Spotkanie w Augustowie przeciwko segregacji sanitarnej

  • 15.01.2022, 15:57
  • Bartosz Lipiński
Spotkanie w Augustowie przeciwko segregacji sanitarnej Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy
Dziś w Augustowie odbyło się spontaniczne spotkanie grupy mieszkańców wyrażających protest wobec segregacji sanitarnej oraz dzieleniu społeczeństwa na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Przybyli na spotkanie przy ulicy Mickiewicza mieszkańcy opowiadali się też przeciwko projektowi ustawy 1846 zakładającej, że pracodawca mógłby zażądać od pracownika informacji czy jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Augustowskie wydarzenie nawiązywało do podobnych akcji organizowanych w Polsce.

Bartosz Lipiński

Film z dzisiejszego spotkania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz Ełk
Mariusz Ełk 05.02.2022, 21:15
Trochę wysiłku umysłowego i można dojść do wniosku , że w Polsce mamy Konstytucyjne prawo do ochrony zdrowia , a zapewne osoby te większość swego życia płacą składki zdrowotne. I rezygnują na rzecz "chętnych " z przywileju preparatów nazywanych szczepionkami za które również finansowane są z ich podatków. TAKIE PROSTE ,A TAK TRUDNE
pyt
pyt 06.02.2022, 13:42
No i?
Anna
Anna 22.01.2022, 12:30
Wytłumaczcie mi jedno że jak ktokolwiek z tych protestujących zachoruje to dlaczego szuka pomocy lekarza niech też się leczy sam po co idzie do szpitala dlakażdego takiego osobnika ustalić dniówkę za pobyt w szpitalu za skakanie przy nim 1000zł i niech się mądrzy
Odp
Odp 22.01.2022, 13:15
Idzie do lekarza bo płaci co miesiąc składkę do NFZ i ma prawo do opieki zdrowotnej !
odp_do_odp
odp_do_odp 22.01.2022, 19:47
a skąd wie, co mu lekarz przepisuje? może te tabletki to też jakiś eksperyment medyczny??? może tam w składzie też jest grafen??? może rtg lub TK to przestrzeliwanie czipami??? pewnie nie wie, bo mu Komarenko i Górniak nie powiedzieli, biedakowi
Muma
Muma 23.01.2022, 10:23
O ekstrakcie z płodów zapomniałeś. :-)
Szczepcie się ludziska
Szczepcie się ludziska 19.01.2022, 15:19
Skoro jest wolny wybór i ludzie z tego tak chętnie korzystają, wiedząc lepiej od naukowców i medyków to pozostaje życzyć miłego covidowania. Testament warto napisać, porozmawiać z bliskimi o formie pogrzebu, może nawet i wykupić kwaterę (bo kończą się miejsca). Jak uda się niezaszczepionym przechorować to pozostaną trwale uszkodzone płuca (mgły covidowe i inne pomijam). Da się z tym żyć. Na siedząco, bez wysiłku. Może ktoś do WC zaprowadzi. Najbliższe 2-4 tygodnie wiele osób przekona. Byle nie było za późno.
erg
erg 19.01.2022, 10:42
Wszystkie sklepy, urzędy itd. w dni parzyste zaszczepieni, w nieparzyste niezaszczepieni. Zaszczepiłem się 3 dawkami i jak będzie możliwość to będę przyjmował kolejne dawki tak jak co roku szczepię się od 20 lat p/grypie. Komu spieszy się na cmentarz to niech się nie szczepi. I wkurza mnie brak maseczek na twarzach w sklepach. Widocznie za mało zgonów. Wyjdzie jak zawsze: mądry Polak po szkodzie.
Tomasz
Tomasz 28.01.2022, 18:12
KIEDY UMIERASZ, NIE WIESZ O TYM ,TYLKO INNYM JEST CIĘŻKO. TAK SAMO JEST , JAK JESTEŚ DEBILe#
JKD
JKD 19.01.2022, 18:30
Zacznij reagować na ten brak maseczek,może na mnie trafisz hehe
Jerzy
Jerzy 28.01.2022, 15:47
Abyśmy nie mieli do siebie pretensji to zejdź nam z drogi i porzuć myśli o leczeniu w szpitalu. W wyniku takiego (twojego-celowo z małej litery) myślenia personel medyczny nie da rady a cierpią również Ci, którzy nie mają możliwości leczyć innych chorób bo Covid-19 zamknął przed nimi szpitale. A może wy anty... macie inny skuteczny sposób na zakończenie pandemii?
Twoja wypowiedź nie zasługuje na nic poza stwierdzeniem, że jest nie na miejscu i nie strasz, bo nie wiesz na kogo możesz trafić.
JKD
JKD 29.01.2022, 08:00
Płace co miesiąc na tych partaczy wiec łaski mi nie robią,a z drogi ci nie zejdę wręcz odwrotnie
bleee
bleee 20.01.2022, 10:16
To musi być fajne uczucie: chodzić bez maseczki ze świadomością, że można zakazić kogoś, kto umrze, i cieszyć się z tego. Prawdziwe bohaterstwo.
King Bruce Lee Karate Mistrz
King Bruce Lee Karate Mistrz 19.01.2022, 20:00
Każda *** ma swój bat. Chodzę po sklepach choć nie lubię.
...
... 19.01.2022, 15:29
Zanim na cmentarz to kosztowne leczenie szpitalne...Blokowanie miejsc dla chorych na inne jednostki chorobowe
art
art 19.01.2022, 13:35
Przypomina mi się kwiecień 2010, wtedy też nie przestrzegano procedur no bo "my wiemy najlepiej"
Krystian
Krystian 18.01.2022, 18:14
Okazuje się że powstała grupa n FB. ... Rzekomo chieli jednać ludzi, przekonywać że szczepienia są" złe" bezprawne itp...a okazało się że są pełne nienawiści, oskarżania, wyśmiewania się z osób zaszczepionych. No to pytam ? Gdzie jest ta tolerancja i akceptacja. ? Ja szanowałem do tej pory decyzję niezaszczepionych, nie wnikałem dlaczego ktoś nie chce się szczepić, nie komentowałem, nie interesowało mnie to . Teraz po przeczytaniu kilku komentarzy tracę szacunek do tych ludzi. Czytając te teksty, przeglądając zdjęcia, filmy, posty widzę że ci ludzie mnie nie szanują, czuję się gorszy, głupszy. A oni chcą koniecznie uratować moją duszę śmiejąc się ze mnie . Jestem zgorszony zawiedziony zniesmaczonych tym co widzę i czytam
Tego chcemy?
Tego chcemy? 17.01.2022, 13:56
Małżeństwo nie chciało się zaszczepić. Para ze Starachowic osierociła 12-latka.
***** ***
***** *** 19.01.2022, 13:01
"Polski model" zarządzania epidemią? Europejski rekord zgonów, choć mamy najmniej zakażeń i testów

Licząc od świąt Bożego Narodzenia, Polska miała najwięcej zgonów spośród krajów Unii Europejskiej - wynika z danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). To tragiczne żniwo zbieramy przy najmniejszej w UE liczbie potwierdzonych zakażeń (na milion mieszkańców) oraz jednocześnie najmniejszej liczbie wykonywanych testów. Część ekspertów nie wierzy, że rząd ma jakikolwiek plan na piątą falę epidemii.

https://wiadomosci.wp.pl/polsk…
ktoś
ktoś 20.01.2022, 10:21
U nas zakażeń jest dużo więcej niż pokazują statystyki. System testowania jest tak beznadziejny jak ten rząd. Mało tego, znam ludzi, którzy przechorowali covid i nie są ujęci w statystykach, nie z ich winy.
KR
KR 19.01.2022, 03:02
16 stycznia zmarła znana czeska piosenkarka Hana Horka, aktywna w mediach społecznościowych przeciwniczka szczepień. Celowo zaraziła się koronawirusem, aby uzyskać certyfikat ozdrowieńca. Ostatni post na Facebooka wrzuciła 14 stycznia, chwaląc się w nim, że będzie mogła bez ograniczeń chodzić do miejsc publicznych. Zmarłą na covid-19 dwa dni potem we własnym domu, nie podejmując leczenia udusiła się.
Jej syn zwrócił się do ludzi głoszących fałszywe teorie na temat pandemii i szczepień: "Moja mama opierała się na waszych argumentach. Gardzę wami". Napisał także, że ludzie głoszący teorie antyszczepionkowe mają krew na rękach.

Foliarze powiedzą, że to fakenews. Tylko nie wiem, po co syn miałby kłamać na temat własnej matki. Ludzie, opamiętajcie się!
Żbik
Żbik 19.01.2022, 14:40
Teraz jest już totalnie "wolna" ...kto następny ?
Tomasz
Tomasz 16.01.2022, 21:24
Najpierw mówią że się nie szczepią bo się boją np skutków ubocznych a później wokół tego tworzą wielką ideologię ""stop segregacji sanitarnej""...bo to lepiej brzmi.. poważniej...mocniej a sedno jest dalej to samo strach tylko już pod
"" głębszą""przykrywką.
niezaszczspiony
niezaszczspiony 16.01.2022, 18:27
Jak tu ostatnio mówił jakiś gość ze 90 umierajacych to niezaszczepieni. Czyli 10 procent to zaszczepieni. Jaką mam gwarancję ze po zaszczepieniu nie znajdę się wśród tych 10 procent????
hreh
hreh 16.01.2022, 20:44
Skoro wolisz być w tych 90% narażonych na ciężki przebieg lub śmierć to ja nie mam więcej pytań. Ludzie często wolą być idiotami.
Omikron czeka
Omikron czeka 16.01.2022, 19:52
Twoje święte prawo nie ryzykować.
Lula
Lula 17.01.2022, 11:17
Jasne. Nie ryzykuj znalezienia się w 10% zaszczepionych chorych.
Lepiej zostań w 90% niezaszczepionych ciężko przechodzących.
Przecież to logiczne.
proste
proste 16.01.2022, 18:56
Jak 1:10
korwin
korwin 16.01.2022, 19:57
Pierdoły. Dane sa manipulowane czego przykładem prezydent Duda . 3 szczepienia i znów corona. Szczepionka na wszystkie warianty + rzeziębienia, astma i migrena oraz biegunka. Media tak zryły niektórym mózgi ze ich nie używaja. Szkoda słow i liter!!!
BAU
BAU 23.01.2022, 15:09
Wypowiada się Prezydent 2 razy = kłamstwo. https://www.facebook.com/watch…
antykorwin
antykorwin 19.01.2022, 03:07
Media zryły mózgi poszukiwaczom sensacji i spisków. Wyszukują w internecie hochsztaplerów i podniecają się nimi. Brak wiary w naukę wynika z nieuctwa i braku woli uczenia się od mądrzejszych.
Grzegorz
Grzegorz 17.01.2022, 17:31
Jesteś przykładem jak media mogą zryć umysł. Nie wierzę w nic co mówi PAD ani jego pisowskie otoczenie w temacie Covidu . Otwórz oczy, myśl samodzielnie.
Augustynka
Augustynka 16.01.2022, 18:21
Jestem za takim rozwiązaniem jakie zastosowano w Australii. Konsekwencją daje rezultaty. Zbyt dużo swobody prowadzi do anarchii. A przecież życie jest najcenniejsze.
amen
amen 19.01.2022, 03:09
Nieszczepienie jest przejawem bezdusznego egoizmu i postawy antyspołecznej, bo pozwala szerzyć się pandemii i prowadzi do śmierci słabszych. Tam gdzie zaczyna się krzywda innych, kończy się wolność.
Irka
Irka 16.01.2022, 18:05
Nie popieram... boją się szczepień...ewentualnych skutków ubocznych... że nie przebadane itp...i niby chodzi o jakąś walkę...o wolność...a na swoich profilach publikuje się prześmiewcze memy o osobach które się szczepią. To albo faktycznie walczysz o zmianę dziwnych procedur związanych z całym tym covidem albo dalej wyśmiewasz osoby zaszczepione i myślisz Tylko o sobie...bo tobie chodzi Tylko o to i o nic więcej że nie chcesz się szczepić i tu żadnej głębszej walki nie ma
A memy publikowane przez was na waszych profilach z wbitymi strzykawkami igłami w plecy są założosne. Niby nie przeszkadza ci że ktoś się szczepi a szyderujesz z niego w ten sposób że przyjął jedna dwie czy 3 szczepionki.
" Walczycie" tylko o swoją dupę o siebie bo napewno nie o mnie. I żeby nie było nie popieram kwarantanny czy zamykania lokali...czy też braku dostępu np do lekarza... maskę nakładam z szacunku do osób które się boją a nie z obawy o swoje zdrowie czy z obawy o mandat..nie obwiniam osób niezaszczepionych nie namawiam do szczepień. A od osób niezaszczepionych czuję nie raz... jestem głupia...nienormalna... czegoś mi ogólnie chyba brakuje
brawo Irka
brawo Irka 16.01.2022, 20:52
Dokładnie tak jest jak pisze Irka. Pogarda dla noszenia maseczek i szyderstwo ze szczepień, straszenie rychłą śmiercią (u skrajnych ***ów czipami), a na sztandarach piękne hasła o wolności. Goowno prawda.
Zdecydowana większość tych mądrych inaczej to agresywne, skore do walki, głośne towarzystwo, któremu przewodzi (albo wodzi za nos) dla celów politycznych Konfederacja.
kamrat z augustowa
kamrat z augustowa 16.01.2022, 10:43
potrzebny kontakt gdzie będziemy robić cykliczne spotkania,jestem z Wami
Puknij się w łeb
Puknij się w łeb 19.01.2022, 14:43
Załóżcie Kościół i tak jak wyznawcy "latającego spaghetti" prowadźcie nauczanie ..cyklicznie , najlepiej w okolicy kaplicy cmentarnej
Hilary
Hilary 15.01.2022, 23:28
Pragnę zauważyć, że Ci Państwo wcale nie są żadnymi antyszczepionkowcami czy płaskoziemcami. To krzywdzące i fałszywe uproszczenie. Oni są za wolnością, prawem do decydowania i wyboru. Nie zabraniają nikomu się szczepić, nie mówią nikomu żeby zdjął maskę, mówią natomiast o równym traktowaniu wszystkich ludzi. Jak ktoś chce się szczepić, nie ma problemu, jak ktoś chce zabarykadować się w bunkrze i nie wychodzić ze strachu przez lata, jego sprawa, jak ktoś chce nadal żyć w świecie restrykcji i obostrzeń, to niech sobie żyje, ale są też ludzie, którzy ponad wszystko szanują wolność i tak jak oni niczego nikomu nie narzucają, tak tego samego oczekują też od innych.
Ja
Ja 16.01.2022, 12:42
I to jest sedno sprawy. Dziekuje Pani/Panu za ten glis rozsadku.
MK
MK 16.01.2022, 03:44
Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Tych osób akurat nie znam, ale znam wypowiedzi i akcje (pełno tego w sieci) ludzi wygłaszających podobne opinie. Są agresywni, wyśmiewają publicznie osoby noszące maseczki ("szmaty", "kagańce'), szczepienia ("keczup", "szpryca", "szczypawka", "eliksir" itp.). Grożą lekarzom, podpalają punkty szczepień, opowiadają brednie o światowym spisku, czipach. Na swoich wiecach wznoszą antysemickie hasła, straszą posłów i naukowców, że ich znajdą w domach... Przewodzą im osoby o wątpliwej mądrości i psychicznie niezrównoważone. I ja mam im ufać czy szanować? Jak ktoś szyderczo nazywa niewolnikiem człowieka w maseczce, to raczej nie bardzo wie, czym jest wolność.
Hilary napisał wzniosłą laurkę i może ona odnosi się do ludzi na zdjęciu, ale mnie nie przekonuje, bo od dawna słucham i obserwuję te ruchy społeczne i nabrałem osobistego przekonania, że są niebezpieczniejsze od wirusa. Szastają pięknymi hasłami o wolności, a tak naprawdę po prostu nie chcą się szczepić, kwestionują pandemię, a co gorsze - nie mając wiedzy medycznej, ściągają na ludzi katastrofę. Przykro mi, ale ci Hilary nie wierzę.
Antyszczepy są zwykłymi bateryjkami
Antyszczepy są zwykłymi bateryjkami 16.01.2022, 10:10
MK ... brawo , brawo, brawo. Dodam tylko że wszelkiego rodzaju ruchy "anty" w prostej linii wywodzą się z putinowskiej Rosji , wspierane przez KK i Ordo. Oni tak wzniośle mówią o "zniewoleniu" jakie niosą restrykcje pandemiczne ale nie zauważają że już są w matrixie i działają pod dyktando wyżej wspomnianych organizacji oraz wschodniego niedźwiedzia. To oczywiście nie jest niewola bo już dobrze w niej się wymościli i nawet nie zauważają że są zwykłymi bateryjkami w systemie.
Beata
Beata 15.01.2022, 23:58
Dziękuję za te słowa!!
Kasia
Kasia 15.01.2022, 21:45
Jak najbardziej popieram. Jestem z Wami
Nie popieram
Nie popieram 15.01.2022, 20:08
Nie popieramy
Antypis
Antypis 16.01.2022, 11:46
masz rozdwojenie jaźni???MÓW ZA SIEBIE!!!!!!!!!!!
antySTOP_NOP
antySTOP_NOP 16.01.2022, 20:55
To dlaczego wszyscy wokół mi mówią, że Socha walczy o moje prawa i moje dobro? Czy ja ją do tego upoważniłem? Dlaczego drze japę w moim imieniu?
Kopernik był kobietą
Kopernik był kobietą 15.01.2022, 19:40
Nie czujecie tematu , że inna "zaraza" nas od wieków ubezwłasnowolnia ?
nie popieram
nie popieram 15.01.2022, 17:53
nie popieram, nie dołączam się
Tak trzymać