Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 sierpnia 2025 21:35
Reklama
Reklama

Nieuczciwość, nepotyzm i haracz

Podziel się
Oceń

Czy niektórzy radni miejscy mogą mieć prywatny interes w dążeniu do ustalenia stawki 1 procenta opłaty adiacenckiej za wzrost wartości nieruchomości przy podziale działek? Ziarno niepewności w tej sprawie zostało zasiane. Przewodnicząca rady miejskiej mówi, że obniżenie stawki z 30 do 1 procenta, o co zabiegała niedawno opozycja, byłoby czymś nieuczciwym wobec innych mieszkańców. Radny opozycji ma inny pogląd w tej sprawie.
Nieuczciwość, nepotyzm i haracz
Przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Radni walczą o swój interes?

Przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska jest przeciwna obniżaniu stawki opłaty adiacenckiej do 1 procenta przy podziale działek, ponieważ jej zdaniem byłoby to nieuczciwe. A. Dobrowolska powiedziała nam, że jeżeli miasto zatwierdza podział działki, to ponosi przy tym koszty, nowopowstała działka musi mieć bowiem dostęp do drogi publicznej. Oznacza to obowiązek zapłaty odszkodowania za drogę dla dotychczasowego właściciela. Natomiast w opinii przewodniczącej mieszkaniec lub podmiot dokonujący podziału otrzymuje znaczący bonus, bo wartość działki budowlanej przy podziale rośnie kilkunastokrotnie. Dobrowolska mówi, że właściciel takiej nieruchomości uzyskuje zauważalną premię. Gdyby płacił miastu zaledwie 1 proc. opłaty jej wartości, to zdaniem przewodniczącej byłoby to niesprawiedliwe, gdyż zysk z tytułu sprzedaży podzielonych działek jest bardzo wyraźny. Nasza rozmówczyni ocenia, że w tej sytuacji inni mieszkańcy pośrednio musieliby składać się na to, aby zapłacić takiej osobie za drogę prowadzącą m.in. do jej działki. W opinii A. Dobrowolskiej poniesiona opłata wróci do mieszkańca, bo pieniądze są przeznaczane potem na dalszy rozwój infrastruktury Augustowa.

"Budżet miasta straciłby miliony"

-Jeżeli ktoś podzieli i sprzeda działkę w celach budowlanych, wtedy miasto będzie miało obowiązek nie tylko zapłacić odszkodowanie za drogę, ale też doprowadzić do takiej nieruchomości media np. kanalizację czy wodę. Miasto musi również budować drogi. Przy 1 procentowej opłacie taka inwestycja musiałaby być finansowana w całości z podatków augustowian, także tych mniej zamożnych. Tłumaczę to każdemu, kto przychodzi do mnie z tym problemem. Nigdy nie poprę obniżenia tej opłaty do 1 procenta, bo byłoby to nieuczciwe w stosunku do całej społeczności. Jako radna ślubowałam dbać o interes finansowy wszystkich mieszkańców, a nie znajomych czy garstki osób zainteresowanych zyskiem, którym według mnie byłoby niewpłacenie do kasy miejskiej opłaty adiacenckiej. Budżet miasta straciłby na tym miliony złotych –twierdzi przewodnicząca rady miejskiej.

A. Dobrowolska podzieliła się też z nami niezwykle zaskakującą refleksją, która można uznać wręcz za szokującą. Powiedziała o swoim wrażeniu, że niektórzy radni chcieliby wykorzystać poruszany temat dla swojego interesu, zysku przy sprzedaży działek.

Nasza rozmówczyni nadmienia też, że taka opłata istnieje w ościennych samorządach i wiele z nich było kontrolowanych przez NIK, która wyraźnie wypowiedziała się o obowiązku uchwalenia i naliczania tej opłaty. Dlatego A. Dobrowolska nie wie, dlaczego nasz samorząd miałby robić wyłom.

Warto zaznaczyć, że nikt nie kwestionuje zasadności opłaty, a chodzi wyłącznie o jej stawkę.

W ostatnich czasie w kontekście opłaty od podziału nieruchomości głośno komentowana była sprawa związana z problemem zakupu działki od Lasów Państwowych przez największego w mieście pracodawcę. Lasy Państwowe, działające w imieniu Skarbu Państwa musiałyby zapłacić miastu kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych za opłatę z tytułu podziału działki. Taka sytuacja bardzo istotnie wpływa na rozwój miasta, ponieważ chodzi o powstanie aż 400 miejsc pracy.

-Zauważamy problem dotyczący kupna działki pod inwestycję od Lasów Państwowych przez BAT. Tę sprawę można rozwiązać w inny sposób, niż zmieniając stawkę opłaty adiacenckiej. Lasy Państwowe mogą przy przetargu ująć koszt opłaty adiacenckiej, doliczając ją do ceny wywoławczej. Wówczas kupujący pokryją tą opłatę i miasto nic nie straci. Takie rozwiązanie podpowiedzieliśmy Lasom. Nie możemy dla konkretnego przypadku zmienić całości funkcjonującego prawa miejscowego. Jak dotąd żaden przedsiębiorca nie zwrócił się do rady o pomoc w tej sprawie –informuje A. Dobrowolska.

Opłata jest rodzajem haraczu

Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej w radzie miejskiej Leszek Cieślik przypomina, że to jego klub na początku bieżącej kadencji rady zgłosił projekty uchwał, zakładające obniżenie do 1 procenta wszystkich rodzajów opłaty adiacenckiej. Udało się obniżyć stawkę opłaty od wzrostu wartości działki z tytułu powstania przy niej nowej infrastruktury. L. Cieślik uważa, że była to dobra decyzja, która położyła kres nierównemu traktowaniu mieszkańców. Żałuje jednak, że w radzie nie było większości, aby obniżyć też opłatę wynikającą z podziału działki.

-Radni uchwalając plan zagospodarowania przestrzennego wskazują, co na danym terenie ma być realizowane np. zabudowa usługowa lub mieszkalna. Wzrost wartości działki jest efektem zmiany przeznaczenia gruntów. Ponadto w treści uchwał o planach miejscowych znajdują się często zapisy o dodatkowej opłacie planistycznej, dlatego mieszkaniec musi ponosić koszt aż dwóch opłat. Uważam, że jest to niestety swego rodzaju haracz pobrany od właściciela danej nieruchomości i jako radni Koalicji Obywatelskiej jesteśmy temu przeciwni. Tak naprawdę koszty opłaty adiacenckiej są przerzucane na nabywcę działki, bo właściciele uwzględniają je przy ustaleniu ceny sprzedaży. Przecież nikt nie sprzeda gruntów, jeżeli ma na tym stracić. To powoduje, że grunty w Augustowie są obecnie niezwykle drogie. Taka rzeczywistość może wstrzymywać procesy inwestycyjne. Nie jest to dziś może szczególnie widoczne w przypadku działek budowlanych z przeznaczeniem na budynki jednorodzinne, ale w kontekście terenów pod duże inwestycje mogą pojawiać się ogromne problemy –komentuje radny Leszek Cieślik.


Napisz komentarz

Komentarze

Lex 22.09.2020 19:14
Pani Dobrowolska dziś na komisji Pani mówiła coś o powstaniu bloków w lesie, a dotyczyło to osiedla Konopnickiej i argumentowała że dobrze że w tamtych czasach byli tacy dobrzy radni bo to osiedle by nie powstało , czy jakoś tak. To dla Pani wiedzy w okresie kiedy powstawało to osiedle jeżeli się nie mylę w latach siedemdziesiątych w mieście był naczelnik miasta NIE BYŁO RADNYCH ! Dopiero Od 1 stycznia 1999 r. obowiązuje w Polsce trójszczeblowa struktura samorządu terytorialnego: samorząd gminny samorząd powiatowy samorząd województwa. Proszę się zapoznać z historią samorządu terytorialnego zanim coś o tym Pani zacznie mówić.

kkk 19.09.2020 09:38
żeby głupota mogła latać , to Pani była by gołębicą.

Janusz Obserwator 19.09.2020 08:32
Czy ja dobrze czytam? Chęć uchronienia siebie i innych przed kolejnym haraczem to chęć zysku? Pani Dobrowolskiej chyba tlen do mózgu już nie dopływa, bo nikt przy zdrowych zmysłach by takich bredni nie głosił.

Celestyn 18.09.2020 14:14
Mam nadzieje, ze pani Alicja powie radnym kogo ma na mysli.

zachmurzenie duże

Temperatura: 12°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Urząd Pracy w SuwałkachTreść komentarza: Szekspir od razu mi się nasuwa na myśl .. to go or not to go to Suwalki pytanie czy tam go ktoś chce?Data dodania komentarza: 25.08.2025, 13:14Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Symptomatyczny karp ratuszowego kabotynaTreść komentarza: Czy mieszkańcy Augustowa, w tym augustowscy przedsiębiorcy z branży HoReCa mogą liczyć jeszcze w tym roku na co najmniej kilka powtórek z rozrywki Mistrzostw Polski w berka plażowego gromadzącego rzesze zawodników i kibiców tegoż berka plażowego rozsławiającego Augustów na całą Polskę à la populistyczno-propagandowa gazetka pod redakcją burmistrza Karolczuka? Podobno dzięki organizacji w Augustowie Mistrzostw Polski berka plażowego Augustów odwiedziło dziesiątki tysięcy spragnionych bollywoodzkich wrażeń w wersji specyficznie widowiskowego i nietuzinkowo popularnego berka na plaży.Data dodania komentarza: 25.08.2025, 11:07Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Ratuszowy berek naszomiastowopisowskich gamoniTreść komentarza: Ok, może rzeczywiście Augustów jest potęgą w berku plażowym, ale moim zdaniem jest jeszcze większą potęgą w naszomiastowopisowskim berku kumoterstwa i niegospodarności ćwiczonych przez trójcę ratuszowych gamoni: figuranta-popychadło, fejśbukowego makiawelistoinfantylistę i zamiejscowego egotykowulgarystę.Data dodania komentarza: 25.08.2025, 09:25Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Augustowskie Mistrzostwa Polski w "berka plażowego"Treść komentarza: Uwaga! W ubiegłą sobotę odbyły się w Augustowie Mistrzostwa Polski w "berka plażowego", jak to określił w wywiadzie dla lokalnych mediów dyrektor augustowskiego CSiR Michał Paruch. Niebywałe, ale okazało się, że augustowskie ekipy żeńskie i męskie zdominowały rywalizację na Mistrzostwach Polski w cytowanego powyżej berka plażowego. Może w związku z tak spektakularnymi osiągnięciami augustowskich adeptów berka plażowego burmistrzowie Karolczuk, Chodkiewicz i Sieczkowski wygospodarują na prędce w miejskim budżecie kilka milionów na sfinansowanie budowy w Augustowie całorocznej bazy berka plażowego i halowego, co najmniej takiej jak wybudowana została kilka lat temu baza kajakarzy? Wygląda na to, że osiągnięcia augustowskich zawodniczek i zawodników berka plażowego są znacznie lepsze niż kajakarzy, więc jak najbardziej zasadne jest zbudowanie całorocznej, nowoczesnej i dobrze wyposażonej bazy berka dla augustowskich mistrzyń i mistrzów berka plażowego i niebawem zapewne berka halowego.Data dodania komentarza: 25.08.2025, 07:43Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Augustów "potęgą" nie tylko dwóch zastępców burmistrza KarolczukaTreść komentarza: Szanowna redakcjo, w minioną sobotę okazało się, iż Augustów jest słynny na całą Polskę nie tylko przez trójcę burmistrzów Karolczuka, Chodkiewicza i Sieczkowskiego dojmująco drenujących swoimi uposażeniami miejski budżet Augustowa oraz przez ich niebywałą indolencję w pozyskiwaniu dla Augustowa i jego mieszkańców milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich. Dlaczego na łamach Dziennika Powiatowego nie ma żadnej informacji odnośnie Mistrzostw Polski w Kabbadduddi, skoro okazuje się, że Augustów jest potęgą w tej dyscyplinie prosto z ojczyzny Bollywood. Bardzo proszę o zamieszczenie epickiej fotki z wręczenia nagrody za I miejsce przez burmistrza Karolczuka w trakcie tego wydarzenia, nomen omen imprezy sportowej rangi szczebla krajowego.Data dodania komentarza: 24.08.2025, 20:06Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Niech zastępca wraca szybko do Suwałk , jego nikt tutaj nie chce , tylko obciąża nasz budżet miasta swoją nie skromna wypłataData dodania komentarza: 23.08.2025, 21:28Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i ekipy Nasze Miasto-PiS☝️🤡💪🚀🛸🛰👺🫵💸💰💰💰🥸🤑🤝👏🤑Treść komentarza: Radny Andrzeju Zarzecki, być może niebawem trójca naszomiastowopisowskich burmiszczów zrzuci odpowiedzialność na pana, że od czasu odejścia pana z CSiR nie odbywają się w Augustowie zawody triathlonowe, które były organizowane przede wszystkim dzięki pana inicjatywie, gdy był pan dyrektorem CSiR w Augustowie. Nadmienię, że te zawody ściągały do Augustowa rzesze zawodniczek i zawodników z różnych regionów Polski, a nawet Europy dzięki czemu Augustów poza aspektem stricte sportowym zyskiwał wizerunkowo oraz w pewnym stopniu wspierał lokalnych przedsiębiorców z branży HoReCa. Poza tym organizacja tego typu dużych wydarzeń sportowych stanowi doskonały marketing dla Augustowa jako miasta przyjaznego sportowcom i turystom. Jednak "Samorządowcy"-burmistrzowie Karolczuk i Chodkiewicz zamiast wspierać pańską inicjatywę oddziaływującą na rzecz Augustowa i jego mieszkańców, niestety wybrali naszomiastowopisowski kierunek "rozwoju" Augustowa zmaterializowany między innymi w utworzeniu etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka, którym to etatem nadal bezczelnie drenują każdego roku setkami tysięcy złotych miejski budżet Augustowa.Data dodania komentarza: 23.08.2025, 19:59Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Nasze Miasto-PiS, czyli "Teraz naszomiastowa rodzina"☝️👉🤡🛸🚀🥸🫵💸💰💰💰👺🤑👈🤝👏Treść komentarza: Zastępca burmistrza Karolczuka mgr Sławomir Sieczkowski insynuuje jakimś bliżej nieokreślonym działaczom "blokowanie czynności i utrudnianie dla miasta". Moim zdaniem należy zapobiegać patologiom w przestrzeni publicznej, także patologii kolesiostwa i kumoterstwa ćwiczonego przez urzędników państwowych i samorządowych. Dotychczasowe wydrenowanie miejskiego budżetu kwotą blisko miliona złotych przez burmistrza Karolczuka poprzez historycznie niegospodarne utworzenie w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza dodatkowo prawdopodobnie skutkujące pozyskaniem dla Augustowa zera złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, świadczy o specyficznej indolencji kierownika urzędu miejskiego w Augustowie Mirosława Karolczuka, bądź o celowym kumoterstwie, którego efektem jest permanentnie uszczuplanie miejskiego budżetu kwotami znacznych rozmiarów.Data dodania komentarza: 23.08.2025, 16:05Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Gazetkowo-fejsbukowa ekipa Nasze Miasto-PiS☝️💪👉🤡🚀🛸🛰🥸💰💰💰👺💸🤝👏💩Treść komentarza: Trójca augustowskich burmiszczów spod znaku Nasze Miasto-PiS, czyli Karolczuk, Chodkiewicz i Sieczkowski tak symptomatycznie i ponaszomiastowopisowskiemu "zarządzają" miastem, iż Augustów wyludnia się w coraz szybszym tempie. Nieprzemyślane, populistyczne, quasi-rozwojowe decyzje ww. towarzystwa wzajemnej adoracji niechybnie skutkują zapaścią Augustowa oraz tym, iż rekrutacja pracowników przez przedsiębiorców coraz bardziej zaczyna przypominać szukanie igły w stogu siana.Data dodania komentarza: 23.08.2025, 12:19Źródło komentarza: Biznes na Wschodzie 2025 – konferencja o przyszłości przedsiębiorczości w Polsce WschodniejAutor komentarza: oolooTreść komentarza: A może wzorem Zakopanego czy też Makowa Mazowieckiego intronizować Chrystusa na Króla Powiatu? Może coś pomoże? Ja się nie śmieję, staram się tylko pomóc 😁😂..Data dodania komentarza: 23.08.2025, 04:54Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Mam prośbę aby wreszcie w przestrzeni publicznej zacząć zadawać pytania do pisowców i konpederastów o weto ustawy wiatrakowej przez Alfonsa, o szczegóły przekrętów z KPO, o odwracanie kota ogonem, o sianie fermentu i wreszcie o rozliczenie kościoła. Pani Dobrowolska i Roszkowska mają teraz okazję wytłumaczyć się z kłamliwej agitacji Batyra. Ament..Data dodania komentarza: 23.08.2025, 04:03Źródło komentarza: KPO w Augustowie. Fakty zamiast manipulacjiAutor komentarza: Chyba że ilością burmistrzów.Treść komentarza: Augustów nie ma się czym pochwalić.Data dodania komentarza: 22.08.2025, 22:45Źródło komentarza: Biznes na Wschodzie 2025 – konferencja o przyszłości przedsiębiorczości w Polsce WschodniejAutor komentarza: gratulacjeTreść komentarza: Chyba Nasze Miasto jej nie lubiData dodania komentarza: 22.08.2025, 22:40Źródło komentarza: Ciekawa koncepcja augustowskiej radnejAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: plan to oni raczej mają na siebie.. mają wywalone na mieszkańców, chyba najwyższy czas to zrozumieć. Jak się zarabia prawie 30 tys. miesięcznie z podatków mieszkańców to można oczekiwać więcej ale nie od nich. Zero pomysłów na rozwój, zero pomysłów na ograniczenie kosztów -energia, śmieci ,woda itd.. zero aktywności w kierunku depopulacji miasta, aby tylko im było dobrze,,,Data dodania komentarza: 22.08.2025, 13:45Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: ☝️💪👉🤡👺🚀🛸🛰🥸💰💰💰💸🤑👈👍🤝👏Treść komentarza: Czy burmiszcz Karolczuk wraz ze swoimi dwoma zastępcami i ekipą Nasze Miasto-PiS z przewodniczącymi Wnukowskim i Dobkowskim na czele poinformują wreszcie mieszkańców Augustowa w gazetce pod redakcją burmiszcza Mirosława Karolczuka, kiedy uruchomione zostaną farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, na które Urząd Miejski w Augustowie pod kierownictwem mgr. Mirosława Karolczuka pozyskał podobno z Funduszy Norweskich blisko 200 mln zł? Ta niezwykle potrzebna miejska inwestycja na pewno spowoduje, że mieszkańcy Augustowa będą mieli 66% tańszy prąd niż ma to miejsce obecnie. Zresztą nomen omen tak jak osobiście kilka miesięcy temu obiecywał nie tylko mieszkańcom Augustowa doktur Karol Nawrocki vel Tadeusz Batyr.Data dodania komentarza: 22.08.2025, 13:42Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Nasze Miasto-PiS, czyli "Teraz naszomiastowopisowska rodzina"☝️👉🤡🛸🚀🥸🫵💸💰💰💰👺🤑👈🤝👏Treść komentarza: Kiedy przewodniczący ugrupowania Nasze Miasto Tomasz Dobkowski wreszcie zobliguje swojego dwukrotnego kandydata na burmistrza Augustowa mgr. Mirosława Karolczuka do likwidacji etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa, którym to etatem już od czterech lat z inicjatywy ww. kandydata Nasze Miasto-PiS drenowany jest miejski budżet Augustowa. Przypomnę przewodniczącemu Dobkowskiemu, iż uposażenie drugiego zastępcy burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka po czterech latach wydrenowało miejski budżet kwotą około 1 mln złotych.Data dodania komentarza: 22.08.2025, 11:38Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Nasze Miasto-PiS, czyli "Teraz rodzina na swoim"☝️👉🤡🛸🚀🥸🫵💸💰💰💰👺🤑👈🤝👏Treść komentarza: Naszomiastowopisowskie towarzystwo wzajemnej adoracji przecież nie po to usadziło na ratuszowej grzędzie zupełnie bezwolne popychadło i żalośnie nieporadnego figuranta-lokaja w jednym, żeby zajmować się żywotnymi sprawami miasta, lecz przede bez jakichkolwiek ograniczeń i zahamowań załatwiać swoje interesy i rozwijać rodzinne biznesy.Data dodania komentarza: 22.08.2025, 07:56Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Augustów programem "Teraz naszomiastowa rodzina" brnie ku całkowitej zapaściTreść komentarza: Czy burmistrz Karolczuk i jego dwóch "drogocennych" zastępców mają jakiś inny plan na zapobieżenie wyludniania się Augustowa i tym samym jego zapaści poza zwiększanie liczby zastępców burmistrza Karolczuka i "naszomiastowe zarządzanie" miastem na zasadzie "płyń barko moja" lub "Teraz naszomiastowopisowska rodzina" w miejskich i powiatowych jednostkach organizacyjnych?Data dodania komentarza: 21.08.2025, 15:35Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: KasaTreść komentarza: a może niejaki Jerzy Filip Chodkiewicz zbyt dużo czasu poświęca na prowadzenie swojej firmy Active, mimo że na papierze firmę reprezentuje siostra?Data dodania komentarza: 21.08.2025, 13:57Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: fanTreść komentarza: Cudze sukcesy przypisują sobie, a swoje porażki zwalają na innych. Typowy mechanizm nieudacznictwa. My tacy świetni, wspaniali, no najlepsi, więc jeśli nam się nie udaje, to musi stać za tym jakaś obca wraża siła. Jakiś Rusek albo Niemiec. Jakiś Tusk albo Zarzecki.Data dodania komentarza: 21.08.2025, 13:06Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrza
Reklama