Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 22:24
Reklama

Radna odpowiada zastępcy burmistrza

Podziel się
Oceń

List do redakcji. Po raz kolejny Pan wiceburmistrz Chodkiewicz w swoich wypowiedziach na łamach prasy posuwa się do manipulacji i fałszywego przedstawiania faktów. Nie mogę przejść koło tego obojętnie.
Radna odpowiada zastępcy burmistrza

Nie tak dawno omawialiśmy na sesji raport o stanie miasta Augustowa na koniec 2019 roku. Ugrupowanie Nasze Miasto rządzi niepodzielnie już 7 lat, czyli mniej więcej tyle samo co burmistrz Kożuchowski. Pomimo różniących nas poglądów na wiele strategicznych spraw, liczyłam, że miasto nadal będzie rozwijać się turystycznie, uzdrowiskowo, kulturalnie, a przede wszystkim gospodarczo, co tak radośnie wieszczyli nam rajcy i aktywiści NM. Jak potwierdził raport przedstawiony przez burmistrza stało się zgoła inaczej. Nie widzę żadnego kierunku rozwoju, w którym powinno miasto podążać. Żadnej wizji ani strategii. Wszelkie działania są chaotyczne i nieprzemyślane. Pan Chodkiewicz mówi o budowie bloków czy galerii handlowych jako sukcesie samorządu? To jakiś żart. W artykule wspomina też o budowie hotelu. Tu przyklasnęłabym, bo turystyka to największy potencjał Augustowa i z całą pewnością brakuje w Augustowie wysokostandardowych obiektów noclegowych z ciekawą ofertą rekreacyjną, ale nie wiem o jakim nowym hotelu mówi. Nie ma też żadnych inwestycji uzdrowiskowych, chociażby parku uzdrowiskowego, o którym tyle padło słów. Jest za to strefa aktywności gospodarczej, która za chwilę będzie kolejnym kosztem miasta, bo trzeba będzie zwrócić część dofinansowania. Gdzie są te niezliczone miejsca pracy, które miały tam powstać? W jaki sposób Pan Burmistrz wspiera BAT w ich działaniach na rzecz rozwoju fabryki? Wprowadzając oporową opłatę adiacencką? No i największy sukces. W raporcie opatrzonym galerią zdjęć w różnych akcjach i konfiguracjach – uliczki. W 2019 roku podobno 25. Świetnie, jestem za budową ulic w Augustowie, bo to podstawowe zadanie własne samorządu, a nie jakiś wyczyn. Tylko czemu nieskończone? Czemu przy części nowo wybudowanych ulic w dalszym ciągu brakuje chodników. Pan Chodkiewicz mówi, że poprzedni burmistrzowie nie wybudowali tak wiele. Pan też ich nie wybudował. Pan je wyremontował i to niezbyt udolnie, bo mieszkańcy wciąż muszą chodzić środkiem jezdni, bo rzekome chodniki porastają chwasty. Kolejne inwestycje? Na początek Lipowiec – boisko i siłownia – zamknięte dla ludzi. Brawo! Wcześniej młodzież i dorośli chętnie korzystali z tych nielicznych atrakcji, ale za to dostępnych dla wszystkich chętnych. I tak gwoli przypomnienia – za czasów burmistrza Kożuchowskiego wybudowano nowoczesne kompleksy sportowe przy stadionie, Zespole Szkół Samorządowych i ówczesnym Gimnazjum nr 2 przy ulicy Nowomiejskiej. Dalej Hala Sportowa przy szkole podstawowej nr 4, która służyła młodzieży i dorosłym przez ładnych kilka lat. W tej chwili podobno też zamknięta. Basen wybudowany przez burmistrza Cieślika, remontowany przez Kożuchowskiego –dzisiaj zamknięty. Park Herberta –piękna idea, porządkowanie rozpoczęte na mój wniosek jeszcze przez Kożuchowskiego, czeka na swoje otwarcie od września ubiegłego roku, też już zarósł, a w niektórych miejscach pojawiły się kupki śmieci. Dla porównania podam zrealizowany w mojej kadencji projekt parku przy Starej Poczcie. Może warto wziąć dobry przykład. Dalej –obiecany Dąbek –ruiny i zgliszcza. W dalszym ciągu nie rozwiązany temat.

Odświeżając pamięć Panu burmistrzowi przypomnę kolejne inwestycje zrealizowane przed objęciem władzy przez Nasze Miasto –amfiteatr, targowisko miejskie, bulwary, trasy narciarstwa biegowego, współpraca przy tworzeniu sieci ścieżek rowerowych Green Velo, modernizacje wszystkich przedszkoli i żłobka, budowa budynku TBS na Kościelnej, rozbudowa i modernizacja budynku Miejskiego Domu Kultury, strefa płatnego parkowania i wreszcie zakończone negocjacje i budowa augustowskiej obwodnicy, która uwolniła miasto od TIR-ów, a przy okazji negocjacji zmieniony przebieg trasy uratował firmę jednego ze znanych przedsiębiorców. Nie wspomnę tu o wielu innych, mniejszych realizacjach i projektach, jak choćby Słoneczny Augustów, gdzie mieszkańcy miasta mogli skorzystać z dofinansowania do montażu systemu kolektorów słonecznych. I pan Chodkiewicz mówi, że te lata były latami zaniedbań? Zgadzam się z tezą, że zawsze można więcej i lepiej, ale biorąc pod uwagę to co zostało zrealizowane prze ostatnie 7 lat, to czysta hipokryzja. Rozumiem, że wg pana burmistrza slip, szalet przy molo, skałki czy place zabaw są bardziej kluczowe i prorozwojowe niż wspomniane przeze mnie realizacje.

Nie mogę tu nie wspomnieć o zaniechaniu przez Nasze Miasto wieloletnich projektów współpracy z miastami partnerskimi, nowych przedsięwzięć kulturalnych, które dzięki ogromnemu zaangażowaniu kilku osób funkcjonują do dzisiaj, np., Ela Granacka i Taetr Piosenki, Augustowska Fabryka Dźwięku i AQQ, Augustowski Blues Maraton i jego twórca i dyrektor artystyczny Sławek Mitro, DKF, którego twarzą jest fantastyczny człowiek –Bartek Świerkowski.

Zadaję pytanie – dlaczego nie przetrwał Budimex Półmaraton Augustowski? Trhiatlon? Augustowskie Motonoce? To jest ta zachęta dla mieszkańców, to jest oferta dla odwiedzających nas turystów i miłośników augustowskich pejzaży?

Pan wiceburmistrz mówi o 33 milionach na inwestycje, ale czy powinniśmy chwalić się tym, że koszt remontu ratusza ratusz, szacowany wstępnie na 8 milionów, sięga już ok. 16 mln zł? Kto akceptował te decyzje, jak nie radni Naszego Miasta? I kolejna flagowa inwestycja NM – baza kajakowa dla garstki pasjonatów, której koszt zamiast początkowych 3 milionów wyniósł ponad 6 mln zł i z tego co wiem, to w dalszym ciągu nie jest koniec, bo za chwilę będzie potrzebny kosztowny remont, a potem coroczne dofinansowanie do kosztów funkcjonowania bieżącego. Dlaczego te pieniądze nie znalazły się dla basenu, dla rozwoju miejskiego stadionu, dla bloku sportowego największej szkoły w mieście. Z tych obiektów korzystają tysiące dzieci, młodzieży i dorosłych, tubylców i przyjezdnych. Taka jest logika postępowania naszych włodarzy. Kasa tylko dla wybrańców, nie dla maluczkich.

A z drugiej strony jak łatwo uderzyć w tych najsłabszych. Jak łatwo wydać zarządzenie i podnieść czynsze najuboższym i najsłabszym mieszkańcom miasta.

Pan wiceburmistrz mówił, że za czasów Kożuchowskiego wyłączaliśmy na kilka godzin światło, żeby zaoszczędzić. Teraz nowe oświetlenie za grube pieniądze samo się wyłącza w nocy i często włącza się w ciągu dnia, ciekawe czemu. No i konkluzja –na koniec pracy burmistrz Kożuchowski zostawił nadwyżkę finansową, którą można było pięknie zainwestować w prorozwojowe i miastotwórcze projekty, a na koniec 2019 roku mamy deficyt bez pokrycia i historyczne zadłużenie. Chwalenie się wysokością przychodów budżetowych też jest manipulacją, bo niewiele zmieniło się przez ostatnie lata jeżeli chodzi o wzrost miejsc pracy i większy PIT i CIT. Wzrost ten wynika głównie z dotacji 500+. Natomiast, mówiąc o kosztach obsługi kredytów, to wszyscy doskonale wiedzą, że nie my dyktujemy warunki tegoż, a banki i sytuacja gospodarcza w kraju, na co nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej dobie mamy chyba najniższe oprocentowanie, ale nie możemy chyba uznać, że jest to najlepszy czas dla gospodarki. Tak więc nie jest to Wasza zasługa, że obsługa kredytu jest teraz tańsza.

I jeszcze ostatnia myśl, może nie bardzo związana z poprzednim tematem, ale równie ważka i w kontekście aktualnych wydarzeń, związanych z wyborem Prezydenta Polski. Smutne jest to, że nasi włodarze okazują absolutny brak kompetencji dyplomatycznych, ale też brak perspektywicznego myślenia. Jako mieszkanka miasta oczekiwałabym od burmistrza jednakowego szacunku dla wszystkich kandydatów biorących udział w najbliższych wyborach i jednakowego przyjęcia ich w naszym królewskim grodzie. Wszak reprezentują nie tylko elektorat jednej partii, ale wszystkich augustowian, niezależnie od ich poglądów. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Pozostawiam wszystkich z tymi refleksjami i ogromnym szacunkiem.

Izabela Piasecka


Napisz komentarz

Komentarze

Brawo pani radna 12.07.2020 14:54
Ludzie są zachwyceni pani tekstem. Brawo za odwagę, profesjonalizm i trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. O tym o którym pani pisze, a my wiemy.... Nie jest wart komentarza.

Marlena Sk. 09.07.2020 11:28
Pani Izo. Lepiej byśmy wszyscy tego nie ujęli. To tylko kropla w morzu wody i można byłoby tak wymieniać i wymieniać w nieskończoność....a może lepiej byłoby w najbliższych wyborach wymienić tych zapatrzonych w swoje utopijne wizje pajaców...gdyby naprawdę mieli się czym chwalić to zrozumiałe byłyby te "nożyce", które odzywają się, bo ktoś uderza w stół. Strasznie mi wstyd, że muszę mieszkać w mieście, w którym nie liczy się człowiek/mieszkaniec, a tylko prywatny interes naszych włodarzy!

Ryża żaba 09.07.2020 07:20
Bardzo nielubiany człowiek.?

wiemcomówie 08.07.2020 10:14
Pani Izo, bardzo trafnie ujęła Pani szereg ważnych problemów, ale jednego Pani nie ujęła. Nasze Miasto i ich przedstawiciele dążą do totalnej wojny ze wszystkimi. Zaczęło od swojego wybrańca na burmistrza Walulika i ówczesnego kierownika edukacji Pana Szkiłądzia i dyrektora basenu Pana Zarzeckiego, potem przeszła kolej na tego kto ich poparł w wyborach Pana Kleczkowskiego, którego wyrzucono nie tylko z Przewodniczącego RM, ale przyczyniono się wydatnie do wyrzucenia z pracy, wieczne wojny o ulice i zasady finansowania dróg w Augustowie z Panem starostą, wojna z dyrektorami wybranych szkół i przedszkoli i szukanie sposobu na ich wyrzucenie z funkcji, wojna z nauczycielami o tworzenie zespołów szkolno- przedszkolnych i całkowite zlekceważenie ich opinii w sprawie ich utworzenia( bo "Augustów to jego mieszkańcy"), zlekceważenie słusznego protestu mieszkańców mieszkań komunalnych w sprawie wysokości podwyżek czynszów, zastraszanie sądami ludzi, którzy mają odwagę pytać i nie zgadzać się z decyzjami radnych NM. Zastanawiam się do czego mieszkańców Augustowa ta wojna ich wybrańców doprowadzi?

Wylupiastooki 07.07.2020 22:32
Brawo Iza. Cała prawda o tym człowieku. Patrzeć na niego nie można, a co dopięto słuchać.

Fh 07.07.2020 20:51
Ciekaw jestem jak Duda przegra, a prezydentem zostanie RT. Jak się zmieni strategia miejsko-powiatowa.

Lenka 07.07.2020 18:50
Brawo ....nic ująć ....można dodać że miasto jest brudne, zaniedbane.........mam wrażenie że radni wszystko robią by centrum naszego grodu było na Rybackiej ! Mirek obudź się to ciebie ludzie wybrali na burmistrza !

Czyli nic 07.07.2020 22:32
Wszyscy wiemy ile on może......

Lady Punk 08.07.2020 08:30
Mniej niż 0, mniej niż 000000........oooo

Necko_forever 09.07.2020 14:20
centrum turystyczne miasta na rybackiej stworzył Burmistrz Cieślik poprzez przeniesienie tam imprez kulturalno-rozrywkowych znad Necka oraz inwestując w bulwary.... to jest chyba jasne i oczywiste.....

Lika 10.07.2020 03:08
Ojej to jednak Cieślik coś zrobil? Jak miło, że to w ogóle dostrzeżono. Tyle, ile zrobił Cieślik w jednej tylko kanencji, ekipa NM nie będzie w stanie w ciągu 5, bo brak jej i pomysłu, i kompetencji, i jaj. Panowie, a zwlaszcza panie z koalicji (danwy PiS) na niczym się nie znają, nawet poprawnie wysłowić się nie potrafią, jeśli już zabierają glos to tylko po to, aby uciąć dyskusję lub ogólnokowo wysmiać czyjaś wypowiedź. Jak przekupki i paprotki. Masz rację Iza, brak jakiejkolwiek koncepcji rozwoju, strefa nie wypaliła, straszny blamaż. Uliczki asfsltowane pośrodku to zaiste sukces i wróży świetlaną przyszłość miastu. Oracje i PR TEŻ rzeczywistości nie tworzą, bo gołym okiem widać, jaka bryndza jest w mieście. Ta wladza to porażka. Z Unii Miast Polskich też wyszli z hasłem rzekomej apolitycznosci - a jak jest, kazdy widzi: pokłony czapką do ziemi rządzącym. Bardzo to apolityczne. Kolejna porażka i kłamstwo.

Bravo 10.07.2020 07:06
tyle ile uliczek zrobiono dla mieszkańców wszystkich dzielnic w jedną kadencję to Cieślik nie zrobił w pięć... bo go po prostu te uliczki i Ci ludzie brodzący w błocie i dziurach nie interesowali... tylko płacone przez nich podatki......

Mieszkanka 10.07.2020 12:13
Zrobił więcej uliczek i wszystkie z chodnikami i oświetleniem ....te uliczki trzeba liczyć w km a nie w sztukach! Zauważyłam że obecnie robi się te najkrótsze i wąskie że trudno minąć się samochodem a na miejscu chodników zielsko po pas. Ps. Nie wiem czy tak naprawdę myślisz ? Czy piszesz żeby poprawić wizerunek NM? Może i młodzi nie pamiętają jak wyglądał Augustów przed Cieślikiem ale ja doskonale pamiętam prl-owskie miasteczko z krzywymi chodnikami z pompami ręcznymi na wodę w centrum i wychodkami.....bulwary to wydeptane dróżki nad akwenami wodnymi ..... nawet kostka granitowa w części rynku która była ułożona za czasów Cieślika jest o "niebo" ładniejsza......dlugo by wymieniać

Zadowolony 10.07.2020 07:30
Masz w jednym rację...NM będzie rządzić minimum 5 kadencji.....

Nowobogackie Manekiny 12.07.2020 14:56
A tym samym odsłaniać swoje prawdziwe oblicze

pixi 09.07.2020 20:01
Już to kiedyś pisano ,, Augustów nie ma Burmistrza ma zastępcę " A tak nawiasem to świetne podsumowanie . Gratuluję .

Temperatura: 19°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama