Polskie kino rozwinęło skrzydła 

  • 11.01.2020, 07:55
  • Jolanta Wojczulis
Polskie kino rozwinęło skrzydła Fot. Radek Nowacki
Rozmowa z Olą Salwą, dziennikarką i recenzentką filmową, redaktor naczelną "Polish Film Magazine" współpracującą od lat z „Kinem”, „Polityką” i portalem Stopklatka, prowadzącą spotkania z gośćmi cyklu 3xGdynia.

Jolanta Wojczulis 

To już kolejna nasza edycja 3xGdynia, pamiętam że miałaś się pojawić na jednej z naszej edycji ale, niestety zachorowałaś. Na szczęście w tym roku w końcu udało się nam ciebie do nas ściągnąć z czego bardzo się cieszymy, mam nadzieję, że ty również jesteś zadowolona.

-Jak najbardziej, bardzo pozytywnie podchodzę do waszego przedsięwzięcia, bardzo mi się podoba formuła waszego cyklu, czyli pokazanie kilku filmów, które wcześniej były wyświetlane na festiwalu w Gdyni. Podoba mi się też to, że wybór filmów jest autorski, czyli całej waszej rady programowej, a nie wyświetlacie filmów najbardziej faworyzowanych i nagrodzonych.

Czy twoim zdaniem filmy na które się zdecydowaliśmy były dobre…

-Uważam, że to był bardzo mądry wybór, bo zdecydowaliście pokazać dużą różnorodność naszego polskiego kina. Z jednej strony było kino kostiumowe, z drugiej współczesny kameralny dramat, a z trzeciej obraz którego w żaden sposób nie da się zakwalifikować, mam tu na myśli film „Mowa ptaków” .

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe