka
normalka 07.02.2020, 15:25
Trzeba było krzyczeć ..."anuluj głosowanie , nie mamy kworum "...
wyborca
wyborca 07.02.2020, 11:37
Prośba do Pani Piaseckiej Panów Cieślika, Śeńki , Dyczewskiego i innych mówiących tym samym głosem. Proszę o skonstruowanie pytania np. Czy zgadzasz się na budowę obwodnicy wschodniej miasta Augustowa w wariancie przedstawionym przez Burmistrza ? ( należy uwzględnić w pytaniu wszystkie miejscowości i obszary chronione ). Ze względu na skandaliczne wręcz tragiczne i nie do przyjęcia prowadzenie obrad RM i braku kontroli nad powyższym Burmistrza Należy zadać kolejne pytanie .. Czy jesteś za odwołaniem z funkcji Burmistrza Pana ..... Tak/Nie. i Rozwiązaniu Rady miasta Tak/Nie . Oba formularze udostępnić na stronie internetowej ( podać stronę do ogólnej wiadomości tak aby mieszkańcy miasta i gmin mogli to swobodnie pobrać). rozpowszechniając powyższe druki, Oczywiście wszystko transparentnie z podpisem i nr Pesel.
Proszę aby któryś z Panów formie interpelacji zadał pytanie aby Pan Burmistrz podał dokładny imienny wykaz zespołu który pracował nad tzw. ,,Wariantem Burmistrza " jeżeli były zaangażowane w to firmy zewnętrzne to jakie ? i proszę o podanie jakie środki miejskie zostały w to zaangażowane z podaniem tego do wiadomości publicznej .
Proszę szanowne grono pedagogiczne aby w ramach lekcji no nie wiem może wychowawczej czy inne go przedmiotu odtworzyć młodzieży która nabywa prawo wyborcze ostatnią sesje RM, aby uświadomili sobie jak ważne jest uczestnictwo w wyborach nie tylko ogólnokrajowych ale także tych lokalnych.
Festiwal żenady
Festiwal żenady 07.02.2020, 10:49
Muszę przyznać, że niestety oglądałem wczoraj te obrady, a było to doświadczenie bardziej bolesne, niż długotrwały poród z powikłaniami lub próba wypróżnienia się po dwutygodniowym zaparciu. Ogólne wrażenia mógłbym streścić w trzech słowach - chaos, buta i arogancja. Za ten stan rzeczy odpowiedzialność ponoszą moim zdaniem dwie osoby.
Przewodnicząca - już kij z tym, że się plącze, myli, proceduje nieporadnie - to wynika akurat z braku doświadczenia, które może przyjdzie z czasem. Problemem w jej przypadku jest totalny brak zrozumienia roli, w której się znalazła. Niestety rzeczona pani nie rozumie, lub nie chce zrozumieć, że ma być tylko i aż organizatorem pracy CAŁEJ rady a nie lokajem i adwokatem radnych Ich Miasta i burmistrza. Ale czegóż wymagać - dostała od nich jakieś tam pozory posiadania władzy, więc grzeje się w jej blasku, dopóki ona nie przeminie (co mam nadzieje nastąpi szybciej niż później).
I druga osoba - moim zdaniem największa zakała tego zgromadzenia - wiceburmistrz Chodkiewicz. Ten do bólu zakochany w sobie osobnik jest do tego stopnia irytujący, że jego zachowanie, jak mi się wydaje, negatywnie wpływa na pracę całej rady, niepotrzebnie eskalując poziom emocji. Każda z wypowiedzi radnych, która akurat nie pasuje do jego wizji świata, jest po chwili skomentowana w sposób uszczypliwy, tonem przemądrzałym i nie do zniesienia mentorskim a niekontrolowany potok elokwencji leje się wodospadem przesłaniając całkowicie merytoryczny sens wypowiedzi. Najgorsze z najgorszych są jego obłudne podziękowania, które w większości wypadków kończą się i tak wbiciem szpili, a za to co wygadywał na koniec sesji (po wyjściu części radnych) - mam nadzieję, że będzie musiał przeprosić. Żenująca propaganda w stylu TVP Info i totalny brak szacunku do ludzi.
Tego faceta nie powinno tam być, mam wrażenie że drażni wszystkich (oprócz swojaków, którzy przecież we wszystkim się z nim zgadzają).
A burmistrz Karolczuk sesję przespał, ok miał prawo mieć zły dzień. Burmistrzu Mirosławie, czas się obudzić i pokazać poziom przywództwa, przestań młodego zapraszać na sesję i sam chwyć byka za rogi, wydaje mi się, że będzie znacznie spokojniej i bardziej merytorycznie. Daj mu jakiś mikrofon i kamerę, niech lata po telewizjach i robi PR, zrealizuje przy tym swoja nieodpartą potrzebę lansu, a jeżeli już kogoś obrazi, to przynamniej obcych a nie swoich.
Podsumowując - widowisko nad wyraz żałosne, w stylu znanym dobrze skądinąd - tzn. pogadajta sobie (choć z góry wiadomo żeście szkodniki co sypią piach w łańcuch i kij w szprychy wsadzają) a my i tak was przegłosujemy.
T.
T. 07.02.2020, 18:17
Świetne podsumowanie. Nic dodać, nic ująć. Gratuluję pióra!
Nielubiany
Nielubiany 07.02.2020, 16:56
Tak go widzą. Bardzo trudny człowiek
story
story 07.02.2020, 14:41
Masz rację we wszystkim . Winę za to że zastępcą jest kto jest ponosi Pan Karolczuk ( jeżeli wierzyć Radnemu Kleczkowskiemu) złamał ustalenia bo te stanowisko miało być obsadzone przez osobę z poza klucza. Tak się nie stało bo trzeba było wciągnąć koleżanki i kolegów do RM. Wypowiedzi tego Pana trudne do opisania . Popieram Ciebie w 100 % Nie chcemy aby uczestniczył w posiedzeniach RM . Burmistrz siedzi ze spuszczoną głową co ewidentnie daje obraz kto w tym mieście rządzi. A o Pani przewodniczącej celnie i w punkt . DO radnych z opozycji i tych którzy są przeciw tzw. większości przestańcie przychodzić na posiedzenia Rady Miasta bo to wstyd .
Brawo ,, Festiwal żenady ". Odwołać Radę i Burmistrza czas na działanie..
Ufo
Ufo 07.02.2020, 10:45
Trzeba jak najszybciej zakończyć kadencję tej rady. Pan burmistrz, a szczególnie jego zastępca do natychmiastowej dymisji! Wstyd...
Flip i flap
Flip i flap 07.02.2020, 16:56
Pazurami wszczepieni jak bobry w kłody
udostępnić nagrania
udostępnić nagrania 07.02.2020, 09:28
gdzie jest nagranie z komisji oświatowej? chcemy obejrzeć bo sprawa o mieszkaniach komunalnych była
Żenada do kwadratu
Żenada do kwadratu 07.02.2020, 09:25
Pani przewodnicząca w ogóle nie rozumie po co tam jest i jaka jest jej rola. Cały czas komentuje jakby była na rynku, upomina i strofuje. Duet z vice idealny. To jest zebranie rady miejskiej? czy burmistrz zaprosił radnych żeby ich ochrzaniać za to jak głosują? Powinni w takiej atmosferze wcale nie przychodzić. Burmistrza głównego wcale nie widać. On tam wczoraj w ogóle był? Żenada
kkk
kkk 07.02.2020, 08:09
zakazać tej kobiecie wypowiadania się, zmienić w trybie pilnym przewodniczącą rady, to po prostu wstyd, do pięt nie sięga Kleczkowskiemu. Odnośnie obwodnicy to ja myślę że w tej ,,kresce,, namalowanej niby przez Burmistrza inne osoby miały interes i wątpię aby to był Burmistrza pomysł. Pożyjemy, zobaczymy kto tak naprawdę miał interes aby droga szła właśnie tak jak narysował tą kreskę. Ironia ludzi pogarda dla innych z NM, przeszła wszelkie oczekiwania. Chamstwo i słoma co niektórym z butów wystaje.
