Nowa moda na pisankę

  • 05.11.2019, 09:03
  • Beata Perzanowska
Nowa moda na pisankę
Seria warsztatów i wystawa – to działania realizowane w ramach projektu realizowanego przez TPL „Nowa moda na pisankę” Zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019.

W zeszłym roku TPL zorganizował pierwsze w naszym regionie warsztaty kroju i szycia oraz zaprojektował tkaninę ze wzorem lipskiej pisanki. Zarówno warsztaty jak i produkty „pisankowe” cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu inicjatywy. W tym roku, od lipca do końca października odbywały się warsztaty kroju i szycia oraz szeroko pojętego rękodzieła.

- W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę o rękodzieło, oczywiście motywem przewodnim pozostaje niezmiennie pisanka. Oprócz własnoręcznie uszytych torebek, fartuszków, kosmetyczek, uczestnicy zajęć wytwarzali także przypinki, magnesy, biżuterię. Ciekawostką były zajęcia, podczas których młodzież wytwarzała choinkowe bombki z motywem lipskiej pisanki – mówi Monika Kobeldzis, prezes Towarzystwa Przyjaciół Lipska.

W zajęciach uczestniczyły wiekowo zróżnicowane grupy: od dzieci i młodzieży po grupę seniorów, która na co dzień spotyka się w Klubie Seniora.

26 października odbędzie się też wystawa prac powstałych podczas warsztatów, do końca miesiąca można ją oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

(IW)

Beata Perzanowska

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe