Kto faktycznie jest burmistrzem?

  • 29.06.2022, 17:57
  • Krzysztof Przekop
Kto faktycznie jest burmistrzem?
Oglądając ostatnią sesję rady miejskiej w Augustowie można było dostrzec milczącego przez większość obrad burmistrza Mirosława Karolczuka i komentującego słowa radnych jego zastępcę. Sposób wypowiadania się przez Sławomira Sieczkowskiego, zwracającego się do radnych opozycji podniesionym tonem i formułującego różnego rodzaju wycieczki osobiste, to ewenement w historii Augustowa. Czegoś takiego nie doświadczyliśmy nigdy.

Krzysztof Przekop by Koty2

-Nie dziwi już nas specjalnie, że w wypowiedziach zastępcy burmistrza pojawiają się różne manipulacje czy insynuacje, lecz nikt nie będzie biegał po sądach przy każdej okazji –mówił Leszek Cieślik. -Sposób odnoszenia się do radnych przez pana Sieczkowskiego chwilami nie mieści mi się w głowie. Radni są wybrani przez mieszkańców, a ten pan jest urzędnikiem wskazanym przez burmistrza. Jego odzywki do opozycji nacechowane są arogancją. Już od dłuższego czasu obserwujemy pouczanie i połajanki kierowane do radnych, którzy nie zgadzają się z polityką rządzących. Gdyby mój zastępca tak postępował, to bardzo szybko pożegnałby się ze swoją funkcją. Jako burmistrz nie zgodziłbym się na takie standardy.

-Burmistrz Mirosław Karolczuk tyle mówi o współpracy. Deklaruje, że chce współpracować z opozycją, jednak toleruje postępowanie swojego zastępcy. Radny może pewnych rzeczy nie rozumieć, nie wiedzieć, dlatego dopytuje. Może nawet mówić głupoty, które zostaną ocenione przez mieszkańców. Ale nie może być tak, że zastępca burmistrza do każdego radnego, który nie wspiera obecnych rządów w mieście, kieruje zarzuty, że czegoś nie doczytał, z czymś się nie zapoznał. Czytamy wszystkie materiały, jakie otrzymujemy na komisje i sesję rady. Nasze pytania zadajemy w imieniu mieszkańców, a riposty kierowane przez urzędnika miejskiego Sławomira Sieczkowskiego są nieuzasadnione -dodał wieloletni burmistrz Augustowa.

Cieślik mówi, że w bardzo bogatej karierze samorządowej nie spotkał się z czymś podobnym.

-Takie sytuacje nie zdarzały się wcześniej w historii miasta i nie mają miejsca w ościennych samorządach. Pouczanie i umoralnianie radnych przez zastępcę burmistrza jest nową modą, która zaczęła się w dobie rządów ugrupowania Nasze Miasto. Na pytania radnych powinien odpowiadać burmistrz Mirosław Karolczuk. Gdy byłem burmistrzem, odpowiadałem radnym na większość pytań, odpowiedzi na interpelacje udzielałem na sesji. Sytuacje, w których głos w moim imieniu zabierał urzędnik, należały do rzadkości. W tamtym okresie również istniała opozycja w radzie miejskiej. Nikt z urzędu nie zwracał się do nich tak, jak ma miejsce teraz. Jeśli ktoś nie szanuje ludzi, to jego także nie będzie się szanowało. Patrząc na to, co się dzieje, można się zastanawiać, kto rzeczywiście jest burmistrzem Augustowa -dodaje Leszek Cieślik.

-Pan Sieczkowski regularnie apeluje do radnych opozycji o kulturę. Uważam, że jest to z jego strony ewidentny przejaw hipokryzji, bo nie ma szczerych intencji –puentuje radny klubu KO.

Interesująca i znamienna sytuacja wydarzyła się pod koniec kwietniowej sesji rady miejskiej. Wszystko zarejestrowały kamery i każdy może odtworzyć nagranie. Sławomir Sieczkowski usilnie próbował zabrać głos i mocno bulwersował się tym, że przewodnicząca rady miejskiej nie reaguje na jego zgłoszenie. Przy włączonym mikrofonie zwrócił się do siedzącego obok Filipa Chodkiewicza słowami: „Nie da mi odpowiedzieć”, a po ogłoszeniu zamknięcia obrad uniósł do góry ręce w geście niezrozumienia i niezadowolenia. Dlaczego nie zaprezentował nigdy podobnej dezaprobaty, gdy przewodnicząca rady bezprawnie odbierała głos opozycji? Przytoczone zdarzenie można obejrzeć na poniższym fragmencie nagrania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

*Artykuł ukazał się w 23/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZYX
ZYX 01.07.2022, 09:35
Jeszcze jest "Lady" która forsuje!!!! A MIRKA NI MA - i już nie długo, NIE BĘDZIE - Taka tam wróżba !!!!
wieśniak z akolicy
wieśniak z akolicy 03.07.2022, 22:48
Nawet jak przegra wybory to gdzieś go upchną. Krzywdy mieć nie będzie jak poprzednicy.....ręka rękę myje . Cały Augustów urzędniczy to jedna wielka rodzina heheh.....
JKD
JKD 05.07.2022, 14:12
Oni żrą sie miedzy sobą bez przerwy jeden drugiemu dupę obrabia na każdym kroku ale niedopuszczą tam nikogo z zewnątrz,to sie im porostu należy
Nemesis
Nemesis 30.06.2022, 22:43
Nieporadny mnirek był, jest i pozostanie figurantem do końca swojejgo pajacowania na urzędzie. Nie ma w tym nic dziwnego i zaskakującego. Właściwie od początku kampanii wyborczej wiadomo było, że jest marionetką ichniomiastowej kapituły. Natomiast swoimi dalszymi wyczynami na urzędzie pokazał się jako klasyczny populista i kabotyn. Poza tym jest inna bardzo problematyczna kwestia dla jego ichniomiastowych pryncypałów, ponieważ postawili na wróbla, a jak wiadomo z wróbla jastrzębia nie będzie.
pambuk oceni
pambuk oceni 30.06.2022, 16:30
W tym mieście burmistrz jako taki nie istnieje. Jest nieudaczna i bezwolna kukła w osobie Mnirka, dwóch wice zakłamanych cwaniaczków i krętaczy oraz gruby, łysy i taki nie za mądry nadburmistrz, co to wszystkim steruje tak, jak w swoim prymitywnym uważaniu wydaje mu się, że trzeba.
Do cytatów z jarmarcznej baby Dobrowolskiej proszę dopisać "pambuk oceni" z dzisiejszej sesji.
Coś mi się widzi, że pambuk te załgane pomiotła, które miastem rządzą oceni tak nie za pozytywnie.
TD
TD 30.06.2022, 09:48
Większego chama w mieście chyba się nie znajdzie. W dodatku kłamca i cynik. Dodać można też mobbing, ale to musi troszkę poczekać, zanim ujrzy światło dzienne. Ten drugi jest po prostu głupi jak but.
Balon
Balon 30.06.2022, 00:45
To zdjecie wyraza wiecej niz tysiac slow.
Kulturalny
Kulturalny 30.06.2022, 08:55
Zdjęcie będące synonimem tej słynnej i mitycznej "kultury" politycznej.
Ząb
Ząb 29.06.2022, 23:43
Fajny filmik pokazujący jak gość zabierający głos na sesji RADY MIEJSKIEJ w sposób niemal nieograniczony, bulwersuje się że raz głosu mu nie udzielono. Podwójne standardy robią kolosalne wrażenie.
Ooooo
Ooooo 29.06.2022, 14:18
Buta, chamstwo i naszomieszczaństwo!!!!
ooloo
ooloo 29.06.2022, 18:44
Wszystko prawda tyle, że za delikatne określenia.

Pozostałe