Laba w miejskiej bibliotece

  • 08.02.2019, 08:55
  • Beata Perzanowska
Laba w miejskiej bibliotece
Teatrzyk dla dzieci, zajęcia literackie, plastyczne, językowe, kramik rozbrykanych gier i zabaw, praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy na fantomach i kostiumowy bal karnawałowy – tak prezentował się program Ferii w Bibliotece, na który zaprosiła odpoczywających od szkoły uczniów APK- Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie.

Ferie zainaugurowaliśmy spektaklem teatralnym. Bajkę „Królewna o złotym sercu” zaprezentowali aktorzy Teatru Kokon z Krakowa. Opowieść o tolerancji i szacunku wobec odmienności, o mocy przyjaźni i miłości, odwiecznej i zwycięskiej walce dobra nad złem spodobała się młodej, wymagającej widowni.

Czytały, rozwiązywały krzyżówki i inne łamigłówki, wycinały, kleiły, składały, malowały - dzieci bardzo się angażowały podczas zajęć plastycznych i literackich. Powstały własnoręcznie wykonane upominki i zakładki do książek dla babć i dziadków, przestrzenne tęczowe motyle, galerie rysunków lamp naftowych oraz podobizn piesków.

Język angielski podczas ferii? Czemu nie! Poprzez liczne gry i zabawy przypominaliśmy owocowe i warzywne słowa, śpiewaliśmy piosenki, rozmawialiśmy o wymarzonych urodzinach.

Gościliśmy także strażaków-ratowników z OSP Augustów-Lipowiec, którzy poprowadzili zajęcia z udzielania pierwszej pomocy "Jestem dzielnym ratownikiem". Uczestnicy wysłuchali ogólnych zasad postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy, dowiedzieli się jak bezpiecznie bawić się zimą na sankach czy zamarzniętych akwenach, zobaczyli jak wygląda i działa defibrylator. Ćwiczyliśmy także reanimację na fantomach i prawidłowe ułożenie w pozycji bocznej poszkodowanego.

Odwiedziła nas też Pani Zima, która zaprosiła dzieci na kramik rozbrykanych gier i zabaw pod hasłem "Zimą wokoło jest wesoło". Oj działo się wtedy, działo... Oglądaliśmy przygody Wróbelka Elemelka w formie teatrzyku kamashibai, dużo tańczyliśmy, śpiewaliśmy, rzucaliśmy "śnieżkami" do celu, rozwiązywaliśmy zimowe zagadki, tworzyliśmy "aniołki na śniegu", rysowaliśmy zimowe obrazki na balonikach.

Na zakończenie ferii tradycyjnie odbył się kostiumowy bal karnawałowy w Zaklętym Pałacu, który należało odczarować wykonując szereg zadań tanecznych i sprawnościowych. Wielką atrakcją były też magiczne sztuczki. Wybawione, obdarowane balonowymi niespodziankami dzieci wróciły do domu.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym wszystkie zajęcia podczas ferii: Józefie Drozdowskiej, Edycie Milanowskiej, Barbarze Przekop, Annie Żydanowicz oraz strażakom-ratownikom: Agacie Wojtuszko i Marcinowi Kuprewiczowi. Dziękujemy również naszym młodym wolontariuszkom, które pomagały podczas spotkań.

Przede wszystkim dziękujemy dzieciom, które spędziły z nami ferie. Do zobaczenia za rok!

-MBP-

 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe