Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:13
Reklama

Przemoc realna i urojona

Podziel się
Oceń

W augustowskim skateparku zainstalowano kamery. Stało się to po roku od pierwszych informacji dotyczących niepożądanych zjawisk i aktów przemocy w tym miejscu. O tych sprawach mówili radni opozycji, a do urzędu oficjalne pismo wystosowali rodzice. Tym bardziej dziwią pewne wypowiedzi osób z obozu rządzącego miastem. Część opinii stoi w ewidentnej sprzeczności do rozmów nad rzekomą przemocą w Szkole Podstawowej nr 3.
Przemoc realna i urojona
Skatepark w Augustowie

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Sygnały były udokumentowane

W pierwszej połowie lipca do urzędu miejskiego w Augustowie wpłynęło pismo od rodziców dzieci korzystających ze skateparku. Zaniepokojeni rodzice zwrócili się do radnych z prośbą o zabezpieczenie oraz ochronę skateparku poprzez zainstalowanie monitoringu lub innej formy nadzoru tego miejsca. Co najistotniejsze, postulat nie wynikał z obawy przed potencjalnymi kontuzjami, które są nieodłącznym elementem sportów wyczynowych. Troska autorów pisma dotyczyła incydentów związanych z chuligaństwem, przemocą i korzystaniem z używek przez osoby nieletnie. Sygnatariusze listu przekazali m.in., że otrzymali takie informacje od swoich dzieci, ale także od innych rodziców, których pociechy przychodziły do skateparku. Z treści przekazanego do urzędu pisma dowiedzieliśmy się, że w skateparku dochodziło do sytuacji, kiedy dzieci były zastraszane i bite przez rówieśników, niszczono rowery i hulajnogi, dzieci handlowały papierosami i e-papierosami, piły alkohol albo przyjeżdżały pod jego wpływem. Szokować mogły też incydenty, które miały zdarzyć się w okresie od 1 do 11 lipca 2020 roku.

Poruszające pismo od rodziców

-Dziewczynce został zabrany i zniszczony telefon; chłopakowi został zabrany rower i zostały w nim specjalnie rozregulowane przerzutki i zablokowane hamulce; chłopiec w wieku 11 lat był tak pijany, że nie dał rady wsiąść na rower; chłopakowi rówieśnik zabrał rower i wrzucił go do rzeki; specjalnie została oblana colą ławka, aby ktoś inny kto usiądzie przykleił się do niej; przychodzi chłopak, który nie ma sprzętu do jeżdżenia w skateparku i zabiera od innych dzieci ich sprzęt. Dzieci dają, ponieważ boją się go, bo jak nie dadzą to przyjdzie z kolegami i pobije; dzieci zostały wygonione z rampy przez innych; w skateparku jeżdżą małe dzieci (3 latki) na plastikowych 3 kołowych hulajnogach stwarzając zagrożenie sobie i innym uczestnikom. Te sprawy dotyczą dzieci, w wieku od 10 do 14 lat –opisano w liście do radnych.

Nie była to tylko teoria spiskowa

Najważniejsze, że list nie był anonimowy. Rodzice podpisali się pod nim swoimi nazwiskami. Przywołany temat pojawił się na lipcowych obradach komisji rozwoju. Jeden z mieszkańców podpisanych pod listem przypomniał o rzeczach poruszonych w piśmie. Twierdził, że opisane sytuacje zdarzają się niemal codziennie. Z relacji mieszkańca wynikało też, że w skateparku czasami pojawiała się policja, ale tylko po to, aby spisać numery seryjne rowerów. Natomiast właściwie niezauważalne dla funkcjonariuszy pozostawały bulwersujące zdarzenia, bo dzieci na widok mundurowych natychmiast się uspokajały. Mieszkaniec sugerował, że rozsądnym rozwiązaniem byłoby zapewnienie monitoringu na terenie popularnego obiektu do rekreacji, który zarejestrowałby potencjalne nieprawidłowości. Temat nie był nowy. Jesienią ubiegłego roku pierwszy poruszył go Tomasz Miklas, wtórował mu Marcin Kleczkowski. Radni mogli mieć wątpliwą satysfakcję po liście od rodziców, bo ich słowa o sytuacjach demoralizujących młodzież w pobliżu rzeki Netty zostały potwierdzone. Nie była to już tylko „teoria spiskowa”.

