Hotel w ogniu

  • 23.01.2021, 08:26
  • Beata Perzanowska
Hotel w ogniu
W niedzielne popołudnie (17 stycznia) nad miastem pojawiły się kłęby dymu. Tego dnia doszło bowiem do wielkiego pożaru hotelu Amber Bay nad jeziorem Białym w Augustowie. Z budynku ewakuowano 50 osób, pracowników i uczestników odbywającego się tam obozu sportowego. Akcja gaśnicza trwała ponad dobę. Brało w niej udział ponad 30 jednostek straży pożarnej i około 140 strażaków z całego regionu. Wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajmuje się augustowska policja i prokuratura.

Do pożaru hotelu Amber Bay (dawnego hotelu Delfin) przekształconego w centrum wypoczynkowo-szkoleniowe doszło w niedzielę, 17 stycznia, około godziny 14.00. Paliła się jedna kondygnacja obiektu wraz z poddaszem. Strażacy natychmiast rozpoczęli walkę z ogniem, która trwała ponad dobę. Z początku działania strażaków polegały na opanowaniu pożaru. Udało się to po wielu godzinach. Potem strażacy przeprowadzali dogaszenie obiektu oraz wstępne prace rozbiórkowe. Pilnowali, by ogień ponownie się pojawił.

- Spaleniu uległa cała, ostatnia kondygnacja obiektu wraz z poddaszem. Pożar naruszył też niższe kondygnacje i cały budynek zostanie wyłączony z użytkowania -informuje Krzysztof Kiewlak, rzecznik prasowy augustowskiej straży pożarnej w Augustowie - Strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się obok inne budynki w tym kompleksie. Uratowano część basenową i jeszcze jeden budynek.

Była to jedna z największych akcji w ostatnim czasie na naszym terenie. W akcji gaśniczej wzięło udział ponad 30 jednostek straży pożarnej z całego regionu. Na miejscu pracowało 140-150 strażaków, w tym ochotników. Z ogniem walczyło w sumie 18 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, jednostki Państwowej Straży Pożarnej z obrębu powiatu augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego, grajewskiego i Dąbrowy Białostockiej. Na miejscu działała też grupa operacyjna z Białegostoku.

Nieznane są na razie przyczyny pożaru. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się augustowska policja i prokuratura. Straty będą zapewne ogromne, ale na razie nie zostały jeszcze oszacowane. Zanim doszło do wybuchu pożaru w budynku przebywali ludzie. W sumie ewakuowano 50 osób. Na szczęście nikomu się nic się stało. Mieszkańcy dopytują, jakim cudem w czasie koronowirusa w augustowskim centrum przebywali goście. Świadkowie widzieli bowiem uciekających ludzi z walizkami.

-W hotelu odbywał się obóz sportowy Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu -wyjaśnia Joanna Gref-Drejer, prokurator rejonowa z Prokuratury Rejonowej w Augustowie. -Obóz był zorganizowany legalnie. Nie doszło więc w tej kwestii do naruszenia przepisów. Wśród ewakuowanych osób byli uczestnicy obozu i pracownicy hotelu.

Rzeczywiście według przepisów zimowiska, mimo epidemii mogły być organizowane, ale tylko przez zrzeszone kluby sportowe.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe