Czym zasłużył się Karolczuk?

  • 17.06.2022, 12:45
  • Bartosz Lipiński
Czym zasłużył się Karolczuk? Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Dariusz Szkiłądź (na zdjęciu) jest zbulwersowany faktem, że prezydent Andrzej Duda odznaczył Mirosława Karolczuka.
Mirosław Karolczuk został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi za swoje działania na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, a także społeczności lokalnej. Odznaczenia Karolczuka przez prezydenta Andrzeja Dudę nie potrafi zrozumieć Dariusz Szkiłądź. W jego ocenie prezydent został wprowadzony w błąd przez wnioskodawcę i nie pokazano mu prawdziwego obrazu Augustowa, sytuacji oświaty oraz biznesów radnych z miastem.

Bartosz Lipiński

Zbulwersowany uhonorowaniem Mirosława Karolczuka przez prezydenta Andrzeja Dudę jest Dariusz Szkiłądź. Jego zdaniem Karolczuk nie zasługuje na wysokie odznaczenie państwowe.

-Byłem zdziwiony, kiedy dowiedziałem się o przyznaniu odznaczenia państwowego panu Karolczukowi za działania na rzecz samorządu. Bardzo współczuję członkom oraz wyborcom PiS w Augustowie i powiecie augustowskim, także sobie. Moim zdaniem prezydent Andrzej Duda został przez kogoś z premedytacją wprowadzony w błąd. Dlatego chciałbym wiedzieć, kto wnioskował o nadanie odznaczenia? Czy we wniosku złożonym do kancelarii prezydenta była informacja o radnych z ugrupowania burmistrza prowadzących interesy biznesowe z miastem, którym wojewoda podlaski wygasił mandaty, a sąd utrzymał jego decyzję w mocy i którzy pomimo tej decyzji nadal sprawują mandaty radnych –zastanawia się Dariusz Szkiłądź.

-Czy we wniosku znalazła się informacja na temat prowadzenia szkół i przedszkoli przez burmistrza Augustowa, zwłaszcza o likwidacji samodzielnych szkół podstawowych na rzecz tworzenia zespołów szkolno-przedszkolnych, w wyniku czego pozbawiono funkcji wszystkich doświadczonych dyrektorów placówek? Czy informowano we wniosku o wystawionej przez organ burmistrza negatywnej ocenie pracy zasłużonemu, wieloletniemu dyrektorowi szkoły na podstawie pomówień, co stwierdził sąd? Czy wnioskodawca zapoznał pana prezydenta ze szczegółami organizowanego przez zastępcę burmistrza koncertu dla dzieci i młodzieży na ubiegłoroczne zakończenie roku szkolnego? Brak odpowiedniego nadzoru nad wnioskami kierowanymi do Funduszy Norweskich pozbawił możliwości pozyskania wielomilionowych funduszy na rzecz rozwoju miasta. Jest to kolejny argument, który powinien być podniesiony przez wnioskodawcę odznaczenia –Szkiłądź komentuje wysokie odznaczenie dla Karolczuka.

Nasz rozmówca ocenia, że na niekorzyść Karolczuka działa też jego ugrupowanie polityczne.

-Pan Karolczuk przez wiele lat był kojarzony z augustowską lewicą i z jej list kandydował do samorządu. Jakim sposobem w ostatnich latach nawiązał bliską relację z niektórymi osobami z PiS, pozostaje wielką tajemnicą. Przed kilkoma laty paru bliskich sojuszników pana Karolczuka wzięło udział w kontrowersyjnej produkcji filmowej. Film nosił tytuł: „Polskie gówno”. Sparodiowano kapłanów, a wśród aktorów i osób świetnie bawiących się podczas kręcenia filmu, byli przedstawiciele ugrupowania Nasze Miasto. Czy pan prezydent znał te fakty decydując o przyznaniu odznaczenia? Jako były wieloletni działacz PiS, jestem tym oburzony. Takie działania są niegodne –uważa Szkiłądź, kandydat PiS na burmistrza z 2014 r.

Kilka lat temu Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Dudy otrzymał ówczesny burmistrz miasta Wojciech Walulik. Dariusz Szkiłądź twierdzi, że była to zupełnie inna i uzasadniona sytuacja.

-Nie można porównać pana Karolczuka z panem burmistrzem Wojciechem Walulikiem, który przez wiele lat był dyrektorem samorządowego liceum ogólnokształcącego w Augustowie i prowadził tę szkołę z sukcesami. Podczas jego kadencji placówce nadano imię Polonii i Polaków na Świecie, krzewiono w niej wartości patriotyczne, zawiązał się klub historyczny. Wysokie wyniki egzaminów maturalnych i wspaniała atmosfera pracy w szkole zachęcały młodzież do kontynuacji nauki właśnie w tej placówce -uważa Dariusz Szkiłądź.

-Popierałem pana prezydenta podczas wyborów, byłem sympatykiem jego środowiska politycznego. Jestem bardzo rozczarowany –puentuje Szkiłądź.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Analityk
Analityk 2 dni temu, 21:18
Ich Miasto się zdenerwowało na Pana Dariusza, że bez owijania w bawełnę powiedział kilka słów prawdy. Chcę zmartwić Ich Miasto, podejrzewam, iż większość osób, które pójdą na wybory, ma podobne zdanie jak Jego Ekscelencja Dariusz Szkiłądź.
***** ***
***** *** Wczoraj, 14:01
Nie będzie pieniędzy z KPO "Reforma nie spełnia kamieni milowych"
A Pan Dariusz popiera tą partię.. bo mu kasa płynie.... cwaniaki przy kasie.. ale wywieziemy na taczkach
https://wiadomosci.wp.pl/nie-b…
Sąsiad
Sąsiad 24.06.2022, 17:11
Panie wice, widzę, że się pan się chętnie fotografuje na tle tej szkoły. Czy w przyszłym roku może pan dopilnować, żeby do lasu na każdej przerwie nie maszerowało po 100 osób palić? Petów i śmieci jest zatrzęsienie, a dobrze że pożaru nie było. Będę wdzięczny.
matka
matka 2 dni temu, 14:29
już nie wspomnę o mundurówce i tym co się tam dzieje. Fala na porządku dziennym, ale tu oczywiście cisza
It's you?
It's you? 2 dni temu, 15:19
Babka?
teżsąsiad
teżsąsiad 27.06.2022, 09:13
Szkoła ma chyba dyrektora a poza tym sąsiedzie to chyba chciałbyś aby dyrektor zamknął uczniów w szkole? Jeżeli widzisz problem poza szkołą to zwróć się do policji, gdyż Nasze Miasto na które być może głosowałeś zlikwidowało staż miejską. Nic do tego nie ma starosta ani dyrektor.
Ojciec
Ojciec 2 dni temu, 19:17
a ja myślałem że szkołą zarządza dyrektor a dyrektorem starosta... widocznie myliłem się
erh
erh 21.06.2022, 17:39
Temu Panu to ja w żadne słowo nie wierzę. Ot gada, bo taka polityka i potrzeba chwili.
Medal_mu_dać
Medal_mu_dać 2 dni temu, 13:21
a czym zasłużył się Pan szkiłądź w mieście? taką kasę teraz zarabia - 15 tys. zł? .. ja słyszałem tylko o rajdzie rowerowym.. poza tym nic nie słychać żeby cokolwiek zrobił dla miasta
Rodzic
Rodzic 2 dni temu, 15:20
Był bardzo dobrym dyrektorem SP 3 ! Z najgorszej stała się najlepszą w mieście! Wysokie osiągnięcia w nauce, sporcie, konkursach !
medalistka
medalistka 2 dni temu, 14:15
Nie wiem ile zarabia Pan Szkiłądź i myślę, że ty też nie wiesz, natomiast artykuł jest o zasługach Karolczuka i przyznanym jemu odznaczeniu przez prezydenta. Jesteś zwykły troll.z NM gdyż ich metodą próbujesz odwrócić kota ogonem.
Prawda nas wyzwoli
Prawda nas wyzwoli 22.06.2022, 08:20
Boli, ze powiedzial prawde i zrobil to w sposob az tak dobitny i przekonujacy? To dobrze, bo ma bolec.
Skąd_wiesz
Skąd_wiesz 22.06.2022, 14:38
Co ma?
dvd
dvd 22.06.2022, 09:48
Kiedyś co mówił o szpitalu, a teraz co mówi?
mieszkaniec
mieszkaniec 22.06.2022, 10:21
Kiedyś nasz szpital chciano sprywatyzować i był bardzo zadłużony a Pan Szkiłądź walczył aby do tego nie doszło i zrobił to skutecznie. Dziś szpital wyszedł z długów i jest w dobrej kondycji finansowej i pozostaje szpitalem publicznym. Pozdrawiam Pana Szkiłądzia.
vd
vd 22.06.2022, 13:15
Pani Szkiłądź był wtedy m.in. przeciwny obecnemu staroście, a dziś trzyma jedną rękę. Cóż polityka i mamona.
ef
ef 24.06.2022, 09:56
Polityczny deal.
pielęgniarka
pielęgniarka 23.06.2022, 08:09
Szkiłądź był w opozycji do starosty Wisniewskiego i próbie likwidacji szpitala publicznego i jego prywatyzacji. To dzięki między innymi jego postawie mamy dziś szpital publiczny, który jest przez obecne władze powiatu systematyczne doposażany i remontowany a zadłużenie, które było największym problemem szpitala zostało zlikwidowane. Powstał SOR, lądowisko dla helikopterów, ogromny parking dla mieszkańców. Jako wieloletni pracownik szpitala dostrzegam ogrom pozytywnych zmian w naszej placówce i wielkie brawa należą się starostom.
MIeszkaniec
MIeszkaniec 22.06.2022, 12:50
tylko że nikt tam nie chce się leczyć... a umierać to też są lepsze miejsca. Normalnie sukces
Dyd
Dyd 18.06.2022, 15:08
Pana Wojciecha również odznaczono i skończył jak skończył
sum
sum 19.06.2022, 07:46
Mimo osobistych niedoskonałości jako burmistrz był zdecydowanie lepszy od obecnych promotorów NM
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.06.2022, 13:19
???? Osobiste niedoskonałości raczej współgrały z jego intelektem
sum
sum 20.06.2022, 16:49
Mówimy o polityce i sposobie jej realizacji na rzecz miasta. Jednak nasze zaściankowe spojrzenie nie pozwala na obiektywne spojrzenie. Czasami marginalne zdarzenia potrafią zaprzepaścić talent. Przepraszam -zapewne by pomogło i stało się kanwą do dalszych działań.
rozsądek
rozsądek 20.06.2022, 21:23
Są osoby którym nie wolno dawać pieniędzy, władzy i wódki. Władza nie polega na robieniu co się chce, ale właśnie na nie robieniu chociaż będąc u władzy mogłoby się robić. Nie tacy politycy "padli", bo nadużyli władzy, pieniędzy albo wódki. Zaprzepaszczony wizerunek osobisty równa się koniec w polityce. Koniec.
Miruna
Miruna 19.06.2022, 13:01
Rozpamiętując przeszłość można zniszczyć teraźniejszość i zniweczyć przyszłość, co nie znaczy, że nie należy wyciągać wniosków z wydarzeń przeszłych na przyszłość. Gdyby były postawione rozsądne granice mogłoby się wszystko inaczej potoczyć, ale trudno wyszło jak wyszło. Może trzeba by było kilka osób publicznie przeprosić, może przyszłość by się "odmieniła", kto wie. Kto wie. Niektórych błędów z przeszłości jednak nie da się "naprawić", cofnąć czasu, odzyskać utraconego zaufania. Niestety. Podjęte decyzje i działania wywołały nieodwracalne skutki.
Paszkwil dla kabotynów
Paszkwil dla kabotynów 18.06.2022, 14:00
Krajowy kabotyn niebawem odejdzie do lamusa. PiS na czele z Jarkiem już dawno odżegnali się od niego, ale zrobili to dość dyskretnie, żeby nie niepokoić swojego elektoratu, zahipnotyzowanego siermiężną propagandą tvp i rydzykową medialno-kloaczną tubą. Może krajowy kabotyn w Augustowie widzi dla siebie światełko w tunelu na zakończenie kariery politycznej i stąd ten krzyżyk na drogę dla nieporadnego. Kto wie, w sumie Augustów to fajne miasto dla emeryta, oczywiście gdyby nie te "warszawskie ceny" funkcjonujące na rynku nieruchomości, w sklepach i na stacjach paliw oraz obecność w przestrzeni publicznej ichniomiastowych cudaków, którzy prawdopodobnie pomylili swoje biznesy z gminnym samorządem i mieniem komunalnym.
iwan
iwan 18.06.2022, 17:45
Ale krajowy kabotyn ma największe zaufanie ludności. Alb o Polacy to ciemni idioci albo kazdy prezydent tak ma???
Królewskie ceny paliw w Augustowie
Królewskie ceny paliw w Augustowie 18.06.2022, 14:52
Dziwna sprawa z cenami na stacjach paliw w Augustowie. Jadąc w kierunku Suwałk lub Białegostoku ceny na stacjach maleją im dalej od Augustowa. Tankuję auto w Bialymstoku nawet do 25 groszy taniej za litr niż w Augustowie. Paliwo w Augustowie mają lepsze, czy zgadało się naftowe towarzystwo? Może "ktoś" pofatygowałby się, żeby sprawdzić ten "cud" augustowskiej koniunktury na rynku paliw?
Błazen
Błazen 18.06.2022, 11:01
Ciekawe kogo w przyszłym roku klub NM wystawi jako kandydata na burmistrza Augustowa? Karolczuk do końca przyszłego roku jeszcze tyle nawywija, że nie będzie nawet brany pod uwagę. Może wreszcie Tomka zbierze na odwagę i ruszy po swoje, heheh! Co poczną dotychczasowi radni NM, gdy nieporadny tata odejdzie do lamusa, a dla nich mieszkańcy w podziękowaniu za skabotynienie i zserwilizowanie Rady Miejskiej w Augustowie, zasadzą ostrego kopa w d.pę na pożegnanie?!
Wróżbita
Wróżbita 19.06.2022, 11:21
kogo nie wskażą to i tak wygra. Konkurencji brak
Misiaczek
Misiaczek 19.06.2022, 16:50
Miśka szykują na burmistrza
ojjjj
ojjjj 20.06.2022, 10:42
Niedajboże. Ani wyględny, ani mądry. Karierowicz typowy. Będzie jeszcze gorzej.
Tomek na burmistrza!
Tomek na burmistrza! 19.06.2022, 17:34
Może punio jest bardziej wygadany od nieporadnego, ale poziom populizmu i kabotynizmu raczej bardzo zbliżony. Muszą naszomiastowe postawić wreszcie na Tomka! Nie będzie motania i lawirowania wyborcom w głowach, kto faktycznie pociąga za sznurki w mieście. Skończy się figuranctwo, dworakowanie i serwilizm nic nie znaczących ratuszowych klakierów.
wyborca
wyborca 19.06.2022, 12:57
Nie bądź taki pewny.... opozycja znajdzie bardzo dobrego kandydata.
Młodzież_Augustowa
Młodzież_Augustowa 20.06.2022, 11:30
aby nie żadnego 60+, bo nie będziemy głosować
Błazen
Błazen 20.06.2022, 15:13
Młodzież_Augustowa, doświadczenie i ogólnopojętą wiedzę co do zasady zdobywa się z wiekiem. Rozumiem, że poprzez populizm, kabotynizm i serwilizm łatwo jest zdobyć elektorat nizin intelektualnych i mało doświadczonej życiem młodzieży, ale odpowiedzialni politycy powinni omijać szerokim łukiem postawy ukierunkowane wyłącznie na własny wizerunek i chęć utrzymania się przy władzy za wszelką cenę. Największe mocarstwo świata ma staruszka za prezydenta, więc zanim będziesz oceniał ludzi przez pryzmat wieku, zastanów się przez chwilę nad swoim tokiem myślowym.
Wyborca
Wyborca 20.06.2022, 14:58
czyli planują 60+... no cóż frajerzy.. nie załapie się nawet do II tury. ale ta platforma to zawsze była głupia i głupia pozostanie
 ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ 20.06.2022, 21:37
Lepszy kompetentny 60+ niż nieopierzony dyletant 30+. Polityka zeszła do piaskownicowego poziomu i pohukiwań na gawiedź otumanioną populistyczną propagandą. Doświadczony burmistrz może wziąć do pomocy energicznego zastępcę 30+. Może być odwrotnie, chociaż co do zasady z-cy są od realizacji wytyczonych celów, a prezydenci/burmistrzowie od wytyczania tych celów. Najważniejsze, żeby nie były to tzw. króliki wyciągnięte z kapelusza przez biznesowyych mocodawców tylko doświadczeni, a przede wszystkim rozsądni i niezależni samorządowcy.
Wiadomo
Wiadomo 18.06.2022, 15:09
Konia kują, a żaba nogi podsuwa. 🤣🤣🤣
Kaźmierz
Kaźmierz 18.06.2022, 10:41
Prawdziwym chichotem historii jest to, że prezydent odznaczył burmistrza niespełna rok po wyroku sądowym sprowadzającym się do tego, iż burmistrz naruszył dobra osobiste pomawiając byłą dyrektor szkoły, która to dyrektor (jeśli mnie pamięć nie myli) należała swego czasu do PiS, a na pewno była z tym środowiskiem politycznym kojarzona w chudych dla tej partii latach (kiedy burmistrz i jego zaplecze nawet nie myśleli o kooperacji z PiS). Panie prezydencie, podejmuje pan dziwne decyzje, ale na szczęście nasze prawo przewiduje maksymalnie dwie kadencje prezydentury i trzeciej nie będzie.
Pomyłka, czy celowe działanie?
Pomyłka, czy celowe działanie? 18.06.2022, 10:07
Zakładam dwa scenariusze zaistnialej sytuacji. Ktoś celowo wprowadził w błąd prezydenta Dudę lub komórka organizacyjna w kancelarii prezydenta odpowiedzialna za przyjmowanie wniosków, niezbyt dokładnie zweryfikowała zasadność przyznania odznaczenia dla kandydatów zgłoszonych we wnioskach. Takich kwiatków może być więcej w całej Polsce.
ooloo
ooloo 19.06.2022, 21:03
Przecież to Długopis Naczelny. Nie można oczekiwać myślenia a tylko podpisu.
Marcin
Marcin 18.06.2022, 08:54
O cholera jednak ten Wnukowski to mocny gość który teraz ma już miasto i polowe województwa a z tego co mówią idzie po powiat.
Szkielet
Szkielet 18.06.2022, 15:10
Chyba jedzie na kobyle
Kim jest Paweł?
Kim jest Paweł? 18.06.2022, 10:52
Wytłumaczcie mi kim jest ten Wnukowski, że wszędzie jest go pełno? Widzę że zgina się przed nim każde kolano we władzach miasta, powiatu i województwa. Kim on jest poza tym, że to 30 letni chłopak z Lipska? Czym się zasłużył?
Wyborca
Wyborca 20.06.2022, 16:12
przyszły Starosta
Misiewiczowa fantazja
Misiewiczowa fantazja 21.06.2022, 20:28
Lipsk przenoszą do Augustowa, czy Augustów do Lipska? Rozumiem, że każdy ma prawo sobie pomarzyć na fejsbukowym fantasy i pobawić się w ratuszowej piaskownicy, ale to ma się nijak do zarządzania powiatem, gminą lub miastem.
Załamka
Załamka 18.06.2022, 20:51
Chyba tylko disco polowym teledyskiem wyborczym. No i może wepchnięciem kilku swoich ludzi do urzędu, spółek miejskich itd. A będzie tego więcej jeśli się ich nie powstrzyma.
Politykierstwo i populizm postarza?
Politykierstwo i populizm postarza? 18.06.2022, 14:11
Łoł, on ma trzydzieści lat?! Myślałem, że już dawno temu strzelila dla niego czterdziestka! Zresztą nieporadny też wygląda przynajmniej o dekadę starzej, niż ma zgodnie z metryką. Zajechani są osto chłopaki. Pozostaje tylko współczuć, że działalność w sferze budżetowej tak mocno daje się we znaki dla zdrowia.
Yttg
Yttg 18.06.2022, 15:11
Postarza go wysokie czoło
Troll
Troll 19.06.2022, 15:29
O kurczę, myśle ze nie uśnie jak to przeczyta 😂😂🤣 tak strasznie mu dokuczyłeś…. A ulżyłeś sobie?
Matylda
Matylda 18.06.2022, 11:14
A ostatnio dość głośno się zrobiło ze dobili targu z Dariuszem. Chyba będzie ciekawie w powiecie.
Jajjek działaj puki czas
Jajjek działaj puki czas 18.06.2022, 12:40
Jarek musisz działać zdecydowanie bo już się Dariusz bierze za naszych ludzi z PO nie oddawaj władzy tak łatwo dla Dariusza Jarek zlituj się nad nami i działaj puki jeszcze możesz. Ale powiem więcej teraz widzę ze akcja na miasto i Karolczuka i ta cała nagonka jest celowa żeby Dariusz w cieniu mógł robić swoje przecież ta historia raz już się wydarzyła z Walilikiem.
Wieslaw
Wieslaw 18.06.2022, 11:01
W pewnych kręgach mówią ze to ponoć dość bliska rodzina z Prezydentem. Ale dobrze ze jest bo przynajmniej dzięki niemu sporo się dzieje niech działa jak najwiecej.
Hirek
Hirek 17.06.2022, 20:25
Trudno mi sobie wyobrazić żeby prezydent 40 milionowego państwa z dostępem do morza nie wiedział co podpisuje i ktoś mógł mu podrzucić jakiś wniosek o odznaczenie, w którym byłyby napisane nieprawdy.
Wyborca
Wyborca 17.06.2022, 21:31
Raczej nie jest w stanie wszystkiego przeczytać! Ma od tego sztab ludzi ....wszystkie decyzje w/g klucza partyjnego i tutaj trzeba zapytać co wspólnego z PiSem ma Karolczuk ? Startował wcześniej w wyborach z list SLD! Widocznie NM teraz przyklei się do PiSu! Można być kameleonem i dostosować się do opcji, która jest na szczycie!
paolo
paolo 18.06.2022, 15:56
od lewicy do prawicy, byle przy korycie
ludzie bez kręgosłupa
ooloo
ooloo 17.06.2022, 22:41
Masz rację. Niestety g.... łatwo się przykleja. Smród się ciągnie długo.
Wyborca
Wyborca 17.06.2022, 16:07
Panie prezydencie glosowalem na pana. Popieralem pana od lutego 2015 roku, kiedy rozpoczela sie kampania wyborcza, gdy mial pan w sondazach 15 procent przy 70 procentach kontrkandydata i gdy byl pan dla wielu Polakow osoba zupelnie anonimowa. Bylem na spotkaniu z panem w Augustowie w marcu 2015 roku, na ktore przyszlo niewielu mieszkancow. Oczywiscie nie bylo na nim przedstawicieli ugrupowania Nasze Miasto. Dopiero pozniej zaczela sie pana spektakularna kariera. Zaluje kazdej chwili poswieconej na przekonywanie rodziny, znajomych i obcych, by oddali na pana glos. Nie spelnil pan moich oczekiwan, a dzis odznacza pan ludzi, ktorzy nie maja zadnych zwiazkow z wizja, na ktora glosowalem oddajac na pana glos w 2015 roku.
Komentarz
Komentarz 17.06.2022, 22:53
Jest duża różnica pomiędzy tamtym PiS, a obecnym. Wtedy przy partii byli głównie ludzie ideowcy. Później ten elektorat uległ zmianie. Po wygranych wyborach pojawili się tzw. karierowicze, czyli osoby chcące być przy władzy, aby czerpać z władzy owoce, przywileje, stołki, itd. Po drugie mamy dzisiaj tzw. elektorat socjalny, zadowolony z tego, że partia daje taką pomoc. Rozumiem ból i smutek osób, które popierały PiS ze względu na swój wrodzony patriotyzm i przekonanie, że głosując na tę partię spełniają swoją misję dziejową.
tfuj
tfuj 18.06.2022, 16:17
A którzy to ci ideowcy? Tak zwany "zakon PiS"? Sasin, Suski, Kuchciński, Szydło, Macierewicz, Brudziński itp.? No doprawdy, sam kwiat intelektu. Chyba cię mama za blisko ściany kołysała...
Koziołek_matołek
Koziołek_matołek 17.06.2022, 13:53
pan też dostanie.. niech ktoś w starostwie złoży wniosek, pana kumpel od konfetti poprze i na pewno pan dostanie... mennica jest od zarabiania. czym tak się gorączkować.. ja takie odznaczenie od takiego prezydenta i od takiej partii wyrzuciłbym do kosza... przepraszam. w ogóle bym go nie przyjął
ps.proponuję zgłosić się na ochotnika do międzynarodowych sił walczących na Ukrainie i przetrwać tam miesiąc np. w Siewierodoniecku i wtedy dostać medal / krzyż zasługi za odwagę na polu bitwy. wtedy szacunek proszę pana. bo te inne medale to są tylko dla pacanów z pacanowa
Obiektywny
Obiektywny 19.06.2022, 23:36
No tak jesteś zwykły koziołek matołek i takim pozostaniesz.
PO_z _Pacanowa
PO_z _Pacanowa 20.06.2022, 16:13
Beeeee... beeeeeee
Koziołek_matoek
Koziołek_matoek 20.06.2022, 14:50
do obiektywnego.. jestem zwykły koziołek matołek, co nie ma żadnych medali.. a ty obiektywny liż dalej stopy dla swoich pryncypałów, bo ja nie muszę i pisz co chcę
obiektywny
obiektywny 21.06.2022, 14:12
Nie masz i bardzo dobrze bo za głupotę nie powinno się nagradzać medalami. Pisać możesz co chcesz bo żyjemy w wolnym kraju.
Matołek_koziołek
Matołek_koziołek 21.06.2022, 15:43
ale w tym kraju medale daje się za lizusostwo.. dlatego nie mam i mieć nie będę
obiektywny
obiektywny 22.06.2022, 08:37
Matołek koziołek przeczytałeś wywiad i nic nie zrozumiałeś i dalej nawijasz o lizusostwie. Żenada.
Matołek_koziołek
Matołek_koziołek 22.06.2022, 13:08
jesteś obiektywny inaczej a moim zdaniem strasznie głupi. Lizusostwo nie dotyczyło artykułu tylko tego że ja osobiście nie dostanę medalu bo czy w Augustowie czy w tym kraju za to dostaje się medale. a ty jesteś strasznie niedorozwinięty, nic nie rozumiesz i dlatego nazywasz się obiektywny
Zygmunt
Zygmunt 17.06.2022, 13:47
Nie popieram PiS i uważam, że partia ta stała się ostatnimi laty synonimem hipokryzji. Ale całkowicie zgadzam się z powyższymi opiniami pana Szkiłądzia i co więcej, również uważam, iż wyborcy PiS i pana Dudy mogą być rozczarowani decyzją prezydenta, zwłaszcza wyborcy ideowi, którzy trwali przy tej partii w trudnych czasach.
August
August 17.06.2022, 14:16
Błędem jest to, że na najważniejszych stanowiskach w Państwie siedzą ***i, debile, nieuki, kompletni laicy, nominaci po kądzieli i z klucza partyjnego, wszelkiego rodzaju nieudacznicy - dorobkiewicze itd. To Państwo z taką elitą musi upaść, ale po tym upadku nie podniesie się bardzo długo.

Pozostałe