Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:53
Reklama

Destrukcja pseudoobrońców przyrody

Podziel się
Oceń

Ostatni artykuł dotyczący zagospodarowania części bulwarów miedzy hotelem Karmel, a Pałacem na Wodzie sprowokował mnie do wypowiedzi na temat zagospodarowania nieużytków Augustowa, których mamy wiele. Chociażby przestrzeń za basenem, wylot rzeki Netty za bazą PTTK w kierunku plaży Bielnik, czy też dalszego fragmentu nabrzeża rzeki Netty od Pałacu na Wodzie w kierunku plaży miejskiej.
Destrukcja pseudoobrońców przyrody

Przeraża mnie wizja pseudoprzyrodników, którzy za wszelką cenę chcą chronić tamtejsze bagna i zbiorowiska śmieci niosąc na ustach ideę ochrony przyrody. Krzaki i chwasty tam rosnące nie pozwalają rozwinąć się pięknej usystematyzowanej zieleni, ewentualną inwestycję nazywają betonowiskiem. Dotyczy to również Rynku Zygmunta Augusta, gdzie chwasty dają wizję pięknej naturalności obrońcom drzew, na których się nie znają, nazywając je zabytkami. W Augustowie i okolicy mamy bardzo dużo naturalnej i uporządkowanej zieleni. Dbają o to leśnicy, których w Augustowie mamy wielu i znaczna część terenów należy do Lasów Państwowych, które nigdy nie pozwolą na ich przekształcenie. Rolą władz miasta jest wpleść infrastrukturę w naturalną przyrodę, tak by służyła rozwojowi turystyki i atrakcyjności naszego grodu. Nie chodzi o wyrąbanie drzew i stworzenie betonowiska, chodzi o wybudowanie hoteli, miejsc pobytu turystów. Turyści nie pójdą w śmierdzące zarośnięte krzakami bagno, okraszone papierzakami. Nie żyje tam cenna przyroda, natura czyści te zanieczyszczenia destruując do podstawowej tablicy Mendelejewa, dając odór siarkowodoru wydobywającego się z bagna. Chodzi o wybudowanie kolejnego Pałacu na Wodzie, który powstał z niczego na bagnie cieszy oko otoczony piękną przyrodą. Również inicjatywa na ulicy Zarzecze, gdzie inwestorzy chcą wybudować hotel, budzi wiele emocji. Wycięto tam kilka drzew, może i starych, ale stare drzewo to nie znaczy piękne, wartościowe przyrodniczo, czy użytkowe. Nawet stare sosny czy świerki to nie 1000-letnie dęby, które stanowią zabytki przyrody. Po wielu latach stają się zagrożeniem dla ludzi, nie są wieczne i w naturalny sposób obumierają dając miejsce młodym, dorodnym i piękniejszym. Życie ma to do siebie, że trwa i umiera. Ludziom należy pozwolić budować mając baczenie na celowość i zamiary. Atakowanie ich za inicjatywę i kreatywność to absolutna destrukcja. Nie lubimy nowych sąsiadów, bo mają inne wizje co do miejsca, które sobie wybrali. Hamujemy w ten sposób dobre i ciekawe inicjatywy dające rozwój naszemu kochanemu miastu. Nie chcą oni tam wybudować spalarni śmieci, czy złomowiska, a i takie zakusy były w Augustowie. Powstanie z pewnością obiekt w otoczeniu równie pięknych drzew, bo to jest w mieszkańców, czy turystów interesie. W prosty sposób wycinkę drzew wyjaśnił szef Augustowskiej żeglugi Pan Sławek Aleksandrowicz. Były stare, bezwartościowe, brzydkie topole rodem z czasów minionych. W ich miejsce urosną nowe i ładniejsze bo możliwości są dzisiaj duże i można to zagospodarować przyjaźnie dla środowiska i nie trzeba wielu lat, żeby to urosło. Lasu w Augustowie mamy dużo dzięki prawdziwym i pracowitym przyrodnikom, za co im chwała. Mieszkańcy potrafią dbać o przyrodę i nie należy im w tym przeszkadzać, a rolą władz jest im w tym pomagać, a przede wszystkim na ten temat rozmawiać. Każda inicjatywa rozwoju miasta jest ważna, tym bardziej jeżeli ktoś chce zainwestować swoje środki, gdyż miasto nie ma ich za wiele. Należy ich wspierać w działaniu i to umożliwiać.

 

Leszek Czokajło

 

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

nie spać tam 14.03.2021 20:21
Gdybym miał przekonanie, że na tym terenie powstanie atrakcyjny, wysokiej klasy nowoczesny obiekt o ponadprzeciętnej architekturze, pięknie wpisany w krajobraz, to nawet byłbym za. Natomiast ewidentnie widać po aktywności w tym temacie naszych miejskich gastro- i petro-bonzów, że upatrzyli sobie już działeczkę, podzielą, kupią jako lokatę kapitału i ewentualnie nastawiają tam jakichś gargameli, bud z piwem, śmierdzących fryturą pseudo pensjonacików, bez żadnej architektonicznej spójności i ładu przestrzennego. Powstanie miejsce równie paskudne, pstrokate i nijakie jak ma to miejsce na bulwarach po drugiej stronie mostu. Więc już wolę ten ekologiczny park, tylko zrobiony na najwyższym poziomie, z pomysłem i rozmachem. Miałoby to też walor edukacyjny - nasze społeczeństwo mogłoby dostrzec szansę na to, że jakaś cywilizacja może w końcu dotrzeć do Augustowa. Ciekawy temat na lokalną debatę, fajnie by było żeby redakcja też zabrała głos, lub nawet jakoś szerzej temat zmoderowała. Bo za chwilę będzie już po temacie, przegłosowane 11 do 10 i causa finita.

kolo 14.03.2021 23:45
Masz rację w 100%. Nie mamy żadnej gwarancji co tam powstanie. Dlatego zdziwił mnie radny Al-Khameri na komisji skarg i petycji, bo wypowiadał się tak, jakby wiedział jakie są plany. Mnie też nie podoba się estetyka Pałacu na Wodzie, ale krytykowanie jej w kontekście zabudowy spornego nieużytku wydaje się dziwne. Skąd pewność, że powstanie coś pięknego? Czy sprzeadając tę działkę miasto postawi warunki estetyczne? Będzie miało wgląd w projekt i jakieś możliwości decyzyjne? Wątpię. Dlatego dała mi do myślenia wypowiedź radnego.

waldek 15.03.2021 08:55
Będzie miało taki wygląd jak wiele innych miejsc w Augustowie jak np. bloki wciskane w ul. Wojska Polskiego, czy budy piwne nad Neckiem jako największa atrakcja nad plażą miejską w Augustowie.

augustowiak 15.03.2021 08:51
Super w pełni popieram.

tylko "ja" 14.03.2021 16:15
Napluć na innych? Bo nie myślą tylko o sobie? A może warto uderzyć się w pierś i powiedzieć co ja zrobiłem dla tego miasta? Jesteśmy ciekawi.

nauczyciel 15.03.2021 09:02
To ci odpowiem, dyrektorka "trójki" ciężko pracowała jak czytałem z sukcesem dla mego miasta, została odstrzelona z funkcji i podziękowano jej negatywną oceną wystawioną przez włodarzy. Teraz ponoć dochodzi swojej godności w sądzie.

wer 12.03.2021 17:19
artykuł pożal się boże ...chyba lepiej niech pracuje w wyuczonym zawodzie.

Mieszkanka 12.03.2021 08:43
Moze czas zrobic porzadek przy plazy bielnik bo od kilku lat w krzakach przy przepompowni jest zrobiona melina przez mieszkancow dzielnicy ,burdy ,pijanstwo i jeden wielki syf

Ekolog 12.03.2021 11:57
to jest natura i wara od niej... niedługo założymy komitet Bielnika jak zrobili to na Zarzeczu!

Piotrek 12.03.2021 06:07
Zgadzam się z Panem Czokajło w 100% budować należy w takich miejscach, a nie hodować komary

Jacek 12.03.2021 09:30
Dokładnie , bo tam jest jeden wielki s...f który akurat nikomu i niczemu nie służy a dla środowiska ma znikome znaczenie . Podobnie z szuwarami po drugiej stronie Netty . Swego czasu był projekt aby oba brzegi połączyć kładką pieszo-rowerową która usprawniłaby komunikację turystów i kuracjuszy z plażami nad Neckiem. Przyszedł czas na działanie .. i nie bójcie się o obroty , bo ten kto będzie chciał trafi na przystań ...

obserwator 12.03.2021 17:16
wystarczy że burmistrz posprząta to obowiązek miasta szczególnie że posesja jest miejska ,nie potrzeba wycinać ale burmistrzowi nie tylko ze sprzątaniem nie idzie.. trzeba wymienić.

Brudasy 13.03.2021 08:25
Nie tylko tam trzeba posprzątać. Czy ktoś nad tym czuwa? Pilnuję tego? Dba o to?

Wstyd 11.03.2021 16:10
Kompromitacja. Czas się dla tego pana zatrzymał. Takie myślenie to było 20 lat temu.

Dno i wodorosty 11.03.2021 16:08
Odpier.......... się od zieleni! Wszędzie stawiają na zieleń a u nas odwrotnie, będą sprzedawać, wycinać i betonować.

Patodeweloper 11.03.2021 15:45
Sprzedajmy i zabetonujmy. Miasto dla bogatych, reszta niech wyjeżdża.

Patopati 12.03.2021 09:32
Czyżby hasło ...."wasze ulice , nasze kamienice" zostało reaktywowane w narodowej wersji ...?

Olo 11.03.2021 14:10
Ten Pan nie ma zielonego pojęcia jaką rolę spełniają stare drzewa i tereny bagienne w miastach . Naprawdę zanim się coś napisze warto chociaż troszkę liznąć wiedzy. To nic nie kosztuje a pozwala uniknąć kompromitacji.

L
leszek_czokajlo 11.03.2021 15:58
Nie kreuję się na znawcą przyrody, nie mniej posadziłem osobiście około 20 000 drzew. Kilka czy kilkanaście w życiu ich wyciąłem, nad każdym głęboko się zastanawiając. Jestem na łonie przyrody codziennie, mam też wykształcenie przyrodnicze. Nie neguję czyjegoś zdania, jedynie przedstawiam swój pogląd i robię to z imienia i nazwiska, do czego Olo Cię zapraszam i namawiam. Trochę odwagi.

Olo 11.03.2021 17:22
Gratuluję wykształcenia jak i odwagi w wyrażaniu swoich opinii :)

Mamy wybór 11.03.2021 20:35
Władze miejskie muszą ważyć, analizować, rozkładać na czynniki pierwsze, co podjęta decyzja przyniesie mieszkańcom miasta. W nowym planie o którym mówimy, jest wiele wyznaczonych miejsc pod inwestycje w sanatoria i hotele. Na dzisiejszej komisji te miejsca były wymienione. Wszyscy myślę, że jesteśmy za powstawaniem hoteli o wysokim standardzie i są do tego wyznaczone miejsca. Oprócz wyznaczania miejsc pod hotele i sanatoria dla turystów i kuracjuszy, trzeba myśleć też o mieszkańcach, którzy żyją tu i teraz. Wielu z nich nawet nigdzie nie wyjeżdża i właśnie dla nich trzeba przygotować tereny rekreacyjne. Co w tej chwili miasto im oferuje? Park Zygmunta Augusta, który Pan skrytykował, park przy Starej Poczcie i co jeszcze? Są to często rodziny wielodzietne. Więcej dla Pana znaczy jakość życia mieszkańców czy korzyść człowieka, który ma pieniądze i kupi taką działkę jako lokatę kapitału? Skąd Pan wie, że tam coś powstanie? Może byle jaki pensjonat, byle jaka knajpa. Co Pan wybierze stawiając na wadze z jednej strony wszystkich mieszkańców, którzy będą korzystać z tego terenu a z drugiej ogrodzony pensjonat z restauracją? Czy Augustów stać na utratę tak pięknej działki?

L
leszek_czokajlo 12.03.2021 08:10
Absolutnie zgadzam się z tą wypowiedzią. Taka dyskusja powinna być prowadzona na poziomie społeczności augustowskiej , potem przeniesiona na forum Rady Miasta, zakończona wnioskami, które zostaną zrealizowane.

Gdzie my jesteśmy? 12.03.2021 15:48
Na poziomie społeczności? były już konsultacje społeczne i trwały 3 dni, każdego dnia kilka godzin. Był Pan jako mieszkaniec? Nie? Konsultacje wskazały jasno, że mieszkańcy chcą zieleni parkowej. I co teraz? Demokracja do kosza, bo my wiemy lepiej? Rada miasta jest w chwili obecnej reprezentacją mieszkańców? Ogląda Pan sesje i komisje? Jest Pan dumny z takiej reprezentacji?

mirek 15.03.2021 09:10
Niech już lepiej nie dyskutują, niech jak najszybciej uwolnią nas mieszkańców od swoich pomysłów i działań. Czy mądrzy ludzie, którzy z pewnością mieszkają w Augustowie zechcą przejąć tą kloakę po nich?

mieszkaniec 12.03.2021 09:37
Panie mamy wybór. Zapraszam na plażę Bielnik niby dla mieszkańców niby turystów. Obsrana przez psy, zaszczana przez pijaną sobotnią młodzież, bez piaszczystego miejsca na babki z piasku, zaniedbana, zarośnięta trzciną i miniaturką barszczu sosnowskiego. Tak rządzi Nasze Miasto! Plany na Wojska Polskiego gigantomaniakalne a w najbliższej okolicy brud, smród i brak gospodarza. Za dzierżawcy P.Ławrynowicza perełka plaż Augustowa. Mniej wizji a więcej pracy Naszomiejscy gigantomaniacy!

ja 2 12.03.2021 15:15
Z tą perełką to pan przesadził, ale z gustami się nie dyskutuje, pan dzierżawca potrafił wygonić babcię z wnukami, gratuluję

mieszkaniec 15.03.2021 10:32
Tu Panie Leszku nie chodzi o posadzenie paru drzew, tylko o wkomponowanie w architekturę Zarzecza profesjonalnego parku, który da wytchnienie spacerowiczom i odsunie od osiedli miejskich pensjonaty czy "budy" z piwem jako główną atrakcje Augustowa. Osobiście nie wierzę w inwestora, który w brudne, zarośnięte trzcinowiskiem i pokryte metrami mułu zbiorniki wodne będzie chciał inwestować pieniądze w porządną infrastrukturę turystyczną. Każdy rozsądny przedsiębiorca, który posłucha sesji i możliwości rozmowy z tymi reprezentantami ludu nad Nettą będzie zwiewał gdzie pieprz rośnie. Z taką władzą nam pozostaje jedynie młodzież z Białego, która w weekend przyjedzie do tych pensjonatów i "budek" na piwo. Pojeździ sobie na skuterze wodnym kręcąc na Necku kółka a popołudniu wieczorem uderzy w palnik w wybudowanych przy bulwarach większych bądź mniejszych knajpkach a gdy mieszkańcy Zarzecza zaczną protestować, że za głośno, to usłyszą, że jest to miasto turystyczne i ma być głośno i tak będzie wyglądał nasz rozwój.

Lol 11.03.2021 13:25
Lasy państwowe to korporacja gdzie jedynym celem jest zysk a leśnicy dbają o las mniej wiecej tak jak mysliwy o dzikie zwierzęta. Tyle w temacie. Kto nie wierzy niech się uda na wycieczkę do lasu . A co do tematu tzw. nieużytków i usystematyzowanej zieleni to retoryka patodewelopera a nie eksperta od zieleni.

Dlatego jest jak jest 11.03.2021 12:27
Smutne niezrozumienie tematu.

Mieszkaniec powiatu 11.03.2021 12:23
Mądrze napisane

Temperatura: 20°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto go wybrał Treść komentarza: A pan Szczudlo to swoimi wypowiedziami wydaje świadectwo o sobie. Do wieziennictwa ze swoimi komentarzami ale na pewno nie na wicestarostę. A wybory niedługo... Pani Chrulska najlepsza radna. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:22 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama