Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:53
Reklama

20 LAT BURSY MIĘDZYSZKOLNEJ W AUGUSTOWIE

Podziel się
Oceń

MIJAŁY LATA I DNI..., CZYLI KRÓTKA HISTORIA JUBILATKI
20 LAT BURSY MIĘDZYSZKOLNEJ W AUGUSTOWIE
Budynek bursy w 2020 roku

W tym roku mija 20 lat od utworzenia Bursy Międzyszkolnej w Augustowie, najwspanialszej bursy pod słońcem. Ale historia budynku sięga aż do roku 1950, kiedy to wszystko się zaczęło! Ówczesne władze oświatowe podjęły decyzję o przeniesieniu Liceum Pedagogicznego z Suwałk do Augustowa. Nowa placówka dydaktyczna kształcąca przyszłych pedagogów została ulokowana w pomieszczeniach Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 29 Listopada ( obecnie Al. Kardynała Wyszyńskiego). Jako, że młodzież ucząca się w tej szkole pochodziła głównie z okolic Suwałk powstał problem ulokowania uczniów w jakimś jednym miejscu, które zapewni im nocleg, szczególnie w miesiącach jesienno – zimowych. Niestety takiego miejsca nie było. Uczniowie zostali więc „rozproszeni” po różnych augustowskich ośrodkach: PTTK, Domu Turystycznym, WDW, Spartaku, Caritasie, budynku Liceum Pedagogicznego, które dysponowało kilkoma pokojami. W 1954 roku, gdy wszyscy byli już bardzo zmęczeni takim stanem rzeczy, oddano na potrzeby Liceum Pedagogicznego dawny budynek szpitala mieszczący się przy ulicy Konopnickiej (obecnie Szkoła Podstawowa nr 4) i tu utworzono Szkołę Ćwiczeń oraz wreszcie niewielki internat. Jednakże potrzeby były większe. Dlatego też w 1956 roku po uzyskaniu zgody Kuratorium w Białymstoku ruszyła budowa nowego budynku internatu. Lokalizacja była świetna, bo tuż obok szkoły. Internat oddano do użytku w 1959 roku i od tej pory skończyły się problemy z zakwaterowaniem uczniów. Pierwszym kierownikiem placówki został Pan Edward Rzepecki i funkcję tę sprawował w latach 1959 - 1971. W roku 1967 w Augustowie otwarto nową szkołę - Technikum Budowlano - Elektryczne i właśnie tej szkole został przyporządkowany internat. Kierownictwo po Edwardzie Rzepeckim przejął Bazyli Prokopiuk i funkcję tę pełnił do 31 sierpnia 1981 roku, natomiast od września 1981 roku na czas jednego semestru szkolnego kierownikiem został Zdzisław Wilczewski. Od drugiego semestru, w 1982 roku na stanowisko kierownika powołano Pawła Drozdowskiego. Na stanowisku tym był do 1988 roku, po czym na okres dwóch lat tj. od 1988 do 1990 roku zastąpił go Jan Wierciński. Pan Paweł Drozdowski wrócił na etat kierownika w 1990 roku i obowiązki sprawował do roku 2000. Augustów (od 1949 roku) posiadał jeszcze jeden internat znajdujący się przy Zespole Szkół Zawodowych. Jednak z powodu zmniejszającej się liczby uczniów korzystających z obu internatów, w ich miejsce, właśnie w 2000 roku utworzono Bursę Międzyszkolną. Dyrektorem placówki został Jarosław Kwiecień i funkcję tę pełni do dnia dzisiejszego, czyli już 20 lat. Od roku 2000 istnieje możliwość zakwaterowania tu uczniów wszystkich szkół średnich w Augustowie. Od września 2006 roku bursa weszła wraz z nowo powstałym Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w skład umiejscowionego w jej murach Zespołu Placówek Młodzieżowych. Natomiast w roku 2016 do Zespołu Placówek Młodzieżowych przyłączony został Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Tyle krótko o historii. Skupiając się zaś na ostatnich dwudziestu latach śmiało możemy powiedzieć, iż udało się w tym czasie w znacznym stopniu podnieść standard placówki, poprawić warunki bytowe, bezpieczeństwo mieszkańców, zorganizować i zbudować zaplecze do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Burs jest jednostką oświatowo-wychowawczą skupiającą młodzież szkół ponadpodstawowych. Budynek jest usytuowany w sąsiedztwie czterech powiatowych szkół (II LO, ACE, ZSS i ZST). Fakt ten umożliwia młodzieży szybkie dotarcie na zajęcia szkolne, natomiast mnóstwo zieleni wokół pozwala na odpoczynek i relaks po trudach nauki. Kwitnie współpraca z rodzicami, szkołami, poradniami, instytucjami, jak też z zaprzyjaźnionymi bursami z innych miast. Bursa jest dla mieszkańców, jak sami twierdzą, drugim domem, w którym spędzają większość czasu, dorastają, kształtują się, uczą zaradności i samodzielności, rozwijają pasje i zainteresowania. Schronisko Młodzieżowe wchodzące w skład placówki w okresie ferii i wakacji oferuje tanie noclegi dla grup zorganizowanych oraz turystów indywidualnych. Zapraszane są tu „zielone szkoły”, wycieczki szkolne, zimowiska, obozy sportowe, grupy harcerskie. Wygodne pokoje, przemiła obsługa, duża stołówka, pyszne posiłki, pozwalają czuć się u nas miło i komfortowo. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w trosce o rozwój fizyczny, społeczny i osobowościowy młodzieży prowadzi szeroko zakrojoną działalność sportową, rekreacyjną, profilaktyczną i szkoleniową. Trenerzy sportowi prowadzący 6 różnych dyscyplin sportowych pomagają „zaprzyjaźnić się ze sportem”, kształtują charaktery młodych ludzi, rozwijają ich zdolności sportowe. Prowadząc zajęcia z żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa, narciarstwa wodnego, piłki nożnej i piłki siatkowej, zajęcia na siłowni, uczą, jak osiągać korzyści z regularnie podejmowanego wysiłku fizycznego. To spod ich skrzydeł wyfruwają bardzo dobrzy sportowcy, którzy zdobywają medale na sportowych arenach Polski i Europy.

