Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 11 maja 2025 18:26
Reklama

Wiosna w Telewizji TVS

Podziel się
Oceń

Wiosna 2021 w TVS to przede wszystkim nowości w propozycjach programowych! Już teraz fani seriali mogą cieszyć się nowymi sezonami Napisała: Morderstwo czy Prawo i Porządek, od 15 marca zacznie się drugi sezon kultowej „Gwiazdy Szeryfa”, seriale można oglądać od poniedziałku do czwartku w dwóch pasmach od 8 rano i od 20:20.
Wiosna w Telewizji TVS

W kwietniu pojawią się kolejne premiery: „Ooo Ciastko”, dla fanów słodkości i wypieków, gdzie prowadząca zaprezentuje nowe spojrzenie na tradycyjne przepisy; „Na dwóch kołach” to program nie tylko dla amatorów rowerowych wycieczek ale także dla tych którzy lubią podróżować i poznawać nowe miejsca; „Szlagiery Naszej Ery” to nowe spojrzenie na muzykę szlagierową i biesiadną, tych historii jeszcze nie znacie.

Nie zabraknie również znanych i lubianych produkcji, na antenę telewizji TVS wraca program Perły Śląska. Niekwestionowany hit ubiegłorocznego sezonu. Idea programu pozostaje wciąż ta sama. Prowadzący Mirek Szołtysek – gwiazda śląskiej estrady, skupia się na poszukiwaniu niezwykłych historii i ciekawych ludzi na Śląsku. Nasz prowadzący tym razem zagości m. in. w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności, Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach, siedzibie NOSPR, czy w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Będzie m. in. o architekturze, sztuce kulinarnej, literaturze, historii – wszystko o Śląsku, po śląsku. To wszystko i wiele innych ciekawych przygód widzowie mogą zobaczyć w premierowych odcinkach na antenie telewizji TVS w sobotę o godz. 17:15

Po pierwszych dwóch edycjach programu jesteś chyba już zaprawiony w bojach, jeśli chodzi o prowadzenie tego programu? Trema jest czy wydaje Ci się, ze nic Cię już nie zaskoczy ?

-Ja wręcz oczekuję tych zaskakujących momentów programu. Takie sytuacje bardzo lubię. Ale tremy raczej nie mam. Nie mogę jej mieć, kiedy opowiadam o tak wspaniałym regionie jakim jest Śląsk. Z tym miejscem się utożsamiam, żyjąc tutaj, koncertując w kraju czy na świecie. Zawsze z dumą podkreślam, że pochodzę ze Śląska i jestem Ślązakiem. I zawsze dostaję za to gorące brawa.

Prowadzenie programu i występowanie na scenie to dla Ciebie to samo? Za każdym razem tworzysz jakieś show ? Co jest dla Ciebie bardziej wymagające?

-Wszystko jest trudne. Do wszystkiego trzeba się przygotować. Ale jeśli chodzi o program Perły Śląska, niesamowitą pomocą jest dla mnie Karolina Kwaśnik, kierownik produkcji programu. Z Karoliną rozumiemy się bez słów. To porozumienie przyszło zaraz na początku produkcji i tak jest do dziś. Wiem, że mogę na nią liczyć w każdej sytuacji na planie. Jest jeszcze cała ekipa realizująca program, która dokłada się do jego sukcesu. I fantastyczne jest to, że mogę liczyć nawet na operatorów, którzy czuwają nie tylko nad realizacją obrazu, ale również nad tym, aby ten program był dla widza zrozumiały. Przysłuchują się rozmowom, doradzają, co jeszcze można by poprawić. Wszyscy żyją tym co robią i to jest fajne.

Jak wygląda taka produkcja ? Działasz według określonego scenariusza ? Czy przyjeżdżasz na miejsce i okazuje się, ze bohater programu swoją osobowością zmienia twój zamysł programu ? Pozwalasz sobie na odrobinę spontaniczności, czy trzymasz się sztywno konkretnego planu ?

-Rozmówcy są różni. Ja bardzo lubię prostych ludzi. Ale mam też gości, którzy są mocno wykształceni w swej dziedzinie. I wtedy zawsze staram się ich wysłuchać i szybko pytaniami sprowadzam ich do historii prostych, życiowych, które mnie i widza zainteresują. W historii o familokach bardziej niż ich architektura, interesowało mnie to, co działo się w sąsiadujących z nimi chlewikach. Chciałem wiedzieć - jak to ludzkie proste życie toczyło się wokół budynków. Co działo się np. w chlewikach? Tam chowano kaczki, gęsi, nawet i świnkę, u góry zawsze były gołębie. Chciałem pokazać obrazek z życia, który powoli zanika. Ale są tez rzeczy, które przez nas są niedostrzegane. Myślimy, że zawsze będą trwać. Dlatego pokazujemy pracę szewca, czy krawca. Tych rzemiosł za chwilę może nie być.

Z tej pierwszej edycji pamiętasz jakieś wyjątkowe miejsca a może bohaterów, którzy szczególnie utkwili Ci w pamięci ?

-Pamiętam fantastyczną babcię Jadzię – śląską kucharę, która upiekła prawdziwego śląskiego kołocza i ugotowała niedzielny, weselny, śląski obiad. A przy okazji opowiedziała jak kiedyś wyglądały na Śląsku wesela. To nie był tylko kołocz na stole, ale dwa tygodnie przed ślubem młoda para odwiedzała swoich przyjaciół, rodzinę – oferując im trzy zorty kołocza z posypką. Potem w drodze do sklepu zatrzymują mnie przechodnie i mówią: Panie Mirku zjadłbym ten kołocz. Albo dzwoni pani i pyta o namiary do szewca pokazanego w programie, bo potrzebuje butów robionych na wymiar. To jest piękne – ludzie to oglądają, ludzie się z tego cieszą, i jeszcze korzystają z tej wiedzy prezentowanej w programie.

A jak będzie w kolejnej edycji programu? Co tym razem będzie można zobaczyć?

-Na pewno Śląsk nie kończy się na gołębiach, familokach, czy chlewikach. Idziemy do przodu – mamy przepiękne budowle, instytucje. Mamy teatry, muzea, NOSPR. Pokażemy też Szlak Orlich Gniazd. Jestem podekscytowany, że pojedziemy na kopalnię Wujek. To miejsce historycznej prawdy, którą pamiętam z okresu bardzo wczesnej młodości. Już nie mogę się doczekać kiedy zawitamy tam z kamerą.

Jakieś ulubione tematy ? Przy których upierałeś się, że muszą powstać?

-Dwie edycje programu, które mamy już za sobą to były odcinki, które bardzo mocno czułem. Teraz następuje przeskok. Widz chce więcej – nie możemy stanąć w miejscu. Jest jeszcze wiele rzeczy do pokazania. To nie będzie łatwa edycja, ale mam nadzieję, że moi rozmówcy mnie nie zawiodą.

Przypomnijmy – program prowadzony jest w gwarze śląskiej? To atut programu według Ciebie?

-Koncertuję w gwarze śląskiej. Po koncercie publiczność domaga się, żebym jeszcze godoł. Śląsk jest niesamowity. Chodzi o to, żeby w tym wszystkim być autentycznym, bo ściemy ludzie nie lubią Naturalność i duma z tego, że jestem Ślązakiem zaraża tych, którzy ze Śląskiem nie mają nic wspólnego.

Otrzymałeś jakieś dowody sympatii po wcześniejszych edycjach programu?

-Dla niektórych to był szok, ze powstał taki program. Ale miałem bardzo dużo zapytań o niego - po emisji premierowej, a potem jeszcze więcej po emitowanych powtórkach Teraz nadchodzi czas na premierę trzeciego sezonu programu Perły Śląska. Mam nadzieję, że zostanie on równie ciepło przyjęty jak dwa poprzednie sezony. Z Perłami Śląska chciałbym jeździć po całej Polsce, ale z różnych przyczyn jest to na razie niemożliwe. Może kiedyś i taki pomysł zostanie zrealizowany. …

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Monika Herman

Telewizję TVS można odbierać za pośrednictwem telewizji kablowych oraz platform cyfrowych.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: Monitoring to drażliwy temat dla włodarzy. Obiecali, ale nie bardzo chcą zrobić. Problemem jest to, że trzeba z miejskiej kasy wykładać pieniądze na utrzymanie i dozór.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 22:59Źródło komentarza: Kamienny grill kością niezgodyAutor komentarza: RezerwatTreść komentarza: Piosenka o Karolu. Karolu! Zaopiekuj się mną Nawet gdy nie będę chciał Zaopiekuj się mną Mocno tak....Data dodania komentarza: 10.05.2025, 20:31Źródło komentarza: Prąd tańszy o 66 procentAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Pytanie czy dotrwa do tych płyt paździerzowych, bo mursz dobrze się pali zwłaszcza przy zaprószeniu ognia lub awarii instalacji elektrycznej. Dla mnie osobiście, to molo powinno nosić miano "Nasze Molo", bo odzwierciedla próchno władz miasta, Naszego Miasta i PiS..Data dodania komentarza: 10.05.2025, 18:12Źródło komentarza: Zarząd województwa podsumował rok pracyAutor komentarza: Przemysław Czarnek kłamał, czy jednak wypadł kolejny trup z szafy jarkowego Frankenstein'a vel Tadeusz Batyr?Treść komentarza: - "Ja niżej podpisany Karol Nawrocki oświadczam, iż zobowiązałem się do dożywotniego utrzymania Jerzego Ż. poprzez dostarczenie mu wyżywienia, ubrania, mieszkania położonego w Gdańsku przy ul..., światła i opału, zapewnienia odpowiedniej pomocy i pielęgnowania w chorobie oraz sprawienia własnym kosztem pogrzebu odpowiadającego zwyczajom miejscowym". Problem w tym, że ten dokument miał nie istnieć. Zapewniał o tym we wtorek w trakcie konferencji prasowej Przemysław Czarnek, który pokazywał akt notarialny zakupu kawalerki Jerzego Ż. przez Karola Nawrockiego, kandydata PiS na prezydenta. Czarnek przekonywał, że Nawrocki nie miał formalnego obowiązku zajmować się staruszkiem. Dokument ujawniony przez Interię tej wersji jednak przeczy.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 16:57Źródło komentarza: Prąd tańszy o 66 procentAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Zakładam, że Augustowscy Seniorzy Suwereni wrzucą do urn oprócz głosów na Batyra również notarialne akty darowizn nieruchomości jako dowód wsparcia..Data dodania komentarza: 10.05.2025, 14:20Źródło komentarza: Politycy Koalicji Obywatelskiej zachęcali augustowian do głosowania na Rafała Trzaskowskiego (foto i video)Autor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: Brawo. A ze nie którzy odmawiali w Augustowie nic nowego. Ale spoko i do przodu.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 12:36Źródło komentarza: Politycy Koalicji Obywatelskiej zachęcali augustowian do głosowania na Rafała Trzaskowskiego (foto i video)Autor komentarza: Picerzy, pozerzy i festyniarze kohabitacji Nasze Miasto-PiSSTreść komentarza: Budżet obywatelski, jak sama jego nazwa wskazuje powinien być powszechny i mieć charakter ogólnodostępny przede wszystkim po to, żeby był odzwierciedleniem realnych potrzeb -wszystkich - mieszkańców Augustowa. Powinien być realizowany na terenie całego miasta, czyli także na terenie spółdzielni mieszkaniowej i oczywiście ze spełnionym warunkiem ogólnodostepności jego potencjalnych użytkowników. Informacja o składaniu pomysłów i samym konkursie związanym z budżetem obywatelskim powinna być podawana do wiadomości mieszkańców do skrzynek pocztowych, a nie tylko w mediach społecznościowych i na stronie urzędu miejskiego. Prawie nikt z mieszkańców nie zagląda na stronę urzędu miejskiego, a starsze pokolenie niekoniecznie fascynuje się emotkowymi wypocinami ratuszowego fejsbukowego infantylisty. Skoro burmiszcz Karolczuk znajduje w miejskim budżecie setki tysięcy złotych na uposażenie drugiego zastępcy burmistrza Augustowa oraz druk i kolportaż autopromocyjnej i jednocześnie ultrapropagandowej gazetki pod swoją redakcją, to tym bardziej powinny znaleźć się w miejskim budżecie środki finansowe na kompleksową informację mieszkańców Augustowa o zasadach, sposobie i terminie zgłaszania pomysłów realizowanych z budżetu obywatelskiego oraz o terminie głosowania, a także umożliwieniu dogodnego sposobu, metody głosowania na wydatkowanie środków finansowych z tego budżetu. Zaznaczam, wydatkowania pieniędzy z "Budżetu obywatelskiego", a NIE picersko-pozerskiego pod wezwaniem fejsbukowo-emotkowego infantylisty z ratusza.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 11:31Źródło komentarza: Kamienny grill kością niezgodyAutor komentarza: nowatorTreść komentarza: Straż Graniczna powinna być wyposażona w mobilne katapulty do przerzucania migrantów z powrotem przez mur.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 08:07Źródło komentarza: Ponad 100 osób jednego dnia próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicęAutor komentarza: Ekwilibrystyczny spacer linoskoczka po miejskim molo Radiowej Trójki w AugustowieTreść komentarza: Jest w Augustowie całodobowo otwarty 24/7, monitorowany, bezpłatny, mega duży parking przy ulicy Rybackiej, znaczy się przy urzędzie miejskim. P.S. Natomiast miejskie molo nad jeziorem Necko jest już w tak mocno zaawansowanym stanie zbutwienia, spróchnienia i zmurszenia, że chyba będzie niebawem nieczynne, tzn. wygrodzone nowiuśkimi płytami paździerzowymi, tak jak kilka lat temu "opaździerzowiony" został zagrażający katastrofą budowlaną pomost przy miejskim wyciągu narciarzy wodnych.Data dodania komentarza: 9.05.2025, 22:11Źródło komentarza: Zarząd województwa podsumował rok pracyAutor komentarza: propaganda sukcesuTreść komentarza: Jedyne miejsce gdzie pracują to Facebook.Data dodania komentarza: 9.05.2025, 18:14Źródło komentarza: Trwałe miejsce burmistrza Karolczuka w historii AugustowaAutor komentarza: naprawdę można się uśmiaćTreść komentarza: bardzo dobre pytanie czekamy na sprawozdanie z targów tylko co Augustów może zaproponować turystom? 1. rejs statkiem? 2. molo radiowej 3? 3. lody na rynku? 4. Albatros? można się uśmiaćData dodania komentarza: 9.05.2025, 10:48Źródło komentarza: Zarząd województwa podsumował rok pracyAutor komentarza: żałosneTreść komentarza: albo wcale,Data dodania komentarza: 9.05.2025, 10:43Źródło komentarza: Kamienny grill kością niezgodyAutor komentarza: ciekaweTreść komentarza: No i szkoły podstawowe wyremontowane za dziesiątki milinów a dzieci coraz mniej. Czy potem przejmą je prywatne szkoły które nie mają własnej siedziby?Data dodania komentarza: 9.05.2025, 10:41Źródło komentarza: Trwałe miejsce burmistrza Karolczuka w historii AugustowaAutor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Ale za to przy okazji zakaz zatrzymywania postawili na Kościelnej po tej stronie! Nareszcie!Data dodania komentarza: 9.05.2025, 08:41Źródło komentarza: Trwałe miejsce burmistrza Karolczuka w historii AugustowaAutor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Budżet obywatelski w obecnej formie niestety ma bardzo mało sensu. Kuriozum jest to że pół miasta jest w pewien sposób wykluczone z budżetu, bo duży zwarty teren Spółdzielni Mieszkaniowej, który leży w samym centrum miasta, jest wykluczony. W wielu miastach jeżeli jest zgoda zarządcy terenu i jego deklaracja, że inwestycja pozostanie ogólnodostępna, to jest to możliwe, a u nas chociaż specyfika miasta jest taka a nie inna... nie. Nie będę nawet wspominał o tym, że ludzie głosują na przykład na konkretny projekt minitężni w konkretnym miejscu, temat ciągnie się latami, żeby ostatecznie być tężnia w zupełnie innym miejscu i na zupełnie innych zasadach.Data dodania komentarza: 9.05.2025, 08:40Źródło komentarza: Kamienny grill kością niezgodyAutor komentarza: Na KurskTreść komentarza: Ciemny lud wszystko kupi hahaha Tak o tych biednych starszych ludziach mówił pupil prezesa.Data dodania komentarza: 9.05.2025, 06:03Źródło komentarza: Prąd tańszy o 66 procentAutor komentarza: NinaTreść komentarza: Panie Burmistrzu! proszę Pana aby pod Urzędem wydzielił Pan kilka stanowisk auto dla petentów. Ogrom samochodów ale pracowników, miejsca brak dla załatwienia sprawy.Data dodania komentarza: 9.05.2025, 05:56Źródło komentarza: Trwałe miejsce burmistrza Karolczuka w historii AugustowaAutor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: Wiadomo Mirek I Karolczuk Wszystko Mogę, a więc i całe miasto (mieszkańców) mogę mieć w .....Data dodania komentarza: 8.05.2025, 13:36Źródło komentarza: Trwałe miejsce burmistrza Karolczuka w historii AugustowaAutor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: Temat tego projektu był już na początku poruszany. Powstał taki drugi (w tym samym czasie na Błoniach nad Nettą). Był super miejscem na "pijackie imprezy" , dobrze oświetlone, blisko centrum i prosperującego wówczas nocnego sklepu. Ówczesny Radny a obecny Wiceprzewodniczący Rady Wysocki na moją krytykę takiej "budowli" skwitował to - " pomysł był dobry, a wyszło jak wyszło", czyli nic nowego. Jak zwykle. Było to robione w ramach Bużetu Obywatelskiego. Kiedy zapytałem pomysłodawców ( nie użyję nazwisk by nie jątrzyć) , czy z własnej kieszeni podjęli by się takiej "inwestycji" , Obaj zgodnie i zdecydowanie odpowiedzieli, że nigdy, ale za publiczne to spoko. Dodam, że reprezentowali Nasze Miasto. I tak to działa nadalData dodania komentarza: 8.05.2025, 13:34Źródło komentarza: Kamienny grill kością niezgodyAutor komentarza: wwwTreść komentarza: Ja mam pytanie ponoć Pan Cieślukowski był na targach turystyczny w Japonii, a Pan Dyjuk na targach turystycznych na Cyprze. Czy możemy się coś więcej dowiedzieć, jakie są efekty , co załatwili dla turystyki, itpData dodania komentarza: 8.05.2025, 10:47Źródło komentarza: Zarząd województwa podsumował rok pracy
Reklama