Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Lament nad skargą prywatnego przedszkola 

Lament nad skargą prywatnego przedszkola
-Poprzez zapisy w uchwale Rady Miasta nastąpiło ograniczenie praw obywateli i osób prowadzących szkoły i przedszkola - taką opinię na temat uchwały przyjętej już za obecnej kadencji samorządu ma radny z komitetu wyborczego Nasze Miasto. Tak rzadko spotykana samokrytyka i posypanie głowy popiołem nad efektami własnych decyzji, to wyraz dezaprobaty do działań burmistrza wobec prywatnego przedszkola.

Preludium

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Na ostatniej sesji Rady Miasta dyskutowano nad dwiema skargami wniesionymi na działalność burmistrza Augustowa. Pierwsza, dotycząca braku podłączenia pod kanalizację jednej z mieszkanek ulicy Westerplatte przeszła bez echa. Dużo więcej emocji i kontrowersji wywołał temat sporu pomiędzy burmistrzem, a osobą prowadzącą niepubliczne przedszkole przy Wybickiego. Myli się jednak ten, kto sądzi, że radni stanęli murem za włodarzem, którego popierali podczas kampanii. O tym, że sprawa dla przedstawicieli komitetu wyborczego Nasze Miasto nie jest jednoznaczna przekonaliśmy się już podczas posiedzenia komisji rewizyjnej z 19 kwietnia, gdy jedna z radnych tegoż środowiska poprosiła o wyłączenie jej z głosowania nad zasadnością skargi. Czego dotyczy spór? Osoba prowadząca prywatne przedszkole wniosła skargę na naruszenie praworządności oraz nienależyte i przewlekłe załatwianie sprawy przez burmistrza. Istotą nieporozumień jest przede wszystkim dotacja przyznawana na wychowanków. Ustawa o systemie oświaty informuje, kiedy i w jakim trybie niepubliczne przedszkole lub szkoła może ubiegać się o dotację przedmiotową na dzieci. Jednym z wymogów jest podanie przez osobę prowadzącą placówkę pełnej liczby wychowanków lub uczniów, którzy mają do niej uczęszczać. I najważniejsze, takie informacje muszą wpłynąć do organu udzielającego dotacji do 30 września danego roku kalendarzowego. Zdaniem burmistrza ten wymóg nie został spełniony, a oficjalna lista trafiła do niego z dniem 17 października 2016.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkanka Augustowa
mieszkanka Augustowa 12.05.2017, 07:22
Drodzy Państwo, Augustów zaczyna wam ufać a Wy niestety pokazujecie, że miasto się myliło co do was i niepotrzebnie Wam zaufało. Ogarnijcie sie póki jest czas.
wdw
wdw 11.05.2017, 09:45
Kodeks etyki nie dotyczy radnych. :-)))))))) A który to taki gieroj?
lenka
lenka 11.05.2017, 08:21
Tak to jest jak rządzi ekipa i załatwia swoje interesy ! Wiadomo czyje jest to przedszkole! Żeby było zwykłego kowalskiego to nie było by tej dyskusji i rozłamu w ekipie.
Zico
Zico 10.05.2017, 21:54
Super na prywatne przedszkola daja kase a ze swoich państwowych zwalniaja ludzi bo oszczędności szukaja to jak to jest ?

Pozostałe