Biblioteka otrzymała dotację. Na Czytelników czekać będą nowości wydawnicze

  • 17.11.2021, 14:25
  • Beata Perzanowska
Biblioteka otrzymała dotację. Na Czytelników czekać będą nowości wydawnicze…
Mamy dobrą wiadomość dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie. Otrzymaliśmy w roku 2021 dotację celową w wysokości 17.000 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1. Biblioteka Narodowa: poprawa oferty bibliotek publicznych Priorytet 1.1 - Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

Przyznane dofinansowanie oznacza, że jeszcze w tym roku na nasze biblioteczne półki trafi dużo nowości wydawniczych. Zapraszamy naszych obecnych i przyszłych Czytelników do odwiedzin katalogu on-line Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie http://biblioteka.augustow.pl/kzb/ oraz odwiedzin naszych siedzib przy Hożej 7, Nowomiejskiej 100A i Komunalnej 2.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

„Grupą odbiorców docelowych są czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych, którzy w ramach wsparcia NPRCz 2.0 będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty bibliotek publicznych obejmującej zarówno aktualizowane w trybie ciągłym i systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze księgozbiory bibliotek, jak i formy zdalnego dostępu. W ramach programu możliwy będzie zakup książek papierowych, ale także usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków, co jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania zgłaszane przez użytkowników bibliotek publicznych. Każda z bibliotek będzie samodzielnie decydowała, jakie książki kupuje oraz w jakim zakresie papierowe i cyfrowe. Bibliotekarze najlepiej wiedzą, jakie książki są potrzebne w ich środowiskach.”- podaje Biblioteka Narodowa, jeden z Operatorów NPRCz2.0

- Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie -

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kiedy dostęp do półek z książkami
Kiedy dostęp do półek z książkami 17.11.2021, 19:10
Najwyższy czas aby biblioteka i czytelnia zaczęła pracować w normalnym trybie.W wielu bibliotekach w sasiednich miastach,chociażby w Suwałkach,jest od długiego już czasu dostęp do półek z książkami oraz do prasy.Zwłaszcza,że nie wszystkie panie bibliotekarki są sympatyczne i życzliwe.
DDM
DDM 23.11.2021, 14:39
Oczywiście a dlaczego nie?

Pozostałe