Dyrektor Paweł Głowacki o sytuacji augustowskiej pływalni

  • 26.04.2022, 10:45
  • Bartosz Lipiński
Dyrektor Paweł Głowacki o sytuacji augustowskiej pływalni Na zdjęciu: Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie Paweł Głowacki.
Rozmawialiśmy z dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie Pawłem Głowackim i poprosiliśmy go o skomentowanie sytuacji na augustowskiej pływalni. CSiR poinformował, że od 26 kwietnia obiekt będzie niedostępny w związku z problemami z obsadą ratowniczą. Dyrektor uważa, że nie tylko ratownicy, ale także pozostali pracownicy jednostki powinni otrzymywać większe wynagrodzenia, bo to praca odpowiedzialna, w specyficznych warunkach, przy niesprzyjającej temperaturze, wilgotności, czy w kontakcie np. ze środkami chemicznymi.

Bartosz Lipiński

Informacje o problemach z ratownikami augustowskiej pływalni i braku możliwości korzystania z niej przez klientów brzmią sensacyjnie. Zwróciliśmy się do dyrektora Pawła Głowackiego o przedstawienie okoliczności tej sytuacji. Okazuje się, że cała sprawa jest bardzo złożona.

-W poniedziałek, 25 kwietnia zostałem poinformowany o tym, że ratownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę znajdują się na zwolnieniach lekarskich. Dlatego dzisiaj nie dysponuję odpowiednią kadrą potrzebną do zapewnienia bezpieczeństwa na naszej pływalni. Natomiast 11 kwietnia otrzymałem oficjalne pismo od ratowników zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie. Sygnatariusze pisma domagają się stawki godzinowej 27 zł netto, natomiast z budżetu CSiR mogę przeznaczyć kwotę 20 zł brutto. Ratownicy podpisani pod pismem stwierdzili, że jeżeli ich oczekiwania finansowe nie zostaną spełnione, od 1 maja nie podejmą dyżurów na basenie. Ale na pewno mieli też na myśli dyżury na kąpielisku oraz na miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli latem –mówi Paweł Głowacki.

W ostatnich miesiącach odbywały się spotkania w urzędzie miasta z pracownikami CSiR, na których dyskutowano o wynagrodzeniach dla kadry, w tym ratowników.

-Oczekiwania finansowe ratowników są nie do udźwignięcia dla budżetu kierowanej przeze mnie jednostki. Oczywiście poinformowałem o całej sprawie moich zwierzchników. Wszyscy pracownicy CSiR byli na spotkaniu w urzędzie miasta w połowie lutego, gdzie rozmawiano o kwestiach finansowych. Na powtórne spotkanie 15 marca dotyczące wynagrodzeń, udałem się razem z nimi. Uważam, że nie tylko ratownicy, ale także pozostali pracownicy jednostki powinni otrzymywać większe wynagrodzenia, bo to praca odpowiedzialna, w specyficznych warunkach, przy niesprzyjającej temperaturze, wilgotności, czy w kontakcie np. ze środkami chemicznymi. Praca na ponad dwudziestoletnim obiekcie nie jest łatwa i wymaga większego zaangażowania, napraw i konserwacji. Codziennie z czymś się mierzymy –twierdzi dyr. Głowacki.

Zapytaliśmy dyrektora jakie są jego zdaniem prognozy dotyczące dalszego rozwoju sytuacji. Głowacki ma nadzieję, że uda się znaleźć konsensus i składa nieoczekiwaną deklarację.

-Nie chcę wróżyć z fusów i prognozować jak potoczy się sytuacja. Jest ona dynamiczna. Mam nadzieję, że będziemy rozmawiać i znajdziemy porozumienie. Nie wyobrażam sobie, by było inaczej. Chcę jednak zadeklarować, że jeżeli ktokolwiek z ratowników stwierdziłby, że to ja jestem winien obecnej sytuacji, jestem gotowy złożyć wypowiedzenie –dodaje dyr. Głowacki.

O tej sprawie można przeczytać również: tutaj.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Halina
Halina 28.04.2022, 14:15
Pływalnia działa już ponad dwadziescia lat i nigdy nie było takich cyrków, żeby zabrakło do pracy ratowników WOPR. Co tam takiego zadziało sie, że raptem teraz nie chcą pracować? Burmistrz powinien natychmiast podjąć odpowiednie działania, żeby ludzie mogli korzystać z miejskiego basenu!
Kadrowa-dział HR
Kadrowa-dział HR 28.04.2022, 07:14
Czy to możliwe, że dyrektor Głowacki zakończy swoją karierę w CSiR w Augustowie, tak jak w MOSiR w Ełku i w magistracie w Elblagu? Taki świetny fachowiec, a nikt i nigdzie nie chce go docenić.
Sławek
Sławek 28.04.2022, 17:58
Źle trafił.
Kodrem, CSiR, jeszcze Necko zostało.
Do czasu
Przypominajka
Przypominajka 29.04.2022, 07:50
Poprzedni prezes Necka, kumpel Filipka, tak szybko zakończył karierę, że biurka nawet nie spakował.
To był wujek, ale fachowiec od przekrętów. Znaczy swój
To był wujek, ale fachowiec od przekrętów. Znaczy swój 29.04.2022, 08:02
Ten prezes to nie był kumpel Filipka tylko jego wujek. Fakt że musiał szybko wracać do miejsca zamieszkania, bo narobił bigosu.
Ropuch
Ropuch 03.05.2022, 08:51
Wujek? 🤔
Przestroga dla ratowników CSiR
Przestroga dla ratowników CSiR 28.04.2022, 03:43
Ratownicy nie dajcie zmanipulować się tym, którzy już grają lub za chwilę będą grać role dobrych wujków i twardo walczcie o realizację wszystkich Waszych postulatów. Pamiętajcie też, kto z Was od początku do końca aktywnie działał w sprawie Waszych wynagrodzeń, a nie gdzieś zmył się, żeby nie narażać się swoim pryncypałom.
Nikodem Dyzma
Nikodem Dyzma 27.04.2022, 23:41
Czy to mozliwe, że dyrektor Głowacki zakończy swoją karierę w CSiR w Augustowie, w stylu podobnym do zaprezentowanego w MOSiR w Ełku oraz w magistracie w Elblagu? Cały świat uwziął się chyba na pana Pawła.
mus
mus 27.04.2022, 22:09
Wysockiego na kierownika, ma predyspozycje do lawirowania ,gładkiego mówienia i jest wierny Burmistrzowi.
Rachmistrz
Rachmistrz 27.04.2022, 21:34
Ostatnia średnia w csir to rok na dyrektora. Kto nastepny???
>Rescuing Marsellus Wallace
>Rescuing Marsellus Wallace 27.04.2022, 19:57
"Zwalniacz" zostanie zwolniony z art. 52? Pomiatani i hurtowo zwalniani pracownicy MOSiR w Ełku będą chyba śnili się po nocach dla Zed'a!
Ratownik
Ratownik 27.04.2022, 19:20
Wygląda na to że Glowacki został złożony na ołtarzu klamstwa i obłudy Chodkiewicza. Ciekawe kto następny w kolejce? Panie Wysocki do boju!!!
hehe
hehe 27.04.2022, 20:56
Już go tak nie żałuj. Taki miał być dobry, amerykański... Zaczął z przytupem od totalnej krytyki poprzednika, a potem wywalił jeszcze Wasilewskiego. Snuł rewolucyjne wizje wśród oklasków NM, a skończy jak zwykle...
Ptaszek na wylocie
Ptaszek na wylocie 27.04.2022, 19:15
No i nastepny "ptaszek" do odstrzału...pare lat temu ugotowali Zarzeckiego, teraz gotują Głowackiego. Aj, jak ciężko włodarzom dogodzić....A moze by tak ktorys z 3 burmistrzow sam zasiadł na stołku dyrektora csir i zobaczył jaki to "miód". I może dla siebie nie miałoby się takiego węża w kieszeni i kasa na podwyżki by sie w mieście znalazła...
Adrasteya
Adrasteya 27.04.2022, 12:57
Żeby gdziekolwiek być dyrektorem to trzeba mieć jaja, a nie wydmuszki! Twarde rozmowy z burmistrzem trzeba było prowadzić panie Głowacki przed ustalaniem budżetu CSiR na 2022 rok, a nie teraz pan udajesz ofiarę i zrzucasz winę zaistniałej sytuacji na ratowników zatrudnionych w CSiR na (UWAGA: do wiadomości inspektorów PIP), umowy cywilno-prawne?¿?
Uwaga na serwilistów i mitomanów
Uwaga na serwilistów i mitomanów 27.04.2022, 12:41
https://augustow.org/2022/augu…
Ratownicy, nie dajcie nabrać się na gorzkie żale i lamenty pana Głowackiego. Albo machnał się serwilista Głowacki z budżetem wynagrodzeń CSiR na rok 2022, albo świadomie złożył taki budżet dla burmistrza Karolczuka licząc na to, że jakoś to będzie.
🐸 na wszystko
🐸 na wszystko 27.04.2022, 17:52
Czyżby nasza żaba się uruchomiła 🐸
No wiadomo że winny jest dyrektor którego sami sprowadzili 💪🦾🦵🙏👂💪💪a miało być tak pięknie💪💪💪
Błazen
Błazen 27.04.2022, 09:58
W czwartek sesja rady miejskiej. Burmistrz Karolczuk i dyrektor Głowacki powinni wyjaśnić przyczyny zaistnialej sytuacji. Tylko proszę bez mataczenia i manipulowania faktami. Oby nie skończyło się na tzw. spychologii i zrzucaniu winy na poprzedników, jak to miało już wielokrotnie miejsce w przypadku tych dwóch panów. Jeden zarządza miastem, drugi pływalnią. Trzeba zweryfikować jakie działania podjęli dotychczas i jakie zamierzają bezwłocznie podjąć w celu poprawy poziomu wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w CSiR. Jak na razie to gadają i nic z tego nie wynika. Dwóch nieporadnych dobrało sie do pary, czy co tam z nimi jest?
Zygmunt
Zygmunt 27.04.2022, 09:34
Panie dyrektorze, różnie oceniałem pańską działalność i nie byłem entuzjastycznie do niej nastawiony. Ale dzisiaj oceniam Pana pozytywnie i przesyłam wyrazy szacunku za stanięcie po stronie pracowników.
Adrasteya
Adrasteya 26.04.2022, 22:30
Czy ktokolwiek orientuje się, dlaczego pana Pawła Głowackiego, który napisał o sobie na stronie fb CSiR - "instruktor ratownictwa z 30-letnim stażem", nie chcieli na dyrektora w ełckim mosir?
Riposta
Riposta 26.04.2022, 22:58
Pytam oficjalnie. Kto jest głównym odpowiedzialnym za zaistniałą w Augustowie sytuację? Dyrektor Głowacki, czy burmistrz Karolczuk z koalicją rządzącą miastem? Mam dziwne wrażenie, że dyrektor został już przekreślony. Oby nie było tak, że dyrektor zostanie wskazany, jako kozioł ofiarny, a reszta umyje rączki i powie, że oni wszystko zrobili dobrze, choć może być zgoła odwrotnie. Apeluję do dyrektora Głowackiego, że jeśli będą próbować przerzucić na Pana odpowiedzialność i robić z Pana winnego, niech Pan mówi otwarcie jak było i nie sili się na dyplomację, bo może się Pan bardzo mocno przysłużyć augustowskiej społeczności.
Były sobie dwa Michały
Były sobie dwa Michały 27.04.2022, 11:50
Dyrektor Głowacki zaplanował budżet CSiR na 2022 rok, m.in. wynagrodzeń pracowników pływalni i przedłożył go dla burmistrza Karolczuka w grudniu 2021. Jutro sesja, zobaczymy jak panowie wytłumaczą sie z zaistnialej sytuacji. Infantylne focie, populistyczny słowotok i sztuczki inżynierii społecznej już chyba nie pomogą panom decydentom.
Ekonomista
Ekonomista 27.04.2022, 11:08
to padnie wcześniej czy później.. okazało się że łatwo wybudować, ale utrzymać się nie da w małym miasteczku, bo koszty utrzymania rosną z roku na rok... taka prawda czy chcecie czy nie chcecie...
Oburzony
Oburzony 27.04.2022, 17:11
Za poprzednich burmistrzów dało się utrzymać pływalnię i bilety były przystępne!
Myślę że zbudowanie sobie pałacu za 15 mln i zatrudnienie PRowców i 3 burmistrzów i różnych doradców pochłania tyle pieniędzy że miasta nie stać na dofinansowanie basenu z którego korzystają sportowcy, rodziny z dziećmi i emeryci. To my płacimy podatki nie po to żeby wypasionemu gronu naszomiesteczkowych żyło się w luksusie!
Trzeba powołać komisarza i podziękować chłopakom od pochylania się nad wszystkim bez efektów!
racjonalizator
racjonalizator 26.04.2022, 19:29
A moze by tak zwolnić dyrektora a jego pensje podzielić na ratowników. Bez niego basen też funkcjonował.
Haber
Haber 03.05.2022, 07:22
No , toś wymyślił !! Trzeba się dokładnie przyjrzeć całemu urzędowi miasta i jego poczynaniom. A to robota dla ABW .
Moher
Moher 27.04.2022, 11:46
Gratulacje pomysłu irracjonalny racjonalizatorze!
Zaczeło się szukanie kozła ofiarnego?
Zaczeło się szukanie kozła ofiarnego? 26.04.2022, 20:14
A dlaczego dyrektora, a nie twoich politycznych towarzyszy? Chyba wiem jakie ugrupowanie reprezentujesz, to wobec waszego środowiska powinny być wyciągnięte konsekwencje funkcyjne za obecną sytuację na basenie i wtedy ratownikom będzie żyło się lepiej.
komuch
komuch 27.04.2022, 16:05
A co mają moi polityczni towarzysze do basenu?? Śmieliście się z Głowackiego ze spadochroniarz , ze wszedzie gdzie pracował to niczym sie nie wykazał, itd... A teraz wielcy obrońcy.....albo sam dyr te odpowiedzi pisze he,he....
TVP Kurski
TVP Kurski 26.04.2022, 21:09
Widomo, wszystko wina Tuska i POprzedników. Ile jeszcze lat jarkowi i mateuszkowcy, będą usprawiedliwiać swoje niekompetencje i leczyć utrwalone kompleksy?
kahira
kahira 27.04.2022, 11:44
Kup se flaszkę i je...j się w czaszkę.
Czesiek
Czesiek 26.04.2022, 21:38
Co ty pierniczysz? Kompletnie nie zrozumiałeś przesłania, jakie autor wpisu, do którego się odnosisz, miał na myśli.
Siooostro, baaasen!
Siooostro, baaasen! 26.04.2022, 18:45
Co tam dzieje się? Dlaczego nie raguje burmistrz?! To jakaś granda! Pan dyrektor Głowacki wystartował w CSiR z wąskiej klaty i "wysockiego" c, a teraz ma zapikować boleśnie na płaską d? Czy są jeszcze jakieś mitomańskie opowiastki w odwodzie?
Matka Augustowianka
Matka Augustowianka 26.04.2022, 17:25
Podobno, pomimo braku ratownikow, zajęcia szkolne dalej się odbywają na basenie. Jak można pozwolić na takie ryzyko!? Podziwiam odwagę (a wlaściwie głupotę) osób które prowadzą grupę podopiecznych na obiekt bez nadzoru. W razie jakiejś tragedii prokurator tak sprawę rozdmucha, że o augustowskim basenie posłuchamy sobie w TV!
Mirek
Mirek 28.04.2022, 09:19
Droga Pani!- zajęcia prowadzone z dziećmi są tylko wtedy, kiedy trener lub instruktor pływanua posiada aktualną książeczkę ratownika WOPR
Instruktor, czy ratownik?
Instruktor, czy ratownik? 28.04.2022, 11:51
A to bardzo ciekawa interpretacja obowiązujących aktów prawnych. Panie Mirku, proszę dla mnie jednoznacznie odpowiedzieć, czy cytowany przez Pana trener/instruktor z "aktualną książeczką WOPR" co by to nie znaczyło, prowadzi zajęcia z dziećmi i jednocześnie zapewnia stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego w obiekcie pływalni miejskiej w Augustowie?
Błazen
Błazen 28.04.2022, 15:36
Ciekawe, czy jakiś organ kontrolujący zainteresował się już, trzeba oddać wdrażającemu ten nowatorski pomysł, dość oryginalną interpretacją obowiazujacych przepisów z zakresu bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych. Jak widać nowatorska metoda praktykowana, a właściwie testowana jest obecnie na dzieciach w pływalni miejskiej w Augustowie.
Biegły sądowy
Biegły sądowy 26.04.2022, 17:02
Gadają na mieście, że dyrektor Głowacki, instruktor ratownictwa z 30-letnim stażem, wyraził zgodę na udostępnienie basenu bez odpowiedniej liczby ratowników wodnych, zapewniajacych stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Czy to prawda?
Paweł Popychadło
Paweł Popychadło 26.04.2022, 16:02
No, panie dyrektorze Pawle Głowacki, czas skończyć z opowiadaniem ckliwych opowieści niewydarzonego mitomana. Będąc dyrektorem trzeba podejmować odważne decyzje i brać na wąską klatę jarzmo bajkopisarzenia. Trza wreszcie przystąpić do działania. Ratownicy i konserwatorzy czekają na podwyżki!
Darek
Darek 26.04.2022, 14:09
Burmistrzu i radni którzy mają swoje biznesy nie powinni brać
takiego wynagrodzenia ponieważ bycie Burmistrzem czy radnym to jest
służba mieszkańcom którzy ich wybrali a nie nabijanie portfeli dla siebie
swoim rodzinom i znajomym teraz wcale się nie dziwię że
Chodakiewicz nie chce powrotu obrad rady miasta w normalnych
warunkach bo się boi że na takie spotkanie przyjdą ludzie i powiedzo
co o takim rządzeniu mysla przez nasze miasto Bo oni tylko umiał
straszyć sądami jak ktoś ma inne zdanie jak oni ale jak mówi stare
porzekadlo że Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy

Pozostałe