Legion
Legion 07.02.2020, 08:07
No to mamy pełny obraz rzædów NM i części PiS. Śmiechy, przekrzykiwanie, przerywanie wypowiedzi,nie udzielanie głosu, Dlaczego kilku Radnych popiera projekt Burmistrza bez konsultacji z mieszkańcami ? Co to jest demokracja czy dyktatura ? Może tak łaskawie zapytać nas o zdanie a nie w naszym imieniu opowiadać że nie obchodzi ,, mnie" co będzie się działo 10 km. dalej. Pani Przewodnicząca jak mniemam ma ukończone jakieś studia inżynieryjne w zakresie budowy dróg i mostów ? Zresztą jak cała reszta głosujących za ? Rujnowanie Środowiska naturalnego jest nie odpowiedzialnym krokiem a już nie wspomnę o braku kultury wypowiedzi. Skoro UM i Pana Burmistrza nie stać aby zrobić coś co nazywa się chociażby ankietą to proszę PP aby zadała mieszkańcom pytanie czy są za wariantem ,, Burmistrza" ale tak transparętnie by głosujácy przynajmniej podali swój PESEL aby wykluczyć nabijanie statystyki przez ,,Pretorian".
Marian
Marian 07.02.2020, 08:33
"wykluczyć nabijanie statystyki przez ,,Pretorian". " idealne stwierdzenie pasujące do tego forum :D
Lllllllll
Lllllllll 07.02.2020, 06:52
A co z mieszkaniami komunalnymi?
Zdegustowany
Zdegustowany 06.02.2020, 21:39
Jedno pytanie po obejrzeniu sporego fragmentu sesji narzuca mi się - kto wybrał tę panią na przewodniczącą?
Powinno się sesję w szkołach odtwarzać. żeby dzieci wiedziały, jak się po polskiemu mówi.
Solidarni
Solidarni 06.02.2020, 21:34
Wybraliście biznesmenów to teraz macie. Zarzædzają miastem jak prywatną firmą. Wszystko ma przynieść zysk. Jeszcze gorszą farsą jest to że przewodniczący Solidarności popiera ich działania. Panie Przewodniczący i reszta nie każdy zajmuje stanowisko w BAT. Żal mi mieszkańców którzy Wam zaufali a w zamian dostają co ? podwyżki wszystkiego co można. Państwo radni przynajmniej część koalicji czy wy rozmawiacie z swoimi wyborcami, mieszkańcami ? Czy tylko reprezentujecie stanowisko Burmistrza i tych z NM
Rudy
Rudy 06.02.2020, 20:42
Postawić znak drogowy zakazu postoju na ul. Wybickiego tak aby było transparętnie.
Aleksander Wielki
Aleksander Wielki 06.02.2020, 18:45
To jak to w końcu było z tym redaktorem ,,WPROST "? Świetnie , transparętnie , no należą się co najmniej oklaski o nagrodzie nie wspomnę...Coraz Ciekawiej .
Qwe
Qwe 07.02.2020, 18:25
A ja proszę o publiczne ujawnienie projektów przekazanych do analizy przez poszczególnych kandydatów na dyrektorów? I czy kandydat z gazety spełnił wymagano formalne?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.02.2020, 13:23
Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie Pana Karolczuka. Mam nadzieję że wyjaśni Pan że to o czym mówi Radny Kleczkowski jest nie prawdą , że ta osoba wyłoniona w konkursie na dyrektora augustowskiego basenu nie ma nic wspólnego z gazetą. Wprost i jak mniemam nic nie miała wspólnego z przyznaniem nagrody dla Pana . No i oczywiście wszystko odbyło się transparętnie. Proszę o przekazanie swego stanowiska do wiadomości publicznej . Ma pan przecież takie narzędzia jak konferencja, gazetka miejska, PP i inne.
Basia
Basia 09.02.2020, 11:45
Prosimy o komentarz w sprawie CSiR. Dziennikarz wprost, nagroda dla burmistrza wprost, wybór niejasny, już zrezygnował. Prosimy o rozwiniecie tematu
TV sesja
TV sesja 06.02.2020, 18:07
Pani Pzewodnicząca zwrot który Pani używa ,, dobra " to może pani stosować do swoich domowników ale na sesji RM wypadało by używać zwrotu ,,dobrze..."
Głąb?
Głąb? 06.02.2020, 19:53
Myslu że jest w piekarni.

Pozostałe