Poszanowanie tradycji i historii, problem nadwagi i niedoskonałości lekcji wychowania fizycznego w szkołach oraz zagrożenie demoralizacją latorośli szkolnej były jednymi z tematów poruszanych przez radnych na niedawnej komisji społeczno-oświatowej. Start nowego roku szkolnego skłania samorząd do refleksji, a także do konkretnych działań. Powraca też temat byłej dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Augustowie.
Bartosz Lipiński
07.10.2017 15:05
(aktualizacja 05.08.2023 23:22)
Podczas posiedzenia komisji społeczno-oświatowej z 6 września powrócił temat redukcji etatów. Kierownik Szkiłądź nie tylko bronił tezy, że w wyniku reformy żaden nauczyciel nie stracił pracy, a wręcz przekonywał, że paradoksalnie reforma mogła uratować miejsca pracy niektórych pracowników szkół miejskich. Wszystko za sprawą tego, że uczniowie, którzy po skończeniu szóstej klasy mogliby wybrać nauczanie w Gimnazjum nr 4, czyli nadzorowanym przez powiat w Zespole Szkół Ogólnokształcącym przy ulicy Licealnej, pozostaną w zasobach miejskich. W związku z tym o trzy oddziały zwiększyła się liczba klas w szkołach podstawowych. D. Szkiłądź zauważył, że kłopoty z tego tytułu może mieć starosta, choć w jego przypadku sytuacja ulegnie poprawie, gdy dojdzie czwarta klasa liceum. Radny klubu PiS Tomasz Miklas przypomniał kierownikowi, że przy połączeniu Szkoły Podstawowej nr 4 z byłym Gimnazjum nr 1 też były zapewnienia ze strony wydziału, że nikt z nauczycieli nie straci etatu, natomiast stało się tak w przypadku byłej dyrektor ZSS nr 2.
Napisz komentarz
Komentarze
Miłka
10.10.2017 12:44
Ale ściema. Kazdy kto ma dziecko w kl1-3 wie jak wyglada u nas wf. Ciasna sala lub korytarz.
kler
08.10.2017 22:31
Jaki WF... moja córka ma lekcje w 25 osobowej grupie i tak podobno wszystkie lekcje wyglądają to jaka jest intensywność zajęć, dla oszczędności wszystkie klasy łączone to albo zdrowie albo oszczędności ..
Jolanta Sowól
07.10.2017 15:56
Szkoda,że zapomniano o ogólnopolskim programie Lekkoatletyka dla każdego! realizowanym w naszych wszystkich szkołach podstawowych od 2015 roku, który organizuje zajęcia dla najmłodszych "zaszczepiając" w nich chęć do sportu, nauczyciele klas I - III zostali przeszkoleni w jaki sposób prowadzać lekcje wychowania fizycznego z najmłodszymi uczniami z zastosowaniem sprzętu jaki dostarczył program nieodpłatnie do każdej szkoły, zasady zdrowego odżywiania zostały szczegółowo omówione z nauczycielami a materiały dydaktyczne z zakresu zdrowego odżywiania przekazane do poszczególnych klas i szkół. Nauczyciele otrzymali również książki z opracowanymi, gotowymi materiałami do korzystania na lekcjach. Każdy nauczyciel jest zobowiązany do przeprowadzania co najmniej 20 jednostek lekcyjnych ze specjalistycznym sprzętem - dyrektorzy szkół powinni czuwać nad prawidłowym przebiegiem realizacji programu.(odpowiednie pisma z Wydziału Edukacji i Sportu zostały skierowane do szkół w 2016 roku - może warto odszukać i ponownie przekazać nauczycielom klas (I-III), Ponadto dzieciom w szkołach organizowane są eventy lekkoatletyczne: szkolne i międzyszkolne, na których są obecni Burmistrz i Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu. Proszę sięgnąć po więcej informacji na temat programu Lekkoatletyka dla każdego! Jeżeli ktoś z Państwa jest niedoinformowany zapraszam - odpowiem na nurtujące pytania. Już 20 października kolejne zmagania najmłodszych z Królową Sportu w hali Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie. W dziedzinie troski o zdrowie i rozwój fizyczny naszych dzieci jest podejmowanych wiele działań w naszym mieście - trzeba tylko chcieć o nich wiedzieć i zapamiętać.
Zygmunt
10.10.2017 12:48
Ale propaganda. Śmialismy się mówiąc czasem " komuno wróć" a komuna wzieła to na poważnie.
Znam ta retorykę.
Napisz komentarz
Komentarze