Z kijkami nad Bystrym  

  • 21.11.2019, 07:56
  • Jolanta Wojczulis
Z kijkami nad Bystrym
Po raz kolejny chwycili za kijki i żwawo ruszyli na spacer. Mowa o uczestnikach szóstego Marszu nad Bystrym, który odbył się w niedzielę, 17 listopada. Na starcie stawiła się rekordowa liczba 80 osób, nie zabrakło młodych ludzi jak również seniorów oraz najmłodszych augustowian.

Jolanta Wojczulis 

 

W tegorocznej edycji Marszu nad Bystrym oraz IV Augustowskim Marszu Seniora wzięło udział kilkudziesięciu miłośników tego aktywnego wypoczynku.

-W tym roku padła rekordowa liczba uczestników, ponieważ w sumie w marszu udział wzięło ponad 80 osób, które miały do wyboru dwa dystanse 2,5 i 5 km – zaznacza Adam Wysocki z Centrum Sportu i Rekreacji, które wraz z Urzędem Miejskim zorganizowały marsz.

Osoby początkujące mogły skorzystać z bezpłatnego szkolenia i instruktażu technik nordic walking. Na miejscu była też możliwość wypożyczenia kijków.

Jak co roku nie zawiedli też augustowscy seniorzy, którzy przybyli na niedzielny marsz w komplecie.

-My zawsze chętnie uczestniczymy w takich przedsięwzięciach, ponieważ można aktywnie i miło spędzić czas –przekonywali mnie nobliwi mieszkańcy naszego miasta.

-Ja mimo że jestem po kontuzji nogi, to postanowiłam i tak wziąć udział w marszu, tylko oczywiście szłam swoim tempem-dodała pani Jolanta Sołtys.

Tradycyjnie też w marszu wziął udział Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa, który jako jedyny uczestniczy w tym wydarzeniu od pierwszej jego edycji. Korzystając z okazji włodarz zachęcił do uczestnictwa w parkrun.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe