Literatki z II LO w Augustowie zdominowały konkurs „(Pod)różne historie”!

  • 30.09.2019, 07:56
  • Jolanta Wojczulis
Literatki z II LO w Augustowie zdominowały konkurs  „(Pod)różne historie”! Dariusz Prokop
20 września 2019 roku w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu literacko-fotograficznego „(Pod)różne historie”.

Miło jest nam poinformować, że w kategorii literatury zawody zdominowały uczennice oraz absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Na siedem przyznanych nagród aż pięć przypadło w udziale młodym literatkom z tej szkoły. Najlepiej spisała się Patrycja Hejdeman (klasa III c), która zajęła II miejsce za opowiadanie „Prawdziwy koszmar, czyli piekło na ziemi”. Na III miejscu uplasowała się absolwentka II LO Izabela Boguszewska, która została doceniona za utwór „Zdjęcia mówią o nas”. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Angelika Pomichter (klasa III c) za opowiadanie „Dzień 53” oraz kolejne absolwentki: Joanna Rutkowska za błyskotliwy felieton „Podróżni sabotażyści” oraz Małgorzata Toczyłowska za utwór „Ciemność”. Wszystkie laureatki są podopiecznymi wicedyrektora szkoły – pana Tomasza Choroszewskiego.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

II LO

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe