Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:47
Reklama

Awaria poczty na obchodach

Podziel się
Oceń

Spory niesmak pozostał po augustowskich uroczystościach związanych z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej. Na ulicach miasta nie powiewały polskie flagi, władze miejskie nie dotarły na obchody organizowane przez Polską Organizację Wojskową. Dowódca POW zapewnia, że zaproszenie wysłał. Czarę goryszy dopełnił brud w miejscu upamiętnienia.
Awaria poczty na obchodach
Jarosław Szlaszyński, Dariusz Szkiłądź, Mirosław Karolczuk i Filip Chodkiewicz

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Zauważalna absencja władz miejskich

W sobotę, 15 sierpnia w całej Polsce z rozmachem celebrowano setną rocznicę Cudu nad Wisłą. Bitwa Warszawska 1920 roku powszechnie uważana jest na świecie za jedną z najważniejszych w dziejach. Znamienna rocznica wymaga szczególnej oprawy. Nawet, jeżeli przez epidemię koronawirusa wielkie uroczystości związane np. z defiladą z udziałem rzeszy obserwatorów nie mogły dojść w tym roku do skutku, to jednak można było w sposób godny upamiętnić polskich bohaterów. Jak na tym tle wypadł teraz Augustów? Otrzymaliśmy kilka sygnałów od naszych Czytelników ubolewających, że w dniu rocznicy na ulicach miasta nie powiewały biało-czerwone flagi. Rzeczywiście brakowało tego wyrazu patriotyzmu. Uroczystość rocznicową w naszym mieście zorganizowała Polska Organizacja Wojskowa. Tradycyjnie w ważnych dla historii Polski dniach z inicjatywy POW przed popiersiem Marszałka Piłsudskiego na ulicy Młyńskiej w Augustowie odbywa się apel i złożenie kwiatów w miejscu pamięci. Tak było również teraz. Zaskakiwać mogła jedna rzecz. W ceremonii obok siedziby przyszłego ratusza nie wzięli udziału przedstawiciele władz miasta. Swojego zdziwienia m.in. tym faktem nie ukrywa wicestarosta augustowski Dariusz Szkiłądź.

-15 sierpnia mieliśmy okazję obchodzić wielkie wydarzenie dla całego naszego kraju. Mówię tu oczywiście o setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą, kiedy Polska zatrzymała czerwoną lawinę prącą na nas ze wschodu. Była to bitwa, która przeszła do historii i zdecydowała o losie całej Europy. W Polsce bardzo uroczyście obchodzono rocznicę tej wiekopomnej bitwy. Również jako mieszkaniec Augustowa uczestniczyłem w podniosłym wydarzeniu, zapaleniu zniczy i złożeniu kwiatów na cmentarzu. Oddałem hołd bohaterom z 1920 roku składając kwiaty przed popiersiem Marszałka Piłsudskiego przy byłej szkole na ul. Młyńskiej. Organizatorem ceremonii była Polska Organizacja Wojskowa –zauważył Szkiłądź.

Wicestarosta jest zbulwersowany sytuacją

-Oprócz żołnierzy POW pod popiersiem Marszałka obecni byli również m.in. przedstawiciele władz powiatu augustowskiego z panem starostą na czele, państwo Danuta i Zbigniew Kaszlejowie zaangażowani od wielu lat w upamiętnianie żołnierzy Armii Krajowej oraz grupa mieszkańców miasta. Byłem zdumiony tym, że w uroczystości mimo zaproszenia nie wzięły udziału władze Augustowa. Nie potrafię tego zrozumieć. Zabrakło im czasu, może chęci? Ta rocznica powinna zostać w mieście podniesiona do najwyższej rangi, łącznie z wywieszeniem polskich flag na ulicach. Ale nikt o tym teraz nie pomyślał. Może panowie burmistrzowie nie dotarli na ceremonię, gdyż się czegoś wstydzili? Np. tego, że wokół popiersia przy budynku przyszłego ratusza tego dnia nie była zapewniona czystość, rosnące nieopodal zielsko urągało powadze takiego wydarzenia. Całą sytuacją byłem poruszony nie tylko ja, ale również towarzyszące mi osoby. Niewzięcie udziału w ceremonii przez przedstawicieli władz miasta pomimo zaproszenia POW, brak biało-czerwonych flag na ulicach miasta podczas setnej rocznicy jednego z najważniejszych historycznych wydarzeń, to ogromna niestosowność. Jestem tym szczerze zbulwersowany. Ale myślę, że podobnie mogą czuć się turyści, którzy w tym dniu gościli w Augustowie. Na popiersiu Marszałka widnieje napis: „Żołnierze nie śpijcie! Bo Polskę prześpicie”. Gdyby Marszałek żył, to zapewne wypowiedziałby dziś słowa: „Burmistrzowie nie śpijcie! Bo miasto prześpicie” –powiedział nam wicestarosta D. Szkiłądź.

Nasz rozmówca zwrócił uwagę nie tylko na absencję władz miejskich na ceremonii, ale też na fatalną scenerię miejsca pamięci. W otoczeniu popiersia Marszałka było zwyczajnie brudno. Nie wypielono zielska, wokół pełno było suchych liści, petów po papierosach zalegających zapewne od dłuższego czasu, papierków i innego rodzaju śmieci. Miejsce uroczystości nie było właściwie przygotowane, chociaż w takim dniu powinien być zapewniony tam porządek. To absolutne minimum, a jego brak wystawia fatalne świadectwo osobom odpowiadającym za teren przy popiersiu. Wypada, aby troszczyć się o to miejsce przynajmniej w czasie święta.

Warto podkreślić, że brak czystości w okolicy miejsca obchodów nie jest rzeczą nową i może to bulwersować. Po uroczystościach 157 rocznicy Powstania Styczniowego zbutwiałe kwiaty i wypalone znicze przy popiersiu Marszałka Piłsudskiego czekały na sprzątnięcie do marca. Pewnie leżałyby tam dłużej, gdybyśmy nie poruszyli tego wstydliwego tematu w artykule na łamach „Przeglądu Powiatowego”.

Przewodnicząca nie wiedziała o obchodach

Na stronie internetowej urzędu miejskiego pojawiły się zdjęcia ze złożenia wiązanki kwiatów z okazji rocznicy przez burmistrza Mirosława Karolczuka oraz przewodniczącą rady miejskiej Alicję Dobrowolską. Delegacja miasta upamiętniła ważne wydarzenie historyczne osobno, bo przed pomnikiem na Rynku Zygmunta Augusta. Zapytaliśmy A. Dobrowolską, czy była to alternatywna ceremonia i dlaczego reprezentanci miasta nie przyszli pod popiersie Marszałka. Pamiętamy, że w Polsce miały miejsce przypadki, kiedy np. w dniu tego samego święta partie polityczne zamiast uczestniczyć w jednej uroczystości organizowały konkurencyjne obchody.

-Powiem szczerze, że nie wiedziałam o uroczystości organizowanej przez Polską Organizację Wojskową. 14 sierpnia byłam w urzędzie miasta i zapytałam, czy są jakieś zaproszenia. Nie było żadnych. W związku z tym postanowiliśmy złożyć kwiaty pod pomnikiem na Rynku Zygmunta Augusta. Gdy dowiedziałam się, że odbyły się obchody pod popiersiem Marszałka na Młyńskiej, skontaktowałam się z urzędem. Burmistrz był bardzo zdziwiony. Nie otrzymał żadnego zaproszenia i nie miał wiedzy na temat tej ceremonii. Rada miejska jest odrębnym od władz miasta organem. Myślę, że to także nauka dla organizatorów różnych uroczystości, aby kierować do rady osobne zaproszenia. Gdybym wiedziała, że POW organizuje ceremonię, to z pewnością wzięłabym w niej udział lub delegowała kogoś z rady –przyznała A. Dobrowolska.

Zaproszenie wysłano. Co stało się później?

Informacja o braku zaproszenia dla władz miejskich nas zaskoczyła. 7 sierpnia otrzymaliśmy na pocztę e-mailową plakat z harmonogramem uroczystości, który opublikowaliśmy w naszej gazecie. Co najważniejsze, w przesłanym naszej redakcji przez POW e-mailu z zaproszeniem widniała lista pozostałych adresatów. Dzięki temu wiemy, że zaproszenie drogą elektroniczną zostało wysłane również m.in. na główny adres urzędu miejskiego oraz do wydziału promocji.

Zadzwoniliśmy do dowódcy POW płk. Piotra Augustynowicza pytając, czy zaproszenie na uroczystość zostało skierowane do władz miejskich. Nasz rozmówca potwierdził, że wysłał zaproszenie na e-maila do władz miasta i powiatu, tak jak robił to zawsze przy okazji różnych uroczystości. Był też kolejną osobą, która zwróciła naszą uwagę na brak flag państwowych na ulicach miasta w dniu niezwykłej rocznicy. Jego zdaniem jest to bardzo niewłaściwa sytuacja.

Zapytaliśmy też zastępcę burmistrza Filipa Chodkiewicza, dlaczego włodarze miasta nie brali udziału w głównej uroczystości organizowanej przez POW. Wiceburmistrz przekazał nam, że na pocztę e-mailową urzędu miasta nie dotarło zaproszenie. Chodkiewicz poinformował nas o dokładnym sprawdzeniu przez urząd skrzynki odbiorczej oraz o braku wiadomości dotyczącej obchodów. Czy zatem powodem braku władz miejskich na obchodach była awaria serwerów, a może ktoś wiadomość skasował?

