Konia kują, żaba nogę podstawia

  • 19.05.2022, 14:30
  • Bartosz Lipiński
Konia kują, żaba nogę podstawia Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Remont ulicy Kopernika w Augustowie.
Powiat augustowski rozpoczął wielką ofensywę inwestycyjną w Augustowie związaną z modernizacją najważniejszych ulic w centrum miasta. W ciągu dwóch lat przebudowane zostaną m.in. drogi wokół bazyliki i ulica Młyńska. Ambitny projekt rozpoczyna remont ulicy Kopernika. Satysfakcji nie kryje wicestarosta augustowski Dariusz Szkiłądź, choć ubolewa on nad działalnością w mediach społecznościowych ugrupowania Nasze Miasto.

Bartosz Lipiński

W obecnej kadencji powiat augustowski przeprowadził szereg spektakularnych inwestycji np. remont ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Teraz rozpoczęto modernizację ul. Kopernika.

-Na ulicy Kopernika widać już pierwsze maszyny i tym samym powiat augustowski rozpoczął serię spektakularnych inwestycji w mieście Augustowie. Przypomnę, że pozyskaliśmy 14 mln zł z programu Polski Ład, za które oprócz Kopernika zrealizujemy w ciągu dwóch lat remonty ulic wokół bazyliki i ulicy Młyńskiej. Po ogłoszeniu przetargu okazało się, że kwota 14 mln zł na wszystkie inwestycje nie jest wystarczająca, dlatego dołożymy z budżetu brakujące 3 mln zł. Sytuacja finansowa powiatu jest dobra. Zarząd poparł zmianę -informuje Dariusz Szkiłądź.

Poprosiliśmy Dariusza Szkiłądzia o komentarz do wpisów przedstawicieli ugrupowania Nasze Miasto, które pojawiły się w mediach społecznościowych po rozpoczęciu remontu Kopernika. Zdaniem wicestarosty augustowskiego, wspomniane ugrupowanie próbuje przypisywać sobie zasługi za tę inwestycję, tak jak zdarzało się to przy innych zadaniach powiatu w Augustowie.

-Działania ugrupowania Nasze Miasto w mediach społecznościowych są zwykłą dziecinadą polityczną. Osoby z tego ugrupowania nie miały żadnego wpływu na decyzję zarządu powiatu o wyborze Kopernika i innych wykonanych inwestycji powiatowych oraz tych, które będą w tej kadencji realizowane. Nasze Miasto jest w opozycji do zarządu powiatu, więc przypinanie się pod nasz sukces jest kuriozalne. To powiat wystąpił do rządu o pieniądze, pozyskał je i ogłosiliśmy przetarg. Inwestycję będzie prowadził Powiatowy Zarząd Dróg –dodaje Szkiłądź.

Pamiętamy m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej na Ślepsk i medialne sugestie stronników burmistrza, że był on ojcem sukcesu inwestycji powiatowej. Ciąg tych sytuacji idealnie pasuje do znanego porzekadła ludowego: „Konia kują, żaba nogę podstawia”, które stosowane jest w stosunku do osób stwarzających wrażenie wykonania zadania, którego de facto nie wykonują.

-Widać, że ugrupowanie Nasze Miasto i jego polityczne środowisko, starają się przypisywać sobie niezasłużone zasługi. Tak było również w przypadku innych inwestycji powiatowych realizowanych w Augustowie. Idąc tym tropem myślowym można by powiedzieć, że starosta uratował miasto przed utratą statusu uzdrowiska, a wszystkie inwestycje, które zrealizowało Nasze Miasto nie mogłyby zostać wykonane, gdyby nie wydane przez starostę pozwolenia na budowę. Jest to działanie zabawne, chociaż nie bez znaczenia politycznego, gdyż wprowadza dezinformację, która ma służyć ich sukcesowi wyborczemu. Ale stratedzy polityczni Naszego Miasta nie doceniają wyborców i może ich spotkać wielkie rozczarowanie –twierdzi Szkiłądź.

-Bardzo się cieszę, że dzięki powiatowi augustowskiemu, efektywnej pracy starosty i zarządu powiatu, ulice w centrum Augustowa stają się coraz piękniejsze i bezpieczniejsze. Myślę, że mieszkańcy miasta i powiatu to docenią -puentuje wicestarosta augustowski Dariusz Szkiłądź.

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lucek
Lucek 20.05.2022, 11:31
Ale mieszkańcy nie chcą kolejnych ulic w bruku, tyle lat i nikt się nie nauczył. Nie jest to wcale fajne. Sam kiedyś widziałem jak przy przejściu obok bayliki, kiedy powstała nowa droga, starsza pani się przewróciła i nie mogła wstać, musieliśmy jej pomóc, bo niestety osoba starsza potknęła się o kostę, która wystawała i wiele wystaje, bo są nie równe. Starszym osobom nie jest to wcale miłe. Starostwoie też coraz starsi, więc niech myślą o sobie już.
Stop betonozie!!!!
Specjalista od kury
Specjalista od kury 20.05.2022, 07:57
Kon jaki jest kazdy widzi.
Chodkiewicz i Karolczuk ponoszą za to winę
Chodkiewicz i Karolczuk ponoszą za to winę 20.05.2022, 07:11
Miasto huczy o sukcesie Karolczuka i Chodkiewicza w trójce. Ofiarą ich walki z agresją jest dziecko, które straciło palec. Koledzy sadyści obcięli mu palec drzwiami. Nowe zabawy dzieci.....
kazik
kazik 20.05.2022, 11:12
Cóż na to obrońca od agresji i przemocy Chodkiewicz wraz ze swoim podwładnym Karolczukiem? Czy nadal wnikliwie bada przestępczość szkolną? Czy ucinane palce nie robią na nim wrażenia? Ciekaw jestem co zrobią z tą przykrą informacją radni opozycji, co zrobi z tą wiedzą kuratorium? Słyszałem od nauczycieli, że dyrektor urządził w jednym z gabinetów dyrektorów pokój biesiadny,, założył klimatyzację i korzysta z kierowniczej funkcji pełną gębą wraz ze swoimi dwiema zastępczyniami. Wszystko za aprobatą naszych dzielnych włodarzy Karolczuka, Chodkiewicza i gwiazdy suwalskiej polityki Sieczkowskiego.
Matka bylego ucznia
Matka bylego ucznia 20.05.2022, 09:53
Nie jestem za NM , ale to jest możliwe ,że palce ucinają tam drzwiami. Niech redakcja się zainteresuje łazienką dla niepełnosprawnych w trójce .Jest tak wyremontowana,ze stanowi zagrożenie dla uczniów .Wlasnie chodzi o drzwi. Niektórzy rodzice zabrali swoje dzieci do czwórki . Dyrektor Chrulska i Szkiłądź wiedzieli ,i nic z tym nie zrobili . Proszę sprawdzić tę toaletę .Raczej nikt tego nie poprawił . Tam pewnie i głowa niejedna byla rozbita .
Wiesława Chrulska
Wiesława Chrulska 20.05.2022, 13:38
Kiedy dyrektorem był Pan Szkiłądź, toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych jeszcze nie było. Zostały one wyremontowane i dostosowane za mojej kadencji jako dyrektora szkoły. Kiedy ja byłam dyrektorem, z toalet dla niepełnosprawnych korzystały TYLKO dzieci niepełnosprawne, klucz do toalet miały pomoce nauczyciela i panie sprzątające. Toalety nie były oddane do powszechnego użytku. Nie wiem więc „o czym wiedziałam” i z „czym nic nie zrobiłam” jeśli chodzi o bezpieczeństwo uczniów szkoły. Pani wypowiedź zawiera bezprawne zarzuty wobec mojej osoby, co odbieram jako naruszenie moich dóbr osobistych, które podlegają ochronie prawnej, zgodnie z art. 23 i art. 24 kodeksu cywilnego; wzywam więc Panią do zaniechania dalszego naruszania moich dóbr osobistych.
nauczycielkatrójki
nauczycielkatrójki 20.05.2022, 10:58
Matko, jeżeli nie jesteś za NM to przestań pić alkohol od rana i wypisywać brednie.
ooloo
ooloo 20.05.2022, 04:20
Nie pierwszy i zapewne nie ostatni przykład potwierdzający obecną "bandę" u sterów władzy jako ugrupowanie manipulantów, prywatnych interesików i arogancji.
Dowcipnis
Dowcipnis 20.05.2022, 00:14
Jezeli Nasze Miasto przypisuje sobie zaslugi za remont powiatowej ulicy Kopernika, to moze pojsc o krok dalej? Np. za sprawa patrona ulicy Mikolaja Kopernika oglosic na fejsbuku, ze to oni wstrzymali slonce i ruszyli ziemie - efekt propagandowy bedzie jeszcze bardziej okazaly.
Hieronim Baba
Hieronim Baba 19.05.2022, 18:55
Pan Dariusz wypowiada się w sposób konkretny. Nie owija w bawełnę i zgodnie ze swoimi przekonaniami nazywa sprawy po imieniu. Osobiście uważam, że taka postawa jest godna pochwały. Lepiej mówić wprost jak wyglądają sprawy z perspektywy polityka, niż kluczyć, silić się na dyplomację, mijać się z prawdą i cukrować obraz rzeczywistości. Takich polityków jak Pan Dariusz u nas brakuje.
Sąsiad
Sąsiad 20.05.2022, 11:25
Dariusz, to ty napisałeś? Pytam dla sąsiada!.
wytrzeszcz
wytrzeszcz 19.05.2022, 18:37
Super tekst a tytuł mistrzostwo świata.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.05.2022, 16:14
Dziękuję serdecznie Powiatowi Augustowskiemu i urzędującym Panom Starostom za remont ulicy Kopernika oraz za wszystkie pozostałe inwestycje zrealizowane przez Powiat w naszym mieście.

Pozostałe