Bałagan nad Neckiem

  • 12.04.2019, 10:44 (aktualizacja 06.05.2019, 15:12)
  • Beata Perzanowska
Bałagan nad Neckiem
Wiosenna ciepła aura sprawia, iż częściej udajemy się na spacery po mieście i jego okolicach. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że najprzyjemniej spaceruje się po lesie i nad jeziorami. Niestety przechadzka bulwarami nad jeziorem Necko niekoniecznie należy do najprzyjemniejszych. Piękny obraz psują bowiem śmieci. Sprawę zgłosiliśmy augustowskim urzędnikom.

Beata Perzanowska

Przypomnijmy, że bardzo często zajmujemy się sygnałami od naszych czytelników. Nie ma tygodnia, by do naszej redakcji nie spływały prośby o interwencję w różnych sprawach. Tym razem otrzymaliśmy zdjęcia brzegu jeziora Necko w okolicach augustowskiego sanatorium i jednego z hoteli.

-Spacerowanie to bardzo przyjemna czynność, ale trudno mówić o przyjemności jeśli natyka się na taki nieprzyjemny widok -informuje nas Czytelniczka (imię i nazwisko znane redakcji) -Na brzegu jeziora walają się plastikowe butelki, a w samym lesie nie brakuje mnóstwa śmieci. Mam wrażenie, że najbardziej znane spacerowe miejsce w naszym mieście jest zaniedbane i zamiast być wizytówką odstrasza. Czy nikt nie może zająć się posprzątaniem tego terenu? Zdaje sobie sprawę, że mieszkańcy Augustowa są w dużej mierze winni takiej sytuacji, bo zwyczajnie śmiecą, ale przecież mamy odpowiednie służby, które powinny zająć się ich posprzątaniem.

W tej sprawie zadzwoniliśmy do augustowskiego magistratu. Teren w okolicy bulwarów nie jest wyłączną własnością miasta.

-Zajmiemy się tym bałaganem. Zwrócimy uwagę osobom odpowiedzialnym, by na bieżąco teren był sprzątany -wyjaśnia Adam Wysocki, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie.

I po raz kolejny w takiej sytuacji sprawę rozwiązałaby obecność Straży Miejskiej w Augustowie. Przypomnijmy, że ta formacja, która między innymi zajmowała się pilnowaniem porządku i czystości na posesjach i nie tylko, została zlikwidowana przed laty.

Mamy nadzieję, że problem śmieci szybko zniknie. Zapraszamy też naszych Czytelników, by informowali redakcję o nurtujących ich problemach.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obiecane oszukane
Obiecane oszukane 15.04.2019, 10:25
Zamiast wymyślać silosy podziemne na śmieci za grube pieniądze, z któtych opróżnianiem może być jak i z koszami, to lepiej zatrudnijcie więcej ludzi do sprzątania. Inni sobie radzą ze sprzątaniem chociaż mają większy ruch turystyczny. Na warszawskiej starówce w nocy co dzień ulice i kosze pełne śmieci i niezmiennie co rano od czwartej sprzątają. Zbierają i zamiatają a nawet myją .Żadne pojemniki same się nie opróżniają.
Hggjj
Hggjj 13.04.2019, 13:16
Gdzie oprócz gazety można zgłosić brud w mieście?
Teresa
Teresa 15.04.2019, 07:55
Pewnie do Urzędu Miasta albo do Necka
Lol
Lol 13.04.2019, 08:25
Panie Karolczuku i Panią Filipku co panowie na to? Jakaś konferencja? Jakiś wywiadzik? Prosimy się ustosunkować na temat brudu w królewskim, uzdrowiskowym grodzie nad Nettą.
Znudzony
Znudzony 13.04.2019, 16:21
Może ankieta?
Czak Norris
Czak Norris 13.04.2019, 07:27
Od kiedy ławka ścieżki zdrowia leży nad Neckiem?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.04.2019, 18:06
Panie Adamie, zwyklego mieszkańca nie interesuje, ktora ulica jest czyja. Jak to kiedys podkreślił p. Chodkiewicz ma być czysto. Karolczuk w obietnicach wyborczych zapewniał, że bedzie czysto. Idź pan na targowice i tam zobacz co się dzieje. I nie mòw pan, że zwròcisz uwagę komus tam tylko to po prostu zròb i dopilnuj.
Flip i flap
Flip i flap 12.04.2019, 13:59
Inne części miasta również. Jak wam panowie fachowcy nie wstyd. Obiecali czystość. Wstyd !!!!! Zamiast afer szukac wez pan jeden z drugim miotłe w garsć i zasuwaj. Pani kierownik zamiast karnetu na masaz powinna miotły kupic.Bo to równiez wasze miasto.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.04.2019, 17:56
Miasto jest brudne bo ludzie brudzą! Augustowianie to brudasy i tyle! Nikt obcy tego nie robi....
Niedomyty brudasowaty ssssss
Niedomyty brudasowaty ssssss 12.04.2019, 23:11
O jejku, to znaczy od kiedy Karolczuk nastał Augustowianie stali się brudasami co brudzą?! O proszę, a poprzednio byli normalni i czyści. Jednak przysłowia mają wielką mądrość: ryba psuje się od głowy..
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.04.2019, 08:05
Bez różnicy kto jest włodarzem miasta. Poczytajcie trochę prasy. Wszystkie miasta borykają się z problemem śmieci. To jest wina nas samych! Czy ten który zostawił te butelki (widoczne na zdjęciu) w domu też koło swojego łóżka czy też fotela miałby taki syf?! Na pewno nie! Dopóki nie zmieni się myślenie ludzi i sami o to nie zadbamy to tak będzie wyglądał Augustów! Niemożliwe jest aby codziennie w każdym miejscu Augustowa był ktoś kto sprząta! Ludzie opamiętajcie się!
Ted
Ted 13.04.2019, 15:51
Ojejku jaka wyrozumiałość. A w poprzedniej kadencji fałszywe konta zakładali dla WW i krzyczeli,,, 'posptzaraj wreszcie'. Jak to się szybko zmieniło.
Nnn
Nnn 13.04.2019, 07:23
Nie obrażać mieszkańców. Zabrać się do roboty, a nie szukać winy i i innych
Obiecanki cacanki
Obiecanki cacanki 12.04.2019, 13:48
Ktory to juz raz obiecali, że będzie czysto. Obiecane NIE WyKONANE
Ooooo
Ooooo 12.04.2019, 12:55
Przecież to obecni włodarze zlikwidowali straż miejska
kolo
kolo 12.04.2019, 14:49
a co ta straz wiejska dawala??? ani jednego papierka nie podniosla, a min od tego byla, tylko mandaty za wszystko i wszystkim, zamiast strazy , powinni sprzataczy zatrudnic
mikolaj
mikolaj 13.04.2019, 09:33
Pomyliłeś role SM z MPO ...coś ci się popitoliło

Pozostałe