NIEZWYKLI LUDZIE, NIEZWYKŁE MIEJSCE

Bursa Międzyszkolna obchodzi w tym roku okrągły jubileusz - dwudziestolecie. Mimo tak młodego wieku zdążyła się już stworzyć długa lista tych, którzy tu pracowali i pracują do dziś, którzy tę placówkę rozwijali, zostawili tu ważną część swojego życia, oddali swe umiejętności, wiedzę, entuzjazm i serce. Są to ludzie pracowici, kreatywni, ambitni, zawsze gotowi do podjęcia wyzwań, bardzo zaangażowani, służący wychowankom pomocą, radą i wsparciem. Dla młodzieży jest to miejsce niezwykłe, to szkoła życia. Tutaj kształtuje się ich osobowość, tu dorastają, uczą się samodzielności, zaradności, wspólnego przeżywania sukcesów i porażek. To nie są tylko mury, ale przede wszystkim ludzie, którzy w tych murach mieszkają, pracują, po prostu są.

WSPOMNIEŃ CZAR…

Moje pierwsze wrażenie związane z Budynkiem Bursy Międzyszkolnej oraz moja najszczęśliwsza sytuacja związana z Bursą Międzyszkolną - te pytania zostały postawione dyrekcji, wychowawcom oraz absolwentom. Oto niektóre odpowiedzi:

„Na początku bałam się, ponieważ zdałam sobie sprawę że ten budynek jest symbolem mojej samodzielności i dużej odpowiedzialności z dala od bliskich.

„Najpiękniejsza chwila w bursie jaką wspominam to oczywiście poznanie mojego męża”,
„Bursa, którą pierwszy raz zobaczyłem wydała mi się bardzo ogromna, zastanawiałem się, jak ja się w niej odnajdę”,

„Najpiękniejsza chwila to oczywiście miłość, którą znalazłem i która trwa do dziś”.
Ela i Krzysiek z 2002

„Kiedy wprowadzałam się pierwszy raz do bursy, a było to już kilkanaście lat temu, to sam budynek budził we mnie i strach i ciekawość. Co to będzie? Jak się będzie mieszkało? Długie korytarze, dużo drzwi trochę przerażało, ale szybko okazało się, że nie ma co się bać

. Moja najszczęśliwsza sytuacja to chyba taka, że mogłam poznać bardzo fajnych, miłych ludzi i z nimi spędzać czas. Razem organizować różne przedsięwzięcia. Ilości przedstawień nie jestem w stanie policzyć, a każde niosło za sobą śmiech, zabawę i radość”.
Kasia z 2002”

„Witam. Trudno tak sobie po latach przypomnieć wszystko. Bursa jako budynek trochę mnie chyba przestraszyła, potrzebowałam czasu, ale dzięki temu, że już kogoś tam znałam szybko się oswoiłam. Poza tym to było dla mnie coś nowego, teraz dzieciaki więcej „bywają", są bardziej otwarte. A jeśli chodzi o jakieś szczęśliwie sytuacje- trudno mi teraz wybrać. Pojawiały się pierwsze sympatie, rozmowy do późnej nocy, ten czas wykradziony spod mniej lub bardziej czujnego oka wychowawcy....Lubiłam, szczególnie zimą, zostawać na weekend, wtedy była inna atmosfera- spokój cisza, robiliśmy wypady na strych, było snucie opowieści o duchach... Ogólnie było fajnie, bo mieliśmy super paczkę, z wychowawcami też zawsze można było pogadać (większość kadry, nie wyłączając p. dyrektora, chyba lubiła młodzież i to się czuło), a karne sprzątanie od czasu do czasu - cóż, to też bywało zabawne i niejednokrotnie trochę ściągało na ziemię...” Ewa z 2004

20 lat to zacny jubileusz. W augustowskiej bursie przez te wszystkie lata przewinęło się mnóstwo ludzi i zorganizowano niezliczoną liczbę różnego rodzaju imprez. Wspomnień mieszkańców i pracowników jest ogrom. Dalszy ciąg wspomnień mieszkających na przełomie tych lat przypomnimy w przyszłym wydaniu tygodnika.

Jarosław Kwiecień

Dziękuje wszystkim, którzy dołożyli pisemną cegiełkę do tych wspomnień, również panu Wojciechowi Baturze za rys historyczny a Pani Dorocie Siemieńczuk za złożenie tego wszystkiego, no i oczywiście autorowi najnowszych zdjęć Sebastianowi Czajkowskiemu

 


Bursa w 1959 roku

Bursa w 2003 roku


Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Reklama