Seniorzy rządzili miastem  

  • 03.11.2019, 08:07
  • Jolanta Wojczulis
Seniorzy rządzili miastem
Augustowscy seniorzy w ubiegłym tygodniu mieli swoje święto. Wszystko za sprawą III Augustowskich Dni Seniora, podczas których uczestniczyli w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych. Ci najbardziej aktywni otrzymali też odznaczenia „Senior na medal”.

Jolanta Wojczulis 

Uroczystości związane z trzecią już edycją Augustowskich Dni Seniora rozpoczęły się w poniedziałek, 21 października, w Osiedlowym Domu Kultury, gdzie zorganizowano wystawę

rękodzieła artystycznego seniorów. Dwa dni później w I Liceum Ogólnokształcące im. G. Piramowicza w Augustowie nobliwi mieszkańcy naszego miasta, mieli przyjemność obejrzeć występ Zespołu Teatralnego pt. „Kawiarenka – piosenki wiecznie młode”.

Uwieńczeniem dni seniora było uroczyste spotkanie pod hasłem „O każdej dnia i roku porze zawsze uśmiechaj się seniorze”, które odbyło się w piątek, 25 października w Osiedlowym Domu Kultury.

- Przychodzi taka pora, kiedy wszyscy wchodzimy w wiek dojrzały. Zdając sobie sprawę z konieczności takiego stanu rzeczy, mając świadomość tego co nas czeka, jest dużą sztuką pogodnie przejść przez ten okres –mówił podczas piątkowej uroczystości Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.-Uśmiech na co dzień, optymizm, jest w życiu bardzo potrzebny. Nauczmy się pomimo przeszkód, tak właśnie do tego podchodzić

Podczas piątkowego spotkania Michał Kotarski, kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych Urzędy Miejskiego w Augustowie, uroczyście wręczył najbardziej aktywnym seniorom wyróżnienia „Senior na medal”, a dostali je: Krystyna Głażewska, Krystyna Walicka, Krystyna Gilewska, Bożena Helena Kowalczyk, Edward Pacuk, Jan Klepacki, Andrzej Kurczyński, Anna Urbanowska oraz Ewa Furmanik.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe