Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 28 listopada 2025 06:44
Reklama
Reklama

Wracają skoki narciarskie. Szał zaczął się od bułki z bananem

Podziel się
Oceń

Lada moment Polacy znów zaczną żyć punktem K na skoczni i mierzeniem odległości. Zaczyna się sezon skoków narciarskich. Nie zawsze jednak była to nasza dyscyplina narodowa. Zawdzięczamy to jednej osobie – Adamowi Małyszowi.
Wracają skoki narciarskie. Szał zaczął się od bułki z bananem

Autor: iStock, wikipedia Alexander Nilssen

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka. Tak prezentuje się kadra skoczków narciarskich na zaczynający się w dniach 19-21 listopada Puchar Świata 2021/2022. Pierwszy konkurs zaplanowano w Niżnym Tagile i oznacza to, że Polskę znów zaleje szaleństwo skoków. Dziś każdy zna nazwiska skoczków. To że ta dyscyplina jest naszym zimowym sportem narodowym, wydaje się czymś normalnym. Można sądzić, że tak było zawsze, a każdy fan sportu wiedział, co to jest telemark i potrafił wskazać punkt K każdej skoczni na świecie. Jednak nie od zawsze Polacy pasjonowali się skokami, a młodszym fanom trzeba przypomnieć, że były czasy, kiedy transmisje zawodów nie przyciągały przed telewizory tłumów.

Relacje ze skoków w sumie od niedawna są przebojem telewizyjnym. Tegoroczny Puchar Świata śledziło średnio 3,16 mln widzów (na antenie TVP), 976 tys. (Eurosport) i 622 tys. (TVP Sport).  Od tego roku zawody będzie można oglądać w TVN, bo Discovery, czyli amerykański właściciel stacji, przedłużyło umowę dotyczącą transmisji Pucharu Świata kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich. Jednocześnie nie udzieliło sublicencji TVP.


Wróćmy jednak do samych skoków i ich popularności. Ta era nastała wraz z największymi sukcesami Adama Małysza. Dziś to celebryta kojarzony może nawet częściej z rajdami samochodowymi, ale w pamięci bardziej doświadczonych kibiców, to legendarny wręcz skoczek.

Małyszomania

To zjawisko społeczne, które wybuchło wraz z nastaniem epoki „króla Adama” na skoczniach. Małysz nie miał sobie równych. Skoczek, którego nazwisko znali tylko najzagorzalsi fani dnia na dzień stał się w Polsce postacią niemal popkulturową. Drobna postać z niemodnymi wąsikami zapanowała w umysłach Polaków. W 2001 roku wygrał 49. Turniej Czterech Skoczni i tak to się zaczęło. Adam Małysz zdobył sympatie kibiców – a byli już nimi wszyscy – swoją skromnością. Fani jeździli na turnieje za granicę, a na turniej w Zakopanem w styczniu 2002 r. zjechało 100 tysięcy osób. Małysza przez kolejne lata oklaskiwali najważniejsi politycy, powstała prosta gra komputerowa Deluxe Ski Jump, Polacy poznawali kolejne tajniki tej dyscypliny, dyskutowali o niej w barach. Kiedy Małysz skakał na olimpiadzie w Salt Lake City przed telewizorami zasiadło 17 mln widzów.

Hitem stawały się proste i skromne wypowiedzi sportowca, jak ta kiedy wyznał, że przed zawodami zjada bułkę z bananem. W różnych miastach dzieci i młodzież budowały własne skocznie i trenowali w nartach zupełnie się do tego nieprzydatnych. Skocznię w Wiśle, miejscowości Małysza, nazwano imieniem sportowca.

„Po tym sukcesie zmieniło się nasze życie. Tyle że nie od razu. To były etapy. Na początku to było dla nas coś zupełnie nowego. Nagle Adam stał się wielką gwiazdą i przestaliśmy mieć swój święty spokój” – wspominała w jednym z wywiadów Izabela Małysz, żona skoczka. Ona i córka Adama stały się obiektem zainteresowania mediów nie mniejszym niż sam zawodnik.

Szał trwał i miał jeszcze jeden pozytywny aspekt. Małysz, bohater narodowy zaraził skokami kolejne pokolenia. Dziś Stoch i Murańka otwarcie przyznają, że startują, bo chcieli być jak Adam.

Apoloniusz i Jerzy

Sukces skoków to też zasługa Apoloniusza Tajnera, dziś prezesa sportowego związku, a przed laty trenera reprezentacji. To on stał za Małyszem. I to on sprawił, że w kryzysowym momencie skoczek nie porzucił sportu. „W 1996/97 był w czołówce Pucharu Świata, stawał na podium i wygrał próbę przedolimpijską w Japonii. Utrwalił miejsce w czołówce. Ale potem, na dwa lata, Adam zaliczył spadek formy. I tak doszliśmy do momentu, w którym było czterech skoczków na w miarę równym poziomie – Robert Mateja Wojtek Skupień, Łukasz Kruczek i Adam Małysz, ale nie mieli trenera. Adam miał trudny moment, chciał kończyć karierę i iść do normalnej pracy, bo po igrzyskach w Nagano stracił stypendium sportowe, więc brakowało pieniędzy na życie. Był niecałe dwa lata po ślubie, córka Karolina była malutka” – mówił Tajner w jednym z wywiadów i dodał, że zawodnika trzeba było namówić do skakania. W końcu Małysz dał sobie jeszcze rok i to był czas przełomowy. Tajner podszedł do zawodników w zupełnie nowy sposób. Zapewnił im psychologów, dietetyków i zatrudnił fizjologa prof. Jerzego Żołędzia.

„Pierwsze pół roku, nawet osiem miesięcy, poświęcone było na indukowane treningiem przywracanie energetyki organizmu Adama do stanu normalności. Po zakończeniu tego 'oczyszczenia', nabraniu innej wrażliwości na trening, opracowałem nowy, specjalistyczny trening dla jego mięśni. Był oparty o najnowszą wiedzę, jaką wówczas posiadaliśmy, zdobytą w zachodnich uniwersytetach, głównie w Uniwersytecie Amsterdamskim, gdzie pracowałem przez kilka lat, oraz o najnowszą wiedzę z laboratoriów brytyjskich i skandynawskich. Na tej podstawie oraz mojej wiedzy fizjologicznej powstał eksperymentalny plan treningowy. Trener Fijas wyraził się o nim: "tak nikt nie trenuje, tak nikt nigdy nie trenował, to zwrot o 180 stopni". Ale trener Tajner odpowiedział: ‘skoro jest tak źle, to spróbujmy, dlaczego nie?’” – wspominał profesor.

Przełom nastąpił podczas treningów w Finlandii. Małysz zaczął skakać tak jak najlepsi zawodnicy świata.

Wielkie pożegnanie

Adam Małysz zakończył karierę w 2011 roku. To było wielkie wydarzenie medialne, wręcz święto sportowe. Ostatni skok oddał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na trybunach siedziało 20 tysięcy widzów. Wielu z nich przykleiło sobie charakterystyczne dla zawodnika wąsy. Podczas imprezy wystąpili najlepsi skoczkowie świata, a jako ostatni wystartował Adam Małysz – osiągnął najlepszy wynik. Pozostali skoczkowie utworzyli szpaler z nart, pod którym przeszedł bohater wydarzenia.

Czemu w ogóle ten niepozorny zawodnik startujący w dosyć nietypowej dyscyplinie, w której nie mieliśmy tradycji, zdobył serca Polaków? Dlaczego Adam Małysz sprawił, że skoki zawładnęły umysłami kibiców. Włodzimierz Szaranowicz, komentator sportowy ma swoją teorię. Uznał, że Małysz był bohaterem kryzysu. To był czas, kiedy Polacy byli złaknieni sukcesów sportowych na międzynarodową skalę. I w tym właśnie momencie dosłownie wyskoczył Małysz.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -2°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Niech nagrała rolkę panią Puczyłowska i wstawia na fejsa ,a z tylu z założonymi rękoma niech stoją Szczudło i wnukowski i OstapowiczData dodania komentarza: 27.11.2025, 20:13Źródło komentarza: Odrębny głos mieszkanki i radnejAutor komentarza: Art. 231 kkTreść komentarza: Czy w związku z podaniem wyników przez zastępcę Wyhodkiewicza nie doszło do załamania prawa poprzez intencjonalne wpływanie na wynik głosowania z rażącym naruszeniem regulaminu BO?Data dodania komentarza: 27.11.2025, 13:17Źródło komentarza: To już pewne. Remont dworca kolejowego w Augustowie (video/ zdjęcia)Autor komentarza: Naszopiastowopisowski ultra-populizm uskuteczniany na "rozwój" wsteczny AugustowaTreść komentarza: Wskutek gazetkowo-fejsbukowej działalności burmiszcza Karolczuka i jego z-cy Chodkiewicza ćwiczonej na mieszkańcach Augustowa nieodpornych na fetor ultra-populizmu i mentalnie niewyposażonych w krytyczne myślenie powstaną dwa nowe rodzaje populizmu: gazetkowy populizmo-egotyzmo-kabotynizm i fejsbukowy infantylo-populizmo-krętaczyzm.Data dodania komentarza: 27.11.2025, 13:09Źródło komentarza: To już pewne. Remont dworca kolejowego w Augustowie (video/ zdjęcia)Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Jest takie stare przysłowie "cisze budziesz dalsze jedziesz" . Tu nie ma żadnego PR . Burmistrzowie ( az trzech ) nie mają żadnych dobrych relacji z rzadzacymi w kraju i województwie a efekty - niestety dla nas mieszkanców są widoczne na każdym kroku. Szkoda bo miasto jest na równi pochyłej. Podkresłm trzech burmistrzów kosztujacych nas mieszkaców w całej kadencji kilka milionów złotych. i jaki mamy efekt - utrata srodków z funduszów norweskich , szwajarskich czy tez wiekszych w ramach srodkow z UE . A to jest kilkadziesiat milionów złotych . Ale za to w wielka determinacja głowny PR - owiec ciągle promuje "wielka inwestycja" jaka jest kladka na Dąbku , Super Od tego przybedzie miejsc pracy i duży rozwój Augustowa .Data dodania komentarza: 27.11.2025, 11:17Źródło komentarza: To już pewne. Remont dworca kolejowego w Augustowie (video/ zdjęcia)Autor komentarza: sama prawdaTreść komentarza: Miasto jest zaniedbane -opinia inwestora na właśnie trwającej sesjiData dodania komentarza: 27.11.2025, 11:15Źródło komentarza: To już pewne. Remont dworca kolejowego w Augustowie (video/ zdjęcia)Autor komentarza: KrętaczeTreść komentarza: Trudno jest patrzeć na Chodkiewicza. Trwa sesja. Widać, że głosowanie w budżecie obywatelskim jest nie po jego myśli, bo podał wyniki, a tak nie powinno być, bo głosowanie kończy się jutro. Rządy naszego miasta przejdą kiedyś do historii jako najczarniejszy okres w historii miasta.Data dodania komentarza: 27.11.2025, 09:26Źródło komentarza: To już pewne. Remont dworca kolejowego w Augustowie (video/ zdjęcia)Autor komentarza: smakoszTreść komentarza: A według danych WORD 87 % wypadków powodują TRZEŹWI kierowcy. Smutne.Data dodania komentarza: 27.11.2025, 01:36Źródło komentarza: Trzech nietrzeźwych za kierownicą w powiecie augustowskim — 46‑latek (ponad 1,5‰) spowodował kolizję, wszyscy stracili prawa jazdyAutor komentarza: Naszomiastowopisowski "rozwój" Augustowa à la żenujące opowieści z mchu i paprociTreść komentarza: Zachęcam do przeczytania i posłuchania archiwalnych materiałów Dziennika Powiatowego z 25 października 2017 i z 9 kwietnia 2019. Gazetka pod wezwaniem ratuszowego żałosnego kabotyna, permanentne fetorzenie kompulsywnie lawirującego ratuszowego krętacza-propagandysty i prostacki bełkot mocodawcy tych dwóch klaunów na nic się zdały. Remont dworca zostanie zrealizowany dzięki działaniu samorządowców z KO, a nie pitoleniu naszomiastowych quasi-samorządowcow. Fantastycznie, iż dzięki internetowi można wrócić do tego populistycznego bełkotu defekowanego w przestrzeń publiczną przez picerów, pozerów i festyniarzy spod znaku Nasze Miasto-PiS. Poniżej część materiału z archiwalnego materiału: "Muzeum, carska restauracja i poczekalnia. To wszystko ma się znaleźć w budynku dawnego Dworca PKP w Augustowie. Pod koniec września, tego roku, ma być już przygotowana cała dokumentacja projektowo-kosztorysowa remontu tego obiektu". "W budynku dworca swoje miejsce będzie miał oddział Muzeum Ziemi Augustowskiej. Muzeum planuje zlokalizować tam wystawę obejmującą chronologicznie okres od początku zaborów, czyli od końca XVIII wieku do roku 1944 włącznie. W planach jest także rekonstrukcja carskiej restauracji, którą można będzie wykorzystywać na potrzeby wydarzeń kulturalnych i społecznych. Dostępna będzie również poczekalnia dla podróżnych". "-Zamierzamy też zaadoptować poddasze budynku pod wystawy muzealne. Jeśli chodzi o poczekalnię dla pasażerów kolei to powstanie ona już niebawem. Prace przy udostępnieniu jednego pomieszczenia dla podróżnych już trwają -wyjaśnia Magdalena Sokołowska, kierownik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Augustowie. -Prawdopodobnie na sezon letni poczekalnia będzie już czynna. Nie będzie tam wprawdzie jeszcze toalety, bo na jej powstanie wymagane jest pozwolenie na budowę, ale zostanie ustawiony sanitariat zewnętrzny".Data dodania komentarza: 26.11.2025, 19:25Źródło komentarza: To już pewne. Remont dworca kolejowego w Augustowie (video/ zdjęcia)Autor komentarza: Bezpieczeństwo użytkowników drogi vs uszkodzenie zawieszenia aut piratów drogowychTreść komentarza: Trzeba więc zastosować zasadę priorytetów, skoro tak ciężko jest zrozumieć, po co są progi spowalniające. Bezpieczeństwo użytkowników drogi jest na pewno ważniejsze, niż zawieszenie, podwozie, nadpobudliwość i niecierpliwość itp. kierowców nie potrafiących ujażmić swoich emocji podczas jazdy swoimi wehikułami i przestrzegać zasad ruchu drogowego. Natomiastvliczba funkcjonariuszy policji patrolujących Augustów jest ograniczona i po prostu się nie rozmnoży, natomiast progi spowalniające oraz fotoradary i fonoradary zrobią swoją robotę, czyli wyłapią i poczęstują odpowiednim mandatem, bądź przystopują mechanicznie, gdy jeden z drugim delikwent, quasi-rajdowiec (potencjalny zabójca) zepsuje zawieszenie na własne życzenie. Problematyczne odśnieżanie w tym przypadku to po prostu jest jakiś temat zastępczy. Ludzie latają w kosmos, natomiast w Augustowie jest jakiś wydumany problem z odśnieżaniem dróg wyposażonych w progi spowalniające. Zresztą Augustów wyludnia się w bardzo szybkim tempie, więc prawdopodobnie za kilkanaście lat tylko sporadycznie jakiś zagubiony kierowca spoza Augustowa przejedzie tą, czy inną ulicą.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 18:55Źródło komentarza: Odrębny głos mieszkanki i radnejAutor komentarza: rumbaTreść komentarza: Czyli pani radna uważa, że przepisy są dla plebsu a ona to może jeździć szybko?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Odrębny głos mieszkanki i radnejAutor komentarza: Bezpieczeństwo ruchu na RZATreść komentarza: Dobry pomysł! Obecna organizacja ruchu na RZA zwiększa ryzyko wypadku. Problem nasila się szczególnie w weekendy i w okresie wakacyjnym, kiedy to wielu kierowców skręcając w lewo przy Alior Bank jedzie pod prąd ulegając prawdopodobnie przeświadczeniu, iż ulice na Rynku Zygmunta Augusta są jednokierunkowe. Moim zdaniem, ulice na RZA powinny być objęte strefą zamkniętą dla ruchu pojazdów mechanicznych.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 17:12Źródło komentarza: Petycja mieszkańców ulicy NadrzecznejAutor komentarza: JKDTreść komentarza: Mówisz tak bo nie widziałeś jak ona jeździ autem, a ja tak. Dla niej znaki na drodze to abstrakcjaData dodania komentarza: 26.11.2025, 15:32Źródło komentarza: Odrębny głos mieszkanki i radnejAutor komentarza: normaTreść komentarza: Na pewno przyjechał jeszcze służbowym samochodem.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 15:05Źródło komentarza: Petycja mieszkańców ulicy NadrzecznejAutor komentarza: Już dość progów w tym mieścieTreść komentarza: Najlepiej nawstawiać progów bez tołku. A może w końcu niech policja weźmie się za robotę? Kilka mandatów dla przykładu, regularne patrole i spokój. Potem będziecie narzekać, że zimą ulica nie odśnieżona, a jak pługiem przejechać, skoro próg na progu. Dwa przejazdy i pozrywane wszystko. A tak na marginesie, zawieszenie szybciej się zużywa na progach, nawet jak się przez nie przekroczysz z zalecaną prędkością.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 14:12Źródło komentarza: Odrębny głos mieszkanki i radnejAutor komentarza: Infantylny manipulant z fejsbuka🤡👺👹🥸Treść komentarza: Czy radni mogliby zmobilizować zastępcę burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka fejsbukowego propagandysty niejakiego Jerzego Filipa Chodkiewicza, żeby nagrał kilka filmików z Mola Radiowej Trójki zapraszając mieszkańców i turystów z całej Polski do odwiedzenia i pospacerowania po "cudownie" prezentującym się zbutwiałym molo, nomen omen jednym z największych molo w Polsce? Z-ca Chodkiewicz z pomostu Dąbek nadaje jak nakręcony i rzuca kompulsywnie filmiki na fb, natomiast nie wiedzieć czemu naczelny ratuszowy propagandysta nie garnie się także do nagrywnia filmików pudrowanych żenująco infantylną propagandą z anturażem zbutwiałego Mola Radiowej Trójki.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:37Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: logikaTreść komentarza: Może ktoś w końcu by pomyślał i ulicę przy rynku Zygmunta Augusta zrobił jednokierunkową od Alior Banku do PKS. Rozładowało by to korki przy Aliorze i poprawilo bezpieczeństwo ruchu szczególnie w okresie letnim.Data dodania komentarza: 26.11.2025, 08:17Źródło komentarza: Petycja mieszkańców ulicy NadrzecznejAutor komentarza: Obserwator.Treść komentarza: Pamiętam dobrze, były dożynki parafialne, Waldek nie dość że czytał z kartki, to jeszcze się jąkał,straszne to było, a momentami wręcz śmieszne.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 21:57Źródło komentarza: Radni narzekają na brak zaproszeńAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Dokładnie.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 20:26Źródło komentarza: Petycja mieszkańców ulicy NadrzecznejAutor komentarza: Dyrygent.Treść komentarza: Czyżby Walduś, miekiszon a może fujara cytując Ziobrę.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 19:10Źródło komentarza: Radni narzekają na brak zaproszeńAutor komentarza: Bezpieczeństwo użytkowników drogi vs uszkodzenie podwozia w autach narwanych wariatów drogowychTreść komentarza: O czym pitoli radna Puczyłowska? Jakie niszczenie podwozi na progach spowalniajacych? No, chyba że radna Puczyłowska przejeżdża autem przez próg spowalniający z ponadnormatywną prędkością. W takim przypadku rzeczywiście radna może uszkodzić podwozie, a nawet zawieszenie. Poza tym chyba dużo ważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników drogi, niż niszczenie podwozia przez kierowców-piratów (potencjalnych zabójców) permanentnie nieprzestrzegających obowiązujących zasad ruchu drogowego.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 12:52Źródło komentarza: Odrębny głos mieszkanki i radnej
Reklama