Komentarz zastępcy burmistrza Filipa Chodkiewicza:

-Burmistrz oraz przewodnicząca rady miejskiej wzięli udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę” w samym sercu miasta na Rynku Zygmunta Augusta. Burmistrz wziął również udział w objętym przez niego patronatem wydarzeniu współorganizowanym z Lasami Państwowymi na Błoniach nad Nettą. Tam dla upamiętnienia wielkiego zwycięstwa 1920 roku i powstrzymania bolszewickiej nawałnicy na Europę, uwzględniono elementy programu wprost odwołujące się do tradycji kawaleryjskiej. Zobaczyć można było jeźdźców w strojach z epoki, dosiąść konia i wziąć udział w konkursach ułańskich. Impreza była tłumnie odwiedzana przez mieszkańców i turystów. Nie wiem, kto nadaje poszczególnym wydarzeniom w naszym mieście miano „głównych”, ale burmistrz z przyjemnością przyjąłby zaproszenie również na uroczystość organizowaną przez POW, gdyby tylko o nim wiedział. Nie sądzę, aby nieotrzymanie zaproszenia było wynikiem jakiejkolwiek złej woli organizatorów. Nie można tego tak traktować. Po prostu środki komunikacji elektronicznej czasem zawodzą. Jeśli zaś chodzi o wywieszanie flag na ulicach, to warto rozważyć wzbogacenie wieloletniej miejskiej tradycji ich wywieszania dwa razy w roku, o kolejne warte upamiętnienia wydarzenie -przekazał Filip Chodkiewicz.

*Artykuł ukazał się w 33/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Wstyd 07.09.2020 21:57
Ciekawe jak w chałupie i pod, ma Pan chodkiewicz?

Augustów 07.09.2020 17:54
Nic dodać, nic ująć. Brud, smród, zalewane drogi. Ale urząd na pięć fajerek wystawiony i szopa sparty. Do tego pr z Białegostoku, kawki poranne i przejażdżki bmw. Trzy kolejne lata...

Netta 07.09.2020 17:45
Pajace. Pajace rządzą Augustowem. Wyborcy Brawo Wy.

pajacyk 08.09.2020 12:57
Szacunek netta!!! jaką to trzeba mieć odwagę żeby tak publicznie obrażać ludzi....

CYRK 09.09.2020 07:52
Ale kogo????

Hłehłe 07.09.2020 17:39
Czy były burmistrz znajdzie zatrudnienie w starostwie w związku z wyrokiem ? Bo już nauczycielem chyba być nie może... i to za taką rzecz.... A w starostwie przyjaciel ....

Radca 07.09.2020 18:14
Mam złą wiadomość. Ten wyrok nic nie ogranicza. To była prywatka czyli sprawa z oskarżenia prywatnego, zatem nie liczy się jako wyrok. Były burmistrz jest jakby niewinny.

TOP 07.09.2020 18:35
A to jest akurat bardzo dobra wiadomość! Wszyscy wiedzą jak było, jest i będzie...

do radcy 08.09.2020 08:48
Drogi Radco to może już nikomu nie radź bo słabo radzisz i może studia prawnicze nie są w twoim zasięgu. Nauczycielem po wyroku nie można być. I jeszcze po wyroku za MOLESTOWANIE!!!!. Pan podobno sam zrezygnował z zawodu ..... Niestety może być nadal radnym. Mam nadzieję że też zrezygnuje. Nie wiem czy chcę by osoba z wyrokiem zasiadała w radzie miasta.

Do doradcy radcy 08.09.2020 09:58
Wszyscy wiedzą jak było..... , jest..... i będzie...

kopik 08.09.2020 22:12
Wyrok jest faktem. Ale jego wysokość to kompromitacja wymiaru sprawiedliwości, który w całej tej sprawie mocno szwankował. Sądy, prokuratura i cała reszta z Walulikiem na czele kpią sobie z ludzi i ich uczuć.

Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka 08.09.2020 23:14
Weź kobieto się w końcu opamiętaj o przestań pluć jadem.

Konstanty 07.09.2020 17:22
Dziwne sa te zbiegi okolicznosci.

Jad i trucizna 07.09.2020 16:37
Ten to typ, jak tylko gębę otworzy, sączy sie z niej jad i trucizna. Ciemna triada w pełnej krasie, swoją drogą ciekawy przypadek dla psychologów. Dla nas mieszkańców niestety nieszczęście, że ktoś o tak spaczonej psychice będzie rządził miastem jeszcze przez trzy lata. Ilość szkód i krzywd ktore nam jeszcze wyrządzi będzie niestety niemała.

Patol 07.09.2020 17:59
I to wszystko tłumaczy ????

Janek 07.09.2020 16:03
Nie mogę słuchać tego człowieka. Nic do niego nie dociera. Filip, a co powiesz na to, że takich miejsc brudnych jest w mieście bardzo dużo? Co powiesz na to, że obiecałeś czystość? Co powiesz na to, że ktoś z urzędników zawodzi na całej linii? Jak ci nie wstyd, że w takich oczywistych sprawach nie radzisz sobie? Że patrzą na to turyści i mieszkancy? Co z tobą chłopie????

Temperatura: 27°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama