Pilne: Sąd oddalił skargę Piaseckiej

  • 15.07.2021, 17:00
  • Bartosz Lipiński
Pilne: Sąd oddalił skargę Piaseckiej Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Izabela Piasecka
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalił skargę Izabeli Piaseckiej. Sprawa dotyczy uchwały rady miejskiej w Augustowie o wygaszeniu jej mandatu radnej. Izabela Piasecka nie składa broni i zapowiada odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Bartosz Lipiński

W kwietniu decyzją radnych koalicji rządzącej ugrupowania Nasze Miasto i banitów z klubu PiS, rada miejska w Augustowie podjęła decyzję o wygaszeniu mandatu radnej Koalicji Obywatelskiej Izabeli Piaseckiej. Rządząca większość zarzucała Piaseckiej prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. Piasecka broniła się twierdząc, że nie jest właścicielem spółki, której dotyczy sprawa, a jedynie jej pełnomocnikiem. Radni opozycji podnosili argument, że zarzuty kierowane pod adresem Piaseckiej dotyczą niewielkich spraw i kwot związanych m.in. ze sprzedażą kartaczy na imprezę brydżystów zorganizowaną przez CSiR. W ostatnich miesiącach padało też wiele porównań. Opozycja była oburzona tym, że rządząca większość zdecydowała o wygaszeniu mandatu Piaseckiej, a nie zrobiła tego w przypadku prowadzących działalność gospodarczą radnych Tomasza Dobkowskiego i Mirosława Zawadzkiego z ugrupowania Nasze Miasto, choć w ich przypadku chodziło o poważniejsze kwoty i nie było wątpliwości, kto stoi na czele firm. Piasecka zaskarżyła niekorzystną dla siebie decyzję rady miejskiej. W dniu dzisiejszym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalił jej skargę. Izabela Piasecka zapowiada, że będzie odwoływać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ta sytuacja pokazuje, że również inni radni, pod których adresem pojawiły się zarzuty o prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy (którzy otrzymali lub najprawdopodobniej otrzymają niekorzystną dla siebie decyzję rady lub wojewody: oprócz Piaseckiej są to Rafał Harasim, Tomasz Dobkowski i Mirosław Zawadzki) mogą mieć niemały problem z zachowaniem mandatu występując do WSA. Ewentualna utrata mandatu przez Piasecką byłaby stratą dla samorządu miejskiego, ponieważ Izabela Piasecka jest jednym z najbardziej aktywnych radnych, o czym świadczy liczba interpelacji (do tej pory złożyła ich 80, co jest najlepszym wynikiem w radzie). O tej sprawie napiszemy więcej w kolejnym numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Autopsja
Autopsja 16.07.2021, 09:40
Roszkowska wie co mówi. Rąbnąć paczkę fajek czy cały karton, różnicy nie robi. I za to, i za to wylatuje się z roboty. To jest nasza chodząca gwiazda intelektu. I z doświadczeniem.
Roszkowska zwariowała
Roszkowska zwariowała 15.07.2021, 19:56
Roszkowska porównała Piasecką do złodzieja, co napada na bank. Ciekawe porównanie.
ooloo
ooloo 15.07.2021, 23:18
Dobre. ZŁODZIEJ krzyczy 'Łapać złodzieja". Pamiętam tego jełopa z BAT. Jestem zaskoczony, że toto zostało "radnom". IQ na poziomie owsika.
Bat
Bat 15.07.2021, 21:16
Porównała do złodzieja... Hm..... Jolka, zapalim?
erg
erg 15.07.2021, 22:11
Cudzesy?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.07.2021, 15:43
Bez zaskoczenia. Myślę, że cała czwórka "poleci".
Mig
Mig 15.07.2021, 14:27
Jeśli sąd oddalił skargę radnej, której rzekome zyski sięgały kilkudziesięciu złotych (w dodatku to nie jej firma), to Dobkowski i Zawadzki w sądzie nie mają najmniejszych szans. Radzę to wziąć pod uwagę przed głosowaniem.
Życzę Pani Piaseckiej skutecznej apelacji.
Lewus
Lewus 15.07.2021, 13:51
Oby NSA wydał inny wyrok. Takich mądrych radnych, jak Pani Piasecka brakuje w tej kadencji. Są to jednostki. Reszta to niedouczone osobniki, które robią własne interesy na byciu radnymi.
prawus
prawus 15.07.2021, 14:51
ale sąd właśnie stwierdził że ta pani robi prywatę będąc radną
koko
koko 15.07.2021, 15:38
Tak, firma, w której jest pełnomocnikiem, dostała 24 zł z opłaty uzdrowiskowej i raz sprzedała CSiR kartacze. Tzn. CSiR przyszedł i kupił. Stałej umowy nie ma, tylko jedna faktura. Stała umowa dotyczy wywozu śmieci przez Necko, za którą firma płaci. Wyboru nie ma.
Prywata jak nie wiem.
Jeszcze_mieszkaniec
Jeszcze_mieszkaniec 15.07.2021, 13:13
Żadna strata.. Chciałbym też dowiedzieć się ile do kasy miasta wpłaca radny Dobkowski (podatek od nieruchomości i wpływy z Pit oraz radny Zawadzki oraz radna Piasecka i radny Harasim - tak dla porównania kto ile łoży na to miasto) . Może któryś z radnych złoży taką interpelację? I dowiemy się kto jest pasożytem a kto to miasto utrzymuje na powierzchni.
samochwała
samochwała 16.07.2021, 13:00
Tomek daj spokój.
ooloo
ooloo 15.07.2021, 23:21
Odpowiem ci pytaniem A ile ty wpłaciłeś, że głos zabierasz? Niczym żaba podsuwasz nogi do podkucia.
Jeszcze_mieszkaniec
Jeszcze_mieszkaniec 16.07.2021, 08:02
72.000 zł podatku dochodowego i 126.372 zł VAT
Też mieszkaniec
Też mieszkaniec 16.07.2021, 08:40
Ja ok stówki miesięcznie
K.
K. 15.07.2021, 14:01
Czyli zwykła przysłowiowa Pani Krysia ze osiedlowego spożywczaka jak rozumiem nie może pełnić funkcji radnej bo nie prowadzi swojej działalności i nie odprowadza podatków? To jakąś trochę segregacją mi pachnie - to jest przecież funkcja służebna względem lokalnego środowiska.
Pasożyty z NM
Pasożyty z NM 15.07.2021, 13:40
Przypomnę: Zawadzki wyciągnął z miasta ponad 500 tysięcy, Dobkowski milion rocznie, żona Dobkowskiego prawie stówkę rocznie. Czy to można nazwać pasożytnictwem? Można.
Prezydent_z-Suwałk
Prezydent_z-Suwałk 15.07.2021, 14:56
Panowie Mirku I Tomku przenieście działalność do Suwałk i tam płaćcie podatki (milionowe) i nikt tam Was nie nazwie pasożytami, a będziecie bardzo ale to bardzo szanowani tak jak na to zasługujecie
Hipokryta
Hipokryta 15.07.2021, 16:37
Proszę was zabierzcie ze sobą panią mecenas z burmistrzami i całą resztą .
Przednia na nowej drodze życia, lecz pamiętajcie to miejscowość oddalona zaledwie o nie całe 30 km
Arystoteles
Arystoteles 15.07.2021, 17:01
ale w rozumowaniu i jakości życia o całe lata świetlne przed Augustowem
Takie prawo
Takie prawo 15.07.2021, 15:22
A wystarczy żeby nie byli radnymi! Łamią zwyczajnie prawo !
Nikt nie stoi ponad prawem. Czy trudno to zrozumueć !
Mają mieć firmy w Suwałkach żeby być radnymi w Augustowie ?
Tron
Tron 15.07.2021, 14:43
Sprawa jest jasna jak drut !
Żaden biznesmen który zechce być radnym i zamarzy mu się żerowanie na miejskiej kasie po mimo że płaci podatki jak każdy mieszkaniec może i większe NIE MOŻE BYĆ RADNYM czy to w końcu jest jasne ?
Taki sam będzie werdykt sądu w sprawie Dobkowskiego i Zawadzkiego może i Harasima. Jeszcze jedno , radni którzy na pewno znają ten sądowy werdykt i będą głosowali przeciw odwołaniu Zawadzkiego z funkcji radnego poraz kolejny złamią prawo okazując brak szacunku dla niego i swoją arogancję wobec prawa . Amen
kpina
kpina 17.07.2021, 10:06
no nie mów! mgr administracji nie zna prawa????

Pozostałe