Niesnaski w radzie powiatu 

  • 25.10.2019, 14:54 (aktualizacja 25.10.2019, 15:14)
  • Bartosz Lipiński
Niesnaski w radzie powiatu Na zdjęciu: Andrzej Mursztyn i Michał Kotarski.
Przyglądając się sesjom rady powiatu obecnej kadencji należy stwierdzić, że są o wiele krótsze i nieporównywalnie spokojniejsze niż sesje rady miejskiej w Augustowie. Można na palcach jednej ręki policzyć radnych, którzy decydują się zabierać głos w dyskusji i toczyć jakąkolwiek polemikę. Na tym tle wyróżnia się Michał Kotarski. Radny Naszego Miasta narzeka, że przewodniczący rady powiatu ogranicza mu swobodę wypowiadania.

Bartosz Lipiński

W poprzedniej kadencji rady powiatu scenariusz każdej sesji był oczywisty. Po sprawozdaniu z działalności zarządu powiatu trwały kilkunastominutowe polemiki pomiędzy ówczesnymi radnymi opozycji Marcinem Kleczkowskim i Dariuszem Szkiłądziem, a starostą Jarosławem Szlaszyńskim. Dziś w radzie powiatu opozycja nie jest już tak silna i wyrazista, dlatego w ich buty próbuje wejść Michał Kotarski. Teraz na każdej sesji to młody radny z Naszego Miasta dopytuje włodarza powiatu o nurtujące go kwestie. Na ostatnich obradach dociekał o wnioski złożone do Funduszu Dróg Samorządowych. Żalił się, że jego zdaniem komisja infrastruktury nie mogła ująć swoich sugestii.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
???
??? 22.10.2019, 14:44
A wszystko to dla dobra wspólnego?
Niezgoda
Niezgoda 18.10.2019, 12:18
Patrzeć na ręce ktoś musi,,że Pan Michał tego pilnuje-a ma podstawy,prawda?Nie podoba się to " towarzystwu wzajemnej adoracji " zapewne i stąd te zwady.Mają służyć dobru publicznemu a brak zaufania i przez to współpracy potęguje niesprawność starostwa.
Dzicinada
Dzicinada 18.10.2019, 07:08
Byle co, aby zaistnieć!!!!!
Trojca
Trojca 24.10.2019, 17:13
Wszędzie do zdjęcia się pcha. Gdzie patent zgubił 😂
ja
ja 18.10.2019, 01:31
Statut nie określa czasu wypowiedzi, ale określa obowiązki przewodniczącego. A jego rolą jest m.in. dbałość o sprawny przebieg obrad a nie przyzwalanie na dziamgolenie tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. Każdy uważny obserwator kolejnych posiedzeń orientuje się, że te dyskusje są jałowe. Chyba trzeba zmienić taktykę. Może lepsza byłaby jakaś konstruktywna inicjatywa, praca, a nie bleblanie.
reformator
reformator 22.10.2019, 14:20
jałowe... tak jak wszystko na sesjach powiatu... po co ten twór w ogóle istnieje?
marlena
marlena 23.10.2019, 11:07
No tak, bo skoro nie ma żadnej gorącej dyskusji i kontrowersji, i jakoś tam się układa w powiecie - to najlepiej go zlikwidować... Jak tak bardzo jest jałowo, to można sobie miejskie sesje pooglądać niczym modę na sukces-ekscytujące dialogi, dramatyzm, żarliwe dyskusje murowane
JaObywatel
JaObywatel 23.10.2019, 14:51
no właśnie... .. dlatego z nudów całe starostwo w czasie pracy ogląda sesje rady Miasta Augustowa, a niech tylko ktoś przeszkodzi...... buhahahaha.. żenada...
michał j.
michał j. 24.10.2019, 09:45
no to chyba musisz na każdej sesji miasta Obywatelu Drogi siedzieć w Starostwie, chodzić po pokojach i to sprawdzać, skoro masz taką dogłębną wiedzę w tym temacie. to jest żenada.
Mikke
Mikke 24.10.2019, 12:51
jakiekolwiek oglądanie Internetu (nie związane z pracą) w czasie pracy powinno być surowo karane. Przecież za ten czas płacimy dla urzędników my wszyscy jako podatnicy
Jan
Jan 22.10.2019, 14:09
To prawda!
Rudy lis
Rudy lis 24.10.2019, 17:15
Rudy też z tel w łapie
kolega
kolega 18.10.2019, 01:17
"Jedyny zarzut, który mam wobec pana Kotarskiego jest taki, że często dany temat drążyłby w nieskończoność." Tu nie chodzi o drążenie, bo wałkowanie od nowa tego samego co zostało już omówione, nie jest żadnym drążeniem tematu. To zwykły lans. Poza tym społeczeństwo nie jest zainteresowane tym parciem na szkło, tylko konstruktywną pracą. Brawo, panie Mursztyn.
Jolka
Jolka 23.10.2019, 08:55
Panie Mursztyn .Proszę skupic sie na prowadzeniu obrad a nie na sprawdzaniu czy ktos wychodzi z sali
Kuba
Kuba 18.10.2019, 06:56
Akurat jedyny co coś robi w tym powiecie i stara się to zmienić
Co robi
Co robi 23.10.2019, 20:51
Błagam!!!!
Mieczyslaw
Mieczyslaw 23.10.2019, 08:53
Dokladnie.Brawo Panie Kotarski. Bede na Pana glosowac w nastepnych wyborach!
Syneczek
Syneczek 29.10.2019, 17:20
A w życiu!!!!!
pytanie
pytanie 18.10.2019, 09:49
Co mianowicie robi poza czczą gadaniną?
Obywatel
Obywatel 23.10.2019, 08:51
Po to zostal wybrany aby zadawac pytania i dociekac na co sa wydatkowane pieniądze. Najlepiej jak inni śpią i jedza ciasteczka.Ludzie ogladnijcie sesje online!
Daj se na luz
Daj se na luz 17.10.2019, 20:44
Parcie, oj parcie....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.10.2019, 08:49
Najlepiej spac na sesjach i brac kase!
Synek do domu
Synek do domu 17.10.2019, 17:17
Myślał że będzie rządzić jak u kolesi.
Zszokowana
Zszokowana 23.10.2019, 08:47
Starsi panowie to niech juz odejda na emeryture!

Pozostałe