Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 12:24
Reklama

Znamy wyniki III edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

Podziel się
Oceń

We wtorek, 28 listopada ogłoszone zostały wyniki III edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Znamy wyniki III edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

Mieszkańcy Augustowa zadecydowali, że w 2018 roku zrealizowane zostaną 4 projekty:

  • Budowa ośrodka sportów plażowych (szacowany koszt 190 546,72 zł),
  • Budowa chodników strona lewa oraz strona prawa na ul. Elizy Orzeszkowej w m. Augustów (szacowany koszt 142 825 zł),
  • Siłownia zewnętrzna „Osiedle Koszary” (szacowany koszt 38 541,62 zł),
  • Augustów Miastem Bezpiecznego Serca – Instalacja systemu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie miasta (szacowany koszt 10 000 zł).

-W głosowaniu nad budżetem obywatelskim wszyscy są wygranymi. Dzięki Państwa zaangażowaniu zrealizowane zostaną pożyteczne inwestycje, służące poprawie jakości życia mieszkańców - powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Zdecydowaną większością głosów wygrał projekt budowy ośrodka sportów plażowych (1158 głosów). Zgodnie z regulaminem ABO do realizacji kwalifikowane są projekty, których koszt nie spowoduje przekroczenia łącznej kwoty budżetu obywatelskiego. W związku z tym, zrealizowane zostaną projekty, które zajęły: 3 miejsce (290 głosów) tj. budowa chodników strona lewa oraz strona prawa na ul. Elizy Orzeszkowej w m. Augustów, 5 miejsce (197 głosów) tj. Siłownia zewnętrzna „Osiedle Koszary” i 10 miejsce (29 głosów) tj. Augustów Miastem Bezpiecznego Serca – Instalacja systemu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie miasta.

W trzeciej edycji ABO zagłosowało 3 340 uprawnionych osób (frekwencja wyniosła 13,23%), z czego oddano 28 głosów nieważnych. Najchętniej głosowali mieszkańcy w wieku 40-65 lat (39,81% wszystkich głosujących) oraz w wieku 25-39 lat (32,41% głosujących). Podobnie jak w poprzednich edycjach zdecydowana większość mieszkańców (aż 87,20%) oddała głos za pośrednictwem strony www.zmieniamy.augustow.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją wyników Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018: https://tinyurl.com/yb77ohlg

Urząd Miejski w Augustowie



Napisz komentarz

Komentarze

s 01.12.2017 18:03
Instalacja systemu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie miasta. Większe galerie to mają. Czy w A. ma jakis Kaufland, Lidl czy Biedronka to nie wiem. Ale to głupota. Będzie tak jak z kamerą Augustowa na Atolu co od lat nie działa, a pieniądze poszły. Albo tak jak z szachami. Zostaną zamkniete w szafie, bo ktoś ukradnie albo zniszczy się. Czy nie lepiej doposażyć policjalntów i przeszkolić? Albo pracowników APK, basenu, wyciągu, plaży.

barak 01.12.2017 11:34
Ludzie ale zawisc od was bije szkoda slow:/

Karol 01.12.2017 12:50
Zgadzam sie. Czysta zawisc. Jak pies ogrodnika: sam nie zje, ale innemu nie da. Sam palcem nie kiwnal, ale drugiemu zazdrosci. Brac sie do roboty w przyszlym roku, a nie żółć wylewać. Jak budzet ma byc obywatelski to OBYWATELE miasta maja wybierac, a nie anonimowe trolle.

SONDA 01.12.2017 10:59
To ja proponuję sondę anonimową, a nie jak ten budrzet z głosowaniem co trzeba było się podpisywać i dawać dane. Kto jest przeciw chodnikowi na Orzeszkowej daje pod tym komentatzem kciuk w górę. A kto za kciuk w dół. Zapraszam do głosowania

wyborca 01.12.2017 13:15
Powinno być 290 kciuków tyle co mieszkańców na Orzeszkowej głosowało

Anty Orzech 01.12.2017 08:33
A żeby im ten chodnik popękał

Pytam 01.12.2017 08:14
Ja się pytam, czy do tego budżetu można wszystkie głupoty zgłaszać ? Czy nie ma sprawdzania zasadności projektów ? To za rok ja zgłoszę postawienie palmy i tęczy na środku Augustowa i jeszcze samoobsługową stację naprawy rowerów przed moim domem, zwerbuję znajomych z facebooka (ponad 1000 osób) i co przejdzie ?

Karol 01.12.2017 12:14
Panstwo nie rozumiecie chyba idei budzetu obywatelskiego. Podawane tutaj przyklady z budowaniem garazy czy altan na prywatnych posesjach sa idiotyczne. Ulica nie jest wlasnoscia prywatna i nawet jesli chodza po niej tylko mieszkancy, jest ona wlasnoscia miasta, czyli wszystkich obywateli. KAZDY moze tam pojsc, bo to miejsce PUBLICZNE. Idea budzetu obywatleskiego jest taka ze KAZDY mieszkaniec moze zglosic projekt i jesli jest on dobrze przygotowany (nie przekracza wyznaczonej kwoty i uwzglednia wszystkie koszty) to zostaje poddany glosowaniu. Moze wygrac najbardziej bzdurny projekt, o ile dotyczy miejsca publicznego i uzyska poparcie. W glosowaniu tez KAZDY moze wziac udzial. Wygrywaja te projekty, ktore zdobyly najwiecej glosow. Szacun dla mieszkancow Orzeszkowej, ze sie skrzykneli, napisali projekt i udalo im sie zebrac tak duzo glosow. Wygrala WOLA obywateli. Reszta moze pluc sobie w brode, ze albo nie wystapila z ZADNYM projektem, albo nie potrafila wokol swego projektu zebrac glosow, albo nie glosowala wcale. Ujadanie zza monitora to musztarda po obiedzie. A pretensje do siebie. Taka byla wola ludu! Zeby nie bylo, nie jestem mieszkancem tej ulicy, nawet nie wiem, czy kiedykolwiek na niej bylem, ale podziw dla mieszkancow.

Roman 01.12.2017 13:20
Jakie tam miejsce publiczne ślepa uliczka na borkach. Kolesiostwo i tyle. A po następne po co tam chodzić ? Za rok będzie jeszcze lepsze kwiatki. Skąd pewność że głosowanie nie było sfałszowane

Karol 01.12.2017 17:59
To nie prywatna posesja. Kto ci zabroni pospacerowac po chodnikach na Orzeszkowej? Mozesz? Mozesz. Czyli miejsce publiczne, jak kazda ulica w miescie. Mogles zglosic lepszy projekt i postarac sie o glosy. A teraz zostala ci tylko teoria spiskowa. Polacy wszystkie swoje porazki tlumacza spiskami, bidulki.

orzech 01.12.2017 07:16
Miasto powinno dołożyć 100 tys. i wybudować plac zabaw, który zajął 2 miejsce ponad 800 głosów a ten idiotyzm z chodnikami odrzucić.

Zenek 01.12.2017 08:11
Racja

abc 01.12.2017 05:10
Składka na mieszkańcow Orzeszkowej.Ciekawe czego zażyczą za rok.

Ktoś 01.12.2017 08:10
Pewnie za rok z drugiej strony chodniki, kanalizację nową, kolektory słoneczne na dachach, mycie okien, paliwo do samochodów i co im tylko się zamarzy... Kto dopuścił ten projekt ?

origami 30.11.2017 23:07
To jakiś koszmar to głosowanie jak sztuczne lodowisko i grile pod chmurką z alabastru. Komuś klepki w głowie puściły? Który radny mieszka przy Orzeszkowej?

Karl 30.11.2017 22:54
Wogóle nie powinno być takiego głosowania że w internecie zostawiasz swoje dane osobowe. Co to ma być!? Normalne głosowanie gdzie na stronie można kliknąć i po sprawie a nie wysyłanie swoich danych! Dla tego nie głosuje!

Karol 01.12.2017 12:53
A ja sobie nie zycze, zeby anonimowo ktos z drugiego konca Polski glosowal, co ma byc w moim miescie. To jest budzet OBYWATELSKI a nie konkus pieknosci.

zewsi 30.11.2017 20:21
wydawanie publicznych pieniędzy na cel wąskiej grupy osób, kto dopuścił do takiej głupoty?

Orzeszkowa 30.11.2017 20:53
Mieszkańcy miasta, którzy głosowali. W Suwałkach co roku chodniki lub drogi robią z budżetu obywatelskiego, a u nas jak zwykle zdziwienie.

orzeszki przesadziły 01.12.2017 08:38
Ale nie na ulicach po których nikt z wyjątkiem ich mieszańców nie chodzi. To jest czyste chamstwo. Macie węża w kieszeni i tyle

oby watel 30.11.2017 19:49
Teraz nazwe ich ulicy trzeba zmienić z Orzeszkowej na Obywatelską

Konopnicka 30.11.2017 19:18
Niech im jeszcze kupią wegiel na zimę.

Augustowiak 30.11.2017 18:05
Z tymi chodnikami na Orzeszkowej to kolesiostwo przesadziło, co to za ulica tylko do posesji, ani spacerowa ani przelotowa. 290 osób to ja mam więcej znajomych na facebooku. Protestuję chcą chdnika niech sami płacą naciągacze

oburzony 30.11.2017 15:21
Chodniki na Orzeszkowej to nie powinny być robione, z jakiej paki, to nie jest dla wszystkich ??? Może w następnej edycji będzie głosowanie np. za budową garażu, altany, chodnika itp. na prywatnych posesjach. Żałosne

Marek 30.11.2017 18:44
Warunki konkurs nie pozwalają na to. Trzeba było głosować na coś innego.

budrzet dla wybranych 01.12.2017 08:43
Za to na chamstwo pozwalają

Janusz 30.11.2017 13:50
Chodniki na Orzeszkowej to jakaś kpina. Jaki to budżet obywatelski. Proponuje po wybudowaniu zrobić tam szlak spacerowy dla turystów w tym atrakcyjnym zakątku miasta.

Temperatura: 34°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
PRZECZYTAJ
Reklama