Druzgocąca ocena dyrektora

  • 24.07.2020, 14:57
  • Bartosz Lipiński
Druzgocąca ocena dyrektora Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Filip Chodkiewicz, Mirosław Karolczuk, Wiesława Chrulska i Dariusz Szkiłądź
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1103 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Bartosz Lipiński

„Przegląd Powiatowy” ukaże się już w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto zostaje naszym patronem, może przeglądać nasz portal bez reklam, a także ma dostęp do archiwum Augustowskiego Kalejdoskopu Telewizyjnego sprzed 26 lat. Nowe odcinki AKT publikujemy w czwartki.

Sezon urlopowy w pełni. Ani się obejrzymy, a za chwilę minie połowa wakacji. Tegoroczny odpoczynek dzieci i młodzieży jest bardzo specyficzny. Uczniowie od połowy marca nie ze swojej winy nie mogli odbywać nauki w szkołach. Zapewne wielu z nich pomimo wakacyjnej laby tęskni już za swoją szkołą, kontaktem z koleżankami i kolegami z klasowych ław oraz bezpośrednią relacją z nauczycielami. Zgodnie z zapowiedzią premiera od września dzieci mają powrócić do szkół i pewnie byłoby to oczekiwane również przez grono pedagogiczne. Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu. Najbliższe tygodnie, a przede wszystkim sytuacja epidemiczna zweryfikują czy możliwe będzie nauczanie w trybie stacjonarnym, czy trzeba będzie pogodzić się z dalszą wizją zdalnego odbywania nauki.

Pytań dotyczących nowego roku szkolnego jest znacznie więcej, zwłaszcza z perspektywy Augustowa. Jak będą funkcjonowały miejskie szkoły i przedszkola po niedawnych decyzjach radnych miejskich dotyczących utworzenia zespołów, kto stanie na ich czele? Pewnym jest, że dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich przestanie być Wiesława Chrulska. Dyrektor trójki po pięcioletniej kadencji odejdzie ze swojego stanowiska, ale nie będzie to pożegnanie w przyjaznej atmosferze. Pani dyrektor otrzymała za swoją pracę bardzo surową ocenę od organu prowadzącego. Niektóre zarzuty pod jej adresem wydają się szokujące. Oponenci burmistrza sądzą, że mogło dojść do odwetu na dyrektorze. Jeden z naszych rozmówców sam był organem prowadzącym dla miejskich szkół. Przyznaje, że miał uwagi do pracy zarządców placówek, ale nie miało to nic wspólnego z wbijaniem dyrektorów w ziemię. O kulisach kontrowersyjnej sprawy z druzgocącą oceną w tle piszemy w tekście okładkowym: „Dyrektor wbita w ziemię”.

Powoli opada kurz wyborczy. Wielu z nas jest zadowolonych, że wyjątkowo długa kampania wyborcza dobiegła końca i można wreszcie uwolnić się od obietnic czy wzajemnych oskarżeń kandydatów. Augustowianie z ostatnich tygodni zapamiętają wizyty w naszym mieście osób aspirujących do najważniejszego urzędu w państwie. Kilka dni przed drugą turą wyborów do Augustowa przyjechał Andrzej Duda. Odwiedziny prezydenta zbiegły się w czasie z 75 rocznicą Obławy Augustowskiej, dlatego A. Duda złożył wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą na Domu Turka. Czy była to decyzja prezydenta, a może gest wynikający z zaproszenia burmistrza? Internetowy wpis Mirosława Karolczuka sugeruje, że to włodarz miasta zaprosił prezydenta do złożenia kwiatów. Ale pojawiają się odmienne głosy. Polecamy artykuł: „Kto zaprosił prezydenta?”.

Przed nami kolejne wydarzenie historyczne. Już w najbliższy weekend m.in. w Augustowie odbędą się uroczystości związane ze świętem 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Razem z historykiem i starostą augustowskim Jarosławem Szlaszyńskim przybliżamy historię pułku, który stacjonował w Augustowie i rozsławiał dobre imię naszego miasta na całą Polskę.

Niemal dokładnie rok temu w augustowskiej radzie miejskiej doszło do diametralnych zmian. Zapowiadano, że rewolucja przyniesie świeży oddech i nową jakość pracy samorządu, którą niebawem dostrzegą mieszkańcy. Na urzeczywistnienie się proroctwa czekamy do dziś. Rada w ciągu roku stała się areną bulwersujących konfliktów i politycznych przepychanek, które często ośmieszają jej autorytet. Zapraszamy do lektury tekstu: „Nowa jakość rady miejskiej”.

Piszemy problemach mieszkańców z przesiadującymi pod sklepami miłośnikami mocnych trunków, o imprezach w mieście, długo oczekiwanych wydarzeniach sportowych. Na prośbę naszych Czytelników podjęliśmy interwencję związaną z przepełnionymi koszami na śmieci na bulwarach.

Zapraszamy do czytania nas w wersji papierowej i elektronicznej, bo w tym wydaniu piszemy jeszcze o innych ciekawych sprawach.

Jest co poczytać.

Bartosz Lipiński

Redaktor naczelny wydania

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (150)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Augustowiak
Augustowiak 31.07.2020, 16:59
A wszystko zaczelo sie od zdrady Pana Kleczkowskiego cos obrzydliwego
Def
Def 31.07.2020, 20:27
Jakiej zdrady?
parodia
parodia 31.07.2020, 13:32
A radny związkowiec wczoraj na sesji był przeciwko pracownikom, tym razem nauczycielom. Parodia
Zszokowany
Zszokowany 01.08.2020, 12:20
W szoku byłem - przewodniczący związków przeciwko nauczycielom - brawo!!! Ludzie - może czas się obudzić. Posadka wygodna - pracownik chroniony. Teraz w dobie niepewności - takie zabezpieczenie jak skarb skoro nie wiesz, czy szef/owa nie da ci wypowiedzenia pod pretekstem koronawirusa.
Związkowiec wizytówką słynnej fabryki. Tfu
Związkowiec wizytówką słynnej fabryki. Tfu 01.08.2020, 16:37
Szanującą się fabryka przez takich ludzi kojarzona jest z czymś niechlubnym.
Mirek wybierz wolność
Mirek wybierz wolność 31.07.2020, 22:10
Mirek Ch., porzuć tę chorą koalicję póki czas, bo cię z solidarności wypierdzielą w końcu i będziesz się musiał do uczciwej i cieżkiej roboty zabrać. Nie da się siedzieć bez końca okrakiem na barykadzie. Tym bardziej, że masz do czynienia z nie lada cwaniakami, ani się obejrzysz zanim cię bez mydła.... no własnie. Bądź sobą, nie pasujesz do nich.
MIREK
MIREK 31.07.2020, 19:24
SKANDAL!!!!!
Augustowianka
Augustowianka 31.07.2020, 11:07
Wysłuchałam wczoraj posiedzenie komisji społeczno-oświatowej. Tak naprawdę, to trudno odnieść się do treści tego spotkania. Pierwsza uwaga, która nasunęła mi się od razu to liczebność tej komisji. Myślałam, że to cała rada. Po co tak liczebna komisja? 4 osoby się wypowiadają, reszta milczy. Takie posiedzenia , w tak licznym gronie, nie maja żadnego sensu. Druga sprawa, to argumenty dotyczące oceny pracy dyrektora szkoły. Właściwie brak uzasadnienia. Ciągłe odnoszenie się do przemocy. Nie ma zgody na przemoc i nikt w tej kwestii nie ma wątpliwości. Dyrektor żadnej szkoły nie przyzwala na przemoc. Przy liczbie dzieci ok. 1000, niemożliwe jest wręcz uniknięcie sytuacji kryzysowych, trudnych . 2 pedagogów i pół etatu psychologa to zdecydowanie za mało. W tak różnorodnym środowisku jest co robić. Czy organ prowadzący przyglądał się wcześniej potrzebom tej szkoły, czy ograniczał raczej w arkuszu organizacyjnym liczbę etatów? Pan wiceburmistrz kilkakrotnie stwierdził, że nie będzie żadnej zgody na przemoc. i słusznie. Ale czy zwiększył środki finansowe na zatrudnienie dodatkowych specjalistów, ochrony , jakiejkolwiek pomocy i wsparcia dla dyrektora tej placówki? Miałam wrażenie, że niektórzy radni są oderwani od rzeczywistości. Przemoc , szanowni Państwo Radni, dzieje się obecnie najczęściej w sieci, poza jakimkolwiek zasięgiem i kontrolą dorosłych. I tu jest pole do działania. Ale wymaga współpracy wszystkich. Nie tylko obciążenia odpowiedzialnością dyrektora szkoły.
niech mieszkańcy to ocenią
niech mieszkańcy to ocenią 31.07.2020, 13:27
Niektórzy siedzą tylko po to żeby zagłosować przeciw jakimkolwiek poprawkom. Takie to są komisje. Radni koalicji rządzącej są wszyscy we wszystkich komisjach, żeby sobie pogadać, krytykować, obśmiać. i oczywiście głosować zgodnie z ustaleniami. Niech mieszkańcy to ocenią.
F
F 31.07.2020, 12:16
4osoby sie wypowiadają ,a jedna z nich to nawet jak chciala wyrazic zdanie odnosnie swojej pracy w służbie zdrowia i potencjalnym zagrozeniu zarazenia innych uczestników sesji, to swoj tekst przeczytala z karki .
taka wiedza
taka wiedza 31.07.2020, 15:03
Nie wiedzą co mówić ale wiedzą jak mają głosować.
żenada
żenada 31.07.2020, 12:07
Wczoraj na sesji był ciąg dalszy dyskusji - otóż dowiedzieliśmy się, że reakcją organu prowadzącego (w osobie wiceburmistrza) na rzekomą przemoc w SP3 było wystawienie dyrektorce negatywnej oceny pracy!! Ręce opadają do samej ziemi, poziom zakłamania i zaplątania we własnych kłamstwach tych ludzi dawno przekroczył poziom Himalajów. A jakże chętnie, ochoczo i bez skrępowania zarzucają kłamstwa innym.
K.
K. 29.07.2020, 19:26
Pozwoliłem sobie odsłuchać nagranie z dzisiejszej komisji społeczno - oświatowej. Dużą jej część poświęcono właśnie opisywanemu w artykule zagadnieniu. Jestem delikatnie mówiąc zszokowany poziomem merytorycznym wyjaśnień ze strony urzędu miasta udzielanych głównie przez p. wiceburmistrza. Wyjaśnienia typu słyszałem, ktoś coś powiedział, i stosowanie znanego z technik komunikacji"przerzucania ciężaru dowodu" w stosunku do radnych (-ej) są na poziomie, którego nawet nie chce się oceniać. W szkole przemoc jest - hmm być może, czego nie neguję. Reakcja miasta - wystawiamy negatywną ocenę cząstkową na bazie jakich danych? Na zapytanie p. radnej o dokumenty - mowa kwiecista - brak konkretnej odpowiedzi. Zdziwił mnie jeden fakt - skoro organ prowadzący słyszał czy też powziął informacje o takim stanie rzeczy w tejże szkole - to jakie działania podjął - gdzie protokoły kontroli doraźnych? gdzie np. notatki służbowe z rozmów z dyrektorem? Na bazie zasłyszanych informacji nie powinno się dokonywać oceny. Dzisiaj raczej wszystko opieramy na namacalnych dowodach. Sąd zanim skaże kogoś na jakąkolwiek karę to przeprowadza postępowanie wyjaśniające, czyli analizuje dowody dokonania czynu lub jego braku. I przepraszam za porównanie, bo to pierwsze, które mi przyszło ad hoc do głowy.
K.
K. 29.07.2020, 22:49
Jeszcze jedno- aż ciekawe ike nagród pani dyrektor otrzymała podczas swojej pracy - ile od organu prowadzącego, w tym w okresie, gdy rządy sprawuje NM. To byłby absurd a co najmniej sytuacja śmieszna, gdyby pojawiła się jakaś nagroda burmistrza czy od burmistrza.
Sens i cel takiej oceny - uniemożliwić start w konkursie ??
przedszkole
przedszkole 29.07.2020, 23:33
Oczywiście że tylko o to chodzi.
kolo
kolo 29.07.2020, 21:34
K. masz w 100% rację. Dlatego po wniesieniu tej sprawy do sądu pracy wygrana dyrektorki byłaby pewna. Sąd wyśmiałby takie "dowody" i pogonił tych nieudaczników. Dla czystej satysfakcji i ośmieszenia ich powinna pójść do sądu.
karolcia
karolcia 28.07.2020, 16:35
Wiesiu dopiero się dowiedziałam od znajomych, że padłaś ofiarą podłych ludzi. Trzymaj się bardzo Ci kochana współczuje. Nie daj się tym potworom. Pozdrawiam Karolina z Suwałk
turystka z Grójca
turystka z Grójca 27.07.2020, 15:01
Dobrze, że jest gazeta w Augustowie, to możemy się dowiedzieć o bezeceństwach władzy. To straszne jakich ludzi wybrali augustowianie. Tak zabiegaliśmy o demokracje ale niestety może ona mieć różne oblicze. Bardzo współczuje Pani dyrektor, nauczycielom, rodzicom. Cała ta sytuacja to hańba dla ludzi rządzących miastem.
Turystka z Czestochowy
Turystka z Czestochowy 30.07.2020, 22:25
Ja Halina turystka z Czestochowy dowiedziałam się przebywając na wywczasach w Rączkach że w Augustowie Cię Wiesiu nie szanują. Pozdrawiam Halina z Raczek
Anna
Anna 27.07.2020, 21:57
Chyba turyści bardzo się nudzą w naszym Augustowie...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.07.2020, 15:19
Coś takiego. Przeczytałem i aż mnie zatkało. Ludzie to trzeba robić referendum. Nie ma na co czekać. Jestem gotów pomóc.
Zygmunt August
Zygmunt August 25.07.2020, 08:04
Poprzedni komentarz typowo w stylu NM lekceważący, drwiący, ignorancki, pokazujący jaki stosunek do ludzi ma młody człowiek ,, niech się sobie boksuje" . To powinno nam wszystkim mieszkańcom dać dużo do myślenia !!! Osobiście dziwię się że wiekowo starszy dał się wciągnąć w takie towarzystwo i firmować swoim nazwiskiem takie postępowanie bo przecież ,, Milczenie oznacza zgodę " przyzwolenie i akceptację co oznacza iż ma takie same poglądy i stosunek do innych ludzi . Kto dał wam prawo do krzywdzenia - niszczenia ludzi ? I nie chodzi tu o zmianę na stanowisku dyrektora bo słusznie ktoś zauważył że stanowisko nie jest dane na całe życie tylko w jaki sposób została ta zmiana przeprowadzona. Odkąd władza spoczęła w waszych rękach jest mnóstwo negatywnych działań względem właśnie ludzi a to zwolnienia, sądy, faksymile ( unieważniony przetarg - chociaż prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa) jakieś tam działki, parkingi, odbieranie wieczystych dzierżaw, podwyżki czynszów, wywozu śmieci itp czy jeszcze jakiś prezes spółki miejskiej się ostał z poprzedniego rozdania ?., Nie możecie sobie poradzić z porządkiem w mieście, ułożeniem sensownego rozkładu jazdy autobusów miejskich. Z drugiej strony inwestycje na miarę co najmniej Stolicy: Ratusz za miliony, Baza sporów wodnych dla kilku lub kilkudziesięciu fascynatów także za miliony, dom kultury chciało by się przy tym powiedzieć , gdzie ta kultura ? Wiem że można za chwilę powiedzieć że to wszystko ,, nie jest prawdą" nie podając żadnych liczb, po prostu nie bo nie.
Zapominacie że kiedyś jak ktoś napisał trzeba będzie spojrzeć ludziom w oczy z bliska i żyć wśród tych ludzi z którymi dziś tak a nie inaczej postępujecie.
Przykre że dożyliśmy takich czasów gdzie honor, uczciwość , przyzwoitość, prawdomówność zostały pustymi sloganami.
Apeluję do rodziców uczmy swoje dzieci szacunku do starszych i nas samych bo później mamy to co widać.
Lol
Lol 25.07.2020, 19:38
Dobra nie smuć. Kiedy konkurs? Już ogłoszony? Mówią że zastępca ma super ocenę i dostanie tron. To dopiero 😂😂😂 mistrzowski szach mat . Szykujcie popcorn !!!!
Wiemcomówie
Wiemcomówie 26.07.2020, 11:20
Niech więc zastępca zapisze się do Ich Miasta i wpisze w działania burmistrzów związanych z oceną dyrektorki i tworzenie zespołów.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.07.2020, 11:29
,,Słaby człowiek szuka zemsty, silni wybaczają, a inteligentni ignorują"
Jak dla mnie sprawa jest jasna a krytyka władzy uzasadniona.
Brawo za tekst.
bedzieok
bedzieok 24.07.2020, 15:24
NAUCZYCIELE- nie dajcie się wciągać w te przepychanki. Tu nie chodzi o Was. Nikt Was nie zwolni. Umarł król niech żyje król. Nowy dyrektor być może nareszcie skruszy ten skostniały układ. Być może nareszcie będzie tak jak być powinno. Będzie dobrze a ona niech się sobie boksuje. Wcale mi jej nie żal. Poza tym tron nie jest przypisany dozgonnie !!!!!! Pani jest wybitną nauczycielką ;) i doskonale odnajdzie się w nowej roli. UWAGA- Hejt czas start!!!!!
Rodzicsp3
Rodzicsp3 24.07.2020, 17:25
Obrońca nauczycieli się znalazł. Zwykły prowokator. Autor hasła Augustów to jego mieszkańcy. Tu idzie dyskusja o ocenie negatywnej, którą wystawiono w sposób haniebny Pani dyrektor. Sprawa stanowiska i jego obsady jest drugorzędną. Jeżeli znajdą chętną osobę, która będzie chciała zarządzać szkołą w efekcie wywołanego skandalu to niech przychodzi i rządzi jeżeli ma tyle odwagi by stanąć przed setką wkurzonych nauczycieli., którzy negatywnie opiniowali powstanie zespołu i protestowali przeciwko wystawionej ocenie ich dyrektorce.
Xxx
Xxx 24.07.2020, 17:54
Rodzicu,moze oswieć czytelnikow i powiedz od kiedy nauczyciele w yrojce sa yak jednomyslni ?No i oczywiscie informują o tym rodziców ?ciekawych rzeczy mozna tu się e dowiedzieć .
duduś
duduś 25.07.2020, 09:15
Nie są jednomyślni gdyż nikt w historii nie wystawiał im ocen negatywnych, nie wyrzucał za ich poglądy z pracy, nie obcinał wynagrodzenia. Nauczyciele wiedzą, że jak przyjdzie dyrektor namaszczony przez Wasze Miasto to zacznie się to co aktualnie widzimy.
Augustowiak
Augustowiak 25.07.2020, 12:37
Zaczną zapewne robić z nauczycielami to co dziś wyprawiają z dyrektorami. To tak jak kierownik oświaty posłusznie wykonuje ich polecenia tak będą to robić namaszczeni przez nich dyrektorzy.
Tron
Tron 24.07.2020, 16:01
A ty to co robisz teraz ? Prowokacyjka w stylu ,,pomożecie....pomożemy "
Żałosne
Alojzy
Alojzy 24.07.2020, 15:53
Kto to mówi?
Larwa
Larwa 24.07.2020, 16:13
No kto ...Pani kierownik przed zakończeniem pracy.
Ela
Ela 24.07.2020, 16:11
A kto pyta ?
Ela
Ela 24.07.2020, 15:53
Myślę tak samo. Pomimo tego,ze nie jestem fanka NM.
Ono
Ono 26.07.2020, 15:02
Jesteś jesteś. Nawet już dawno do nich należysz. 🤮
nauczyciel
nauczyciel 24.07.2020, 10:52
Panie redaktorze mnie interesuje ile ocen negatywnych wystawili dyrektorzy i burmistrzowie/starości w ostatnim 30-leciu w Augustowie? Jestem przekonany jako wieloletni nauczyciel że jest to jedyny niechlubny przypadek.
kukuś
kukuś 24.07.2020, 09:33
Ciekaw jestem czy na fejsie pochwalili się, że wystawili negatywną ocenę dyrektorce. Powinni się chwalić sukcesem, że dowalili dyrektorce, co zabrakło odwagi i jeszcze fotek parę można byłoby dorzucić.
fanjoanitów
fanjoanitów 24.07.2020, 12:20
Jak znam życie to młodzian, który gania za nimi z aparatem na pewno pstryknął fotki jak wręczają z uśmiechem ocenę negatywną Pani dyrektor Chrulskiej. Sprawdzałem fejsa i żadnej informacji. Dalej Panowie wrzucać materiał, chyba, że strach was obleciał. TCHÓRZE.
Nauczyciel
Nauczyciel 29.07.2020, 22:56
Ocenę wręczy Podlaski Kurator Oświaty - jeżeli będzie co najmniej dobra, a pewnie tak -to kopię wysłałbym na miejscu p. Chrulskiej w ramce do urzędu. Jak powieszą na ścianie to drażnić ich będzie gdy tylko spojrzą, że się nie udało
Lilka
Lilka 23.07.2020, 23:09
30 lat pracuję w oświacie. Po raz pierwszy polityczną machinę wprawił w ruch p. Sz. To on wprowadził swoje "panie" na dyrektorki. A teraz wielki krzyk, że owe panie nie będą dyrektorkami.
czytajzezrozumieniem
czytajzezrozumieniem 24.07.2020, 09:12
Lilka my tu dyskutujemy o ocenie negatywnej wystawionej przez burmistrza dyrektorowi Trójki a nie o Panu Sz.
urzędniczkaUM
urzędniczkaUM 24.07.2020, 09:05
Lilka ty jesteś rzeczywiście nauczycielka. Przepracowałaś 30 lat w oświacie i nie zdążyłaś zauważyć, że dyrektorów nie wprowadza się na stanowiska. Na dyrektorów odbywają się konkursy, a jak pamiętam to p Szkiłądź nie był członkiem komisji konkursowych wybierających dyrektorów. Natomiast często uczestniczył z urzędu P , Karolczuk i inni radni z NM. Pozdrawiam Pana Darka.
Jolka
Jolka 24.07.2020, 16:29
I co z tego? I tak to odbywało się tak jak sobie życzył - głupie gadanie.I nie pozdrawiam pana darka
Pracownik
Pracownik 24.07.2020, 09:00
Skoro Pani pracuje w oświacie tyle lat, to myślę, że Pani jest osobą wykształconą. Powinna więc Pani wiedzieć, że przy ocenie pracy nie powinno być kłamstw i manipulacji. Specjalnie dla Pani tłumaczę - tu nie chodzi o stanowisko dyrektora! Tu jest sprawa nierzetelnej, nieuczciwej oceny pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeśli jednak ma Pani tak duży staż pracy, to powinna Pani wiedzieć, że Pani Wiesia Chrulska jest ostatnia osobą w Augustowie, która powinna być tak oceniona!!!!!!!
Mama
Mama 24.07.2020, 05:59
Tam nawet mocno zaangażowane w kampanie wyborcze tego pana były panie z obslugi.Jedna z nich ma nawet przydomek "czwartej dyrektor".Znajoma nie mogla przenieść dziecka do innej klasy,to ta pani z dyżurki zadeklarowała pomoc.Takie cuda tam się dzieją .
OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY 24.07.2020, 09:03
O czym Pani mówi? O jakiego Pana chodzi?
Z drugiej strony, jeśli pracują tam osoby pomocne (nawet na dyżurce) to chyba dobrze, co? Czyli wszyscy idą na rękę? Zazdrość?
Babka
Babka 24.07.2020, 04:05
Ty Magda się nie wypowiadaj.
Klucz Partyjny.
Klucz Partyjny. 24.07.2020, 07:53
To powiem Jeżeli tak jest to następną Panią dyrektor czeka to samo po przegranych wyborach przez ,,Wasze Miasto" bo nikt nie będzie chciał mieć takiej osoby na stanowisku mianowanej przez tych ludzi. A wy będziecie dalej narzekać.
Marek
Marek 24.07.2020, 09:40
Tak to prawda, augustowscy politycy wypowiedzieli się na łamach PP, nie zostawiając cienia wątpliwości na temat sytuacji związanej z oceną dyrektorki.
prorok
prorok 24.07.2020, 10:44
Następcy po Ich Mieście za dwa lata rozdzielą zespoły na szkoły i przedszkola i po sprawie. Znowu będzie dyrektor Trójki, Szóstki i przedszkoli 3 i6. Proste.
PERFECT
PERFECT 23.07.2020, 20:50
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Niepokonanym...
Kaśka
Kaśka 24.07.2020, 10:32
Trzeba ze sceny zejść wygranym, niepokonanym to za mało. Wiesiu idź do sądu.
Anna  Urban
Anna Urban 23.07.2020, 14:11
Pani Dyrektor proszę kierować sprawę tej skandalicznej oceny do sądu.Otrzymała Pani w ostatnich 5 latach wiele nagród zewnętrznych i pozytywnych opinii( w tym obecnego burmistrza M.Karolczuka), które świadczą o jakości Pani pracy. Jeżeli były skargi , to z pewnością organ prowadzący załatwiał je na bieżąco, bez zbędnej zwłoki i są na to stosowne dokumenty, a nie pomówienia. Taka postawa organu prowadzącego kompromituje tę władzę. Pani dyrektor życzę wytrwałości, głowa do góry.
Waldemar Kotowski
Waldemar Kotowski 23.07.2020, 13:44
Czekamy na stanowisko Rady Rodziców z Szkoły Podstawowej nr3 czy posiadają w swojej dokumentacji skargi na przemoc w szkole. Chcemy znać prawdę,
prawnik
prawnik 23.07.2020, 10:22
Pani Wiesławo, przeczytałem w Powiatowym te zarzuty pod Pani adresem. Wszystkie są mierzalne za pośrednictwem dokumentów, część z nich jest zwyczajnie zabawna i bardzo łatwa do obalenia. Proponuję skierować swoje kroki do kancelarii prawnej. Myślę, że w tej sprawie możliwe są kroki prawne zarówno na drodze cywilnej( będzie bolało), bądź karnej(jeszcze mocniej będzie bolało). Pozdrawiam i jako mieszkańcowi miasta, który tych panów nie wybierał jest mi zwyczajnie i po ludzku przykro, że ktoś mógł w taki sposób z Panią postąpić. Proszę rozważyć moją propozycje.
Mickiewicz
Mickiewicz 23.07.2020, 17:12
A. Ej! - krzyknął z góry - Ej, ty ryży kudła,

Wara od źródła!" Adaś Mickiewicz
Wonnn
Wonnn 25.07.2020, 10:03
To prawda. Wara ryży lisie do lasu
koleżanka
koleżanka 23.07.2020, 14:24
Wiesia, porada jest słuszna zrób tak ażeby zapamiętali Cię do końca życia. Trzymam kciuki.
józek
józek 23.07.2020, 09:21
Pan Chodkiewicz w dzisiejszym PP pisze, że ocenę wystawił słuszną, popartą licznymi skargami rodziców kierowanym do urzędu w sprawie przemocy w szkole, która wciąż pozostaje nierozwiązana. Nieśmiało oceniając pana chodkiewicza wśród rozlicznych jego uzdolnień i cech osobowościowych jednak na pierwszym miejscu postawiłbym prawdomówność. Mam nadzieję, że radni i redaktor zweryfikuje tą wszechobecną w szkole przemoc sięgając do dokumentów. Jako mieszkaniec chcę wiedzieć ile wpłynęło skarg od rodziców, ile rozmów przeprowadzono z Panią Dyrektor, ile protokołów z tych rozmów dostępnych jest w urzędzie. Rozumiem, że rozległa wiedza o szkole i pracy dyrektora opiera się tylko na przemocy i na tej podstawie wystawił ocenę.
Tron
Tron 23.07.2020, 11:10
Skoro były te liczne skargi to dla czego czekano aż do konkursu na dyrektora ? Mam nadzieję że będzie to wyjaśnione bo to dla mnie jest nie pojęte że władza zwierzchnia wiedząc o tym dopuściła się zaniedbania i ukrywała ten stan rzeczy. A może jest inaczej i mechanizm jest podobny jak w przypadku innej znanej osoby. Tak czy siak mam nadzieję że poznamy więcej szczegółów w tej sprawie.
Szanowni Panstwo
Szanowni Panstwo 23.07.2020, 06:30
Jak czytam komentarze to raczej Druzgocąca jest ocena władzy. Odepnij herb miasta z klapy bo nie zasługujesz aby go nosić.
Dużo zdrowia Pani Dyrektor.
ROMA
ROMA 23.07.2020, 11:57
Mam pytanie do socjologa ( może ktoś taki czyta komentarze) . Co powoduje i jakie są przyczyny aby człowiek otoczył się ludźmi którzy zbytnio nie dbają i swój wizerunek tylko o własny interes i jeszcze do tego spełniał ich wszystkie życzenia.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Baja
Baja 23.07.2020, 17:16
A pamiętacie Państwo dobranockę "Sąsiedzi"
Partacze
Partacze 24.07.2020, 23:03
Co dotknęli to spieszyli
Marcin
Marcin 23.07.2020, 13:28
Mam jeszcze inne pytanie, na co liczył Chodkiewicz wystawiając tą ocenę, że nie ujrzy światła dziennego, że ludzie poprą kłamstwa wytoczone przeciwko dobremu dyrektorowi? O co chodzi temu człowiekowi?
Lex
Lex 24.07.2020, 11:43
Rodzi się jeszcze jedno pytanie. Jaką rolę odegrało doradztwo prawne w przygotowaniu tej ,, opinii" będące na usługach NM czy tam UM jak to woli.
Ta z wioski koleżanka tego obok
Ta z wioski koleżanka tego obok 23.07.2020, 22:53
Pogonić rudego lisa aż mi kita zwuesnie
Hehe
Hehe 22.07.2020, 19:35
Tyle osób ujada tu na NM i rządzących. A gdzie są ci wszyscy, którzy jeszcze niedawno pod niebiosa wychwalali młodziaków? Co tak nagle zaniemówili? Zapadli się pod ziemię ze wstydu?
Baran
Baran 23.07.2020, 17:58
Moze nie korzystają z portalu onternetowego pod tytułem Dziennik Powiatowy ?
Emilka
Emilka 26.07.2020, 15:05
Korzystają. Dzień od tego zaczynają 😂😂😂😂 wiem co pisze, bo widzę
Dadi
Dadi 23.07.2020, 19:37
Tykocin im łby podskakują tak czytają
Shame
Shame 23.07.2020, 07:20
pieski szczekają... karawana jedzie dalej...
Augustów
Augustów 23.07.2020, 12:56
Raczej,, lody kręcimy dalej " mając pełnię władzy. Osobiście mam nadzieję że już niedługo.
lucjusz
lucjusz 23.07.2020, 09:22
Ciekawe tylko dokąd Cię ta karawana zaprowadzi?
Trup
Trup 23.07.2020, 09:19
Daleko nie dojedzie)))))
Pixi
Pixi 22.07.2020, 17:54
A pamiętacie to ,, Współpraca, legitymację partyjne za drzwiami, praca ponad podziałami , Augustów to jego mieszkańcy, transparętność ...." i wiele innych Bzdetów wypowiedzianych przez jednego i drugiego oraz tych obok ? Jestem Ciekaw ilu to nauczycieli głosował za NM a raczej przeciwko D.S . Tak było tragicznie ? To pytam jak jest teraz ? Lepiej z oddziałami przedszkolnymi i czystkami na stanowiskach dyrektorskich ? Może za chwilę się okaże że Panie które tak klaskały zajmą miejsca zwalnianych dyrektorów. Pożyjemy zobaczymy .
A władza nie jest dana na wieczność Panowie i przyjdzie kiedyś spojrzeć mieszkańcom w oczy z poziomu chodnika.
Ktoś
Ktoś 24.07.2020, 11:26
A kto pamięta sytuację z panią dyr. z P 6 jak pan Sz ją poniewierał i nikt za nią nie obstawał. Karma wraca
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.07.2020, 12:58
To ciekaw jestem jak karma wróci do Panów Chodkiewicza i Karilczuka czy czasami nie dostaną jadłowstrętu.
Dghvddj
Dghvddj 24.07.2020, 13:58
Burmistrz powinien wyciągnąć wnioski co robi teraz jego poprzednik🤔 (jaki był poczatek jego kariery ...oceniał ........wydawał wyroki ....... podpisywał wypowiedzenia ludziom na kilka lat przed emeryturą........a na jakim etapie życia jest teraz) wstyd ludziom w oczy spojrzeć....i moze strach iść ulicami "ich miasta "....władza trwa krótko a wyrzuty sumienia jak cień ciągle razem do końca !
O zastępcy ciśnie mi się tylko jedno słowo .......ale cenzura nie przepuści !
Tylko dla wtajemniczonych
Tylko dla wtajemniczonych 24.07.2020, 23:05
Mały s.....
Ruda małpa
Ruda małpa 22.07.2020, 23:09
Pamiętamy kto wypowiedział te słowa.
Wyłupiastoki
Wyłupiastoki 23.07.2020, 08:16
Oczywiście to ja wyłupiastooki.

Pozostałe