Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 16:53
Przeczytaj koniecznie!
Reklama

Necko - List do redakcji

Podziel się
Oceń

Necko - List do redakcji

Autor: Fot. Archiwum PP

Dzień dobry,
 za pośrednictwem Dziennika Powiatowego, zwracamy się z prośbą do firmy Necko o zmianę godzin wywozu odpadów. Maile kierowane bezpośrednio do firmy Necko jak i do UM w Augustowie nie przynoszą żadnego skutku.

Chcemy zwrócić uwagę, na to że zakłócana jest notorycznie przez tę firmę cisza nocna,w czasie zabierania odpadów komunalnym po przez wielki hałas - stukanie pojemnikami, głośny samochód, krzyki pracowników, do tego dochodzi szczekanie psów- nie da się spać! Mieszkamy przy szpitalu, do którego jadą karetki, które wyłączają swoje sygnały dźwiękowe i nie budzą okolicznych mieszkańców, za to Necko całą dzielnicę!

Przez kilkanaście miesięcy, gdy zamiast Necka, śmieci odbierała firma MPO nie było najmniejszego problemu-pełna kultura firmy i jej pracowników, od kiedy ponownie śmieci zabiera Necko:

- śmieci zabierane są w nocy między godz.3:00 a 4:30 - MPO zabierało śmieci ZAWSZE po godzinie 6:00 !!!;

- pojemniki są zostawiane na środku chodnika, lub co gorsze niejednokrotnie na krawędzi ulicy-MPO zawsze przy bramce, w miejscu skąd zabierali;

- są niszczone pojemniki ( pracownicy Necka nie szanują naszej własności- bardzo mocno je niszczą- bardzo mocną nimi stukają, ciągają je po ulicy i chodnikach itp.) - w MPO zawsze było 2 pracowników którzy razem unosili je i przenosili;

- zawsze jeżeli coś wypadło z pojemnika, podczas wyrzucania śmieci z pojemnika do samochodu ( śmieciarki) , pracownik MPO sprzątał - Necko zostawia przez środek całej ulicy zgubione przez siebie śmieci;

-migający  “kogut”-światło na samochodzie,  również przeszkadza bardzo wielu mieszkańcom

Bardzo prosimy o pomoc w rozwiązaniu tych problemów. Wiemy, że jest to problem bardzo wielu mieszkańców naszego miasta.

Rano musimy wstawać do pracy, dzieci do przedszkola i szkoły. Malutkie dzieci budzą się z płaczem za każdym razem i nie mogą długo zasnąć i się uspokoić. W dniu kiedy są odbierane śmieci cała dzielnica ma pół nocy nie przespanej.

Czy naprawdę nie da się nic z tym zrobić? To jest skandal!

Nasza ulica nie jest w centrum, gdzie w późniejszych godzinach jest ruch, który nie umożliwiłby odbioru śmieci. Da się nawet w późniejszych godzinach swobodnie nią przejechać. Uważamy, że nie byłby to problem dla Necka, jak nie był to problem dla MPO ( który śmieci zabierał ok. godz.8:00).

W naszej dzielnicy było sporo turystów, byli bardzo zbulwersowani pracą naszych służb porządkowych, a dla nas wstyd za nich, bo nie szanują ani swoich gości, ani mieszkańców.

Mieszkańcy ulicy Sosnowej i Szpitalnej.


Napisz komentarz

Komentarze

mieszkanka Augustowa 07.09.2016 12:53
Necko i jego pracownicy są okropni!Nie szanują nas swoich klientów, naszej pracy i naszych pojemników. My byliśmy również zadowoleni nieporównywalnie z usług Necka ( nie jestem w żaden sposób związany z żadną z tych dwóch firm).

mieszkanka Augustowa 07.09.2016 12:54
No i jeszcze ten okropny bród, który po sobie zostawiają na ulicy!

K 06.09.2016 23:13
My płacimy bez łaski i za śmieci i podatki, ale praw nam ubywa! A pomoc jest ze strony władz coraz gorsza!

wegfwe 06.09.2016 14:57
Zgadzam się z tym wszystkim co jest w artukule. Z MPO nie było problemów. Necko robi jedna wielką łaskę. Raz mi w ogóle smieci nie wywieźli, bo pojemniki nie były wystawione, a stoją 2 metry od ogrodzenia i brama wielmożnym panom jest zostawiona otwarta. A gdzie ja mam wystawiać pojemniki? Na trawnik? Nie bo mandat. Na ulicę? Nie bo mandat. Mam pretensje do burmistrza, że wydzielił rejony do zbiórki odpadów. Powinien zrobić tak: na terenie augustowa zmierają dwie firmy i każdy sobie sam wybirze którą. Tak powinno byc.

Gospodarz 03.09.2016 07:13
Ja chcę powrotu do dawnych czasów , jak sama płaciłem to i wymagałem a teraz to rzadna firma nie musi starać się o klienta , jakoś wtedy potrafili otworzyć bramę ,wziąść kubeł , odstawić , zostawić porządek. Teraz nic nie muszą i nie ma gdzie złożyć interwencji bo nie wiadomo która firma obsługuje jaka ulicę i kiedy .W III kw nie było harmonogramu wcześniej , teraz na IV kw też nie ma nawet na stronie Urzędu mimo że biorą opłaty to nie wypełniają swoich obowiązków. A MPO wykonywało i wtedy lepiej swoje prace MIgotko.

gospodyni 06.09.2016 23:11
" jak sama płaciłem to i wymagałem :- a teraz Pan nie płaci, płaci tylko że nie ma wyboru i traktując nas jak te śmieci od władz przez te firmy sprzątające!

górski jan 01.09.2016 20:50
Calła prawda na Nowomiejskiej i Borkach jest to samo. Mało tego wysypują część odpadów na ulice i widać źe tego dnia odbył się odbiór odpadów. Jak za Cieślika wszystko na od_ierdol i morda w kubeł bo to miejska spółka. Nic na lepsze się nie zmienia idą nowi z głupotą starych!!!

Migotka 01.09.2016 19:49
Widać że MPO moco walczy o pozycję w mieście aby śmieci wywozic..tylko powiem jedno u mnie na firma MPO wybierała śmieci, nie dość ze robili to wielka łaska to i kosz musiałam targac z ulicy, a jak kosz mi połamali to problem był z wymianą czekałam jakieś dwa miesiące...widzę że MPO próbuje bronić się wszelkimi sposbami...błagam miejcie troszke godności i sami siebie nie zachwalajcie....

Anna 06.09.2016 23:07
Proszę opisać jak to robiło u Pani Necko??? Bo to co Pani pisze i jeszcze dużo gorszych rzeczy robi właśnie na naszych ulicach Necko!!!

Necko 01.09.2016 18:25
Mpo pisalo artykul.

K 06.09.2016 23:06
Czy ciężko w to uwierzyć, że mieszkańcy mają swoje PRYWATNE zdanie i prawo do wyrażania swoich uwag!? To co jest tu napisane, to SZCZERA I NAJPRAWDZIWSZA opinia mieszkańców ulic,dla których Necko uprzykrza życie! To ludzie nie mający akurat nic wspólnego ani z Neckiem ani z MPO, poza tym, że MUSZĄ nie z własnego wyboru korzystać z usług tych firm. BARDZO BYŚMY CHCIELI ZNÓW JAK KIEDYŚ MÓC DOKONAĆ WYBORU FIRMY ODBIERAJĄCEJ ODPADY! W poprzednim roku , mieliśmy okazję skorzystania z usług MPO ( nie z własnego wyboru) i tylko dlatego mamy teraz porównanie!!! Sprawa zgłaszana już była do Władz Miasta- nie reagują, Necko też nie, a tu wielkie oskarżanie. Co możemy zrobić? Nie zgadzamy się z tym co ta firma i jak robi - za nasze pieniądze!!! Zapraszamy abyście zobaczyli to sami! Ja sobie i sąsiadom niszczę pojemniki? A może hałasuję, wysypuję część śmieci na ulicę ( i tak leżą aż właściciele posesji sami nie sprzątną), wyciągam pojemniki na ulicę, a część rozstawiam po całym chodniku-aby młodzież idąca ulicą do szkoły miała trochę urozmaiconą ścieżkę - SKANDAL! Może mieszkacie w blokach, może na innych ulicach, gdzie nie ma takich problemów i stąd te podejrzenia- MY JESTEŚMY TYM BARDZO ZMĘCZENI I ZBULWERSOWANIE!!! My nie reagowaliśmy do póki nie mieliśmy porównania. Przy okazji, zimą przejeżdża kilka razy po opadach śniegu samochód Necka naszą ulicą -oczywiście z podniesionym pługiem-może po prostu jesteśmy gorsi- temu Necko tak nas traktuje!!!??? Tylko dlaczego musimy płacić tyle co inni za to wszystko?! Może ja przestanę zamiatać ulicę,chodniki, kosić trawnik przy ulicy,zbierać śmieci ( również te co Necko porozrzuca), czy odśnieżać- szybko by zapukano do moich drzwi z odpowiednią korespondencją!

jacek 01.09.2016 16:51
macie ludzi za idiotów? jest dokładnie odwrotnie !!!!! na czyje zamówienie jest ten artykuł?

ELA 03.09.2016 08:55
zgadzam się z moimi przedmówcami , na niczyje zmówienie nikt nie pisze.Urząd to ma w du.... mów a ja zdrów. Takiego dziadostwa jak teraz jest to jeszcze nie był.

K 06.09.2016 22:42
Zapraszam na ul. Sosnową teraz 19 września- proszę przekonać się samemu o której, co i w jaki sposób Ci ludzie z Necka robią! To Pan może ma swoje powody do obrony Necka- ja absolutnie NIE! I proszę nie osądzać innych wg swoich poglądów. NIE PODOBA NAM SIĘ ZACHOWANIE TEJ FIRMY!!! NIE CHCEMY JEJ NA NASZYCH ULICACH-NIE NOCĄ, NIE BRUDZĄCYCH, HAŁASUJĄCYCH I NISZCZĄCYCH NASZE MIENIE!

pochmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ochrona konserwatorska zabytkówTreść komentarza: Oby tylko tego budynku nie spotkał smutny los podobny do zburzonego kilka lat temu przedszkola na ulicy Ogrodowej i zabytkowego budynku koszar Ułanów Krechowieckich na ulicy Tytoniowej.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 14:34Źródło komentarza: Pytania o nieruchomość po szkoleAutor komentarza: Czy to weźmie deweloper?Treść komentarza: Zespół Szkół Specjalnych albo hospicjum albo zakład dla osób niepełnosprawnych. Jednak obawiam się że zlikwidowali aby sprzedać deweloperowi.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 13:36Źródło komentarza: Pytania o nieruchomość po szkoleAutor komentarza: Dobrze by byłoTreść komentarza: Lepiej na głównego dyrektora LiceumData dodania komentarza: 25.04.2025, 10:22Źródło komentarza: Dyrektor augustowskiej szkoły zostanie wicedyrektorem innej placówki?Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Ta a w Cisie robią za 2000 złotych to jest wykorzystywanie. Tak maprawde gdzie ido te pieniądze lepiej niech powiedzoData dodania komentarza: 25.04.2025, 07:54Źródło komentarza: 20 tysięcy kwiatów w Augustowie. Radna pyta o koszty, trwałość i sens miejskich nasadzeńAutor komentarza: belferTreść komentarza: Za wyludnianie się miasta niż demograficzny oczywiście odpowiedzialny nie jest, bo jeszcze nie zdążył być. Ze wszystkim, co piszesz o obecnych włodarzach miasta i ich polityce rządzenia, zgadzam się w 100%. Ale niż jest faktem niepolitycznym i on po prostu jest. Jeśli zamiast setki dzieci masz 50, to jest to goły fakt, za który wyłączną winę ponoszą niedoszli rodzice. Dla setki dzieci otworzyłbyś cztery oddziały, dla 50 - dwa. I nie przeskoczysz tego, bo tych uczniów PO PROSTU NIE MA. Choćbyś nie wiem jakie perspektywy roztoczył nagle i wybudował piętnaście budynków mieszkalnych, dzieci na dziś nie przybędzie.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:57Źródło komentarza: Przesądzona przyszłość augustowskiej szkołyAutor komentarza: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie - co to będzie?Treść komentarza: Wiadomo może kiedy zostanie otwarty miejski wyciąg narciarzy wodnych w Augustowie? Klimat zauważalnie ociepla się już od kilku lat, mamy w Augustowie piękną pogodę od wielu tygodni, więc może przynajmniej w weekendy od początku kwietnia warto udostępniać narciarzom i wakeboardzistom ten miejski obiekt użyteczności publicznej?Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:00Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnychAutor komentarza: oolooTreść komentarza: A Ogrody Karolczuka za 600 tyś. szumią na Rynku Z.A..Data dodania komentarza: 24.04.2025, 18:34Źródło komentarza: 20 tysięcy kwiatów w Augustowie. Radna pyta o koszty, trwałość i sens miejskich nasadzeńAutor komentarza: pajaceTreść komentarza: I bedzie problem zgłaszał że traktor go nie budzi...Data dodania komentarza: 24.04.2025, 18:18Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: wizjaTreść komentarza: Powiedz znajomemu żeby przestał cpać...Data dodania komentarza: 24.04.2025, 18:17Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: JSTreść komentarza: To miejsce jest mega ważne – tyle tam zwierząt żyje, no i to jedna z ostatnich dzikich takich przestrzeni w Polsce.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 17:16Źródło komentarza: Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym: noc spokojna, trwa wyjaśnianie przyczynAutor komentarza: AbcTreść komentarza: Miejsce w żaden sposób nieoznaczone,to cud że chłopak żyje. Csir i miasto milczą.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 16:57Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnychAutor komentarza: Picerzy, pozerzy i festyniarze kohabitacji Nasze Miasto-PiSTreść komentarza: Każdą szkołę można utrzymać, ale trzeba mieć wiedzę, umiejętności i chęć działania na rzecz lokalnej społeczności. Najłatwiej jest usprawiedliwić niżem demograficznym swoje marne kompetencje, brak kreatywności i pomysłu na rozwój szkoły. Jednak to nie niż demograficzny odpowiedzialny jest za wyludnianie się miasta, ale znikomy procent absolwentów szkół zawodowych, średnich i wyższych, którzy jak wskazuje szybkie tempo wyludniania się Augustowa, po prostu nie widzą petspektyw życia w tym "drogim" mieście ze względu na wysokie ceny mieszkań, czynszów i gruntów w korelacji z brakiem atrakcyjnych ofert pracy. Augustowscy włodarze rządzący miastem od blisko dekady wybudowali tylko jeden wielorodzinny budynek komunalny z bardzo wysokimi cenami czynszu. Symptomatyczne jest, że nie zrealizowali w zasadzie żadnej inwestycji skutkującej obniżeniem dla mieszkańców i przedsiębiorców opłat za energię cieplną, elektryczną, wodę, ścieki, wywóz odpadów komunalnych oraz cen gruntów pod inwestycje i budownictwo wielorodzinne pomimo możliwości pozyskania setek milionów złotych z Funduszy Unijnych, a nawet niektórych prorozwojowych, dedykowanych samorządom programów rządowych za czasów PiS.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 16:51Źródło komentarza: Przesądzona przyszłość augustowskiej szkołyAutor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: Zaraz usłyszę, że Suwałki mają większy budżet. Ato , że mniejsza powierzchnia i te nasadzenia widać to już szczegół. Czy w tym mieście był jakiś tłok ? Brawo Pani Radna. I dodam, że nie jest to wina firmy zajmującej się zielenią , to miasto wyznacza swoje oczekiwania i budżetData dodania komentarza: 24.04.2025, 15:23Źródło komentarza: 20 tysięcy kwiatów w Augustowie. Radna pyta o koszty, trwałość i sens miejskich nasadzeńAutor komentarza: GalTreść komentarza: Może czas odpowiednio go zabezpieczyć, skoro ma miejsce kolejny już w tym miejscu wypadek?Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:46Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnychAutor komentarza: Likwidacja szkół vs gazetkowo-fejsbukowy "rozwój" AugustowaTreść komentarza: Czy zamknięcie kolejnej szkoły w Augustowie jest efektem ścisłej kohabitacji Nasze Miasto-PiS oraz działalności burmiszcza Mirosława Karolczuka związanej z utworzeniem w urzędzie miejskim etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa, który wydrenował dotychczas miejski budżet kwotą blisko miliona złotych?Data dodania komentarza: 24.04.2025, 09:11Źródło komentarza: Dyrektor augustowskiej szkoły zostanie wicedyrektorem innej placówki?Autor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Niestety uchwała krajobrazowa nie do końca się tyczy reklam wyborczych, które rządzą się Kodeksem Wyborczym... ale różne są interpretacje.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 08:41Źródło komentarza: Fala wandalizmu w Augustowie – po raz kolejny zniszczono banery Rafała TrzaskowskiegoAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: To prawda, dojdzie jeszcze do tego że będzie jedno liceum ogólnokształcące a nie dwa ponieważ też nie będzie dzieci. I też nikt wtedy nie powinien mieć pretensji takie życie nic nie zrobimy. Generalnie dwie szkoły średnie ogólnokształcąca i zawodowa to też chyba nie jest aż taka tragedia. Będą mieli gdzie się uczyć. I dobrze że teraz nauczyciele z zst idą do ace. Dla niektórych konkurencja dobrze robi😉Data dodania komentarza: 24.04.2025, 05:46Źródło komentarza: Przesądzona przyszłość augustowskiej szkołyAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Przykre to jest to że tej "młodzieży" nic się robić nie chce nie mowa o nauce. Decyzja jest dobra z punktu widzenia czystej kalkulacji i ekomonii żadne władze nie są temu winne. Idzie srogi niż demograficzny nikt na to wpływu nie ma. A kwestia inna że nie było widać zainteresowania wśród młodych przedmiotami zawodowymi tylko gastronomia i gastronomia, hotelarstwo... widać polotu dzieci nie mają dziś do nauki przedmiotów ścisłych ot i cała filozofia.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 05:41Źródło komentarza: Przesądzona przyszłość augustowskiej szkołyAutor komentarza: "Zawodowi" strzelcy, czyli "doborowa" ekipa nie z pierwej łapanki 😅Treść komentarza: Znajomy opowiadał mi ostatnio, że ubiegłej jesieni podczas grzybobrania w sąsiedztwie tej strzelnicy kule tak świstały między drzewami, jakby był na wojnie II wojnie światowej podczas desantu wojsk amerykańskich na plażach w Normandii. W tym roku grzybiarze powinni wyposażyć się w chełmy wojskowe i kamizelki kuloodporne, a drogę do Strękowizny najbezpieczniej jest przemierzać przez cały rok wozem opancerzonym lub co najmniej autem z karoserią i szybami kuloodpornymi.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 00:36Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: hahahaTreść komentarza: Ciekawe, co się stanie, gdy Rada Pedagogiczna I LO nie zaopiniuje pozytywnie tej kandydatury. Wszystkich zwolnią?Data dodania komentarza: 24.04.2025, 00:23Źródło komentarza: Dyrektor augustowskiej szkoły zostanie wicedyrektorem innej placówki?
Reklama