Slalomem po cenne medale

  • 25.07.2019, 07:35
  • Jolanta Wojczulis
Slalomem po cenne medale
Kolejne sukcesy augustowskich narciarzy wodnych. Tym razem zawodnicy z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przywieźli cenne kruszce z Mistrzostw Polski w slalomie za motorówką w Żninie.

Jolanta Wojczulis 

Zawody w Żninie rozegrane zostały w ubiegły weekend. Wśród sportowców rywalizujących o najwyższe miejsce na podium nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego miasta. Augustów reprezentowali podopieczni utytułowanego Macieja Krzywińskiego z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta oraz wychowankowie Rafała Jerucia z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Zarówno jedni jak i drudzy powiększyli klubową kolekcję medali tym samym przypominając w środowisku narciarzy wodnych, że augustowianie nie mają sobie równych i są dumą naszego miasta.

Podopieczni Macieja Krzywińskiego wrócili z zawodów z czterema medalami. Kamil Borysewicz wywalczył złoty medal w kategorii open i tym samym zdobył tytuł mistrza Polski w slalomie za motorówką, najwyższe podium w kategorii U14 chłopców wywalczył również Igor Domaszewski. Z kolei w kategorii U14 dziewczęta złoto wywalczyła Maja Piątek, natomiast srebro jej klubowa koleżanka Gabriela Koszycka. W kategorii open Igor Domaszewki zajął czwarte miejsce, Maja również czwarte miejsce, natomiast Gabriela piąte.

-W eliminacjach płynęli też Oskar Domaszewski, który zajął 12 miejsce, Antek Olszewski, który uplasował się na siódmym miejscu oraz Karol Wnukowski, który zajął dziewiąte miejsce –dodaje Maciej Krzywiński.

Dobrze spisali się także podopieczni Rafała Jerucia z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. W kategorii open kobiety, srebro wywalczyła Zuzanna Polkowska, która zajęła też drugie miejsce w kategorii kobiety U21. Na drugim stopniu podium w kategorii U17 mężczyźni stanął z kolei Kacper Ułanowicz, jego klubowy kolega Konrad Oborski wywalczył natomiast trzecie miejsce w kategorii U 21 mężczyźni. Niewdzięczne, niemniej jednak wysokie miejsce w kategorii U14zajął Dominik Kisiel, który uplasował się na czwartej pozycji.

Gratulujemy zawodnikom, trenerom oraz oczywiście rodzicom zdolnych sportowców. Tradycyjnie życzymy kolejnych tak udanych zawodów.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe