Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 02:33
Reklama

Świadectwa będą ważne

Podziel się
Oceń

Rozmowa z Anną Kopiczko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie
Świadectwa będą ważne

-Egzaminy odbyły się bez żadnych zastrzeżeń i zgodnie z procedurami.

Skoro jesteśmy przy procedurze gimnazjalnej, to chciałabym zapytać o ważność egzaminów. Pytanie nie jest bez powodu, bo na sesjach rady miejskiej radny Tomasz Miklas podnosi, że egzaminy w waszej szkole i wystawione na koniec roku świadectwa szkolne będą nieważne.

-To, co mówią niektórzy radni nie jest prawdą. Trwa procedura sądowa w tej sprawie i póki nie ma wyroku, to zarządzenie wojewody nie jest obligatoryjne. Jakby burmistrz nie wnosił sprawy do sądu to wtedy, po 30 dniach zarządzenie wojewody weszłoby w życie. Trwa jednak procedura odwoławcza. Pracownicy kuratorium są przecież pracownikami wojewody i to właśnie on wyraził zgodę, żeby panie z kuratorium brały czynny udział w ostatnim konkursie na stanowisko dyrektora SP4. Cała ta sytuacja, związana ze sprawami sądowymi nie wpływa jednak na działalność szkoły oraz na wydawane przeze mnie decyzje i ważność egzaminów oraz świadectwa. Może po prostu niektórzy radni nie orientują się, aż tak biegle w prawie oświatowym i stąd te głosy. Burmistrz powołał mnie na 1,5 roku i tylko on może mnie odwołać, a nie wojewoda. Tym bardziej, że konkurs był na powierzenie funkcji, a nie na pięcioletni kontrakt. Pełnienie przeze mnie obowiązków dyrektora po zwolnieniu mojej poprzedniczki trwało 10 miesięcy. Po tym czasie burmistrz musiał ogłosić konkurs, ponieważ nie mógł przedłużyć okresu pełnienia obowiązków. Według prawa oświatowego nie można pełnić obowiązków dyrektora dłużej niż 10 miesięcy. Nadal będę wkładała wiele pracy i zaangażowania w zarządzanie szkołą. Nie pozwolę, aby chore ambicje niektórych osób zaprzepaściły osiągnięcia tej placówki i zepsuły jej dobry wizerunek. Przy okazji dziękuję za współpracę oraz wszelką pomoc wszystkim, którzy nas wspierają, pomagają oraz motywują do dalszej pracy jak i tym, którzy nie przeszkadzają w podejmowanych działaniach.

Możemy więc uspokoić rodziców, że nic złego w szkole się nie dzieje. Egzaminy gimnazjalne są ważne, tak jak inne dokumenty, np. świadectwa na koniec roku szkolnego.

 



Napisz komentarz

Komentarze

Bo nie wiedzą co czynią 12.05.2018 12:00
Kobieto zlorzecząca ludziom niech Pan Bóg miłosierny Ci błogosławi i ześle Ci światło Ducha Świętego. Pokój z Tobą. Damy za Ciebie na mszę.

Mnbvcxz 11.05.2018 19:19
pani i kierownik to jakby bliznieta jednojajowe w dzialaniach szanowaniu blizniego, pismach, postepowaniu. Jakby z jednej matrycy. Ktos tu wczesniej napisal o jesiennych zmianach na stolkach. Mam nadzieje ze sie zisci. Pani nie wzbudzi zaufania nawet kiedy pisze sama sobie milusie komentarze. No i jeezcze jedno. Bog odda im wszystko co dali innym. Jak nie im osobiscie to ich rodzinie. Amen

Obserwator 12.05.2018 07:52
Szanowny/a M....! Przykro, mi, że przyszło nam żyć w czasach skrajnej nienawiści i to szerzonej ze słowami Bóg na ustach. Propoonuję przypomnieć sobie słowa po Eucharystii: przekażcie sobie znak pokoju. Wierni: Pokój nam Wszystkim,

Sterowany konflikt? 12.05.2018 10:33
Czy przypadkiem nie jest tak, że nauczycielka została wykorzystana a emocje jej zagospodarowane i są podsycane przez osobę/y, które są faktycznie w konflikcie z kierownikiem oświaty?? Chcą załatwić swoje stare porachunki a eskalacja konfliktu jest im na rękę. Tylko czy nikt nie widzi że pani nauczycielka jest manipulowana? To ona może być pozwana, a nie ci co jej doradzają. Ci bezpieczni jak zwykle. z ukrycia.

Do mnbvcxz 12.05.2018 11:55
To jakiś chore......takie życzenia. Toż to mowa nienawiści 19.19 akurat pewnie ze mszy wróciła. To zaprzeczenie nauki kościoła. Jak ktoś oczekuje na sprawiedliwość Bożą to robi to w pokorze, w cichości serca, a nie złorzecząc w internecie nadużywając imienia Boskiego. I to jeczsze całym rodzinom.To obraża moje uczucia religijne. ŻE też żaden kapłan jej nie upomni.

Tak 12.05.2018 19:13
Bog odda cale dobro :). Wiec kto daje dobro to je otrzyma . Amen

MORO 11.05.2018 13:13
Pokrzywdzony nie jest wobec fałszywego oskarżenia bezbronny. Właściwie najgorsza postawa, jaką można przyjąć wobec pomówienia, to bierność, ponieważ rozzuchwala sprawców i sprawia, że czują się bezkarni. Bywa, że postępowanie cywilne nie wyczerpuje ścieżki prawnej w sprawie związanej z bezpodstawnymi, wysuniętymi bez dowodów zarzutami. Zniesławienie jest przestępstwem, określonym w Kodeksie karnym, a w przypadku wyroku skazującego, sprawca pomówienia trafia do Krajowego Rejestru Karnego, co powinno go powstrzymać przed następnymi oszczerstwami.

Ewa 10.05.2018 16:18
Czego Obserwator gratuluje tej kobiecie? Jej wytrwałość przejawiała się jedynie w mobbingu wobec nauczycielki o wiele lat starszej i bardziej doświadczonej w pracy dydaktycznej jak też w pilnym naśladowaniu postępowania kierownika edukacji poprzez butę, arogancję ( warto odsłuchać nagranie z posiedzenia rady miejskiej z jej i tego pana udziałem). Mam nadzieję, że na jesieni pan kierownik pożegna się ze stołkiem, a ona odpowie dyscyplinarnie za działania mobbingowe.

Obserwator 11.05.2018 07:14
Gratuluję Pani Dyrektor profesjonalizmu w pracy. Mobbing to słowo zbyt chętnie ostanio używane, niekoniecznie adekwatnie do sytuacji, w których stawia się pracownikom wymagania. Pora najwyższa, by szkoła nr 4 mogła w spokoju pracować a jej praca była oceniana przez organy do tego powołane a nie na posiedzeniach rady miasta. Przed rokiem mieliśmy sytuację: Rada Pedagogiczna kontra poprzednia Pani Dyrektor - obecnie: Rada Pedagogiczna współpracuje z Panią Dyrektor. Ktokolwiek zostaby dyrektorem tej szkoły, byłby tak samo hejtowany. Niestety nikt nie zgłosił się. Mozna tylko podejrzewać, że nikt nie chciał objąć placówki, której nie pozwala się normalnie pracować. Moim zdaniem Pani Kopiczko na posiedzeniu Rady Miasta broniła się przed publicznymi pomówieniami.

Karol 11.05.2018 09:51
Pani Ewo jeżeli ktoś publicznie oskarża inną osobę o mobbing a robi to bezpodstawnie to musi brać pod uwagę możliwe konsekwencje z tytułu pomówienia, zniesławienia. Jest to przestępstwo okreśkone w kodeksie karnym. Rownież kodeks cywilny chroni dobra osobiste naruszane w powyższy splsób. Złośliwe posądzanie o mbbing podlega odpowiedzialności określonej w kpdeksie pracy. Jak narazie są publiczne zniesławiające oskarżenia a nie ma żadnych dowodów ani działań prawnych ze strony oskarżającej

Ewa 13.05.2018 21:12
Panie Karolu proszę mnie straszyć konsekwencjami prawnymi z racji iż dokonałam oceny sytuacji w szkole nr 4. Na posiedzeniu komisji rewizyjnej właśnie w obecności prawnika zostały przedstawione dowody postępowania mającego znamiona mobbingu wobec podwładnej. Być może do tej pory sprawa została już wyjaśniona i problem rozwiązany. Nie mam wiedzy na temat obecnej sytuacji w szkole, ale to, co usłyszałam z nagrania, przedstawione argumenty przez nauczycielkę i jej mecenasa daje mi prawo do bardzo krytycznej oceny pracy dyrekcji tej szkoły. Dodam, że wstyd mi jest, że takie krzywdzące działania miały miejsce w szkole, do której przed kilkudziesięciu laty uczęszczałam przez 8 lat, że nikt z nauczycieli zarówno ze szkoły nr 4, jak i tych, którzy przyszli do placówki 2 lata temu z gimnazjum nr 1 nie stanęli w prawdzie i nie powiedzieli, iż ich koleżanka jest niesprawiedliwie traktowana. Proszę więc darować swoje wycieczki z prawnymi konsekwencjami w moim kierunku. Do Obserwatora dodam tylko tyle: Stawianie pracownikom wymagań zgodnych ze standardami jest ok, ale jeśli szef placówki wykorzystuje swoje stanowisko i zleca zadania niemożliwe do wykonania bądź rozlicza za nie wykonanie działań, których wcześniej nie zlecił to niestety jest niczym innym jak nękaniem pracownika. Odsyłam do lektury programu terapeutycznego dla osób wobec których stosowany był mobbing i osób, które takiego nagannego sposobu władzy się dopuszczały jak też wykładu na temat, czym jest mobbing i jakie są jego cechy. Co do wypowiedzi Mnbvcxz to jedynie przytoczył/ ła tylko i wyłącznie 2 główną prawdę wiary, ale osoba jej odpowiadająca dziwnie zareagowała. Odnoszę wrażenie, że sama dopuściła się krzywdzenia innych i teraz obawiając się, że przyjdzie jej zmierzyć się z oceną jej działań ze strony Boga, pisze o jakiejś mowie nienawiści. No cóż kiedyś sama też usłyszałam, że nie powinnam bronić własnej godności przed bluźnierczym działaniem innych i ich upominać, bo to niechrześcijańskie. Taka dziwna miarka.

Obserwator 08.05.2018 14:32
Szacunek dla Pani Kopiczko! Gratuluję wytrwałej pracy.

czytelnik 08.05.2018 12:55
Przecież wojewoda uchylił zarządzenia burmistrza... Kto się weźmie w końcu za nich?

venio 09.05.2018 00:06
Decyzje wojewody nie są rozstrzygające. Ostatnie słowo należy do sądu.

RKAUC 04.05.2018 15:21
Szacun Pani Dyrektor :-)

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
PRZECZYTAJ
Reklama