Głowy parują od świeżych pomysłów  

  • 24.01.2020, 07:20
  • Jolanta Wojczulis
Głowy parują od świeżych pomysłów
Rozmowa z Małgorzatą Dworak, koordynator 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Augustowie o przygotowaniach do tego finału i o planach na kolejne wośpowe wydarzenia.

Jolanta Wojczulis

Pani Małgosiu 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, i jakże udany, bo przecież na koncie jest już pawie 137 tys. złotych, a jeszcze spływają kwoty z Allegro. Z pewnością nie byłoby takiego wyniku gdyby nie praca pani i rzeszy społeczników, zrobiliście naprawdę kawał dobrej roboty. Proszę powiedzieć, kiedy zaczęły się przygotowania do akcji i jak wyglądały.

- No, jak zwykle – wiosną, tak w kwietniu. Najpierw pomysły, eksplozja pomysłów, potem trochę opamiętania i lekka weryfikacja, a od października – mrówcza praca organizacyjna i od czasu do czasu zdumienie – „A kto tyle tego nawymyślał?”

Z tego co wiem, to „wasza rodzina” z roku na rok się powiększa, bo jeszcze kilka lat temu pisaliśmy, że było was ok. 100, a w tym roku było ponad 350, rozumiem, że ludzie chętnie przyłączają się do was?

- W tym roku doliczyliśmy się 370 osób, które pracowały w różnych punktach miasta w samym tylko dniu finału, a było ich jeszcze więcej. Przyznam, że nie przewidzieliśmy tylu wolontariuszy i w ostatniej chwili trzeba było dodrukowywać identyfikatory. To więcej niż rok temu. A jeszcze ponad 60 osób wspomagało organizatorów w różny sposób tylko przed finałem – szyło serduszka, malowało kubki, piekło ciasta, szykowało fanty, nagrody itp. To jest właśnie nasza największa radość i satysfakcja, że ludzie chcą do nas dołączać, że jak ktoś raz przyjdzie, to potem wraca, że są wśród nas osoby w różnym wieku, z różnych części miasta, różnych środowisk. Włączają się całe rodziny - czasem trzy pokolenia. Myślę, ze w nas wszystkich jest taka wielka potrzeba bycia razem, robienia wspólnie rzeczy, które czemuś służą, mają jakiś sens. Wtedy warto wyjść z domu, warto się potrudzić.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe