Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 07:10
Reklama

WOŚP 2019

Augustowianie pożegnali prezydenta Gdańska
Augustowianie pożegnali prezydenta Gdańska
W samo południe, w sobotę, 19 stycznia, w chwili rozpoczęcia uroczystości pogrzebowych zamordowanego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, augustowianie wraz z burmistrzem Mirosławem Karolczukiem, zebrali się na Rynku Zygmunta Augusta, by oddać mu cześć. 19.01.2019 12:55    1
Orkiestrę wsparli restauratorzy
Orkiestrę wsparli restauratorzy
W pomoc orkiestrowych działań włączyli się liczni augustowscy restauratorzy. W rozstawionym w parku namiocie „Albatros” serwował kawę i herbatę, a na zmarzniętych czekała pyszna grochówka z ciepłym jeszcze chlebem. 18.01.2019 09:29
Augustowianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza
Augustowianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza
W poniedziałek, 14 stycznia, o godz. 18.00, w Augustowie uczczono pamięć tragicznego zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Grupa kilkudziesięciu osób pod Kolumną Zygmunta Augusta ustawiła zdjęcie prezydenta i zapalili znicze. 14.01.2019 22:08
Imponujący wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Augustowie  (foto i video)
Imponujący wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Augustowie (foto i video)
Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Augustowie w niedzielę, 13 stycznia, naprawdę bardzo wiele się działo. Kiermasze, warsztaty, koncerty i mnóstwo innych atrakcji czekało na mieszkańców miasta, którzy wsparli akcję Jurka Owsiaka. Jak na razie w puszkach augustowskich wolontariuszy znalazło się 75 257 zł i 14 groszy. Kwota ta jeszcze prawdopodobnie wzrośnie, gdyż trwają licytacje różnego rodzaju przedmiotów, wystawionych na internetowej aukcji. 14.01.2019 11:26
Augustowianie byli bardzo hojni
Augustowianie byli bardzo hojni
Ponad 67 tysięcy złotych zebrał augustowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13.01.2019 23:01    2
Można odwiedzić Atol. Tylko w niedzielę
Można odwiedzić Atol. Tylko w niedzielę
W niedzielę, 13 stycznia, nadarza się niepowtarzalna okazja, by odwiedzić Atol, w którym mieściło się kiedyś Centrum Informacji Turystycznej. Budynek jest od kilku lat zamknięty. Wszystko dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Woluntariusze Orkiestry urządzili w Atolu kiermasz. Można za grosze kupić bardzo ciekawe rzeczy, a przy okazji pomóc chorym dzieciom. 13.01.2019 09:45
Muzyka, solidarność i empatia przede wszystkim
Muzyka, solidarność i empatia przede wszystkim
W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się 27 Finał WOŚP. W Augustowie przygotowanych zostało bardzo wiele atrakcyjnych wydarzeń, które pozwolą mieszkańcom naszego miasta wesprzeć zbiórkę na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w Polsce, jednocześnie się przy tym poznając, integrując i bawiąc. Jednym z wydarzeń tego dnia ma być muzyczny finał WOŚP w Augustowie, czyli koncert różnych gatunków muzyki w kinie Iskra, który rozpocznie się o 20:30, tuż po "Światełku do Nieba". O tym przedsięwzięciu, jego programie i założeniach rozmawiam z Wojtkiem Milewskim, organizatorem koncertu. 11.01.2019 09:28
 WOŚP już ruszył z kopyta
WOŚP już ruszył z kopyta
Już w niedzielę, 13 stycznia, 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielkie świętowanie w Augustowie rozpoczęło się już 4 stycznia. Wydarzeń było naprawdę mnóstwo teraz czeka nas wielki finał, który w tym roku zaplanowano aż w 10 lokalizacjach. Przypomnijmy, że w tym roku akcja Jurka Owsiaka przeznaczona jest na doposażenie specjalistycznych szpitali dla dzieci. 11.01.2019 09:16
Teatralne granie dla dzieci
Teatralne granie dla dzieci
Mamy za sobą dwie pierwsze imprezy finałowe WOŚP: zorganizowany przez teatr Res Humanae I Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” oraz warsztaty naukowe "Fizyka ze smartfonem". Obie w I LO i obie udane. 10.01.2019 09:55
Orkiestra ze smakiem
Orkiestra ze smakiem
Za nami udana impreza 27. Finału WOŚP! Tym razem było to gotowanie na 50 osób, czyli wielkie warsztaty kulinarne ORIENT EXPRESS, zorganizowane przez Polską Szkołę Gastronomiczną i Restaurację „Pod Jabłoniami”, które, odbyły się w sobotę 5 stycznia w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie. Wejściówek na nie zabrakło już na kilka dni przed terminem. 09.01.2019 09:47    1
Augustowianie zapraszają do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (video)
Augustowianie zapraszają do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (video)
Dorota Bożewicz z Augustowskich Placówek Kultury, Bożena Bendig, prowadząca Teatr Res Humanae z I Liceum Ogólnokształcącego im. G. Piramowicza i Barbara Koronkiewicz, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie zapraszają do udziału w 27 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 08.01.2019 15:41    1
Orkiestra grać będzie nie tylko w finale
Orkiestra grać będzie nie tylko w finale
Wielkimi krokami zbliża się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję Jurka Owsiaka bardzo mocno zaangażowali się mieszkańcy Augustowa. W grodzie nad Nettą orkiestra grać będzie bowiem niemal przez cały tydzień. Nie zabraknie mnóstwa imprez w wielu instytucjach, szkołach i innych placówkach. Naprawdę będzie się dużo działo, również w dniu finału, czyli w niedzielę, 13 stycznia. W przygotowanie orkiestry zaangażowanych jest około 400 osób, a wszystkim im przyświeca jeden cel, zebrać jak najwięcej pieniędzy na doposażenie specjalistycznych szpitali dla dzieci. Imprez jest tak wiele, że niezbędne jest zapoznanie się z kalendarzem orkiestrowych wydarzeń, który prezentujemy na naszych łamach. 03.01.2019 10:59    1
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra jak co roku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra jak co roku
Już niedługo, 13 stycznia, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku Polacy będą zbierać pieniądze dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 23.12.2018 17:22    1
Gracie z nami?
Gracie z nami?
13 stycznia 2019 r. rusza 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już teraz ruszamy z przygotowaniami i potrzebujemy Waszej pomocy! Jeśli chcesz przyłączyć się do wspólnego pomagania, posiadasz ciekawe rzeczy na kiermasz, chcesz upiec ciasto lub w inny sposób włączyć się do akcji, to czekamy na kontakt! 04.12.2018 17:43    1
Orkiestra zagrała na bogato
Orkiestra zagrała na bogato
W niedzielę zagrała w Augustowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I zagrała wielki koncert. Na ulicę wyszli kwestujący, w wielu miejscach w naszym mieście odbywały się liczne imprezy. Bardzo dawno Augustów nie widział takiego poruszenia. Wszystko to za sprawą Augustowskich Placówek Kultury oraz wolontariuszy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie pani Małgosi Dworak i jej córki Basi Dworak-Kaczorowskiej. O tej cennej inicjatywie przeczytać będzie można już w czwartek w najnowszym numerze "Przeglądu Powiatowego". 16.01.2018 18:51
Augustowianie głośno grali dla WOŚP (foto i video)
Augustowianie głośno grali dla WOŚP (foto i video)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Augustowie grała z wielką pompą. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Każdy znalazł coś dla siebie i chętnie zasilał puszki wolontariuszy. 15.01.2018 10:36    1
Augustowianie pobili rekord
Augustowianie pobili rekord
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła rekord. Już zeszłoroczna zbiórka pokazała, ze jesteśmy bardzo hojni. W tym roku suma została podwojona. 14.01.2018 23:46    4
Oj będzie się działo!
Oj będzie się działo!
Rozmowa z Anną Jastrzębską, dyrektorem Augustowskich Placówek Kultury, w których od lat znajduje się augustowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak będzie i w tym roku, czyli 14 stycznia. 10.01.2018 07:38    1
Reklama
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama