ACE wraca do lat świetności 

  • 18.08.2019, 10:54 (aktualizacja 18.08.2019, 11:24)
  • Bartosz Lipiński
ACE wraca do lat świetności Augustowskie Centrum Edukacyjne
Z Grzegorzem Augusewiczem, dyrektorem Augustowskiego Centrum Edukacyjnego rozmawiamy o tym, jak ACE zamierza poradzić sobie z podwójnym rocznikiem uczniów klas pierwszych, w roku szkolnym 2019/2020 i o wynikach egzaminów w szkole.

Bartosz Lipiński

ACE wraca do lat świetności

Panie dyrektorze, w związku z wygaszeniem gimnazjum, od września do szkół średnich trafi podwójny rocznik młodzieży. Ilu uczniów znajdzie się w ACE od nowego roku szkolnego i jak duży procentowo wzrost nastąpi w stosunku do lat ubiegłych?

-Nabór okazał się imponujący, bo w naszej w szkole od września znajdzie się 17 oddziałów klas pierwszych. Pierwotnie planowaliśmy 8 oddziałów dla uczniów po szkole podstawowej i taką samą liczbę dla uczniów po gimnazjum, z tego po 6 oddziałów technikum oraz po 2 oddziały szkoły branżowej. Wielką popularnością cieszy się dziś kierunek informatyczny, szczególnie wśród absolwentów szkół podstawowych, bo podania złożyło prawie 90 uczniów. Wspólnie z zarządem powiatu i panem starostą ustaliliśmy, że zorganizujemy jeszcze jedną klasę informatyczną i nabór dla uczniów po szkole podstawowej będzie podwójny. Cieszę się, że Augustowskie Centrum Edukacyjne wraca do lat świetności, a postrzeganie szkoły jest tak pozytywne wśród młodzieży. Około 50 procent uczniów z powiatu augustowskiego trafia właśnie do nas. Od nowego roku szkolnego w placówce liczba młodzieży wzrośnie o 25 procent i przekroczymy liczbę tysiąca uczniów.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 07.08.2019, 16:13
Facet lepiej się nie wypowiadaj . Po co otwierać oddział gastronomiczny skoro nie ma na to środków? Kiedy się uczyłam zawsze brakowało podstawowych rzeczy(płynu , ręczników i przypraw). Za wszystko musieli płacić uczniowie , nauczyciele od zawodowych przedmiotów mieli to gdzieś. Jeśli chodzi o przedmioty ogólnokształcące w tym oddziale to najlepiej prowadzonym przedmiotem była i jest biologia prowadzona przez p.Elżbietę Wierzbicką . To jest nauczyciel z powołania ,a nie tak jak niektórzy od zawodowych przedmiotów...
uczeń
uczeń 07.08.2019, 10:40
Lata świetności to już były, to już ne wraci. Poziom szkoły ocenią uczniowie po zakończeniu nauki...

Pozostałe