Maszerowali Szlakiem Papieskim

  • 15.07.2019, 07:42
  • Jolanta Wojczulis
Maszerowali Szlakiem Papieskim
Miłośnicy nordic walking mogli oddać się swojej pasji. W sobotę, 6 lipca, już po raz trzeci można było odbyć krótką wyprawę Szlakiem Papieskim. Pogoda dopisała, frekwencja również.

Jolanta Wojczulis 

Uczestnicy III Międzynarodowego Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking „Szlakiem Papieskim” tradycyjnie spotkali się w porcie Żeglugi Augustowskiej skąd wypłynęli w rejs po augustowskich jeziorach do Sanktuarium w Studziennicznej. Stamtąd w towarzystwie przewodnika Ireny Śniadkowskiej wyruszyli marszem z kijkami z powrotem do Augustowa.

Trasa marszu liczyła ponad 15 kilometrów (Studzieniczna – Przewięź – Plaża Patelnia – Półwysep Ostry Róg – Nad jeziorem Białym do Rzeki Klonownica – Bulwary nad jeziorem Necko i rzeką Nettą -Port Żeglugi).

Długość trasy wynosiła ok. 13 kilometrów. Osoby posiadające mniejsze możliwości mogli wybrać krótszą z możliwością powrotu darmową komunikacją miejską z Lipowca z przystanku przy ul. Turystycznej (ok. 6 km).

W marszu udział wzięło kilkudziesięciu uczestników.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 15.07.2019, 16:52
Odjaniepawlić Suwalszczyznę i Augustów !

Pozostałe