Monitoring mógł być wcześniej

Dobrze, że w skateparku ostatecznie pojawiły się kamery. Inteligentny system monitoringu ma informować kompetentne służby o możliwych nieprawidłowościach. Już sama plakietka z napisem „obiekt monitorowany”, jaka pojawiła się w skateparku będzie miała duży wpływ na zachowania osób przychodzących na budowlę. Szkoda jedynie, że kamery zainstalowano tam dopiero po roku od pierwszych zgłoszeń o zdarzeniach związanych z przemocą. Gdyby taką decyzję podjęto wcześniej, być może rodzice nie musieliby kierować tak dramatycznego listu. W tym miejscu warto przywołać długą dyskusję o bezpieczeństwie w skateparku, która miała miejsce na ostatniej sesji rady miejskiej. Niektóre z refleksji brzmiały niezwykle interesująco.

Bezustannie na etapie deklaracji

Marcin Kleczkowski przypomniał, że kilka lat temu Nasze Miasto proponowało wdrożenie w Augustowie idei wychowawców podwórkowych. Tzw. streetworkerzy mieli współpracować z młodzieżą, aby młodzi ludzie mogli czerpać od nich pozytywne wzorce. Kleczkowski ocenił, że od 2014 roku, kiedy rządzi Nasze Miasto cały czas jesteśmy na etapie swobodnych, gładko brzmiących deklaracji. Ale inaczej ma to wyglądać po przeanalizowaniu konkretnych działań.

-Kiedy już ponad rok temu sprawę bezpieczeństwa w skateparku podnosiłem razem z radnym Miklasem było oburzenie, że pomawiamy różne grupy o przemoc, działania niepożądane. Nie zrobiliście nic w tej sprawie, a podawane były konkretne przykłady –oceniał M. Kleczkowski.

-Później pojawił się list od rodziców, pokazano tam dowody. Ciągle słyszymy o deklaracjach. Osoby podające konkretny przykład rzeczywistej, niewyimaginowanej przemocy są zbywane. Wyśmiewaliście radnego Miklasa i mnie, kiedy mówiliśmy o faktycznej przemocy. Ale kiedy zmyślacie, jesteście wtedy bardzo poważni, zaangażowani w troskę o dzieci –dodał radny PiS.

„Nic złego tam się nie dzieje”

Na głos w dyskusji zdecydowała się Magdalena Śleszyńska. Radna Naszego Miasta mówiła, że jakiś czas temu spotkała w skateparku Tomasza Miklasa, chcącego skontrolować poziom bezpieczeństwa na miejscu. Wiceprzewodnicząca komisji społeczno-oświatowej przyznała, że ani ona, ani inni będący na obiekcie rodzice nie zauważyli, aby było tam coś niebezpiecznego.

-Skończcie panowie tę nagonkę. Z tego miejsca korzysta młodzież i młodsze dzieci ze swoimi rodzicami. Jeżeli coś tam się dzieje, np. trafia się nieodpowiednie słownictwo, to zwyczajnie zwraca się uwagę starszym osobom. Często też obserwuję jak starsza młodzież pomaga tym młodszym bądź uczy ich jakichś trików –skomentowała na sesji radna Magdalena Śleszyńska.

-Naprawdę jest to po prostu miejsce rekreacji. Nie dodawajcie do tego jakichś niesamowitych historii. Jeśli coś się zdarza, to tak samo jak w każdych innych miejscach w nocy. Tam musi interweniować policja. W tym miejscu będzie sprawdzany monitoring i odpowiednie służby podejmują procedury. Ale na co dzień z tego obiektu korzysta w sposób bezpieczny bardzo dużo dzieci z Augustowa. Jest to miejsce, w którym spędzają czas i doceńcie, że w ten sposób z tego korzystają. Nic złego tam się nie dzieje, diabeł tam nie siedzi –powiedziała Śleszyńska.

Z relacji radnej Śleszyńskiej można odczytać, że w obecności rodziców w skateparku panuje spokój. Pytanie, czy podobnie jest w sytuacjach, gdy na obiekcie nie ma nikogo z opiekunów?

Apel o niestraszenie mieszkańców

Filip Chodkiewicz miał podobną ocenę jak radna Naszego Miasta. Zastępca burmistrza prosił, żeby nie demonizować pewnych zdarzeń czy miejsc. Zachęcał też radnych Kleczkowskiego i Miklasa, aby nałożyli rolki, wzięli hulajnogę i korzystali ze skateparku ucząc się od młodych ludzi, bo aktywność sportowa sprzyja zdrowiu. Trudno nie odnieść wrażenia, że tego rodzaju propozycja była próbą obrócenia tej sytuacji w żart, choć chyba raczej nie do końca stosowny. Chodkiewicz poinformował, że miasto ma plan i rozrysowane projekty dla różnych miejsc w Augustowie, które zostaną objęte monitoringiem. Zauważył też, że np. w parku na Lipowcu kamery rejestrowały kilka zdarzeń niepożądanych, dlatego jest to skuteczny rodzaj prewencji.

-Osoby, które zostały uwiecznione w trakcie aktu wandalizmu będą upomniane, pociągnięte do odpowiedzialności i poniosą koszty. Nauczą się także, żeby takich rzeczy nie robić. Troskę przyjmuję za dobrą monetę, ale w tej trosce nie posądzajmy i nie straszmy mieszkańców, że oto dzieją się jakieś straszne rzeczy. Chcę podziękować mieszkańcom, którzy zaangażowali się w bezpieczeństwo w skateparku proponując pewne rozwiązania –puentował Chodkiewicz.

Obowiązują podwójne standardy?

Apele Magdaleny Śleszyńskiej, aby nie robić nagonki na skatepark oraz Filipa Chodkiewicza, by nie straszyć mieszkańców są w ewidentnej kontrze do innej historii. W sprawie przemocy w skateparku rodzice napisali list do radnych i podpisali się pod nim z nazwiska. Natomiast, kiedy kilka miesięcy temu na forum rady rozgorzała dyskusja o rzekomej przemocy w Szkole Podstawowej nr 3 w kadencji byłej dyrektor Wiesławy Chrulskiej, nie przedstawiono żadnych dowodów. Zastępca burmistrza mówił obszernie i emocjonalnie o rzekomej przemocy, chcąc usprawiedliwić najniższą możliwą ocenę wystawioną przez miasto ex dyrektor „trójki”. Mimo próśb radnych nie pokazał konkretów, mogących potwierdzać jego narrację. Jeżeli w sprawie skateparku obóz rządzący stara się tonować nastroje i padają słowa, że nic złego tam się nie dzieje, to postawa tych samych ludzi względem dyrektor Chrulskiej wydaje się niezrozumiała.

*Artykuł ukazał się w 48/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".



Napisz komentarz

Komentarze

Babka z dziadkiem 11.12.2020 19:36
Chodkiewicz end Magda. To co dopiero du...... Et

Temperatura: 23°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto go wybrał Treść komentarza: A pan Szczudlo to swoimi wypowiedziami wydaje świadectwo o sobie. Do wieziennictwa ze swoimi komentarzami ale na pewno nie na wicestarostę. A wybory niedługo... Pani Chrulska najlepsza radna. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:22 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama