Mamo, tato jestem uczniem

  • 18.10.2019, 07:06 (aktualizacja 18.10.2019, 11:38)
  • Jolanta Wojczulis
Mamo, tato jestem uczniem
Kolejni wychowankowie dołączyli do społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie. W piątek, 11 października w placówce tej odbyło się pasowanie na ucznia. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści z przejęciem powtarzali tekst ślubowania. Swoim dzieciom z dumą przyglądali się rodzice.

Jolanta Wojczulis

Piątkowa uroczystość była szczególnym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg szkoły. Po ponad miesięcznym uczęszczaniu do placówki, oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów. Uroczystość uświetniły występy bardzo zdolnych starszych uczniów augustowskiej „trójki”.

Najmłodsi uczniowie w odświętnych strojach, podczas uroczystości spisały się znakomicie. Tym bardziej, że był to ich pierwszy publiczny występ w nowej szkole przed licznie zgromadzoną publicznością. A tę stanowili dumni z nich rodzice. Wszyscy bez wyjątku uwieczniali na fotografiach i filmach, ten ważny w życiu ich dzieci dzień. Na zdjęciach pojawią się zatem uroczy pierwszoklasiści, z powagą reagujące na dotyk „czarodziejskiego ołówka”, którym pani dyrektor i wicedyrektor, dokonywały podniosłego aktu pasowania. Na kolejnych fotografiach na pewno będzie można zobaczyć dumnych pierwszoklasistów, odbierających od swoich wychowawczyń, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe