Augustowskie liceum na ogólnopolskim podium

  • 29.04.2021, 12:31
  • Krzysztof Przekop
Augustowskie liceum na ogólnopolskim podium
W konkursie edukacyjnym „ZesPOLeni” polegającym na zaangażowaniu młodzieży w poszukiwania obszarów i wątków świadczących o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Lichtensteinu stanęło aż 50 zespołów z całej Polski. Młodzi ludzie za pomocą filmu w języku angielskim z polskimi napisami mieli za zadanie przedstawić temat konkursu. Na podium znalazła się jedna ze szkół w Augustowie.

Organizatorem konkursu było Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Konkursu finansowany był ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy norweskich i EOG. Jury miało dużo pracy, na konkurs wpłynęło bowiem 50 materiałów filmowych, a każdy z nich trwał od 3 do 4 minut. Filmy były oglądane i analizowane wielokrotnie. Dzięki temu udało się podjąć jednomyślną decyzję. W konkursie nagrodzone zostały następujące zespoły I miejsce zdobył Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, II miejsce uzyskał Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu, a III miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie. Augustowska drużyna swój sukces zawdzięcza Natalii Niedźwieckiej (kl. 2ag), Zuzannie Pacuk (kl. 2ag), Hubertowi Ratkiewiczowi (kl. 2ag), Norbertowi Juriewa (kl. 2ag), Amelii Iwanowicz (kl. 2cg) i Martynie Wysockiej (kl. 2cg). Opiekunem laureatów była Katarzyna Witkowska-Skowrońska z I LO w Augustowie. Uczniowie augustowskiego liceum nawiązali kontakt i dzięki temu mieli możliwość i przyjemność współpracować z wybitną aktorką, założycielką teatru Open Window w Bergen, Panią Dominiką Minkacz-Sira, która udzieliła im wywiadu online. Opowiedziała o sobie oraz o pozytywnym wpływie jej twórczości na norweską kulturę. Warto dodać, że za zajęcie III miejsca każdy uczeń i opiekun otrzymał bon o wartości 600 zł do wykorzystania w sklepie Decathlon, a szkoła otrzymała bon o wartości 4.000 zł również do wykorzystania w sklepie Decathlon. Dodatkową nagrodą za zdobycie III miejsca miała być 4-dniowa wizyta studyjna w Krakowie, jednak na chwilę obecną, ze względu na sytuację epidemiologiczną została ona odwołana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Przekop

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe