Tak wygląda polska wersja „Sługi narodu”. Hycnar jak Zełenski [ZDJĘCIA]

  • 28.07.2022, 11:07
  • News4media
Tak wygląda polska wersja „Sługi narodu”. Hycnar jak Zełenski [ZDJĘCIA] Polsat, President.gov.ua
Nasza wersja serialu, dzięki której Wołodymyr Zełenski zyskał sławę ma zadebiutować jeszcze w tym roku. W roli głównej wystąpi Marcin Hycnar.

Prawa do produkcji polskiej wersji serialu zostały kupione jeszcze dwa lata temu, czyli na długo przed atakiem Rosji na Ukrainę - kraj, na czele którego stoi prezydent Wołodymyr Zełenski. Zanim jednak został głową państwa, związany był z show biznesem.

Zełenski był popularnym komikiem, występował ukraińskiej wersji „Tańca z gwiazdami” a prawdziwą sławę i rozpoznawalność przyniósł mu serial telewizyjny „Sługa narodu”.

Głównym bohaterem produkcji był Wasyl Petrowycz Hołoborodko (Gołoborodko). To nauczyciel historii, który zostaje nagrany przez jednego z uczniów, kiedy krytykuje korupcję w Ukrainie i tamtejsze władze. Film trafia na YouTube i staje się bardzo popularny. W końcu za namową uczniów nauczyciel zgadza się kandydować na prezydenta kraju. Wygrywa wybory i zaczyna rządzić Ukrainą. To krótkie streszczenie „Sługi narodu”, a w role Hołobrodki wcielił się Wołodymyr Zełenski.

Serial trafił na antenę w 2015 roku i był nadawany przez kolejne cztery lata. Produkcja składa się z trzech sezonów i szybko okazała się sukcesem. Jeszcze większym powodzeniem zaczęła cieszyć się po ataku Rosji na Ukrainę.

"Sługa narodu" został już sprzedany do wielu krajów, a teraz na tej liście pojawiła się także Polska. Już trwają zdjęcia, zakończą się w listopadzie. Serial najpierw zadebiutuje w internecie, a potem na antenie Polsatu.

Do roli głównej było przymierzanych wielu – często popularnych – aktorów. Ale wybór padł na mniej nośne nazwisko. To Marcin Hycnar.

Urodził się w 1983 roku w Tarnowie. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim i Wydziale Reżyserii. Jest wykładowcą na tej uczelni. Hycnar był aktorem Teatru Narodowego, dyrektorem Teatru im. Ludwika Solskiego w Taronowie a obecnie kieruje Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Gra i reżyseruje.

Lepiej znają go miłośnicy teatru niż kinomani. Nie ma w dorobku znaczących ról filmowych. Zagrał m.in. w serialu „Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty” czy w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Hycnar jest też aktorem dubbingowym. To jego głosem mówi Batman z serialu animowanego

W obsadzie „Sługi narodu” zobaczymy m.in. Krzysztofa Dracza, Danutę Stenkę, Sławomira Orzechowskiego, Dorotę Kolak, Magdalenę Popławską, Ewę Sadowską, Hannę Konarowską, Izabelę Dąbrowską.

News4media

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zart
zart 31.07.2022, 06:42
Sługa narodu...jaja jakieś?
bolo
bolo 03.08.2022, 09:20
Moze sługa dwóch panów???

Pozostałe