Na wodach bliskich i dalekich

  • 23.07.2022, 11:46
  • Beata Perzanowska
 Na wodach bliskich i dalekich
Akwarele autorstwa Jolanty Drozd z Legionowa i Barbary Gałczyńskiej z Augustowa można było obejrzeć 7 lipca w augustowskiej Tawernie „Nowa Szekla” podczas wernisażu pod tytułem „Na wodach bliskich i dalekich”. Prace można jeszcze podziwiać do końca lipca w recepcji PTTK przy ulicy Nadrzecznej w Augustowie.

Wystawa obejmuje prace, głównie o tematyce wodnej. Na akwarelach można zobaczyć łodzie, jeziora, mariny i kapitanów.

-Wodna wystawa nie może się obejść bez tak pięknego wodnego otoczenia, jakie jest w Tawernie Nowej Szekli. Za możliwość wystawy serdecznie dziękuję jej właścicielom i licznym partnerom. Pomysł wystawy był nasz wspólny, mój i Joli Drozd. Zrodził się rok temu podczas wspólnego pleneru malarskiego. W trakcie tej malarskiej imprezy malowałyśmy na werandzie w starej wiejskiej chacie, gdzie mnóstwo było komarów i much. Było bardzo gorąco, żar lał się z nieba i myślałyśmy tylko o zimnej wodzie. Wspólnie stwierdziłyśmy, że tę upragnioną wodę przelejemy na papier i zrobimy wspólną wystawę -zdradza Barbara Gałczyńska. -Muszę powiedzieć, że Jolanta Drozd to mistrzyni malowania kwiatów. Uważam, że jest Królową Kwiatów. Malarstwo Joli jest niezwykle zaskakujące i pełne niespodzianek.

Za to Jolanta Drozd w trakcie wernisażu podkreślała, że malarstwo Barbary Gałczyńskiej jest bardzo romantyczne.

-Z kolei Barbara jest Królową Akwareli. To osoba bardzo żywiołowa i towarzyska, dlatego zaskoczyło mnie, że jej malarstwo jest bardzo ciche i romantyczne. Szczególnie wspaniałe są jej niedopowiedzenia w tych pejzażach, w wodzie i uchwyconym świetle -mówiła Jolanta Drozd.

Efekt spotkania tych dwóch wspaniałych malarskich osobowości można zobaczyć jeszcze do końca lipca w recepcji PTTK przy ulicy Nadrzecznej. Warto wspomnieć, że obie panie są członkami Stowarzyszenia Akwarystów Polskich, które reprezentuje stowarzyszenie europejskie.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (52)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe