Tomasz Miklas: "Burmistrz powinien wytłumaczyć" 

  • 18.08.2019, 10:55 (aktualizacja 18.08.2019, 11:25)
  • Bartosz Lipiński
Tomasz Miklas: "Burmistrz powinien wytłumaczyć" Tomasz Miklas (po lewej), obok Marcin Kleczkowski.
Rozmowa z Tomaszem Miklasem, radnym PiS oraz byłym przewodniczącym komisji społeczno-oświatowej rady miejskiej, m.in. o powodach rezygnacji z szefowania komisji.

Bartosz Lipiński

Burmistrz powinien wytłumaczyć

Panie radny, dlaczego zrezygnował pan z funkcji przewodniczącego komisji społeczno-oświatowej podczas ostatniego posiedzenia z piątku, 26 lipca?

-Pracę w komisji społeczno-oświatowej wybrałem ze względu na to, że sprawy społeczne są ważne dla mnie i środowiska które reprezentuję, czego dowodem było moje zaangażowanie w poprzedniej kadencji. Jako Prawo i Sprawiedliwość poparliśmy burmistrza Karolczuka i jego środowisko licząc na to, że wspólnie będziemy rozwiązywać problemy oświaty, budownictwa komunalnego czy kwestie związane z miejscami w przedszkolach. Od pewnego czasu dało się odczuć, że burmistrz w ważnych kwestiach społecznych nie jest zainteresowany naszymi argumentami. Czarę goryczy przelało nierówne traktowanie mieszkańców, starających się o przedłużenie trzyletnich dzierżaw działek, na których zbudowali swoje domy. Ważne było też lekceważące zachowanie burmistrza w sprawie mieszkańców budynków komunalnych. Nie do przyjęcia jest np. skwitowanie próśb o naprawy cieknącego dachu stwierdzeniem, że mieszkańcy mają w tej kwestii wyszukane oczekiwania.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wielki wygrany
Wielki wygrany 16.08.2019, 23:08
Panie Karolczuk Burmistrz idz pan przepros Pana Kleczkowskiego pojednaj sie z nim ze go zdradziles moze Ci wybaczy Po co co ci to bylo posluchales sie ludzi zlych
Eliza
Eliza 17.08.2019, 09:53
A może Pan Kleczkowski przeprosi Pana Burmistrza że ciągle zajmuje się sobą i jaki to on jest poszkodowanych, na zaciągniętym hamulcu daleko się nie zajedzie
Bywalec
Bywalec 17.08.2019, 15:59
Nie bardzo rozumiem ... to Kleczkowski ma przeprosić burmistrza że ten ciągle zajmuje się sobą i na zaciągniętym hamulcu jeździ ?
Nieumuejętna Marionetka
Nieumuejętna Marionetka 17.08.2019, 18:18
😂 😂 😂 Na czym on jeździ???? Chyba na parasolce
NIedoim Mały
NIedoim Mały 17.08.2019, 13:37
Tu niby Eliza, masz swój byznes to go pilnuj bo cię okradą.
wkręcili go
wkręcili go 17.08.2019, 09:43
Ostatnie cztery wyrazy podsumowują wszystko
destruktor
destruktor 15.08.2019, 18:09
Jeżeli to co pisze Przewodnicząca jest prawdą, to Kleczkowski jawi się jako antypatyczny typek i destruktor. Szybko zraził do siebie swój klub i MN i burmistrza.
Alojzy
Alojzy 15.08.2019, 13:57
Dlaczego nie ma nic z wywiadu z nową Przewodniczącą Rady która świetnie tłumaczy dymisję P. Kleczkowskiego
Turysta
Turysta 15.08.2019, 21:28
No właśnie cisza brak wywiadu a powody dymisji podała jasno, nawet prawo Pan Kleczkowski naruszał
Zyta
Zyta 16.08.2019, 08:44
Jak to cisza? Przecież Przegląd leży w sklepach, można kupić i przeczytać.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.08.2019, 08:41
Obecne władze miasta z Częścią kierowników i radnych maja jeszcze 4 lata na podział miedzy siebie majątku miejskiego i to bedzie ich sukces aby dla następców nic nie zostało po tym miescie
Aug
Aug 17.08.2019, 09:57
Jacy kierownicy zniżyliby się do takiego poziomu????? Przecież praca w samorządzie to służba dla mieszkańców.
Xyz
Xyz 15.08.2019, 21:33
Przecież tak nie można!
sf
sf 12.08.2019, 11:50
"przedłużenie trzyletnich dzierżaw działek, na których zbudowali swoje domy". Choroba, a kto taki odważny jest, żeby dom budować na 3 letniej dzierżawie.
zagadka
zagadka 12.08.2019, 22:28
Może znajomi kleczkowskiego?
element animalny
element animalny 09.08.2019, 21:24
Panie Radny, przestań Pan się użalać nad losem Kleczkowskiego, bo dymisja należała mu się jak psu buda. Ktoś, kto po pół roku od wyborów jest skonfliktowany z większością własnego klubu i generalnie działa jak pijane dziecko we mgle, nie daje żadnej szansy na jakiekolwiek konstruktywne działania i jego pozostawanie na tym stanowisku byłoby stratą czasu. MK poza jałowymi gadkami, sianiem zamętu i personalnymi rozgrywkami nie może pochwalić się raczej żadnym pozytywnym osiągnięciem na rzecz miasta czy powiatu. Gdzież te strumienie rządowych pieniędzy, które po wygranych przez PiS wyborach miały zalać Augustów niczym manna z nieba?? Ciągle pada, ale nie u nas. Nie twierdzę tutaj, że burmistrz , jego zastępca i NM są bez winy - wręcz przeciwnie, ciągle nie zaprezentowali jakiegokolwiek sensownego programu rozwoju miasta, które zjeżdża po równi pochyłej w coraz większe zaniedbanie, brud i zaściankowość. Sytuacja nie wygląda optymistycznie ale pozostaje tylko mieć nadzieję, że nowe otwarcie w radzie zmieni coś na lepsze. Zresztą wiele gorzej już chyba być nie może.
Wpj
Wpj 15.08.2019, 11:04
Czas pokaże, kto działa we mgle. Szkoda tylko, że mieszkańcy znowu stracą, a zyskają klakierzy P. Burmistrza.
Wielki wugrany
Wielki wugrany 09.08.2019, 17:12
Burmistrz wybral droge zdrady Pana Kleczkowskiego ktory go poparl w wyborach jest to ochydne milych snow panie burmistrzu
Ale dlaczego
Ale dlaczego 10.08.2019, 14:09
To jest jak splunięcie w twarz .... tak się nie postępuje
Wąż
Wąż 10.08.2019, 16:34
A na twarz??
Szkoda
Szkoda 09.08.2019, 16:36
Krytykować każdy potrafi. To nic trudnego. Ale pracować dla mieszkańców to już trudniej. Radny wybrał łatwiejszą drogę. Szkoda
Jesteśmy z Pana dumni
Jesteśmy z Pana dumni 09.08.2019, 15:18
Brawo panie Tomku. Niech pan przespaceruje się przez runek Zygmunta Augusta i zobaczy ten syf, pousychane liście, których wszędzie pełno, pożółkłe krzewy, suche badyle, pety na kostce i te niby trawniki. Czy tak wygląda miasto turystyczne? Królewskie? Mieszkańcy są ciekawi Pana zdania w tym temacie, a także pomocy w kwestii porządku i czystości w mieście.
eee
eee 10.08.2019, 07:46
I tak będzie bo radni nie mają w tym swojego interesu. Co innego park na lipowcu, tam musi być,teraz żule będą mieli gdzie pić , bo do tej pory pod sklepem.
Stop 🛑
Stop 🛑 10.08.2019, 09:52
Na fb post z wyciętymi drzewami. Ludzie widzą co się dzieje. Czy aby nie Należy powiadomić ekologów???
Ekolog
Ekolog 10.08.2019, 17:22
Mam pytanie : kto wydał pozwolenie na wycinkę tego drzewostanu?
XYZ
XYZ 12.08.2019, 11:09
Okres lęgowy ptaków w decyzji na wycinkę nie jest terminem "sztywnym". Gdy we wskazanym miejscu nie występują lęgowiska ptaków, a inwestycja wymaga wycinki, wystarczy mieć mieć pod ręką ornitologa z odpowiednimi uprawnieniami.
Kto za tym stoi
Kto za tym stoi 10.08.2019, 23:20
Mieszkańcy chcą poznać nazwisko projektanta parku na Lipowcu w którym odbyła się wycinka drzew.
XYZ
XYZ 12.08.2019, 11:10
BIP Urzędu Miasta, tam na pewno znajdziemy dokumentację.

Pozostałe