Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 08:44
Reklama

I po promocji

Podziel się
Oceń

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni KWW Nasze Miasto w ramach wojny z Burmistrzem przesunęli z budżetu promocji 265.000 zł, rzekomo przeznaczając je na drogi. W tej chwili w budżecie promocji pozostało po 5000 zł na współpracę z mediami, gadżety, spotkania i konsultacje w tym organizację kongresu uzdrowiskowego, którego koszt wynosi 30.000 zł. Ponadto łaskawi radni zostawili 2000 zł na podróże zagraniczne co oznacza niemożność wyjazdu na jakiekolwiek targi turystyczne za granicą, czy spotkania z miastami partnerskimi. W budżecie pozostawiono też 92.000 zł na promocję podmokłej strefy gospodarczej, 50.000 zł na konkursy w zakresie promocji i kultury oraz 43.000 zł na stypendia i nagrody Burmistrza. Pieniądze te mogą być jednak wydawane tylko na wyżej wskazane cele, bez możliwości żadnych przesunięć.
I po promocji

Radni obiecali, że pieniądze na wydatki promocyjne znajdą się w razie potrzeby. Oznacza to, że oświadczenie o tym, że kwota 265.000 zł zostanie przeznaczona na drogi jest tylko grą słów. Wieść gminna niesie jakoby przyczyną cięć w promocji jest obawa radnych KWW Nasze Miasto o wykorzystanie tych pieniędzy przez Burmistrza na lansowanie własnej osoby w roku wyborczym. Jednak to właśnie radni, którzy teraz się tego obawiają, cztery lata temu wyciągnęli szerzej nieznanego przystojniaka w garniturze i przez ponad 3 lata, z uporem godnym najlepszej sprawy, lansowali go. W tej chwili Burmistrz nie potrzebuje już się dodatkowo promować, gdyż jest powszechnie znany, a jeśli zechce się jeszcze nieco poreklamować, to zwoła kilka konferencji prasowych i to wystarczy, żeby zniwelować skutki braku funduszy. Radni KWW Nasze Miasto zapominają, że urzędujący Burmistrz dostał znacznie więcej głosów w wyborach niż cały ich komitet razem wzięty i dzisiaj nie za bardzo wiadomo kto kogo podciągał. Teraz radni chcą kontroli nad Burmistrzem i liczą, że będzie ich prosił o zmianę decyzji. Na taki ruch raczej się nie doczekają, gdyż wszelkimi niepowodzeniami na polu promocyjnym burmistrz obciąży KWW Nasze Miasto.

Radni kontynuują więc swoją wojenkę i kto na niej najwięcej traci? Nie Burmistrz, tylko sektor turystyczny. Radni KWW Nasze Miasto niejednokrotnie dali wyraz niechęci w stosunku do branży turystycznej. Jednak, jeśli Augustów jest znany w Polsce, to nie jako ośrodek przemysłowy, tylko miasto turystyczne. Augustowski sektor hotelarsko-gastronomiczny czy uzdrowiskowy generuje, moim zdaniem, porównywalną liczbę stanowisk pracy co BAT, a w sezonie może i większą. Gdyby radni podjęli jakieś kroki przeciwko BAT to spotkaliby się z powszechnym potępieniem. Tymczasem działania przeciwko interesom sektora turystycznego trwają już dłuższy czas. Jaki jest bilans działań obecnego burmistrza i rady wobec sektora turystycznego? Bilans jest smutny. Augustowska Organizacja Turystyczna dogorywa, a cała branża pozbawiona jest jakiegokolwiek wsparcia władz miejskich.



Napisz komentarz

Komentarze

pytanie do Pani 31.01.2018 18:43
chcę zapytać dlaczego wsparcie miasta ma iść tylko dla turystyki? czy inne branże, np łódki, firmy transportowe, wypożyczalnie, firmy sprzątające dostają taką pomoc? dlaczego ma się faworyzować tylko jedną branżę? przecież na świecie jesteśmy bardziej znani np. z produkcji łodzi, borowiny i augustowianki niż z turystyki! a może odbudować "papuciarnię" to też jest łączone z Augustowem.

baska 30.01.2018 19:48
Radzę Pani Piaseckiej wmylś starej zasady ocenić najpierw siebie a potem oceniać innych, niestety nic nie mozna przypomnieć co ta Pani zrobiła za swojego panowania dla miasta co by przywodziło pamięć o świetlanych czasach nam miłościwie panującej. Pani Izo czekamy na informację.

hehe 30.01.2018 23:47
troche to niedorzeczne! czy prawo do krytykowania np. wygladu lawki w parku ma tylko ten, kto jakakolwiek lawke w swoim zyciu postawil? a moze by tak lepiej merytorycznie podejsc do tekstu Pani Izy i wykazac, ze nie ma racji w swoich opiniach, zamiast odmawiac jej prawa do komentowania?

fred 29.01.2018 17:32
BWW to już z PiS, zaraz wyjdzie jak super radnemu od super języka, stworzył stanowisko i wsadził na ciepłą posadkę, do wyborów się szykuje, obłuda wielka z każdej strony... tak wybieramy tak mamy

zzz 30.01.2018 15:29
Dokładnie podobno w zamian za krytykowanie radnych NM ma dostać posadę w MPECu jako specjalista od...

Www 30.01.2018 21:44
Krytykowanie.... Takich uczciwych.... Prawych.... Och.... Z NM..... Któżby śmiał.... Dlaczego..... Nieee

Internauta 29.01.2018 09:13
A ta Pani co zrobiła jak rządziła? Bo chyba ani strefa się nie udała, ani temat uzdrowiska przez które firmy uciekały Teraz miasto zrobiło potężny krok naprzód, a ona krytykuje! Śmieszne i tyle

ccc 29.01.2018 13:39
Odnieś się do tego co ta Pani krytykuje i wykaż, że nie ma racji. Konkretnie punkt po punkcie. Bo np. ja tego potężnego kroku naprzód nie widzę.

zewsi 30.01.2018 11:44
w porównaniu do poprzednika to jest ogromy krok w przód, ile ulic zrobiła poprzednia władza?, ciągłe tylko było zrzędzenie że nie ma pieniędzy. A co ze strefą, przecież Kazio mówił, że nie da się. Jeśli chodzi o promocję, to jednym z wyznaczników są imprezy i o ile pamiętam , to również marnie to wyglądało. Zobaczcie sobie jak wyglądał budzęt za Kazia, a szerzej wydatki inwestycyjne, co prawda to nie za rządów Pani Izy, ale jednak ( w następnych latach nie było lepiej): http://aaugustow.blogspot.com/2012/01/porownanie-budzetow-miast.html ,

sc 29.01.2018 19:47
No miał być 40 pietrowy hotel arabski u rzeki, ale nie wybraliście to nie zdąrzyli.

zewsi 30.01.2018 11:45
Miał też być stok narciarski na wysypisku, ojjj szkoda że nie wybrali......

bucefał 30.01.2018 14:41
do ~zewsi~ słowo krok jest tu kluczowe, bo właśnie tym co ma włodarz w kroku myśli wyłącznie

Krok 30.01.2018 16:12
Ma to czego twoj mąż nie ma..... :_)

mieszkaniec 30.01.2018 16:07
cyt. z przemówienia z dawnych czasów: "... w roku 1949 kraj nasz stał o krok nad przepaścią. Dziś daliśmy krok naprzód". Kiedyś Augustów był letnią stolicą Polski a dziś...?. Ponarzekaj jeszcze trochę. Dalej krytykuj. Nic nie działaj. Samo się zrobi. A może w najbliższych wyborach wystartujesz?

zzz 29.01.2018 08:54
Szkoda że radni widzą tylko czubek swojego nosa.My skazani jesteśmy na turystykę i to dzięki turystyce te miasto funkcjonuje,to branża turystyczna przyciąga ludzi, dlaczego Suwałki promują miasto i branżę turystyczną ? powinni według waszej wypowiedzi promować fabryki. To dzięki branż turystycznej, w restauracjach ,hotelach, kwaterach są klienci, to dzięki nim na straganach w mieście są klienci to dzięki nim w CPN sprzedaje się więcej paliwa,tak można bez końca wymieniać,ale jak ktoś chce coś zrobić dobrego do zaraz się go z błotem miesza,bo nie po myśli radnych, ludzka zazdrość jest straszna.Zastanówcie się nad tym co piszecie zanim znowu kogoś błotem obrzucicie.

lefer 28.01.2018 22:02
Skoro tyle samo ludzi pracuje w bacie, co w turystyce... Dlaczego z miejskiej kasy mamy płacić za promocję turystyki? Na tej samej zasadzie mielibyśmy pomagać fabryce papierosów?

www 29.01.2018 12:10
głupich nie sieją , sami się rodzą.

Rotator 28.01.2018 21:22
I wystarczy dwadzieścia parę lat promocji turystyki, uzdrowiska itd. i mało co z tego wynikało. Teraz trzeba dać szansę „podmokłej” strefie. Augustów potrzebuje całorocznych miejsc pracy, a nie tylko dwumiesięcznych. Jak ze strefą nie wyjdzie to wrócimy niestety do stagnacji z okresu Burmistrza Kożuchowskiego. W handlu też jest planowana bardzo duża inwestycja. Jeżeli będzie zrealizowana będzie wstrząsem dla naszych handlowców ze wszyskich branż tak jak Kaufland czy Biedronki dla handlu spożywczego ze wszystkim tego konsekwencjami.

Maja 28.01.2018 19:59
Szanowni Państwo, Pan Burmistrz ze swoją załogą w projekcie budżetu na 2018 r. bardzo trafnie określił kwotę na promocję. Państwo radni (powodów nie znam: ze strachu czy zemsty) kwotę zmienili. Organem uchwałodawczym miasta jest rada a wykonawczym burmistrz (tak jest w ustawie o samorządzie gminnym).Należy Państwa Radnych zapytać dlaczego tak zdecydowali. Sezon w Augustowie jest bardzo krótki i promować misto należy: szczególnie we wszystkich możliwych mediach bo to jest klucz w pozyskaniu klienta.

wef 28.01.2018 19:40
Tam gdzie wkracza polityka, kończy się rozsądek. Taki to efekt mariażu z pisem. Augustowskie bagienko i grupa nieudaczników. Dlaczego w Ełku się tyle udaje? Nawet w Suwałkach dużo więcej. Tu tylko aferki, chamstwo, buta, nieudolność. Za to zbyt mało pozytywnych efektów. Do wyborów! (Powinin być obowiązek ustawowy udziału i kary. I głosowania przez internet - chociaz pis tego nie wprowadzi, bo moherowa koalicja oslabnie i by szybko przegrali).

Wyborca 28.01.2018 13:35
Radnych i burmistrza "z Naszego Miasta" pogonić w nadchodzących wyborach

Zxy 28.01.2018 14:34
Burmistrz nie jest już w naszym a raczej w ich mieście ii tylki na tym zyskał.

Gargól 28.01.2018 16:29
Ani on nie zyskał, ani oni. Jak się stwarzało wrażenie takiej idealnej jednomyślności i wspólnoty celów we wszystkim, a potem to się z wielkim hukiem rozpada, to kompromitacja jest obustronna. A i efektów programowych póki co za bardzo nie widać nie widać ... Afera goni aferę.

Wyborca 28.01.2018 09:48
Szanowni państwo tak byc nie powinno aby garstka ludzi głosząca wszem i wobec ze działają dla dobra miasta wyczyniala takie rzeczy. Atogancja, brak szacunku dla mieszkańców i urzędników. Cofanie budzetu dawanie budzetu- oni na prawdę uważają się ze są ponad wszystkim. Promują siebie i wlasne pomysły, żłobki do znużenia i popartaczone budowle. To jest karygodne a rada z tej kadencji to nieporozumienie i ogromna porażka dla Augustowa.

Temperatura: 27°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
PRZECZYTAJ
Reklama